Cześć wszystkim

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Cześć wszystkim

Postautor: reflexes » piątek, 19 kwie 2019, 09:35

Kobi07 pisze:trumavent dmucha ciepłym na okna (boki łóżka są oddalone od ściany o około 2 cm, takiego rozwiązania u Was nie zauważyłem a powiem Wam, że się sprawdza)

To jest rozwiązanie stosowane od dawien dawna w zachodnich zgniłkach. Trumavent tłoczy ciepłe powietrze pod łóżka żeby ogrzać materace od spodu, bo potrafią się pocić jak są zimne od spodu, poza tym równo rozprowadza się ciepłe powietrze wkoło łóżka co zapobiega różnicy temperatur w różnych częściach przyczepy i nie ciągnie tak od okna. W starych Niewiadówkach tego nie uświadczysz, bo nikt nie przewidywał montażu w nich trumy i venta. Nie wiem jak jest w tych nowych gdzie już można domówić ogrzewanie, bo nie miałem okazji takiej zwiedzać.

Kobi07
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 24
Rejestracja: środa, 17 kwie 2019, 10:39
Lokalizacja: Blachownia

Re: Cześć wszystkim

Postautor: Kobi07 » piątek, 19 kwie 2019, 09:55

reflexes pisze:
Kobi07 pisze:trumavent dmucha ciepłym na okna (boki łóżka są oddalone od ściany o około 2 cm, takiego rozwiązania u Was nie zauważyłem a powiem Wam, że się sprawdza)

To jest rozwiązanie stosowane od dawien dawna w zachodnich zgniłkach. Trumavent tłoczy ciepłe powietrze pod łóżka żeby ogrzać materace od spodu, bo potrafią się pocić jak są zimne od spodu, poza tym równo rozprowadza się ciepłe powietrze wkoło łóżka co zapobiega różnicy temperatur w różnych częściach przyczepy i nie ciągnie tak od okna. W starych Niewiadówkach tego nie uświadczysz, bo nikt nie przewidywał montażu w nich trumy i venta. Nie wiem jak jest w tych nowych gdzie już można domówić ogrzewanie, bo nie miałem okazji takiej zwiedzać.


Dokładnie tak jak piszesz, dodam tylko, że główny obieg "idzie" rurą 65mm z wylotami pod łóżko i rozdziela się przy każdym oknie na dodatkową "podziurawioną" rurę 35mm, która jest na szerokość okna ;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Cześć wszystkim

Postautor: reflexes » piątek, 19 kwie 2019, 10:36

Patenty są różne. W starej Chateau z 1989 roku miałem kulturalnie pod każdym łóżkiem trójnik na rurze z dodatkową przepustnicą do regulacji, później w nowszej Adrii i teraz w Knausie jest już na bezczelnego podziurawiona rura.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Cześć wszystkim

Postautor: Romlas » środa, 24 kwie 2019, 16:24

Witamy.
Zacna czyczepa
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości