Cześć z Vratislavii! :)

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Zielony » środa, 18 sty 2017, 14:03

Dzień dobry, cześć i czołem!
Co prawda przyczepy jeszcze nie ma, ale trwają intensywne poszukiwania - n126. Założenia? Kupić coś jeżdżącego z dokumentami i otwieranymi szybami za mniej niż 2 tysiące, zrobić po swojemu środek w koncepcji "samowystarczalność podróżnicza i uniwersalność" i rozpocząć kempingową przygodę - porzucając przynajmniej na część wyjazdów namiot i materac w bagażniku Kombi ;)
Jakby ktoś miał namiar na jakiś egzemplarz mieszczący się w założeniach projektu, to będę wdzięczny za namiar. Jednocześnie szybkie pytanie: czy jest jakiś producent tańszych zamienników okien do "zapiekanki"? Nie mogę nigdzie znaleźć innych opcji niż kupno oryginalnego okna u np. dariusa (pomijając używki), a ktoś mi ostatnio wspominał, że pod Warszawą takie robią i są tańsze - ale ma dopiero odszukiwać namiar.
Czy są jeszcze jakieś elementy, na które zwrócić szczególną uwagę, gdyż są później drogie w zakupie lub ciężkie w znalezieniu? Mechanizm dachu?
Trochę tematów na forum zdążyłem się już naczytać :)

Pozdrawiam! Kwestia tematu remontowego i chwalenia się nabytkiem to mam nadzieje 1-2 miesiące. Marzenia trzeba mieć! ;)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Axtiff » środa, 18 sty 2017, 15:10

Witaj Obrazek
Marzenia trzeba mieć i je spełniać!
Czekamy na wątek remontowy po zakupie!
Udanych łowów!

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: stachu_gda » środa, 18 sty 2017, 16:30

Cześć,

Jeśli chodzi o okna to możesz zależnie od tego jakiego okna potrzebujesz uciąć parę groszy zamawiając bezpośrednio w Niewiadowie, ale raz stracisz a raz zyskasz w porównaniu z Dariusem. Natomiast, skoro jeszcze nie masz konkretnej przyczepy, to czemu przejmujesz się z góry akurat oknami? :) PS okna niewiadowskie wbrew pozorom nie są takie drogie jak sobie porównasz z zachodnimi.

Raczej szukaj czegoś co już będzie miało otwierane okna, bo będzie to nowsze niż buda z oknami stałymi (tym samym nowsza rama, celuj w ocynkowaną, nowy typ podpór itd.)

W tej kwocie powinieneś znaleźć zapiekankę "pustą" w środku, czyli faktycznie pustą albo w stanie z wnętrzem na śmietnik. Oczywiście może trafić się coś lepszego, o ile celujesz w zapiekankę a nie w enkę.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: DIZZY » środa, 18 sty 2017, 16:37

Cześc, czołem. Powodzenia w poszukiwaniach, znam ten temat, przerabiałam trzykrotnie ;)
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: BoskiWalenty » środa, 18 sty 2017, 17:44

Świdnica pozdrawia. Jesli chodzi o okna to gdzies wyczytałem, że z poliwęglanu litegu ciętego na wymiar wychodzi taniej niż ori okna. Okazje się trafiają. Powodzenia.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Drednot » środa, 18 sty 2017, 21:16

Czołem. Mistrzem od zastępowania oryginalnych okien poliwęglanem jest grzesiek0 - tu masz na dole strony (brakuje obrazków, ale wygląda to naprawdę fajnie - może poproś Grześka by je wgrał ponownie albo przesłał Ci na mejla): viewtopic.php?f=36&t=5276&start=45

A tu masz inspirację na której się Grzesiek wzorował, z tym że te są robione na zamówienie przez firmę. Są też cięższe no i droższe oczywiście:
http://forum.karawaning.pl/topic/11598- ... ntry287864
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Zielony » czwartek, 19 sty 2017, 11:05

Dzięki za odzew :)
@Axtiff, dzięki!
@stachu_gda, dlaczego przejmuję się oknami? Spora część ogłoszeń, które przeglądam dotyczy Niewiadówek z uszkodzonymi oknami. Wiadomo, że nie mogę wymagać cudów i stanu "igła" (chyba że jakaś wyjątkowa okazja się trafi, która stała w szopie, a "Niemiec do granicy gonił, aby zmienić zdanie o sprzedaży"), ale jednocześnie patrzę na to realnie - uszkodzone okna trzeba będzie wymienić. A to dodatkowe koszty, które muszę doliczyć. I dlatego pytam o ewentualne zamienniki w kształcie ori, aby nie doliczać ~200,-zł szyba boczna i ~400,-zł szyba przednia i tylna. Bo już nawet uszkodzenie dwóch szyb daje kwotę ~600,-zł, czyli 1/3 ceny sprzedaży (jak mam jedną ofertę na oku).
Ktoś pewnie zaraz napisze, że cały remont Niewiadówki to znacznie więcej niż koszt tych dwóch szyb. OK, ale po co mnożyć koszty, jak niektórych mógłbym uniknąć już na etapie zakupu :)
Jest gdzieś może dostępny poradnik rozróżnienia typów podpór w Niewiadówce?
Tak, moim celem jest zapiekanka.

@DIZZY, mi wystarczy, że będzie to jeden raz!

@BoskiWalenty, @Drednot, dzięki za namiar. Napisałem wiadomość. Może się uda zobaczyć efekt "samoróbkowych" działań. :) Choć przyznam, że bardziej myślałem po prostu o tańszych zamiennikach okien, ale jakoś nigdzie takich nie ma :(

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: stachu_gda » czwartek, 19 sty 2017, 11:14

Zielony pisze:dlaczego przejmuję się oknami? Spora część ogłoszeń, które przeglądam dotyczy Niewiadówek z uszkodzonymi oknami. Wiadomo, że nie mogę wymagać cudów i stanu "igła" (chyba że jakaś wyjątkowa okazja się trafi, która stała w szopie, a "Niemiec do granicy gonił, aby zmienić zdanie o sprzedaży"), ale jednocześnie patrzę na to realnie - uszkodzone okna trzeba będzie wymienić. A to dodatkowe koszty, które muszę doliczyć. I dlatego pytam o ewentualne zamienniki w kształcie ori, aby nie doliczać ~200,-zł szyba boczna i ~400,-zł szyba przednia i tylna. Bo już nawet uszkodzenie dwóch szyb daje kwotę ~600,-zł, czyli 1/3 ceny sprzedaży (jak mam jedną ofertę na oku).
Ktoś pewnie zaraz napisze, że cały remont Niewiadówki to znacznie więcej niż koszt tych dwóch szyb. OK, ale po co mnożyć koszty, jak niektórych mógłbym uniknąć już na etapie zakupu :)
Jest gdzieś może dostępny poradnik rozróżnienia typów podpór w Niewiadówce?
Tak, moim celem jest zapiekanka.


Ok, rozumiem. Weź jednak pod uwagę, że jeśli kupisz coś z uszkodzonym oknem to na 90% leciała woda, i masz już pod spodem próchno i zgniliznę i trochę roboty z tym będzie. Sugerowałbym nie spieszyć się i szukać z całymi oknami, no chyba że nie masz czasu - cóż, wszystko jest kompromisem :)

Zapiekankę dasz radę znaleźć, trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Zielony » czwartek, 19 sty 2017, 11:19

@stachu_gda, racja z tą wodą. Jednak w nieśmiałych i nieskonkretyzowanych planach jest zrobienie łazienki w środku (w którymś temacie na forum były nawet projekty :P ), także "demolka" środka będzie musiała być. Poszukiwania trwają! :)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Axtiff » czwartek, 19 sty 2017, 12:12

Zielony pisze:Jest gdzieś może dostępny poradnik rozróżnienia typów podpór w Niewiadówce?
Tak, moim celem jest zapiekanka.



Hej , najłatwiejszy sposób rozróżniania jest taki :)
stary typ - podpory otwierają się do środka
nowy typ otwierają się na zewnątrz :)

Nowy typ sprawia że łatwiej się je rozstawia, rozpierając na zewnątrz potrzebujesz mniejszej siły :)

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Zielony » czwartek, 19 sty 2017, 17:18

To kolejne szybkie dwa pytania: czy znalezienie materacy z zapiekanki i kuchenko-zlewu jest stosunkowo proste? Jak kojarzę to systematycznie trafiają się jakieś oferty, ale wolę dopytać.
I czy jest jakiś aktywny forumowicz z okolic Szczecina/Gryfina, który mógłby pomóc oglądnąć jedną sztukę? Czekam na jej dokładne zdjęcia, ale wiadomo, że co na żywo to na żywo. A prawie 400km mam :/ Odwdzięczę się w rozsądnej i uzgodnionej walucie :D

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 19 sty 2017, 17:44

Siemanko, pozdrowienia z Torunia ;)
Powodzenia w poszukiwaniu N126, dobra skorupa, choć z szybami niestety jest bolączka, którą sam przechodzę ponieważ mam całe okna bez możliwości otwierania a chcę otwierane (jeśli Ciebie takie interesują to możemy się dogadać). Ogólnie fajna sprawa jakby nie było z remontami, kosztowne zawsze i we wszystkich przypadkach. Jeśli chodzi o łazienkę w N126 to kolega Janek Vvarrior ma takową u siebie link poniżej:
viewtopic.php?t=2848
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: Zielony » czwartek, 19 sty 2017, 18:08

@__ArroW__, o właśnie! O tej łazience przede wszystkim myślałem! A pozniej trafilem na Allcar Ela 126el i to mi już całkowicie udowodniło, że w Niewiadówce da się wszystko :)
Właśnie chcę wyłącznie model z otwieranymi oknami. Ktoś mi gdzieś pisał, że niby całość wentylacji i tak ma miejsce poprzez dach, jednak otwierane okna byłyby moim zdaniem praktyczniejsze.

Pytanie o Szczecin i okolice ciągle aktualne!

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 19 sty 2017, 18:32

Żaden problem ;), da się wszystko, ale trzeba sobie postawić jakieś założenie zabudowy. Ja akurat nie widzę w mojej łazienki z faktu braku miejsca, ale to już są gusta i guściki. Otwierane okna chcę dlatego, że będę miał kuchenkę w środku i zamierzam jej praktycznie cały czas używać a dwa, że i tak robię kapitalkę, więc skoro będę demontaż okien robił to dlaczego by nie wrzucić otwieranych, niestety jest o tyle duże, że bez okien nie ruszę za bardzo dalej remontu dlatego intensywnie bardzo o tym myślę ostatnimi dniami ;).
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Cześć z Vratislavii! :)

Postautor: TomekN126N » czwartek, 19 sty 2017, 20:39

Witam i pozdrawiam ;-)
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości