Ilosc Niewiadowek.

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Nativol » czwartek, 28 lip 2011, 00:03

Poniewaz w poprzednich latach nie mialem Niewiadowki ,to nie zwracalem na nie specjalnej uwagi.
Teraz jednak ogladalem kazda napotkana sztuke.
Musze powiedziec ,ze sporo tego jeszcze jezdzi :!:

Bylem w dwoch miejscach nad morzem i jednym na mazurach. Razem widzialem okolo 20-25 Niewiadowek.
Najwiecej w Karwii, razem z moja 10 sztuk.
Niestety zadna nie miala oznaczen Fanklubu. Moja niestety tez nie ma.
Chyba musze cos z tym zrobic. :wink:
Mozliwe ,ze gdzies razem z nami byl ktos z forum ,ale z powodu braku jakichkolwiek oznaczen ,nie bylo jak sie rozpoznac.

W kazdym razie ,oprocz jednej 126N, reszta to byly same N126. Mozliwe ,ze rozne modele ,ale ja ich jeszcze nie rozrozniam. :oops:
N132 nie spotkalem ani jednej. Ani na kempingach ,ani na trasie.

Kilka przyczep mialo ciekawe usprawnienia: bagazniki na rowery, anteny sat, suszarki do bielizny itd. Jednak jakos tak nie mialem smialosnci robic zdjec.

Przyznam ,ze troche jestem zdziwiony. O ile N132 to rzeczywiscie rzadkosc to 126N spodziewalem sie widziec czesciej.
Wychodzi na to ,ze jedynie N126 byly naprawe masowym, ogolnodostepnym produktem.

Pozdrawiam.
VECTRA + N132L

Awatar użytkownika
łapa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: łapa » czwartek, 28 lip 2011, 09:27

Mam takie same zdanie jak ty na ten temat. N126 w wersji najczęściej e jest jeszcze naprawdę sporo, dziennie widzę po kilka i to nie tych samych.wczoraj widziałem na budowie parę ale niestety ruina. N126n jest już dużo mniej ale raz na tydzień też się zdarzy zobaczyć.Najgorzej jest z n 132 może 3 razy w życiu widziałem.Jednak czy to n 126 czy n 126n czy n132 szanujmy je wszystkie ponieważ będzie tego już coraz mniej, a mam wrażenie ,że niewiadów n126e za wiele nie sprzedaje nie widziałem jeszcze ani jednej która miała by charakterystyczny pas z tył odpowiadającej nowemu modelu, który tak szczerze średnio mi się podoba ;)

Bale76
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 20:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Bale76 » czwartek, 28 lip 2011, 09:54

No 126e jest zdecydowanie najwięcej 126N jest mniej ale też tego sporo widziałem na trasie, 132 to rzadkość generalnie to jedna w roku widzę, ale w tym roku jedna przyjechała na ten sam kamping co ja stacjonowałem :D no nie liczę przyczep stacjonujących na budowach bo tego jest pełno.....
Kiedyś N126 1980r, potem N127 1979r, N126n z 1996r. obecnie Sprite Alpine ^89 + Lew 406

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2066
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: piotr05 » czwartek, 28 lip 2011, 12:10

nie mamy naklejek forumowych ale mamy ramki na tablicach i na to zwracajcie uwage a tak naprawde to sporo widziałem N w Borach ale zadna nie miała naklejek zlotowych
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

Bale76
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 20:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Bale76 » czwartek, 28 lip 2011, 12:36

piotr05 pisze:nie mamy naklejek forumowych ale mamy ramki na tablicach i na to zwracajcie uwage a tak naprawde to sporo widziałem N w Borach ale zadna nie miała naklejek zlotowych

No niekoniecznie ja mam naklejki i flagę rozpiętą na przedniej szybie podczas jazdy a rameczek nie montuje nigdzie............
Kiedyś N126 1980r, potem N127 1979r, N126n z 1996r. obecnie Sprite Alpine ^89 + Lew 406

Awatar użytkownika
Bartekzg
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Czerwieńsk pod Zieloną Górą

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Bartekzg » czwartek, 28 lip 2011, 12:41

Nativol pisze:
Niestety zadna nie miala oznaczen Fanklubu. Moja niestety tez nie ma.
Chyba musze cos z tym zrobic. :wink:
Mozliwe ,ze gdzies razem z nami byl ktos z forum ,ale z powodu braku jakichkolwiek oznaczen ,nie bylo jak sie rozpoznac.


zgadzam sie z Tobą, przydały by się jakieś naklejki na budkę - ramka na tablicy jak najbardziej - ale naklejka jest bardziej widoczna. Szczególnie jak się mijamy na trasie. Zlotowe jak najbardziej ale najpierw trzeba być na zlocie :/

Można się umówić, że jak widzisz niewiadówkę na trasie to pomrugaj albo zatrąb - zawsze będzie wiadomo że jedzie swojak :D Można założyć wątek - Spotkany o trąbiony! w którym będziemy pisać kto i gdzie kogo widział :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: kotek » sobota, 30 lip 2011, 21:45

Jeżdżąc mijam różne niewiadówki i czasem wołam przez CB nie zawsze się odzywają lub jak się odezwą to nie są z fanklubu i pomimo namawiania nie pojawiają się w klubie. Dla przykładu na kempingu w Krzyżach zaprosiłem sześciu właścicieli niewiadówek do klubu, nie odnotował się nikt. gdzie tkwi przyczyna :?:
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Paczek » niedziela, 31 lip 2011, 14:34

kotek pisze:Jeżdżąc mijam różne niewiadówki i czasem wołam przez CB nie zawsze się odzywają lub jak się odezwą to nie są z fanklubu i pomimo namawiania nie pojawiają się w klubie. Dla przykładu na kempingu w Krzyżach zaprosiłem sześciu właścicieli niewiadówek do klubu, nie odnotował się nikt. gdzie tkwi przyczyna :?:



Ja również przy każdej sytuacji namawiam "nowych" do odwiedzin naszej strony.

No i obiecują , że odwiedzają ...... , a czemu się nie logują - nie wiem.

Konto usuniete

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Konto usuniete » niedziela, 31 lip 2011, 15:18

Post usuniety
Ostatnio zmieniony środa, 6 mar 2013, 07:50 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Depeche » niedziela, 31 lip 2011, 20:05

Ja też niewiadek widzę ostatnio dosyć sporo. Ale to trzeba czuć. Ja czytałem to forum nie mając jeszcze przyczepy. Nie każdy widocznie ma takie potrzeby. Nie zmienimy tego. W Dźwirzynie nawet zagadałem z właścicielami egzemplarza sklejonego -dosłownie - z dwóch N126e. No rarytas, że proszę siadać, kiedyś się zastanawiałem nawet, kiedy ktoś wpadnie na pomysł złożenia jednej z dwóch. Mówiłem o naszym forum, zachęcałem do wstawienia zdjęcia... byli to młodzi ludzie, mówili, że wiedzą, że jest taki fanklub, wniosek z tego, że świadomie się nie chcą udzielać. Stały jeszcze w Dźwirzynie inne niewiadki, ale nie chodziłem i nie pytałem, czy piszą na forum. Przypuszczam, że jakby pisali, czytali, to daliby o sobie znać w wątku o campingu w Dźwirzynie Biała Mewa.
Myślicie, że wszyscy słuchające Depeche Mode piszą na Polskim Forum Depeche Mode? Gdyby DM słuchali tylko forumowicze, w życie nie udałoby się zapełnić 2 razy pod rząd (10 i 11 lutego 2010) Atlas Areny w Łodzi! Nie mówiąc o innych koncertach DM w Polsce.

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Konrad_wawa » niedziela, 31 lip 2011, 22:30

A ja na przykład nie kupię innej przyczepki niż Niewiadów. Moją dostosowuję do swoich potrzeb i jeżeli miałbym zmieniać to tylko na N132 z łazienką. Inna opcja nie wchodzi w rachubę ( kończę remont swojej cepki i chyba już następnego remontu nie zrobię długo :mrgreen: ).
Moim zdaniem większość osób traktuje Niewiadówki jako gorsze przyczepy - stare, polskie, przejściowo na wypróbowanie czy karawaning jest dla nich a potem zakup zachodniej. Wydaje mi się, że niektórzy chyba się wstydzą.
A ja jestem dumny, że mam Niewiadówkę.
Dlatego też uważam, że to jest FANKLUB, a nie byle forum i powinna być jakaś selekcja. Na innym forum ( Voyagery ) nikt się nie zaloguje jeżeli nie uiści opłaty ( 10 zł rocznie za czytanie forum, 60 zł rocznie za przynależność do klubu ! ), na jeszcze innym zapisanie się i wstąpienie do klubu uwarunkowane jest zgodą administratora.
Może jest to jakaś metoda ... niech to będzie elitarny klub :wink: do którego trzeba chcieć się zapisać, a nie napisać jeden post i zniknąć.
Bo co do informacji ogólnych o karawaningu ... są inne fora.
Co do naklejek klubowych na budki ... postaram się ruszyć temat we wrześniu i zrobić coś takiego.
Co do martwych dusz ... proponuję wysłać zapytania, czy osoby mają jeszcze przyczepki ( żeby znać status ), a potem przeprowadzić selekcję ( kasowanko ).
Oczywiście to są moje własne przemyślenia i wiem, że nie wszyscy się ze mną zgodzą.
I wszystko ma się ku temu, że dojadę do Was do Czech we wrześniu :clap:
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Depeche » niedziela, 31 lip 2011, 22:39

Konrad_wawa pisze:Moim zdaniem większość osób traktuje Niewiadówki jako gorsze przyczepy - stare, polskie, przejściowo na wypróbowanie czy karawaning jest dla nich a potem zakup zachodniej. Wydaje mi się, że niektórzy chyba się wstydzą.


Też mam takie wrażenie.
Ja się tylko dziwię, że na zlocie czy na obojętnie jakim wyjeździe wchodzi ktoś do mojej niewiadki i słyszę "o matttttko, ale tu mało miejsca.... :twisted: Kurna, człowieku, a spodziewałeś się tu boiska piłkarskiego?

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Kopi » niedziela, 31 lip 2011, 22:57

A ja uważam, że mój domek pomimo, że w paru miejscach cieknie i nie jest hangarem to i tak jest super :D i wcale nie jest gorszą polską przyczepą.
No i ten klimat: POLSKA PRZYCZEPA, obiekt moich westchnień od zawsze :D.
Tego kształtu nie pobije nic. Pomimo, że mam N-kę to uważam, że kształt "zapiekanki" to mistrzostwo świata.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Konrad_wawa » niedziela, 31 lip 2011, 23:00

Bo my jesteśmy PATRIOTAMI !!! :lol:
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ilosc Niewiadowek.

Postautor: Nativol » niedziela, 31 lip 2011, 23:22

Kopi pisze: Pomimo, że mam N-kę to uważam, że kształt "zapiekanki" to mistrzostwo świata.


Mi sie wlasnie ksztalt N-ki znacznie bardziej podoba. :wink:
Gdyby nie to ,ze 132 jest troche wieksza kupilbym N-ke.
Przyzwyczailem sie jezdzac z Hobby, do drzwi po lewej stronie, a teraz mam odwrotnie. Nie wiem czemu ,ale troche mi to przeszkadza :twisted:
VECTRA + N132L


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości