Rozważania na temat własnej strony www

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
enka
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 14 sty 2014, 22:10

Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: enka » poniedziałek, 19 maja 2014, 18:46

Cześć wszystkim. Ponieważ zabierałam się z temat co najmniej dwukrotnie to teraz się absolutnie zawzięłam, podeszłam do tematu profesjonalnie i... pierwszy problem techniczny rozkłada mnie na łopatki. :oops: Chodzi o aktywację aplikacji active.WWW. Otóż, krótko opisując - chodzi o to, żeby ktoś taki jak ja (nie znający się na kodzie html'a) edytował i tworzył różne treści na stronie. Wszystko jest dla mnie zrozumiałe, tylko zastanawiam się nad jednym jak umieszcza się tam różnego rodzaju materiały - to znaczy zdjęcia, jakieś wykresy, inne takie sprawy? Jeszcze się nie zalogowałam co prawda, bo chce najpierw się upewnić że ogarnę temat. Czy można to wczytać jak np. na blogu? ktoś wie? Chodzi mi o ten panel http://www.nazwa.pl/pomoc-aw-do-czego-sluzy/. Będę wdzięczna za każda informację

Awatar użytkownika
Driverd2
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 14:35

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: Driverd2 » wtorek, 20 maja 2014, 00:15

może spróbuj tutaj http://www.stronygratis.pl/

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: vvarrior » środa, 21 maja 2014, 11:50

Możesz poczytać o WordPress. Org . System CMS czyli treść zakładki wtyczki których są na tony w sporej części za darmo masz za jednym może dwoma kliknięciami myszy. Co do samego hostingu to osobiście odradzam home.pl . Z racji bankructwa poprzedniego dostawcy na szybko wybrałem home.pl na firmowy hosting i muli niemiłosiernie. 10 sekund na otwarcie zakładki gdzie wcześniej 2 sekundy max.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: reflexes » środa, 21 maja 2014, 12:34

Najlepiej na początek po testować darmowe hostingi. Ja osobiście trochę bawiłem się joomlą na cba.pl i dla kompletnego laika jest to fajne, że tak jak mówisz środowisko joomli instaluje się kilkoma kliknięciami. Później myślę, że poświęcając godzinkę lub dwie można rozgryźć temat na tyle dobrze, że uda się zainstalować jakieś darmowe templetki, kilka niezbędnych dodatków i wrzucić jakąś treść.

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: neversoft » czwartek, 22 maja 2014, 14:19

Wszystko zależy od tego co to ma być za strona WWW? jakaś firmowa, prywatna? a może coś wykonujesz i chcesz się pokazać światu?

Co do hostingu to najstabilniejszy jest home.pl, ale też i najdroższy. Z ekonomicznych polecam webd.pl - jeżeli to nie strona firmowa.

Ktoś już wspomniał o gotowcu - Wordpress. Świetna sprawa, można na nim postawić blog i stronę ;) jest dużo wtyczek i szablonów jeżeli nie umie się samemu. Oczywiście jestem tam edytor WYSIWYG, to znaczy, że edytujesz treści jak w Wordzie :)
W woordpresie można wsyzstko wyklikać, nie trzeba mieć zbyt dużo wiedzy tylko trochę czasu.

Tak jak mówię, trzeba sprecyzować w pierwszej kolejności swoje potrzeby bo od tego dużo zależy.
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

enka
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 14 sty 2014, 22:10

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: enka » sobota, 24 maja 2014, 13:15

neversoft pisze:Wszystko zależy od tego co to ma być za strona WWW? jakaś firmowa, prywatna? a może coś wykonujesz i chcesz się pokazać światu?

Co do hostingu to najstabilniejszy jest home.pl, ale też i najdroższy. Z ekonomicznych polecam webd.pl - jeżeli to nie strona firmowa.

Ktoś już wspomniał o gotowcu - Wordpress. Świetna sprawa, można na nim postawić blog i stronę ;) jest dużo wtyczek i szablonów jeżeli nie umie się samemu. Oczywiście jestem tam edytor WYSIWYG, to znaczy, że edytujesz treści jak w Wordzie :)
W woordpresie można wsyzstko wyklikać, nie trzeba mieć zbyt dużo wiedzy tylko trochę czasu.

Tak jak mówię, trzeba sprecyzować w pierwszej kolejności swoje potrzeby bo od tego dużo zależy.



Na razie myślałam o stronie prywatnej. Sporo zdjęć, jakieś artykuły, wykresy.

Awatar użytkownika
Driverd2
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 14:35

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: Driverd2 » niedziela, 25 maja 2014, 13:38

Ja zrobiłem pod podanym ci wcześniej linkiem, strona funkcjonuje do dziś, są gotowe szablony, nie trzeba znać żadnych HTML-ów itp, wszystko da się w prosty sposób zrobić. Opcja dla zaawansowanych też istnieje i wszystko da się ustawić. Tak wygląda moja strona, której od dawna nie ruszałem http://moto-zyrardow.pl.tl/Strona-G%26%23322%3B%F3wna.htm

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Rozważania na temat własnej strony www

Postautor: stef » środa, 28 maja 2014, 14:03

Poczytaj o joomla czy jak kolega pisał wordpress... np. na linuxpl.com wykupując hosting w dziale instalacja możesz z automatu zainstalować np. joomla i wpisywać sobie treści. Zero problemu po kilku godzinach zabawy zrobisz profesjonalna stronę www.
np. strpony zrobione w ten sposób:
http://www.patriamater.pl
http://www.jbppoz.pl/ - w budowie
http://www.straz.bialystok.pl/
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości