Witam z Bydgoszczy

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » wtorek, 15 mar 2016, 17:12

No to fajnie, kolejna niewiadoma już rozwiana ;) potem będę miał kilka pytań czysto technicznych, takich typowo użytkowych. Ale najpierw kupię przyczepkę, żeby dokładnie mieć przed oczami co i jak :) mam nadzieję, że już do majówki się ze wszystkim wyrobię :mrgreen:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2591
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: stachu_gda » wtorek, 15 mar 2016, 22:43

Axtiff pisze:Mam także przy słowach wstępu pytanie, czy przyczepką można manewrować ręcznie? Tzn. Mam działkę rekreacyjną z wjazdem, ale żeby ustawić przyczepkę to autem nie dam rady, w grę wchodzi tylko pchanie swoją siłą, czy dam radę przesawić/ustawić przyczepkę?


Da się manewrować Niewiadówką ręcznie, pod warunkiem że masz tę działeczkę płaską - tak samo jak po płaskim przepchniesz własnymi siłami samochód osobowy. Przy pochyłościach może być różnie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: reflexes » środa, 16 mar 2016, 07:21

Ok czyli już z "E" zrezygnuję, teraz tylko znaleźć n126n w cenie do 5.5tyś cieszę się, że już mam jakieś wątpliwości rozwiane. Widziałem tutaj na sprzedaż n126n za 8tyś... ehh super sprawa, ale nie mój budżet niestety

Szukaj, szukaj, tylko bez pośpiechu. Ja swoją w zeszłym roku sprzedałem za 4 z hakiem w zestawie z fajnym angielskim przedsionkiem. Idealna nie była ale na początek ok. Na Olxie jest kilka sztuk w Twoim budżecie lub tuż obok. Co do tej Karolowej wszystkomającej N to ja bym się na Twoim miejscu mocno zastanowił czy nie odwiedzić providenta :lol: . Karol ma chyba najlepiej wyposażoną N w Polsce albo i na świecie. Cena wysoka ale warta tego sprzętu.

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » środa, 16 mar 2016, 10:39

Dziękuję Wam za tak szeroki odzew :) jestem pewien, że niedługo już będę szczęśliwym posiadaczem Enki :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: DIZZY » środa, 16 mar 2016, 11:04

Cześć, witam i powodzenia w zakupie :D
reflexes pisze:
Ok czyli już z "E" zrezygnuję, teraz tylko znaleźć n126n w cenie do 5.5tyś cieszę się, że już mam jakieś wątpliwości rozwiane. Widziałem tutaj na sprzedaż n126n za 8tyś... ehh super sprawa, ale nie mój budżet niestety

Szukaj, szukaj, tylko bez pośpiechu. Ja swoją w zeszłym roku sprzedałem za 4 z hakiem w zestawie z fajnym angielskim przedsionkiem. Idealna nie była ale na początek ok. Na Olxie jest kilka sztuk w Twoim budżecie lub tuż obok. Co do tej Karolowej wszystkomającej N to ja bym się na Twoim miejscu mocno zastanowił czy nie odwiedzić providenta :lol: . Karol ma chyba najlepiej wyposażoną N w Polsce albo i na świecie. Cena wysoka ale warta tego sprzętu.


Cena tak wypasionej N-ki jak Karolusa na pierwszy rzut oka wydaje się wysoka, ale to tylko mylne pozory. Ona tak naprawdę jest warta więcej.
Jestem na 100% przekonana, że kupując N-kę w granicach 4000 zł, dołożysz drugie tyle na remont i dodatkowe wyposażenie.
Sama wiem, bo dołożyłam do mojej więcej niż za nią zapłaciłam, bo chciałam na własne potrzeby przerobioną, do tego dołożyłam trumę i posżło.....
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: tantalos » środa, 16 mar 2016, 18:53

Remont to pojęcie względne. Jeden kupi Enkę za 4000 i zrobi remont za 1000zł a drugi kupi za 3000 i zrobi remont + wypas za 10000zł :wink:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2591
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: stachu_gda » środa, 16 mar 2016, 19:00

DIZZY pisze:Cena tak wypasionej N-ki jak Karolusa na pierwszy rzut oka wydaje się wysoka, ale to tylko mylne pozory.


Jest dokładnie tak jak mówi Dizzy. Przemyśl, czy chcesz przyczepę do remontu, czy po remoncie, czy nie robi Ci różnicy że będziesz podróżował z niewyremontowaną.

Jak kupisz Niewiadówkę do remontu, to i tak dodatkowe kilka tysięcy włożysz w jej odpicowanie, zakładając że wszystko zrobisz własnymi rękami / z pomocą znajomych. Remont jak się wszystko podsumuje jest naprawdę czasochłonny i drogi, jeśli chce się go zrobić porządnie. Jeśli do tego nie masz smykałki do prac praktycznych (jak ja), poświęcisz sprawie duuużo więcej czasu. Ja dotychczas kupiłem części za jakieś prawie 3 tysiące... tylko dlatego tak tanio, że moja zapiekanka ma skorupę w prawie idealnym stanie, i nie mam jeszcze masy potrzebnych założonych z góry rzeczy (fakt ze sporo rzeczy zostało kupionych, wykorzystanych troszkę tylko i się przydadzą kiedyś w domu) takich jak aku czy truma.

Ja kupiłem do remontu, bo chciałem mieć satysfakcję z własnej pracy i potraktowałem remont jako wyzwanie. I robię, robię robię i wkurzam się tylko że na majówkę pojadę z namiotem ;) Ale jest frajda z roboty!

Jeśli chcesz kupić przyczepę i z nią jeździć - lepiej kup już zrobioną. Wydaje mi się że to jak z kupnem używanego samochodu - jak kupisz zadbany, to i tak poprzedni właściciel włożył w pojazd więcej kasy niż odzyskał na transakcji z Tobą.

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » środa, 16 mar 2016, 20:37

Chciałbym już zrobioną, gotową do jazdy. Do remontu nie, ponieważ wiem że wyszłoby drożej w moim wykonaniu niż oferowana na wypasie za 8.5tyś. Mam przyczepkę na oku, w sobotę jestem umówiony na oględziny. Przyczepka jest gotowa, ma 2 przedsionki, i z rozmowy z właścicielem wynika że dbał o nią. Pokazałem już nawet ofertę jednemu z forumowiczów tutejszych i odniósł się także optymistycznie do niej. Fajnie bo zmieszczę się w budżecie jeśli będzie wszystko ok 8) Powiem szczerze, że cieszę się że przed zakupem wstąpiłem tutaj bo mam od Was wiele cennych rad :oops:

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » sobota, 19 mar 2016, 13:34

Ok, już stałem się prawowitym właścicielem przyczepki :)
Niewiadów n126n
Załączniki
Bez tytułu.jpg
354704985_6_1000x700_przyczepa-kempingowa-niewiadow-n-126-n-_rev001.jpg
354704985_5_1000x700_przyczepa-kempingowa-niewiadow-n-126-n-kujawsko-pomorskie_rev001.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: RAFALSKI » sobota, 19 mar 2016, 13:37

Ładna, gratulacje! :D

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1659
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: ruciak76 » sobota, 19 mar 2016, 13:51

No mam nadzieję że instruktaż pomógł :lol: :lol: :lol:
Zadowolenia z zakupu życzę, i do zobaczenia gdzieś...
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2024 - 2 nocki 255 km
2023 - 20 nocek, 1861 km
2008-2022 - 274 nocki, 31731 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2591
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: stachu_gda » sobota, 19 mar 2016, 14:04

Axtiff pisze:Ok, już stałem się prawowitym właścicielem przyczepki :)
Niewiadów n126n


Ale ładna, gratulacje :) To kiedy zaczynasz sezon? Masz w niej grzanie może?

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Axtiff » sobota, 19 mar 2016, 14:08

Dziękuję, każda rada od Was była cenna :) grzania nie posiadam, ale mam termowentylator więc prąd jak będzie to i grzanie będzie :) sezon inauguruję w majówkę, ponieważ drugi synek urodził mi się miesiąc temu i musi ciut podrosnąć :) planów sporo, jak i miejsc jakie chcemy odwiedzić :) zlot FKN także jako priorytet traktuję więc się zobaczymy :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: DIZZY » sobota, 19 mar 2016, 14:34

Gratuluję zakupu. Ta wygląda fajnie, nawet blach nie musisz chyba zmieniać, bo bygdoskie, a więc samych przyjemności z użytkowania :D
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Witam z Bydgoszczy

Postautor: Karolus » sobota, 19 mar 2016, 15:17

Witam. Gratuluję zakupu....

Tak z grubsza przeczytałem wątek zauważając, że była mowa o mojej "N"...

Szczerze? Moje ogłoszenie to taka "ankieta socjologiczna". Nie mówię, że jak ktoś by przyjechał to nie sprzedałbym, ale nie jest to podyktowane przymusem itp.

Przyczepka moja to z grubsza podam Ci ceny - nowy właścicielu N, a po to? Abyś zobaczył, że dopiero teraz zaczyna się zabawa :lol:
Ceny podaję w tysiącach :P


Przedsionek już masz (1,5-2 tyś)
Ogrzewanie Truma z Trumavent i rozprowadzeniem (lekko 1 tyś)
Bojler gazowy Truma (1 tyś jak trafisz)
Bagażnik na rowery (lekko 0,5 tyś)
Zaczep stabilizowany ALKO (0,5 tyś)
LPG i zawory TRUMA (0,5 tyś z lekka)
Instalacja Solarna MPPT wraz z instalacją LED przyczepy i Energoblock (kwestia otwarta 1-1,5 tyś z lekka)
Lodówka Polar u mnie od nowości (0,5 tyś - kosztuje więcej ale tyle zapłaciłem)
Boczne klapy serwisowe (0,5-1 tyś)
Pierdoły typu podłączenie zewnętrzne prysznica, kratki, i inne typu rura na stelaż... Alusy... (0,5 tyś)

W sumie? wyszło mi po najwyższych cenach 9 tyś?

Sprzedaję za 8,5 tyś... A gdzie sama buda? Rama? Dokumenty? i OC za 39 zł? :lol: :lol: :lol: :lol:



PS: kurde, nie robiłem zestawienia... czas chyba zmienić cenę... Bo ktoś na prawdę do Providenta poleci... :lol: :lol: :lol: :lol: 8)


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości