Witam z Bydgoszczy

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » wtorek, 15 mar 2016, 14:07

Witam serdecznie! Na wstępie dziękuję za aktywację konta ;)

Mam na imię Adam, lat 29.
Jestem z województwa Kujawsko- Pomorskiego
Miasto Bydgoszcz.

Mam żonę oraz dwoje synów, jeden ma obecnie 5 lat, a drugi urodził się miesiąc temu.

Oboje z żoną jeździmy zawsze pod namiot, wczasy spędzone na polach namiotowych/ kempingowych to zawsze był nasz "konik". Poprostu uwielbiamy taki wypoczynek, nasz 5 letni synek także nam zawsze towarzyszy pod namotem, 2 tygodnie pod namiotem to zawsze nasz spełniony wypoczynek.
Sam także lubię spędzać czas na gromadzeniu różnych akcesoriów kempingowych, niestety z racji że jeździmy pod namiot mało co mam do "dłubania"... namiot rozstawiam tylko na kempingu, a tak pozostaje mi tylko oglądanie w internecie różnych ciekawostek i nowinek...

Co robię tutaj? Otóż.... przyczepa kempingowa to moje skryte marzenie... będąc na polach zawsze spoglądaliśmy z żoną na przyczepki z nutką zazdrości. Te dopieszczone i spersonalizowane domki na kółkach są czymś wyjątkowym... wogóle cały urok karawaningu... w końcu podjęliśmy decyzje o kupnie używanej przyczepki najlepiej z przedsionekiem. Oczywiście padł werdykt że ma to być niewiadówka :) jakoś ta całą otoczka wokół n126 mi się podoba.... Sama przyczepka gabarytowo w sam raz, dla nas przesiąść się z namiotu do n126 to luksus, wiem że najlepszym wyborem będzie n126n, ze względu na wysokość i układ oraz możliwość zrobienia łóżka piętrowego nad jednoosobówką. Rozważam także wybór n126e bo z tego co widzę to powierzchnia spania też się sprawdzi i to już bez przeróbek.

Mam także przy słowach wstępu pytanie, czy przyczepką można manewrować ręcznie? Tzn. Mam działkę rekreacyjną z wjazdem, ale żeby ustawić przyczepkę to autem nie dam rady, w grę wchodzi tylko pchanie swoją siłą, czy dam radę przesawić/ustawić przyczepkę?
Kolejnym moim pytaniem jest montaż haka w aucie, posiadam fiata palio weekend 1.6 16v ale bez haka, z tego co się orientowałem na serwisie aukcyjnym to hak kosztuje ok 250 zł + wiązka ok 40 zł, mechanik mi zamontuje + elektryk i potem gnam na stacje diagnostyczną tak?i wydział komunikacji?

Czy w okolicach Bydgoszczy znajduje się jakiś komis z przyczepkami? Chciałbym pochodzić i pooglądać z żoną jak wyglądają, ale nie mogę niczego konkretnego znaleźć....jedynie serwisy ogłoszeniowe z przyczepkami na sprzedaż, ale chciałbym pooglądać na żywo.... a nie chce zabierać ludziom czasu ;) pozatym znając mnie to takie oglądanie skończyłoby się moim kupnem :)


to chyba tyle jak na pierwsze przywitanie :)

Pozdrawiam i liczę że z Waszą pomocą niedługo dołączę do grona posiadaczy Nki :)

Adam / Axtiff

mariusz724

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: mariusz724 » wtorek, 15 mar 2016, 14:32

Cześć witam na forum. :D

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 15 mar 2016, 14:42

z tego co się orientowałem na serwisie aukcyjnym to hak kosztuje ok 250 zł + wiązka ok 40 zł, mechanik mi zamontuje + elektryk i potem gnam na stacje diagnostyczną tak?i wydział komunikacji?

Cześć! kup hak i załóż we własnym zakresie, zaoszczędzisz trochę grosza. Jeśli mogę coś polecić to wybierz wiązkę z gniazdem 13-pin, będziesz mógł mieć w przyczepie zasilanie 12V stałe i po włączeniu zapłonu oraz światło cofania. To się przydaje.
Jak już założysz hak, jedziesz na badanie do diagnosty u którego dostajesz papier. Następnie z tym dokumentem udajesz się do WK po wpis w dowodzie rejestracyjnym auta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 mar 2016, 14:44 przez RAFALSKI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: reflexes » wtorek, 15 mar 2016, 14:43

Witam z pomorskiego.
Mieszkamy jakieś 100 km od siebie i mam nadzieję, że jako tak bardzo doświadczony podróżnik podasz kilka fajnych miejscówek w swojej okolicy, bo jakoś te tereny są mi obce mimo bliskości :oops: .
Co do przyczepy to wszystko się da ale lepiej od razu szukaj n126n. Dzieciaki rosną szybciej niż się nam wydaje. Też miałem 2 lata n126n i dzieciaki 7 i 2 lata. Teraz już mam zachodniego zgnilca, bo 4 osoby w niewiadówce to moim zdaniem tłok.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 15 mar 2016, 14:48

4 osoby w niewiadówce to moim zdaniem tłok.

E tam, w ubiegłym roku na majówce w mojej 127 spaliśmy w 5 osób. Póki człowiek młody i kręgosłup sprawny... :D


Ale masz rację, N-ka będzie OK.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: reflexes » wtorek, 15 mar 2016, 14:51

RAFALSKI pisze:
4 osoby w niewiadówce to moim zdaniem tłok.

E tam, w ubiegłym roku na majówce w mojej 127 spaliśmy w 5 osób. Póki człowiek młody i kręgosłup sprawny... :D


Ale masz rację, N-ka będzie OK.

Po pierwsze to napisałem "moim zdaniem" po drugie mój kręgosłup trochę starszy, a po trzecie co innego jak się jedzie na młodzieżowy balet :lol: a co innego jak się jedzie na dwutygodniowe rodzinne wczasy, a malutkim dzieckiem :D .

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » wtorek, 15 mar 2016, 14:56

Dziękuję za zainteresowanie :)
No w sumie z hakiem to racja, jak patrzyłem na te komplety to wszystko gotowe tylko przykręcić, dziękuję za cenną informacją o wtyczce bo się zastanawiałem jaką wybrać i czym się różnią, także już mam wątpliwość rozwianą ;) chciałbym przyczepkę do majówki już kupić, chciałbym n126n bo ten układ jest najlepszy, ale tutaj może się pojawić problem w postaci $$$ bo z przedsionkiem to około 6tyś + -, czyli nasz maksymalny budżet na zakup. Nie wiem czy takową uda nam się wyrwać do maja, stąd mój pomysł o n126e bo też widzę, że się wyśpimy a ceny to już 3,5tyś z przedsionkiem są. Miejscówki to mogę też polecić mój skromny blog, jest u mnie w profilu, ale to głównie wypady nad morze i opis kempingów moim okiem. Teraz będę pisał o kupnie przyczepki i podróżowaniu z nią :) chcemy właśnie jeziorka w pobliżu objechać więc sporo będzie relacji :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 15 mar 2016, 15:02

Nawet się nie zastanawiaj i bierz N-126n. Jest duuużo większa, mamy N-126e, N-127 i od niedawna właśnie N-126n i wiem co mówię.
Weźmiesz mniejszą, porobisz co nieco pod własne potrzeby i.. dość szybko okaże się za mała. A Ty masz 2 dzieci :)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » wtorek, 15 mar 2016, 15:08

Ok czyli już z "E" zrezygnuję, teraz tylko znaleźć n126n w cenie do 5.5tyś :) cieszę się, że już mam jakieś wątpliwości rozwiane. Widziałem tutaj na sprzedaż n126n za 8tyś... ehh super sprawa, ale nie mój budżet niestety :roll:
Ogólnie wasze forum często odwiedzałem szukając opinii o polach kempingowych :) bo uważałem to forum jako rzetelną wiedzę na ten temat :P

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Drednot » wtorek, 15 mar 2016, 16:06

Witaj! Fajnie podchodzisz do spraw. Na pewno coś dobrego dla siebie znajdziecie.

Jeśli chodzi o ręczną manewrowość to jak najbardziej dasz radę. A jak masz jeszcze twarde podłoże (np. kostka) to jest to bułka z masłem. No i zaraz Ci synowie będą pomagali więc w ogóle wszytko na plus.

My mamy 126. Nie wiem czy czytałeś ten wątek: "Zalety - wady naszych przyczep". Na 4 stronie masz moje przemyślenia na temat naszych przyczep: viewtopic.php?f=13&t=2769&start=45
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Drednot » wtorek, 15 mar 2016, 16:07

mamy N-126e, N-127


Rafalski, czy one się właściwie różnią?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 15 mar 2016, 16:13

Tak, różnią się. Na papierze wychodzi na to, że 127 jest 14cm dłuższa, 4cm szersza i 5cm wyższa, czy jakoś tak :lol: Wbrew pozorom, to robi różnicę, porównywałem na żywo moją i 126e. Niby nic a jest sporo luźniej.

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: WB55 » wtorek, 15 mar 2016, 16:28

Adam witamy i pozdrawiamy z Będzina.Powodzenia w zakupie n126n .

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » wtorek, 15 mar 2016, 16:30

Drednot pisze:Witaj! Fajnie podchodzisz do spraw. Na pewno coś dobrego dla siebie znajdziecie.

My mamy 126. Nie wiem czy czytałeś ten wątek: "Zalety - wady naszych przyczep". Na 4 stronie masz moje przemyślenia na temat naszych przyczep: viewtopic.php?f=13&t=2769&start=45



Dzięki właśnie przeczytałem, no powiem szczerze że nie zdawałem sobie sprawy, że między "e" a "n" jest aż tak zauważalna różnica. Pewnie dlatego, że po zdjęciach nie sposób porównać. Dlatego właśnie przed zakupem zawitałem tutaj :) uff dobrze że można ręcznie manewrować bo to mi ułatwi sprawę parkowania na działce, tam jest strasznie wąsko....
Powiedzcie mi proszę jeszcze jedno, jak się ma sprawa używanego haka? wiem że musi mieć tabliczkę nie skorodowaną, ale czy taki używany hak cena (70 zł) to dobry wybór? czy w myśl zasady chytry traci dwa razy? 8)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 15 mar 2016, 16:57

Wszystko zależy w jakim stanie będzie ten hak. Jeśli kula będzie trzymała wymiary, konstrukcja nie będzie skorodowana, to czemu nie?
Sam kupiłem hak używany, ale ja nie miałem wyboru. Wymarzyłem sobie hak marki Westfalia czyli taki, który montowany był fabrycznie w moim aucie. Z oczywistych względów - $$$, nówka nie wchodziła w grę.


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości