Pożegnanie

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
Veltor
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2014, 13:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Pożegnanie

Postautor: Veltor » środa, 18 cze 2014, 09:49

Ja kupiłem swoją N126 żeby sprawdzić czy takie jeżdżenie z przyczepką będzie mi odpowiadać a traktuję ja bardziej w kategorii ekskluzywnej wersji namiotu. W porównaniu do namiotu, przyczepka to bajer zwłaszcza jak po tygodniowej ulewie wszytko w namiocie "pachnie" naturą ;)

Jak na razie to zabawa jest przednia niemniej spalanie drastycznie mi skoczyło. w Volvo v40 w dieslu 115KM spalanie bez przyczepki przy 80 km/h wychodzi w granicach 4 litrów/100km z przyczeką wzrasta do 8,1litrów/100km :(
Czasem trzeba coś postawić na głowie żeby miało ręce i nogi.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Pożegnanie

Postautor: NIL2 » czwartek, 19 cze 2014, 08:25

Veltor pisze:Ja kupiłem swoją N126 żeby sprawdzić czy takie jeżdżenie z przyczepką będzie mi odpowiadać a traktuję ja bardziej w kategorii ekskluzywnej wersji namiotu. W porównaniu do namiotu, przyczepka to bajer zwłaszcza jak po tygodniowej ulewie wszytko w namiocie "pachnie" naturą ;)

Jak na razie to zabawa jest przednia niemniej spalanie drastycznie mi skoczyło. w Volvo v40 w dieslu 115KM spalanie bez przyczepki przy 80 km/h wychodzi w granicach 4 litrów/100km z przyczeką wzrasta do 8,1litrów/100km :(

To coś nie gra sprawdz czy przypadkiem koła przyczepki nie blokują bo przy tej prędkości zużycie powinno oscylować w najgorszym wypadku max +30% a nie ponad 100% !

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie

Postautor: stef » czwartek, 19 cze 2014, 09:51

Bo te 4 litry na pusto to troche optymistycznie. Nie wierze by auto z turbo o takiej masie spalalo 4 litry. Uwierze w 5,5 ale sorry 4 to pali moja fabia bez turbo przy predkosci 90 na pusto a nie volvo bo akurat v40 jezdzilem i nigdy nawet nie zblizyla sie do 4 litrow. W trasie 5.5 to byl sukces
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Odp: Pożegnanie

Postautor: mannt » czwartek, 19 cze 2014, 11:59

stef pisze:Bo te 4 litry na pusto to troche optymistycznie. Nie wierze by auto z turbo o takiej masie spalalo 4 litry. Uwierze w 5,5 ale sorry 4 to pali moja fabia bez turbo przy predkosci 90 na pusto a nie volvo bo akurat v40 jezdzilem i nigdy nawet nie zblizyla sie do 4 litrow. W trasie 5.5 to byl sukces

Wszystko kwestia punktu widzenia i sposobu jazdy . Z góry i za wiatrem to i autobusem mam takie spalanie

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pożegnanie

Postautor: vvarrior » czwartek, 19 cze 2014, 12:54

U mnie jak pierwszy raz jechałem z budą to spalił ponad 10/100. Asterix 1.4. Ale to wszystko technika jazdy. Teraz jak nie przeciągam, prędkość 50-80 to spalanie 6.3 do 6.8 w zależności od terenu. Bez budy w trasie 4.5.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie

Postautor: mannt » czwartek, 19 cze 2014, 13:51

Pierwszy raz zawsze najgorszy, później juz tylko lepiej :wink:

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Pożegnanie

Postautor: NIL2 » piątek, 20 cze 2014, 10:36

mannt pisze:Pierwszy raz zawsze najgorszy, później juz tylko lepiej :wink:

... albo gorzej :lol: jak to bywa w moim przypadku jadąc na długą trasę ponad 2tyś km po Polsce wychodzi rewelacja ale im dalej tym gorzej bo jak tu nie poganiać jak tam gdzieś czeka słoneczko i ciepłe błękitne morze a asfalcik równy i gładki jak pupcia niemowlaka :D ; powroty podobnie - a zostańmy jeszcze jeden dzień tak tu pięknie i cudownie a potem batem po konikach i z ekonomią jak z tą ekologią przy obecnej produkcji tandety . Wiem doskonale i sam się o tym niejednokrotnie przekonałem , że techniką jazdy obojętnie czym się ciąga można uzyskać naprawdę rewelacyjne wyniki w spalaniu z budką ale trzeba trzymać się z góry narzuconych sobie zasad a z tym wiadomo :lol: :lol: :lol: no i wszystko idzie się ...... :D

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie

Postautor: stef » czwartek, 21 sie 2014, 14:25

Nie zakładałem kolejnego tematu, bo ja właśnie o tym...

Odjechała przed wczoraj moja, pienie wyremontowana Niewiadóweczka. Co prawda kupił ja dobry znajomy więc pewnie często będę ja widział - i nie wiem czy to dobrze czy źle :)
Obrazek

szkoda bo piękny sprzęt, wyremontowany, na resorach. Dzielnie służyła naszej rodzinie, ale kolejne dziecko i niestety - trochę ciasno się zrobiło.
ale mam nadzieję, że mnie z forum nie wyrzucicie !!

Pozdrawiam nowego właściciela i życzę tyle samo miłych chwil w i z niewiadóweczką ile i nas spotkało.
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Pożegnanie

Postautor: kooba » czwartek, 21 sie 2014, 15:17

stef pisze:ale mam nadzieję, że mnie z forum nie wyrzucicie !!

Tylko pod warunkiem, że nowy właściciel zapisze się do fanklubu ;)

Witold
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 1 wrz 2019, 10:42
Lokalizacja: Marki koło Warszawy

Re: Pożegnanie

Postautor: Witold » niedziela, 15 gru 2019, 11:59

Można kupić zachodnią przyczepę za np. 20 tysięcy i będzie to raczej kibel w środku.
Można kupić niewiadówkę za 3000-4000 wyremontować za 15 000 i będzie super w środku i na zewnątrz.
Kupiłem 126n za 4000, lakiernik ok 4500 już z wymianą uszczelek, klinów, listew, uchwytów. (Kolor niebieski :D z czarnymi motywami) zostaje jeszcze 12 000 na wnętrze. Planuje: lodówkę małą zwykłą domową, ogrzewanie podłogowe elektryczne, bez łazienki. Czyli kasy chyba wystarczy na tapicera i stolarza jak bym sam nie dał rady.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pożegnanie

Postautor: reflexes » niedziela, 15 gru 2019, 12:47

Witold pisze:Można kupić zachodnią przyczepę za np. 20 tysięcy i będzie to raczej kibel w środku

Ciekawe to co piszesz. Wiesz to z doświadczenia czy tak tylko słyszałeś?

Witold
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 1 wrz 2019, 10:42
Lokalizacja: Marki koło Warszawy

Re: Pożegnanie

Postautor: Witold » niedziela, 15 gru 2019, 14:10

Oglądałem parę „małych” zagranicznych przyczep, na sprzedaż fotki w ogłoszeniach wyglądały dobrze, a na żywo słabo, głównie meble: ranty płyt poniszczone, drzwiczki szafek latające. Fakt że lodówki były, łazienki i ogrzewanie ale czy to działało to nie wiem, pewnie tak.
Może szukałem nie tam gdzie trzeba i za krótko, albo nie miałem szczęścia.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 gru 2019, 14:43 przez Witold, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pożegnanie

Postautor: reflexes » niedziela, 15 gru 2019, 14:18

No chyba, bo ja mam trzeciego z kolei zgnilucha i każdy jest coraz lepszy, a pierwszy miał prawie 30 lat i wyglądał całkiem znośnie. Obecny ma 14 lat i wygląda praktycznie jak nowy.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pożegnanie

Postautor: tantalos » niedziela, 15 gru 2019, 15:33

5 lat przerwy i dyskusja leci dalej ;)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie

Postautor: kooba » poniedziałek, 16 gru 2019, 09:05

tantalos pisze:5 lat przerwy i dyskusja leci dalej ;)

Tomek na takie akcje miał gdzieś kiedyś fajną złotą łopatę :lol:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości