Rzeszów Wita

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Rzeszów Wita

Postautor: stachu_gda » czwartek, 1 wrz 2016, 17:24

Seba pisze:to czy je włożę z powrotem, bo coby nie powiedzieć ciut się środek zmniejszy, a one na wymiar :)

Ja musiałem spiłować róg szafki, ale w ence jest inny układ. Nie szukaj problemu na tym etapie ;) Jak przy składaniu będzie ciutkę za mało miejsca to przytniesz piłą i zagra wszystko jak powinno.

Seba pisze:przy okazji zacznie się wiele pytań z mojej strony - niewątpliwie.
choćby że przyczepka ma dwie wtyczki podpięcia do auta - jedna która daje światła do jazdy, druga podobno do instalacji 12V w przyczepie. Ja musze kupić hak do auta i z jakim gniazdem do podpięcia? tym 13 pin i zmieniać te dwie wtyczki na jedną nową?


13 pin lub ewentualnie 7 pin i osobno drugie gniazdo poprowadzone z aku na bezpieczniku (przeliczyłbym różnicę cen instalacji, o ile dopiero będziesz zakładać). O ile chcesz mieć akumulator w przyczepie (i może solar) to 12v z auta posłuży Ci co najwyżej do zasilania lodówki, wtedy warto dać na przekaźniku żeby napięcie pojawiało się po włączeniu silnika.

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Axtiff » czwartek, 1 wrz 2016, 17:26

Powiem Ci że z własnego doświadczenia wiem że taki blat wyżej (ten kuchenny) jest poza dostępem dla dzieci :) bezpieczniejszy niż np. stolik przy którym się siedzi... pozatym ten stolik jeden i drugi i tak będzie zawalony gratami :D powiem CI jak to u mnie było, zarzekałem że nie potrzebuję wody... po co mi gaaaaz... itp. pojeździłem i już na jesień będę wodę robił... a gaz woził w kufrze w butli turystycznej :) wyjazdy same weryfikują potrzeby jednak :)

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » czwartek, 1 wrz 2016, 17:30

Axtiff ta do podłączenia prądu na kampingu jest, ale tam gdzie jest do auta mam dwie :) podobno jedna do oświetlenia podczas jazdy - światla itp, a druga zamiennie do oświetlenia przyczepy w środku, zasilenia lodówki z prądu auta, np na postoju.
co do reszty: w tym roku byłem pod namiotem w Hajduszoboszlo. Woda była dostępna, sanitariaty bez problemu. baniaczek z wodą czemu nie, ale nie musze go mieć w przyczepie. Tam niech będzie porządek, a tak to dzieciaki powylewają i będę suszył niewiadke :)

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » czwartek, 1 wrz 2016, 17:34

Widziałem (przy przyczepkach z których się rozkłada namiot) taki zestaw kuchenka ze zlewem i takie coś można by zamontować na zewnątrz przyczepki w jakimś układzie :) wtedy wyciągnął bym pichcenie na zewnątrz i tylko przez uchylone okno zapach by wpadał do niewiadki :)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Axtiff » czwartek, 1 wrz 2016, 18:58

Seba idziesz dobrym krokiem :) ja osobiście baniaczek z wodą będę miał w kufrze i z niego będę wodę ciągnął do kranu. Ale taki baniaczek też może swobodnie stać obok przyczepy :) nic nie stoi na przeszkodzie. Taki zestaw o którym piszesz też się świetnie sprawdzi. Ale to już nie moje klimaty bo dla mnie za dużo rozstawiania na 2 dni :) ja daszek/markiza i wsio :P a już rozumiem o co Ci chodzi z tymi wtyczkami :) tak w takim razie niech te dwie zrobi CI na jedną 13 pin i w aucie hak montujesz z gniazdem 13 pin, wtedy oczywiście koszta montażu wzrosną... jeżeli potrzebujesz w czasie jazdy lodówki chłodnej to czemu nie? ja też się z namiotu wywodzę, ale jeśli chodzi o przyczepkę to jednak trzeba się trochę porozpieszczać :D

sookinsyn

Re: Rzeszów Wita

Postautor: sookinsyn » poniedziałek, 5 wrz 2016, 00:34

To teraz ja wtrącę swoje trzy grosze :) Jeździmy dość sporo, i jak na nasze potrzeby to uważam, że: woda jest niezbędna, ale baniaczek na zewnątrz (ja mam 25l + elektryczna pompka z alledrogo za 30PLN) w zupełności wystarczy- nie musisz latać po wodę za każdym razem jak chcesz kawy, i jest gdzie rano umyć zęby. Kuchnię gazową zostawiłem na czarną godzinę (w kufrze butla 1l), na co dzień używamy elektrycznej ustawionej na dyszlu. Gotowanie w budzie tylko w wypadku silnych opadów deszczu. Co do szafek i schowków - rozplanuj sobie dobrze co i w jakiej ilości potrzebujesz - co za dużo to niezdrowo - łatwo można "zagracić" i tak już małą budkę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w remoncie

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 5 wrz 2016, 14:37

Sookinsyn dzieki
Pewnie pare rozwiazan jeszcze przyjdzie. Uklad chyba zostawie taki jak orginal tylko zamiast kuchenki i zlewu wstawie blat. Reszta chyba zostanjentak na teraz.
Pozdrawiam


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości