łóżka piętrowe i inne patenty

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: stico80 » piątek, 25 paź 2013, 09:58

Wodnik Szuwarek pisze: pomysłów mam wiele, ale musiałbym na spokojnie zamknąć się w niewiadce na pół dnia by to dokładnie obmyśleć i zastanowić się nad wykonaniem.


Dokładnie jak ja. Jakoś jak jestem w domu a nie w przyczepie to inaczej się myśli.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: reflexes » piątek, 25 paź 2013, 11:07

Dorzuce jeszcze fotki z działu ciekawostki z sieci - też pomysłowe :wink:

To jest dokładnie to o czym wspominałem, że gdzieś widziałem, teraz już wiem gdzie to widziałem. Moim zdaniem patent świetny i żałuję, że coś takiego mi nie wpadło w oko przed budową mojego piętrusa, bo z pewnością bym taki zastosował. W nocy łóżko a w dzień wygodna kanapa.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4379
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 25 paź 2013, 14:35

A co Ci stoi na przeszkodzie przemyśleć sprawę? Zima długa :lol: a materace już masz więc i koszt przeżyjesz.
I tak miałeś coś przy tym kombinować, bo dostęp słaby do schowka. Podniesiesz trochę dolne łóżko, zyskasz większy schowek pod nim z lepszym dostępem, docelowo kanapę na dzień, a i nudzić się nie będziesz w długie wieczory. No same plusy :D
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 11 / 1400 km

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: chris_666 » niedziela, 27 paź 2013, 20:28

reflexes pisze:Ja co prawda w wątku remontowym zostałem zjechany


jak mógłbyś podać szerokości łóżek , góra i dół

bo jak narazie twoje rozwiązanie wygrywa w moim rankingu

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: reflexes » niedziela, 27 paź 2013, 22:05

jak mógłbyś podać szerokości łóżek , góra i dół

bo jak narazie twoje rozwiązanie wygrywa w moim rankingu

viewtopic.php?p=50115#p50115 Niestety więcej nie pomogę, bo buda oplandekowana na zimę. Wymiary na na oko ale jak popatrzysz na fotki, wejdziesz do swojej to sobie sam pomierzysz ile co ma.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: stico80 » piątek, 1 lis 2013, 08:14

Dokonałem ostatnio dwóch zakupów.
Pierwszy to N126N prawie pusta w środku i zrobię ją po swojemu głównie na zloty i wyprawy z grupą militarną lub innych jakichś popaprańców do których należę.
Drugi to Elddis Wisp 400/4 bardzo fajna angielka. Teraz padną najważniejsze słowa
Jeśli Elddis okaże się w przyzwoitym stanie a będę to wiedział za około 2 tygodnie to
N132T będzie wystawiona na sprzedaż.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: Wodnik Szuwarek » piątek, 1 lis 2013, 09:49

stico80 pisze:Dokonałem ostatnio dwóch zakupów.
Pierwszy to N126N prawie pusta w środku i zrobię ją po swojemu głównie na zloty i wyprawy z grupą militarną lub innych jakichś popaprańców do których należę.
Drugi to Elddis Wisp 400/4 bardzo fajna angielka. Teraz padną najważniejsze słowa
Jeśli Elddis okaże się w przyzwoitym stanie a będę to wiedział za około 2 tygodnie to
N132T będzie wystawiona na sprzedaż.



Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: stico80 » piątek, 1 lis 2013, 12:37

Dokładnie Wodniku właśnie ten model.
"dzyń, dzyń, dzyń"

kumotte
Posty: 1
Rejestracja: środa, 4 cze 2014, 09:25

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: kumotte » środa, 4 cze 2014, 09:28

bardzo fajne rozwiązania zastosowaliście, odgapię nieco od Was :)

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: Drednot » poniedziałek, 13 kwie 2015, 23:48

Może to kogoś zainspiruje. Zrobiłem ostatnio dzieciakom huśtawkę z rur pcv, odkrywając tym samym nową niezbadaną dotąd "technologię alternatywną". Na razie jestem zaskoczony i zadowolony możliwościami jakie dają te rury.

P1060308.JPG


Bujawka się sprawdza, nawet przy 30 kilogramowym ciężarze bujającego. Sam bujawka jest zaś b. lekka, będąc przy tym bardzo wytrzymałą. Po dwóch miesiącach naprawdę intensywnego użytkowania (i bardzo kreatywnego, graniczącego z kaskaderstwem) tylko mucha na niej nie siada.

Być może można te rury wykorzystać jako sposób na tanie dostawiane łóżko. Zrobienie całości zajęło mi jeden dzień. Mitrężyłem się niepotrzebnie z tymi taśmami (łączone nitami) - teraz bym chyba zrobił to inaczej - kupił płótno na allegro (np. kordurę) o szerokości zbliżonej do boku kwadratu bujawki, podzielił na dwa kawałki, owinął na krzyż i sczepił nitami.
Zastosowałem rury o grubości 32 mm. Zgrzewane na gorąco. Bok huśtawki ma ok. 55 cm.

P1060307.JPG


Pewnie w przypadku łóżka powstanie problem, że rury będą się wyginały w jego połowie (choć nie jest to oczywiste - zwłaszcza w przypadku gdy spać na nim będą dzieci). Więc pewnie przydało by się jakieś dodatkowe podparcie w tym miejscu (od ściany mógłby to być aluminiowy kątownik). Można też spróbować innego patentu - do rur 32 mm. idealnie wchodzą (prawie że na styk) rury 22 mm. więc można w ten sposób usztywnić konstrukcję (ale i niestety dociążyć - choć i tak całość pewnie będzie nadal stosunkowo lekka).

Myślę że warto pomyśleć o rurach pcv także przy innych okazjach, choć na razie nie przychodzi mi do głowy gzie można by je jeszcze zastosować w naszych kempingowych klimatach.

P1060314.JPG
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: pawko » wtorek, 14 kwie 2015, 00:36

Drednot pisze:odkrywając tym samym nową niezbadaną dotąd "technologię alternatywną"


No nie wiem, nie wiem... :wink:
Załączniki
łóżko pcv.JPG
łóżko pcv.JPG (36.26 KiB) Przejrzano 8655 razy
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: Drednot » wtorek, 14 kwie 2015, 00:48

Super patent Pawko!
Miałem na myśli nie zbadaną przeze mnie technologię.

Czyli jak widać rury się nie uginają.
Jakie rury zastosowałeś? Chyba te klejone? One są chyba mniej giętkie niż te zgrzewane na gorąco.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: pawko » wtorek, 14 kwie 2015, 02:14

To podwieszane łóżko to nie moja robota, podpatrzyłem te patenty z rurkami pcv u ludzi podróżujących 4x4 gdzie powierzchnia do spania wewnątrz samochodu jest na wagę złota.
Twoja huśtawka :thumbup: (a właściwie te przeplecione pasy) zainspirowała mnie do zrobienia w mojej landrynie zabezpieczenia ładunków w bagażniku tuż za tylną kanapą - będzie lekko, a w razie potrzeby można będzie to zdemontować, zwinąć i wiele miejsca nie zajmie.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: DIZZY » wtorek, 14 kwie 2015, 08:13

stico80 pisze:
Wodnik Szuwarek pisze: pomysłów mam wiele, ale musiałbym na spokojnie zamknąć się w niewiadce na pół dnia by to dokładnie obmyśleć i zastanowić się nad wykonaniem.


Dokładnie jak ja. Jakoś jak jestem w domu a nie w przyczepie to inaczej się myśli.


O tak, święte słowa. Wiem jak mnie było trudno myśleć, gdy przyczepa przez cały czas remontu stała ponad 200 km ode mnie.
Teraz jak usiadłam, to kilka rzeczy bym chciała zrobić trochę inaczej.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: łóżka piętrowe i inne patenty

Postautor: Drednot » czwartek, 16 kwie 2015, 00:00

pawko pisze:Twoja huśtawka :thumbup: (a właściwie te przeplecione pasy) zainspirowała mnie do zrobienia w mojej landrynie zabezpieczenia ładunków w bagażniku tuż za tylną kanapą - będzie lekko, a w razie potrzeby można będzie to zdemontować, zwinąć i wiele miejsca nie zajmie.


Tak to dobry pomysł. Widzę że też zwracasz na to uwagę. To cieszy bo myślałem że ja jakiś przewrażliwiony jestem. Też myślałem o tym rozwiązaniu, ale w końcu wybrałem łatwiejsze.

Szukałem swego czasu dosyć długo w internecie i nie znalazłem nic.

Bardzo mnie to zdziwiło, bo tyle się mówi o niebezpieczeństwie przemierzających się przedmiotów podczas gwałtownych hamowań (- i nie daj Boże kolizji) a na rynku nie ma żadnych siatek które by temu zaradzały. Są jakieś strasznie drogie profesjonalne rozwiązania - ale raczej do unieruchamiania dużych gabarytów na pace.

A przecież dużo ludzi jeździ różnymi busami, vanami - nawet w zwykłym hatchbacku to też przecież może być problem.

W końcu kupiłem siatkę taką jak przykrywają nią kontenery z odpadami (wbrew pozorom ona jest dosyć mocna) i przeplotłem jeszcze dodatkowo w kilku miejscach taśmą nośną polipropylenową. Nic lepszego nie wymyśliłem.

Pomysł siatki z taśm łączonymi nitami jest chyba ok, choć te łączenia są chyba zbyt słabe jak na funkcję tej siatki (to zależy też od rozmiaru podkładek, które się zastosuje). Ale wydaje mi się że przy większych napięciach to może puścić (choć pewnie jakąś część swojego "zadania" spełni). Można by spróbować znaleźć jeszcze szerszą taśmę i dać na każde złączenie po dwa nity.

Dodatkowo dwoma taśmami "przywiązałem" oparcie tylnej kanapy do podłogi bagażnika (takie "odciągi"). Zrobię przy okazji fotkę i wrzucę bo może ktoś też ma na tym punkcie skrzywienie
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości