Witajcie serdecznie!

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Witajcie serdecznie!

Postautor: Tyreczek » czwartek, 31 paź 2019, 09:37

Witam :)

Jestem od 3 dni posiadaczem przyczepki Niewiadów eNki :)

Swoją przygodę zacząłem kilka lat temu, kiedy to kupiłem anglika . W środku pięknie zadbany, każdy zazdrościł, wielkości właśnie enki, może troszkę większa. Miała wszystko w środku, lodówkę, ogrzewanie, opiekacz/grill, toaletę, duużo szafek aaaaale niestety jak chyba każdy anglik przeciekała tu i tam. Ostatecznie podłoga do wymiany/naprawy w każdym rogu, ściany pod sklejka (listwy) aż czarne i rozchodzące się. Jednym słowem, masakra.

Sprzedałem z zamysłem kupna Niewiadówki.

Niestety nie jest to takie proste, byłem zobaczyć kilka, że tak powiem, nie było co zbierać a ceny z kosmosu. Stwierdziłem, żeby chociaż buda była w dobrym stanie i jako tako środek zadbany ale nie koniecznie. Pojechałem, buda wydaje się w porządku na pierwszy rzut oka i wymieniona tapicerka. Biorę, cena nie niska nie wysoka jak za nią.

Po spokojnych oględzinach w domu, zauważyłem na dachu ubytek żelkotu i co gorsza, że listwy ozdobne do przedsionka odstają. Okazuje się, że wkręty wszystkie zardzewiałe nie trzymają już. Trzeba zrobić a tapicerka wymieniona i zaczyna się zabawa a miała być tylko kosmetyka... Noo i podłogę też zrobię bo może być, ale nie jest najlepsza. Będę robił zdjęcia i liczę na Wasze porady.

Pozdrawiam :)

Jeszcze raz proszę o stosowanie polskich znaków

IMG_20191027_145823.jpg
Po zakupie :)

IMG_20191027_145859.jpg
Kawaleczek ze środka.
N126N :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Witajcie serdecznie !

Postautor: reflexes » czwartek, 31 paź 2019, 09:50

Witaj na forum. Uważaj bo wciąga :D
A poważnie to niestety muszę Cię kolego zasmucić. Zapłaciłeś za przyczepę po remoncie, a dostałeś do remontu. Szkoda, że nie trafiłeś tu przed zakupem, bo na pewno byś wiedział czego szukać i gdzie zajrzeć i na 99% byś jej nie kupił. Nie martw się jednak za bardzo. Nie jesteś pierwszy.
Tyreczek pisze: liczę na Wasze porady.

Mam dwie na początek.
1. Używaj polskich znaków przy pisaniu.
2. Używaj forumowej szukajki, znajdziesz tam chyba wszystko na temat niewiadówki.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Witajcie serdecznie !

Postautor: tomcat » czwartek, 31 paź 2019, 09:55

Witam,hej ;)
Powodzenia przy poprawkach.

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: Witajcie serdecznie !

Postautor: Tyreczek » czwartek, 31 paź 2019, 10:02

Poprawek niestety troszkę jest, ale powoli damy radę. Nie mogę się doczekać wiosny, a co pójdzie to zrobię przed. Dodatkowo muszę wykonać instalację gazową pod lodówkę i kominek do niej. Także jest co robić.:)
N126N :)

Samoogon

Re: Witajcie serdecznie !

Postautor: Samoogon » czwartek, 31 paź 2019, 12:26

Wiesz co, najlepszą radą, która teraz może wydawać Ci się głupią będzie rozebranie tej przyczepy i zrobienie porządnego remontu. Oczywiście jeśli wiążesz z nią dalekosieżne plany.
Ona była zrobiona do sprzedaży, przez cwaniaczka jakich pełno, wymienić tapicerkę, napisać po remoncie i szukać leszcza.
Chcesz rwać podłogę, co wiąże się z demontażem mebli a w zasadzie całego środka. Pod wykładzina na 90 procent nie masz żadnego ocieplenia, ekranu itp. I teraz pomyśl, koszty nowej tapicerki nie przekroczą 300 zł tyle właśnie masz do stracenia, no plus praca oczywiście.
Cokolwiek będziesz teraz naprawiał/poprawiał to jak źganie patykiem w g...ie.
Niestety taka jest prawda, tam nie jest zrobione nic oprócz wymiany tapicerki, a to nie jest żaden atut.

Najarałeś się raz ze zgnitą angielką, potem drugi idąc w niby pewny laminat i teraz dobrze sobie przemyśl czy chcesz poprawiac coś co trzeba naprawić, a nie poprawiać, bo znowu może po czasie się okazać, że to była zła decyzja(to jest raczej pewne)
Nie gniewaj się, po prostu u mnie z perspektywy czasu tak to wygląda. Ze swojego doświadczenia wiem, że jak nie zrobisz samemu, to nie będzie to dobrze zrobione.
Czytaj forum, dział remonty, pewnie coś Ci się rozjaśni w temacie.

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Witajcie serdecznie !

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 31 paź 2019, 12:40

W zupełności się z tym zgadzam. Albo grubo albo wcale. Jeśli pójdziesz na skróty później możesz żałować że olałeś jeden czy drugi temat, którego teraz może nie widać ale prędzej czy później da o sobie znać.

Ja niektóre tematy odpuściłem przez lenistwo albo powiedziałem że sam dam radę. Wyszło jak wyszło, teraz już jestem mądrzejszy, także ucz się na błędach innych i nie odpuszczaj :)
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witajcie serdecznie !

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 31 paź 2019, 14:18

Cześć, witamy na forum :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Witajcie serdecznie!

Postautor: tantalos » czwartek, 31 paź 2019, 16:43

Cześć, witamy na forum. Zgadzam się z przedmówcami: robisz porządny, generalny remont albo po łebkach i po niedługim czasie wracasz do tematu niestety. Powodzenia.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witajcie serdecznie!

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 31 paź 2019, 16:53

Ja tylko zacytuję sam siebie :) Z pierwszego postu remontowego:
RAFALSKI, 16 gru 2016 pisze:Przyczepa z ogłoszenia spodobała mi się bo była w niezłym stanie, zdatna do jazdy i -na razie- tylko do poprawek i dopasowania pod siebie. Nie chciałem budki do kapitalnego remontu potrzebnego od zaraz bo obecnie nie mam na to czasu. Zapadła decyzja, kupujemy!

I gdy dojrzałem do tematu i podjąłem jedyną właściwą decyzję:
RAFALSKI, 27 mar 2017 pisze:Zapadła cisza, kwadrans do namysłu i decyzja - rwiemy wszystko do gołego laminatu. Jak już robić to raz a porządnie

Także, ten... ;)

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Witajcie serdecznie!

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 31 paź 2019, 17:54

Kolorowi słusznie prawią. Chyba każdy jak nie większość tu obecnych przechodził podobnie zakup przyczepy. Remontując przyczepę założyłem zeszyt z pomysłami. Wpisywałem wszystkie pomysły, rzeczy, które miały by się znaleść w przyczepie. Dział remonty i wiedza i doświadczenie osób obecnych na tym forum to kopalnia pomysłów i inspiracji. Na każde pytanie znajdziesz odpowiedź.
A tak przy okazji...
Świdnica wita
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witajcie serdecznie!

Postautor: oko » czwartek, 31 paź 2019, 18:40

"Widzieliśmy" się już w temacie remontowym, ale teraz oficjalnie się przywitam.
Cześć! Witamy z Gliwic.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości