Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: BIGL » czwartek, 13 gru 2012, 15:22

Ale jesteście delikatni :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: KONZIO » czwartek, 13 gru 2012, 15:42

Panowie... czy na forum N, czy też K.pl prawdziwych zapaleńców w temacie łączy jedno - jesteśmy tu, czy tam i póki co trwamy!!!
Z tym zaś, że wraz ze wzrostem mody na tę formę wypoczynku, z dnia na dzień zainteresowanych tematem zaczęło się pojawiać coraz więcej zwykłych burasów, omijaczy prawa, pseudo bogaczy, mistrzów kierownicy lub mniemanych wykształciuchów - trzeba się po prostu pogodzić.
Na nich wszystkich, wg.mnie należy patrzeć z przymrużeniem oka, bo często dzisiaj oni są i tworzą, wynurzają się itd., ale zaraz ich nie ma... (nie wątpliwie ten trend bardziej widoczny jest na K.pl).
A to dla tego, że połowa sukcesu to dobrze dopasowana (chwytliwa) nazwa i pod dobrym adresem umieszczona w necie.
Poza tym, przypisanie do pewnej marki może odstraszać niektóre osoby, nie mające chęci lub PODSTAW do bycia fanem konkretnej firmy.
Dodatkowo i już z innej bajki, tak jak wspomnieliście wielu uważa, że z N-ką jeżdżą biedaki (tak samo jak np. Daewoo).
To taka Polska tradycja, co zrobione w Polsce to gów.o jest i trzeba się tego wstydzić,a nie se jeszcze fora czy fankluby zakładać.

Co zaś do rozgraniczeń apropo luksusu, splendoru i wykwintności przyczep.
Jeżeli ktoś mówi mi, że przyczepa, to luksus (NIE MAM TU NA MYŚLI PODNIESIENIA STANDARDÓW, O KTÓRYM MÓWI POWYŻEJ STICO) - to zwykły ciemniak jest.
"Cygańskie życie" zwyczajnie trzeba lubić (tak jak np. ja).
Ale, wakacyjny wyjazd z przyczepą, każdą jedną, choćby kosztowała i 100000000000zł – NIGDY NIE BĘDZIE W 100% LUKSUSOWY.
A to dla tego, że żeby się bawić:
1) trzeba najpierw męczyć się z nią jadąc (i tu już na k.pl został bym zjedzony, przez rewelacyjnych kierowców, którzy w ogóle nie dostrzegają różnicy jadąc z przyczepą i bez niej);
2) trzeba najpierw ją ustawić - nawet mając muvera to chociaż trzeba się nałazić i popatrzeć naciskając guziczki co by w sąsiada budę nie przypier...ć na kempingu;
3) własne g.wno trzeba wynieść samemu (w kasecie, albo innym pojemniczku), a jeśli ktoś mi mówi o przyczepach z podłączeniami typu kanalizacja, czy woda i gaz, to myślę, że fora pomylił, bo z deweloperką i budownictwem to na forum muratora zapraszam, albo miłośników domków Holenderskich;
4) wodę trzeba pobrać ze wspólnego klopa, albo zmywaka i przytargać se, zalewając niejednokrotnie przy tym własne walonki, we wrzynających się w ręce bańkach.
5) na jesieni trzeba zdjąć kółka, wymyć, wylać płyny, osuszyć, przewietrzyć itp... itd...
To o jakim luksusie tu mówić?

Człowiek po manicure, pedicure i innych zabiegach pielęgnacyjnych pojedzie, a po rozstawieniu przedsionka swymi wypielęgnowanymi dłońmi - po raz ostatni.

Patrząc na siebie samego - TO TRZEBA BYĆ DZIKIM CZŁOWIEKIEM, ŻEBY TO LUBIĆ!!!
Ale jak to kiedyś słyszałem, "...nie wiem dlaczego urodziłem się Wikingiem, ale kur..sko to lubię..."

Reasumując, na temat k.pl (chodź jak pewnie wiecie i ja tam uczestniczyłem), dużo powiedziano już słów.
I chodź tak jak napisałem powyżej, wg. mnie idea forum jak najbardziej mądra, szczytna i pod dobrze dopasowaną (chwytliwą) nazwą umieszczona w necie, ale pojawiają się tam, tak jak w każdym innym internetowym zakątku, różni ludzie.
I teraz, albo się to będzie tolerować, albo najlepiej np. tak jak ja - nie zaglądać tam i już...
ad

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: Paczek » czwartek, 13 gru 2012, 15:59

Paczek pisze:Jestem tam zalogowany , owszem , ale ze względów zdrowotnościowych w ogóle nie zaglądam . Nie zaglądam i jestem zdrów .

POLECAM wszystkim taką metodę .

....


KONZIO pisze:.... np. tak jak ja - nie zaglądać tam i już...


Kondziu - cały ten długi teks czytałem jakieś 15 minut a podsumowanie takie samo jak mój 25 sekundowy wywód. :wink: :lol:

Tak czy siak - nie zaglądamy tam i już .

Do zobaczenia na zlocie ......

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: szary11 » czwartek, 13 gru 2012, 18:39

Paczek pisze:
Paczek pisze:Jestem tam zalogowany , owszem , ale ze względów zdrowotnościowych w ogóle nie zaglądam . Nie zaglądam i jestem zdrów .

POLECAM wszystkim taką metodę .

....


KONZIO pisze:.... np. tak jak ja - nie zaglądać tam i już...


Kondziu - cały ten długi teks czytałem jakieś 15 minut a podsumowanie takie samo jak mój 25 sekundowy wywód. :wink: :lol:

Tak czy siak - nie zaglądamy tam i już .

Do zobaczenia na zlocie ......


Hermetyczność... :clap: :thumbup:

:wtf:

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: piotr05 » czwartek, 13 gru 2012, 19:48

jezdze Daewoo i N nie uwazam sie za biedaka poprostu doceniłem bezawaryjnosc tego modelu

jestem zarejestrowany na k-pl i nie jestem uwazany za gorszego od nich wiedza ze moge miec inna przyczepe ale po co
i nastepna kwestia mam przystosowana przyczepe do podłaczenia do sieci tak jak i do kanalizacji nie wiem czemu KONZIO nie lubisz takich ludzi bardzo mi sie podobało stawanie na miejscu kamperów i miec wszystko pod reka
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: Paczek » czwartek, 13 gru 2012, 21:31

szary11 pisze:....

Hermetyczność... :clap: :thumbup:

:wtf:



Pamiętam na zlocie w Miedznej odwiedziła nas delegacja kolegów z k.pl .
Przyjechali , przywitali się, chwilkę podyskutowaliśmy , koledzy pochwalili się jakie to oni mają piękne i drogie karawany i nawet jeden zerkając na n126e stwierdził , że "taka to mu się chyba do kibla zmieści".

..........

Kilka lat temu zarząd powołał mnie na moderatora . Zobowiązałem się do organizowania corocznie jednego , letniego zlotu miłośników i oczywiście posiadaczy Niewiadówek. Przyjeżdża corocznie ponad 20 załóg. Przyjeżdżają również Przyjaciele Fanklubu. Myślę, że w swoim gronie czujemy się dobrze , nikt się nie wywyższa, nie ma żadnych animozji. Mam wielką nadzieję że tak pozostanie - że będziemy się spotykać minimum raz w roku wyłącznie we własnym gronie.

Jeśli - Michale - faktycznie twierdzisz, że : " Ja np. w dalszym ciągu czuję sympatię do niewiadówek, bardzo dobrze je wspominam i na zawsze zostaną w pamięci. I temu też tu zglądam :)"
to zanotuj sobie gdzieś w notatniku :

- WIELKA MAJÓWKA - od 1 do 5 maja - 14 zlot Fanklubu Niewadówek

- Letni zlot -Smardzewice - 30.05 - 02. 06 2013 - 15 zlot Fanklubu Niewiadówek


Spotkamy się przy ognisku , pogadamy .... Serdecznie zapraszam


.........................................



Regulamin Stowarzyszenia Fanklubu Niewiadówek
Rozdział III
§14

Członkiem czynnym może być każdy pełnoletni obywatel wymieniony w § 12 o ile:

Złoży deklarację członkowską
Posiada przyczepę kempingową firmy Niewiadów



Chodzi tu o Stowarzyszenie - a nie Fanklub !!!!!!!!

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: wojtas » czwartek, 13 gru 2012, 21:50

Ale problemy :D . Wyznacznikiem zamożności nie jest ani samochód ani tym bardziej przyczepa. Ten ,kto się chwali,że ma to w gruncie rzeczy gó..no ma i to w dodatku w kredycie

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: konrad » czwartek, 13 gru 2012, 22:07

a cóż Was tak wzięło na szufladkowanie :roll:
ten be bo ma lepsze auto, tamten jeszcze gorszy bo ma kampera za 200baniek ... a tych bez eNki nie wpuścimy na zlot
nie zagalopowaliście się troszkę Koledzy ?
Kotek napisał tu chyba co jest kwintesencją karawaningu
Hymn mówi co nas łączy i jeżeli ktoś tego nie rozumie lub nie chce tego zrozumieć, to niech się nie nazywa karawaningowcem lecz turystą jeżdżącym kamperem czy z przyczepą


a buraka można spotakać w namiocie z biedronki za 100zł, w eNce za 2tyś czy budzie za 100tyś :roll:

dodam jeszcze że Henio jeździł na zloty k.pl i jakoś chyba nigdy nie poczuł się tym gorszym :roll:
nikt Go nigdy za bramą nie zostawił, a przyjeżdżając rok temu na tor kajakowy swoim składem zrobił wręcz furorę
stając zresztą obok zestawu wartego z 300baniek :mrgreen:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: szary11 » czwartek, 13 gru 2012, 22:29

Paczek, troszkę przeczysz sam sobie. Piszesz tak jakby mnie tu nigdy nie było i jakbym nie był na żadnym zlocie z niewiadówkami. Ty jesteś pare lat tu moderatorem, ja 2 lata dłużej userem. I widziałem co i jak się zmieniało... tak samo jak na k.pl
Wy My Ty Ja On... a powinno być MY Nawet do nowych, niekoniecznie niewiadowian. Ale tu Ty "rządzisz" :)

Dzięki za zaproszenie na zloty :thumbup: Się nie zamykam i kto wie czy nie zawitam :)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: Paczek » czwartek, 13 gru 2012, 22:54

szary11 pisze:...

Dzięki za zaproszenie na zloty :thumbup: Się nie zamykam i kto wie czy nie zawitam :)


Będzie mi bardzo miło .

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: Paczek » czwartek, 13 gru 2012, 22:58

konrad pisze:...
dodam jeszcze że Henio jeździł na zloty k.pl i jakoś chyba nigdy nie poczuł się tym gorszym :roll:
...


Pamiętam też np. Rysiaczka , który ( chyba ) jeszcze ciąga Niewiadkę , a tu jakoś nie zagląda. .....

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: jedrek101 » piątek, 14 gru 2012, 06:25

roztrząsacie, ja nie zaglądam na k-g.pl(zerkam tylko na terminy zlotów,listę uczestników) - ale darze sympatią wielu użytkowników których poznałem podczas moich kilku zlotów (osobiście znam założyciela K-g.pl - bardzo sympatyczny gość - lecz on nie ma wpływu na osoby które się tam rejestrują i wypowiadają)
oczywiście ja jestem za mniejszymi zlotami - spotami,wtedy jest większa integracja
ja na zlocie w Danowskich - (organizatorem był Szary11) też zrobiłem furorę przyjeżdżając Polonezem (jeszcze nie zagazowanym)w zestawie z N126E
wtedy były 4 Niewiadki - moja , Jarka , Rysiaczka i jedna nie zrzeszona u nas z k-g.pl
a był to również zlot Niewiadówek.....

i trzeba poznać osobiście człowieka aby coś o nim powiedzieć - zapraszam na zloty i spotkania

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: Paczek » piątek, 14 gru 2012, 08:33

jedrek101 pisze:...
oczywiście ja jestem za mniejszymi zlotami - spotami,wtedy jest większa integracja
....

...- zapraszam na zloty i spotkania


Zdecydowanie tu jesteśmy jednogłośni .


.....i gwarantuje , że przy ognisku na pewno się dogadamy , a tak wirtualnie .... raczej NIE

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: konrad » piątek, 14 gru 2012, 08:40

Paczek pisze:
konrad pisze:...
dodam jeszcze że Henio jeździł na zloty k.pl i jakoś chyba nigdy nie poczuł się tym gorszym :roll:
...


Pamiętam też np. Rysiaczka , który ( chyba ) jeszcze ciąga Niewiadkę , a tu jakoś nie zagląda. .....



Michał, Rysiaczek jest na prawie każdym oficjalnym zlocie k.pl, a nie często i na spotach ... to jest właśnie przykład że da się,
że da się mieć cepkę za kilka tyś i nie liczy sie za ile, liczy się że mimo tego że gość w domu mieszka mało (praca)
to wsiada w auto i leci 400km żeby spotkać sie ze starymi znajomymi, którzy jeżdżą różnym sprzętem - kamperem,
nową cepką, czy przygniłym sanwiczem

a czemu tu nie zagląda, nie wiem :roll:

ps (ma niewiadkę, ciągle tą samą, no może trochę wygląd się zmienił, bo kolejnych naklejek przybyło)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dlaczego nie mam ochoty uczesniczyć w kar...pl

Postautor: stico80 » piątek, 14 gru 2012, 08:51

Koledzy trochę wyjaśnień z mojej strony nie chodzi mi szufladkowanie nikogo, nie chcę też nastawiać negatywnie nikogo przeciw forum k.pl wyraziłem swoją opinię i napisałem, że nie mam ochoty uczestniczyć w forum k.pl a to dlatego,że ostatnio co bym tam nie napisał przez innych jest odbierane jako reklama, albo głupoty, albo że ja jestem taki czy taki po prostu mam tego dosyć. Zaglądać tam będę od czasu do czasu bo tak jak tu tam też mam paru znajomych z którymi nie chcę tracić kontaktu. Osobiście spędzałem wakacje w Ustroniu Morskim z dużą grupą ludzi z k.pl i było naprawdę fajnie. Więc reasumując ja osobiście zawieszam udział w dyskusjach bo nie chcę żeby mi ktoś pisał że jestem taki czy taki. Jest tam też dział o wyjazdach, zlotach, planach wakacyjnych w którym na pewno będę brał udział.
Wkurzyło mnie i to bardzo zachowanie wyśmiewające montaż przez Henia ogrzewania typu truma. Wkleiłem linka bo sądziłem, że tak jak u nas na forum ludzie byli z tego zadowoleni (że Ktoś czyli Henryk zwany Zundapp600) to może i tam się to przyda dla tych którzy w zagranicznych budkach nie mają ogrzewania. Kolega kristofer trochę do tematu podszedł wysmiewającą a w tym linku http://forum.karawaning.pl/topic/12606- ... eczenstwo/ sam opisuje montaż i zachęca do serwisowania ( i też mogę to odebrać jako reklamę i nawoływanie do serwisowania pieców u niego w serwisie)

A odbiegajac od tematu to co sadzicie o koncu swiata!!! przykrywacie jakos przyczepki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cos mi mala wcisnela i alt mi nie dziala.
"dzyń, dzyń, dzyń"


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości