Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: neeken » wtorek, 28 lut 2017, 11:42

Witam. Mariusz wita. Jak wielu zapewne obecnych forumowiczów najpierw zaglądało na forum a potem się zarejestrowało. Nie inaczej było ze mną. A że nie chcąc tak "na krzywy ryj" postanowiłem się zarejestrować. Nadmienię, że aktywny wypoczynek zawsze mnie pociągał i przyczepa to było moje marzenie. Nie bijcie mnie ale o Niewiadówce nawet nie myślałem. Przyczepa miała być duża i wygodna. Aby temu sprostać Poloneza caro zamieniłem na previe, potem hak z 1600 kg do tego kategoria E do B. Najpierw aby być bardziej mobilnym przerobiłem vana na ewentualne noclegi w nim z żoną i synkiem. Tak jedne wakacje spędziliśmy w Norwegii, a inne w krajach Beneluxu. Jednak,żonka bardzo chciałby już pospać na normalnym łózko. Poznając przepisy okazało się że przy DMC Prevki 2450 cepka może być "tylko"1050 (aby nie wpaść we Viatole i inne opłaty we Europie powyżej 3.5 tony. (Robiąc kat E nie myślałem aby nie przekraczać 3.5 tony - ale wtedy nie było jeszcze Viatoli).Całkiem przez przypadek moja teściowa zobaczyła u koleżanki na ogrodzie właśnie Niewiadówkę, która od lat stoi i się marnuje. Z racji tego ,że pracuję za granicą, poleciłem żonce aby tam pojechała i cyknęła fotki. I się.................zakochałem. Dodatkowo to forum pokazało mi ile serca(i kasy) ludzie są w wstanie wyłożyć aby dostosować cepkę dla siebie. Mnie też to czeka na wiosnę. Na żywo jej nie widziałem ale z relacji żonki (nie zrobiła fotek w środku)wychodzi,że odpada i zwisa czerwona tapicerka(bardzo często tu też to było) i że chciałaby, żonka troszkę ją odświeżyć. A to forum jest kopalnią wiedzy i pomysłów,patentów i ...............uwielbienia do tych przyczep.Trochę się rozpisałem ale chciałem jakoś w skrócie opisać dlaczego chciałem tu z WAMI być.

PS. Jak mi się uda spróbuje wstawić fotkę nie mojej(jeszcze)ale wkrótce Niewiadówki.
Załączniki
._images_moja_cepka1.jpg
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

naal

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: naal » wtorek, 28 lut 2017, 12:18

Witaj z Łodzi i powodzenia w zakupie :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: DIZZY » wtorek, 28 lut 2017, 12:34

Twoja przyszła budka jest śliczna, nic dziwnego, że skradła serce. Powodzenia w kupnie i remoncie. No i witaj na forum.
Moja przygoda zaczęła się podobnie, najpierw się zarejestrowałam, a później kupiłam wymarzoną przyczepkę.
I tak samo się w niej zakochałam.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

dzin1975

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: dzin1975 » wtorek, 28 lut 2017, 17:57

Siemka,kolejny na maxa zakrecony :).powodzonka

sookinsyn

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: sookinsyn » wtorek, 28 lut 2017, 18:49

Kraków wita i powodzenia życzy

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: neeken » wtorek, 28 lut 2017, 19:17

Mam tylko pytanko gdyż nie chcę pisać tam gdzie nie trzeba.W jakim temacie mogę się dowiedzieć co mnie czeka(technicznie)po przyczepie która nie jeździła z 10lat.(nie chodzi mi o jej stan wewnętrzny)tylko czy jak podjadę autem ją przestawić do siebie,może czekać mnie że jej nie ruszę?Patrząc po dyszlu nie ma hamulaca.Nawet jakby instalacja świateł nie działała (biorę to na siebie) pojadę.Tylko czy np. koła mogły się zblokować itp.?Potrzebuje tylko 2 km aby była na miejscu i tam dopiero zacznie się "zabawa"
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

dzin1975

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: dzin1975 » wtorek, 28 lut 2017, 19:41

Lewarek,koła do góry i kręcimy...Jak nie ma hamulca,to trzyma Cię tylko stan opon,i łożyska.Jak łożyska zapieczone,to duzo srodka smarnego,i lekko popuścić nakrętkę.Jak nie puszczą to nie ciąg na chama bo czopy mogą nie wytrzymać,i piasty będą do wymiany.Wtedy tylko laweta.Takie jest moje zdanie,ale poczekaj chwilę,napewno ktoś się odezwie kto bardziej przerabiał temat.Ew lektura działu ,,remonty,,

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: sterciu » wtorek, 28 lut 2017, 21:14

Powodzenia w zakupie :)

Ja w zeszłym roku sprzedawalem taką budkę , stała wczesniej tez od 2005 roku nie ruszana z miejsca , wręcz wrosła w ziemię , ale o dziwo po zalozeniu kół (musiałem wczesniej jakies sensowene opony załatwić) , pomimo szumiących strasznie lozysk , o dziwo dzialającej elektryce , po podpięciu wtyku do gniazda haka wszystkie swiatła dzialaly , przyczepa przeciągnieta została 130km pod dom gdzie czekala na nowego wlasciciela. Takze może byc tak ze napompujesz kola , podepniesz pod auto , podłączysz instalacje i normalnie z nią pojedziesz... U mnie jedynie dyszel trzeba było pospawać przed ruszeniem w trase bo przekorodował , ale ta budka z Twojego zdjęcia ma juz ocynkowaną rame więc z przekorodowaną ramą nie bedziesz mial problemów.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2591
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: stachu_gda » środa, 1 mar 2017, 06:56

Jedyne czego bym się obawiał to stan ogumienia. Jeśli to faktycznie 2km na delikatne przetoczenie i nie masz kół na zamianę, weź ze sobą pompkę bo po iluś latach stania pewnie nie ma ciśnienia w kołach.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: neeken » środa, 1 mar 2017, 07:28

W razie czego mam koła od CC 13 stki alufelgi oraz stalówki z pewnymi oponami gdyż żona aktualnie autem jeżdzi. Nie wiem tylko czy tak bez problemu podejdą. Ojciec ma Poloneza atu i w razie czego też ma drugi komplet kół jednak poldi ma szersze koła więc chyba pomysł z kołami od CC będzie lepszy.
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2591
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: stachu_gda » środa, 1 mar 2017, 07:33

neeken pisze:w razie czego mam koła od CC 13 stki alufelgi oraz stalówki z pewnymi oponami gdyż żona aktualnie autem jeżdzi.Nie wiem tylko czy tak bez problemu podejdą.Ojciec ma Poloneza atu i w razie czego też ma drugi komplet kół jednak poldi ma szersze koła więc chyba pomysł z kołami od CC będzie lepszy


Ja wrzucałem u siebie stalówki od CC i podeszły bez problemu, z oponami 155/70R13. Tak więc myślę że bez problemu Ci się uda operacja.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: neeken » środa, 1 mar 2017, 10:19

dzięki wszystkim za rady
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1659
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: ruciak76 » środa, 1 mar 2017, 14:45

stachu_gda pisze:
Ja wrzucałem u siebie stalówki od CC i podeszły bez problemu, z oponami 155/70R13. Tak więc myślę że bez problemu Ci się uda operacja.


Oj może być jednak problem z kołami od CC bo przyczepa jest bez hamulca, w mojej zapiekance również bez hamulca, koła od SC (a chyba są te same) nie pasowały bo felga obcierała o wahacz (odsadzenie felgi było niewystarczające) od innych natomiast słyszałem że pasują, ale oni mieli hamulec i być może bęben dystansował odsadzenie felgi.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2024 - 2 nocki 255 km
2023 - 20 nocek, 1861 km
2008-2022 - 274 nocki, 31731 km

naal

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: naal » środa, 1 mar 2017, 15:49

Ja mogę potwierdzić że nie wszystkie koła od Fiata wejdą. Taką samą sytuację miałem jak Konrad tylko z felgami od Uno

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Tarnowianin wita i dziękuje za przyjęcie

Postautor: Zielony » środa, 1 mar 2017, 15:52

To jakie koła są pewne w takim razie? Od czego szukać? 13-nastki oczywiście.


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości