Tanio to już było...

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Tanio to już było...

Postautor: reflexes » czwartek, 29 cze 2023, 15:51

Pająk pisze:Jak co roku od kilkunastu lat mieliśmy tam zlot/rajd starych fordów w boże ciało. W tym roku dokładnie sprawdźcie cenę za pobyt. My mieliśmy z racji cykliczności i ilości załóg zniżkę, ale dookoła było słychać głosy niezadowolenia.

Tanio to już było. Wysyp postów tu i tam świadczy o tym, że wszędzie podrożało i to bardzo mocno. Za chwilę taniej będzie w pokojach i na domkach niż we własnej przyczepie. Ma to swoje zalety. Na kempingach będzie luźniej ;)

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1259
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanio to już było...

Postautor: z1c00 » czwartek, 29 cze 2023, 16:39

No ale prąd 25zł za dobę to przesada. 15zł to max.
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3911
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Tanio to już było...

Postautor: tomcat » czwartek, 29 cze 2023, 18:36

reflexes pisze:
Pająk pisze:Jak co roku od kilkunastu lat mieliśmy tam zlot/rajd starych fordów w boże ciało. W tym roku dokładnie sprawdźcie cenę za pobyt. My mieliśmy z racji cykliczności i ilości załóg zniżkę, ale dookoła było słychać głosy niezadowolenia.

Tanio to już było. Wysyp postów tu i tam świadczy o tym, że wszędzie podrożało i to bardzo mocno...

Zgadza się. Przeglądam cenniki i ciężko znaleźć coś poniżej stówy za dobę dla trzyosobowej załogi jak w moim wypadku.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tanio to już było...

Postautor: reflexes » piątek, 30 cze 2023, 07:05

z1c00 pisze:No ale prąd 25zł za dobę to przesada. 15zł to max.

10-15 to bywało przed podwyżkami cen prądu. Nie będę tu politykował, nie prowadzę też działalności więc wiem tyle co słyszałem, ale podobno dla firm ceny prądu poszybowały mocno w górę więc to jest efekt. Na szczęście mnie i chyba Ciebie to nie interesuje, po prostu solar się szybciej zwróci, albo nawet zacznie zarabiać :lol: .
tomcat pisze:Zgadza się. Przeglądam cenniki i ciężko znaleźć coś poniżej stówy za dobę dla trzyosobowej załogi jak w moim wypadku.

No własnie mam podobnie, a nawet drożej, bo nas czwórka :( . Zastanawiam się czy najbliższy urlop nie będzie, bardziej na dziko niż na kempingach.

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1259
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanio to już było...

Postautor: z1c00 » piątek, 30 cze 2023, 08:08

Myślę że mój solar ( sam panel ) to już się zwrócił ;)
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Tanio to już było...

Postautor: Miron EZD » piątek, 30 cze 2023, 09:46

reflexes pisze:Zastanawiam się czy najbliższy urlop nie będzie, bardziej na dziko niż na kempingach.

Jak znam życie i realia to zaraz będzie wprowadzony zakaz kempingowania na dziko,
a w miejscach tzw. ogólnodostępnych np. nad rzeką gminy wprowadzą jakieś opłaty miejscowe albo inny podatek.
Tak że, ten tego, Panowie tanio już było.
Po przeliczeniu kosztów pobytu w wynajętym domku i porównaniu tego do sumy jaką musimy zapłacić za przyczepę z całym osprzętem
często okazuje się, że kwatera wychodzi tyle samo, albo taniej :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tanio to już było...

Postautor: reflexes » piątek, 30 cze 2023, 10:27

Miron EZD pisze:Jak znam życie i realia to zaraz będzie wprowadzony zakaz kempingowania na dziko,
a w miejscach tzw. ogólnodostępnych np. nad rzeką gminy wprowadzą jakieś opłaty miejscowe albo inny podatek.
Tak że, ten tego, Panowie tanio już było.
Po przeliczeniu kosztów pobytu w wynajętym domku i porównaniu tego do sumy jaką musimy zapłacić za przyczepę z całym osprzętem
często okazuje się, że kwatera wychodzi tyle samo, albo taniej

Może tak być ale to nie nastąpi ustawą ogólnopolską, a raczej lokalnymi przepisami więc jeszcze kilka sezonów da się tak wakacjować zanim wszyscy na to wpadną. Poza tym ja z reguły jeżdżę w tereny mniej atrakcyjne z punktu widzenie statystycznego turysty a tam takie ciekawostki docierają później. Na najbliższy urlop chodzi mi do głowy pomysł żeby zrobić objazdówkę. Do tego najlepszy byłby kamper ale ja się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Tzn. jadę zwiedzam, na nockę gdzieś parkuję, śpię i rano dalej w trasę. Generalnie powiedzmy raz na dwa dni potrzebuję zrobić serwis, ale to da się ograć bo miejsc takich jest coraz więcej, a od bidy zawsze zostaje stacja benzynowa na bezczela. Muszę to przedyskutować z familią.

Trochę robimy offa więc może moderacja wydzieli temat o cenach, podyskutujemy sobie swobodniej :)

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 999
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Tanio to już było...

Postautor: dmb5 » piątek, 30 cze 2023, 18:56

W zeszłym roku mieliśmy objazdówkę. Fajna sprawa, tylko jak spaliśmy na dziko sami nad Wisłą, czy jeziorkiem to tak trochę się bałem, ale w tym roku też na dziko tyle, że na dwie, może trzy przyczepy.
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2179
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tanio to już było...

Postautor: oko » piątek, 30 cze 2023, 19:01

Domyślam się, że dyskusja dotyczy "Relaxu" w Zdworzu. Poniżej aktualny cennik. My byliśmy tam w majówkę na dwie noce.
IMG_20230501_112524_719 (1).jpg

Widzę, że w wątku przewodnim też dodano cennik, ale zostawię.

dmb5 pisze:w zeszłym roku mieliśmy objazdówkę fajna sprawa tylko jak spaliśmy na dziko sami nad Wisłą czy jeziorkiem to tak trochę się bałem, ale w tym rou też na dziko tyle że na dwie może trzy przyczepy

Darek, nie ma czego się bać. W ubiegłym roku przejechaliśmy Małopolski Przełom Wisły, kilka miejscówek nad samą rzeką, w tym roku też jak do tej pory zaliczyliśmy kilka nocek nad rzekami i jeziorami. Zasada jest prosta: są wędkarze - jest bezpiecznie
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 795
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Tanio to już było...

Postautor: misha22 » niedziela, 2 lip 2023, 03:39

Ja dodam: są kajakarze też jest bezpiecznie.
Lasy Państwowe też niczego sobie. Okolice Ińska /Zach Pom/, pan leśniczy- pole z prądem 30pln. Z atrakcji tylko sławojka, sfora psów leśniczego i własne podejście do jeziora...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 623
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Tanio to już było...

Postautor: desperos » wtorek, 4 lip 2023, 11:31

E tam drogo, ja u siebie mam za 40 zł/doba pobyt nad samym jeziorem dla całej załogi. Fakt, że bez prądu i z toitoiem ale to już zbędny luksus. Kto szuka ten znajdzie ;)
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tanio to już było...

Postautor: reflexes » wtorek, 4 lip 2023, 12:15

Oczywiście że da się takie znaleźć. Sam w ubiegłym roku biwakowałem pół urlopu na polu gdzie koszt był 40 zł za zestaw w podobnym standardzie, a zarządca jeszcze mi się tłumaczył, że trochę drogo, bo rok wcześniej to było 20 zł za dobę, ale koszty coraz większe (jakie? woda z pompy i sławojki). Tyle, że takie pola coraz ciężej znaleźć. Ja też nie potrzebuję luksusu a nawet się nim brzydzę :lol: i wystarczy mi właśnie pompa oraz miejsce gdzie opróżnię kibelek, ale na ten rok takiego jeszcze nie znalazłem, a niestety raczej nie jeżdżę 2 razy w to samo miejsce :( . Zapowiada się albo dzikus, albo drogo.

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 623
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Tanio to już było...

Postautor: desperos » środa, 5 lip 2023, 06:16

reflexes pisze:ale na ten rok takiego jeszcze nie znalazłem, a niestety raczej nie jeżdżę 2 razy w to samo miejsce :( . Zapowiada się albo dzikus, albo drogo.

To dawaj w moje rejony :D
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Tanio to już było...

Postautor: Miron EZD » sobota, 22 lip 2023, 13:52

Powiem tak Panowie.
Teraz to prąd na kempingu może być nawet
po 100 złotych... :lol: :lol: :lol:
20230722_133251.jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3911
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Tanio to już było...

Postautor: tomcat » sobota, 22 lip 2023, 17:03

Ja bym wręcz powiedział, że możesz nadmiar nawet odsprzedawać ;) :D


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości