Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » poniedziałek, 10 paź 2016, 13:30

Witam wszystkich serdecznie. Część z was już poznałem osobiście ( tu pozdrawiam Roberta i sMajstra z Lublina) część kojarzę z wpisów gdyż od dłuższego czasu śledzę forum a resztę chętnie poznam - zasłużonych to i przytulę ;-) Mam na imię Tomek, pewnego dnia postanowiłem zamienić namiot na przyczepę kempingową, szukałem n132 parę widziałem na żywo aż w końcu zakupiłem N126N z łazienką. Teraz czeka mnie spory remont, gdyż plany są poważne, rodzina liczna 4 os a miejsca w przyczepie mało. Ale sądzę, że dam radę upchnąć 4 osoby do niewiadówki. W planach jest piętrowe łóżko dla dzieciaków i oczywiście solary (już zakupione) i parę innych drobiazgów. Mam nadzieję, że mogę liczyć na pomoc z waszej strony, którą wedle możliwości postaram się odwzajemnić.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 paź 2016, 13:30 przez Tommy Przytulas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: reflexes » poniedziałek, 10 paź 2016, 13:40

Cześć. Witaj.
Pozdrawia imiennik z pomorza.
4 osoby i kibelek ma być czy kibelek wywalasz?
Też miałem piętrówkę, a teraz mam hamak, który moim zdaniem jest lepszy ale to też zależy od wieku i gabarytów szkodnika, który będzie na nim kimał.

Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » poniedziałek, 10 paź 2016, 13:49

W tym sęk, że wc chce zostawić. Mam już kupiony materac dmuchany z decatlonu. Chciałem zakupić samopompująca się matę, najtańsza jaką znalazłem w potrzebnym rozmiarze to koszt rzędu 300 zł. Myślałem czy by nie kupić 2 mniejszych i połączyć ale to też nie byłoby to. Także sprawdze jak zda egzamin materac. Jego największy minus to to, że jest gruby, i jak się przebije to po spaniu, mata jest cienka 3-5cm, elastyczna i można ją na końcach zaginać a do tego nawet jak się przebije to dalej można na niej spać.

Łóżko na piętrze ma mieć między 100-115 cm w zależności na jakiej wysokości je umieszczenie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: reflexes » poniedziałek, 10 paź 2016, 14:16

Powiem szczerze, że słabo to widzę ale oczywiście kibicuję. Wiem tylko, że 4 sztuki w n126n = ciasno, a jeszcze do tego kibeleke.

Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » poniedziałek, 10 paź 2016, 14:57

Wychodzę z założenia, że przyczepa służy tylko do spania, a gotowanie i całe życie toczy się na zewnątrz

Graba? Może innym razem... Tommy Przytulas

sMAJSTER

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: sMAJSTER » poniedziałek, 10 paź 2016, 19:28

witaj
Tomek . Miło Ciebie w końcu powitać w tym kręgu.
Dawaj wszystkie przemyślenia bo to przecież forum wymiany pomysłów .
Jak będę mógł w czymś pomóc to się polecam .
Masz może jakiś szkic jak chcesz rozmieścić te swoje łózka .

Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » wtorek, 11 paź 2016, 00:47

pomysł łóżka będzie opierać się o takie dzieło (znalezione gdzieś w sieci), które zamierzam zmodyfikować dla zwiększenia estetyki i przestrzeni na dolnym poziomie.

Obrazek


Obrazek


przy okazji zapytam czym można wyciąć z materaca mniejsze gąbki? Kupiłem nowy materac i teraz nie mam pomysłu czym go pociąć żeby uzyskać 4 gąbki do dużego łóżka / siedziska w N
Załączniki
materac.jpg
materac.jpg (14.67 KiB) Przejrzano 7710 razy

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: vvarrior » wtorek, 11 paź 2016, 01:50

Cześć! Pozdrowienia z Warszawy i powodzenia przy budkowych robotach. Co do materacy ja bym chyba ciachał na gorąco drutem oporowym.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » wtorek, 11 paź 2016, 13:55

Na łóżko piętrowe mam coś takiego:

Obrazek

Graba? Może innym razem... Tommy Przytulas

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: dworek » wtorek, 11 paź 2016, 21:00

Tommy Przytulas pisze:
Graba? Może innym razem... Tommy Przytulas



"...a mnie się nie podoba wasza wredna gęba..." :lol:

Pozdrawiam z Opola :D


.. będę kibicował Twoim działaniom, mam zapiekankę zrobioną na cztery osoby a i w piątkę jedne wakacje daliśmy w niej radę więc mam trochę doświadczenia w ciasnym pakowaniu ;)

...na początek odradzam ten dmuchany materac - dużo miejsca na wysokość zajmuje i ciężki a jak dziura się zdaży to klapa, ja bym tu zastosował podwójną karimatę.

Ach no i chyba już pora z powitalni do remontowego ...
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: DIZZY » wtorek, 11 paź 2016, 21:24

Rozważ może jednak hamak nad pojedyńczym łóżkiem, ten pomysł ze zdjęcia...wygląda hmm..., ale to mniejsza, ale ani posiedzieć przy stole miło nie będzie, a osóbka, której przyjdzie spać na górze może nabawić się klaustrofobii, tak blisko ma do sufitu.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: niebieski-n2 » wtorek, 11 paź 2016, 21:44

Tommy Przytulas pisze:zakupiłem N126N z łazienką.

DIZZY pisze:Rozważ może jednak hamak nad pojedyńczym łóżkiem

A gdzie w 126n z łazienką to pojedyńcze łóżko??

Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » wtorek, 11 paź 2016, 22:36

Chodzi o to by to dodatkowe spanie było demontowalne, hamak jednak nie jest tak wygodny jak materac. Poza tym przy takim rozwiązaniu jak powyżej dziecko ma więcej miejsca niż w hamaku. Szerokość spania na górze wyniesie między 100 a 120cm w zależności na jakiej wysokości będzie spanie. W najgorszym wypadku jeden pisklak będzie spał z ze mną i żonką na dole a drugi na górze. Czas pokaże, co do wysokości można jeszcze ugrać 8cm zamieniając materac na matę. W moim zamyśle jedyną modyfikacje jaką muszę zrobić to zalaminować w ścianach z oknami stałymi dodatkowe deski (ukryte pod tapicerka) z uchwytami na poprzeczne belki łóżka. Dno łóżka będą stanowić poprzeczne listewki sosnowe połączone w 2 miejscach taśmą (zamówione na Allegro za 30 zł) Z materaca można spuścić powietrze i schować, dno łóżka złożyć w harmonijkę i wrzucić do schowka. Natomiast 2 belki poprzeczne łóżka schować pod półkę nad uchylnym oknem z przodu i tam zamocować by nie przeszkadzały, sądzę że nawet nie będzie ich widać. Kwestia jest tylko taka by starczyło miejsca na lampkę fabryczna nad dużym stołem (fabrycznie jest kwadratowa a nie podłużna jak w niektórych modelach)


Dno łóżka czyli takie coś:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5390308237

Graba? Może innym razem... Tommy Przytulas

sMAJSTER

Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: sMAJSTER » środa, 12 paź 2016, 00:30

Tommy Ale co z łazienką ?
Rysowałes może w skali jak z dlugosciami łóżek może Ci wyjść.
Ciekawy pomysł z demontowalnym dnem łóżka piętrowego.
Co do hamaka to się zgadzam z tobą ze to jednak bardzo duży kompromis do spania.

Awatar użytkownika
Tommy Przytulas
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 15:16

Re: RE: Re: Tommy Przytulas - graba? Może innym razem...

Postautor: Tommy Przytulas » środa, 12 paź 2016, 01:04

sMAJSTER pisze:Tommy Ale co z łazienką ?
Rysowałes może w skali jak z dlugosciami łóżek może Ci wyjść.
Ciekawy pomysł z demontowalnym dnem łóżka piętrowego.
Co do hamaka to się zgadzam z tobą ze to jednak bardzo duży kompromis do spania.


Długość łóżek bez zmian - 2m, mebli nie ruszam. Szerokość będzie różna w zależności jak wysoko będzie zawieszone łóżko. Z racji skośnej ściany z oknem otwieranym im wyżej tym łóżko będzie węższe. Optymalna szerokość jest przy zawieszeniu łóżka na wysokości połowy okna 115cm i wtedy też problemem nie jest szafka nad otwieranym oknem. Rozsądna max wysokość to górna krawędź bocznej szyby wtedy materac wschodzi pod szafkę nad oknem ale otrzymujemy łóżko o szerokości 110cm minus głębokość tejże szafki

Zdjęcie poglądowe, czerwone poziome długie linie to możliwe wysokości zamontowania łóżka.

Obrazek



Graba? Może innym razem... Tommy Przytulas


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości