Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » czwartek, 19 lut 2015, 22:00

Buszując dzisiaj w sieci znalazłem taką fotkę....
Wymowa tego zdjęcia jest dla mnie mocno poruszająca....
PS. Podobno starszy człowiek ze zdjęcia, w czasie wojny, walczył właśnie w tym konkretnym T34

Clipboard01.jpg
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: Slawol74 » piątek, 20 lut 2015, 17:24

Fakt . Poruszająca fotka . U mnie gęsia skórka .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » piątek, 20 lut 2015, 17:34

Mnie mocno poruszyła....
Może za dużo siedzę w klimatach II WW, za wielu znam (i niestety znałem) kombatantów, za wiele opowieści słyszałem...
Zainteresowanym polecam poczytać o Stowarzyszeniu Odra Niemen

http://www.odraniemen.org/

https://www.facebook.com/OdraNiemen?fref=ts
https://www.facebook.com/OcalOdZapomnienia
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: pawko » sobota, 21 lut 2015, 15:36

Chyba 6 lutego w "godzinie prawdy" w mojej kochanej "trójce" gościem Olszańskiego był Antoni Huczyński. Opowiadał m.in. o wojnie - ale jak opowiadał :!: Audycja w środku dnia, a chwilami ściskało w gardle. Byłem w szoku, że 93 letni gość jest w stanie przekazać taką dawkę energii.
Polecam w wolnej chwili odsłuchać:
http://www.polskieradio.pl/9/1363/Artykul/1371723,Dziarski-dziadek-93-lata-i-pelnia-zdrowia
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
sikor32
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 137
Rejestracja: środa, 28 gru 2011, 23:21

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: sikor32 » środa, 25 lut 2015, 15:13

Myślę, że wypadły mu drobne... :D
sikor
N126 kurołapka ex
N126e ex
N126n
GK 110 namiotówka
FSM 126p 650 E
FSO 125p 1,5 ME 1990
Polonez Caro 1,6 GLE 1992 ZŁOMBOLOWÓZ
Polonez Caro 1,6 GLE 1994 STRAŻACKI
Polonez Caro 1,6 GLE 1994
Junak M-10 500 1964

Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 2 lis 2014, 17:25

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: Feniks » środa, 25 lut 2015, 21:58

sikor32 pisze:Myślę, że wypadły mu drobne... :D

Jeżeli to żart to w złym guście :(

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » czwartek, 26 lut 2015, 12:17

Feniks pisze:
sikor32 pisze:Myślę, że wypadły mu drobne... :D

Jeżeli to żart to w złym guście :(


Również mi przemkło przez myśl...
Wydaje mi się, że z pewnych spraw nie należy żartować.

Dlaczego tak jest, że nie potrafimy docenić trudu naszych przodków oddających życie za naszą wolność.
Dlaczego w Polakach brak szacunku do kombatantów, starszych ludzi?
A może ten człowiek ze zdjęcia, walcząc w tym czołgu, uratował naszą rodzinę?
Jak słyszę opinię o Powstaniu Warszawskim, o tym jaki to był bezsens i błąd militarny, to mnie chce szlag trafić.
Współcześni Polacy nie potrafią docenić patriotyzmu i poświęcenia młodych ludzi tamtych lat.
Bóg, Honor, Ojczyzna...
Patrząc na naszych polityków zastanawiam się co pozostało z tamtych lat.

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
Józef Piłsudski






Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: pawko » czwartek, 26 lut 2015, 14:06

Robert, to co piszesz - zgadzam się w pełni.
...ale te dwa filmiki, które wrzuciłeś to... aż mnie mdli od tej amerykańskiej, kiczowatej, płytkiej, populistyczej, perfekcyjnie wyreżyserowanej propagandy.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » czwartek, 26 lut 2015, 18:21

pawko pisze:aż mnie mdli od tej amerykańskiej, kiczowatej, płytkiej, populistyczej, perfekcyjnie wyreżyserowanej propagandy.

Oczywiście, że to najpewniej jest zainscenizowane i pod publiczkę, ale...
Tak się podsyca dumę narodową i szacunek dla armii.

A u nas? Tak się traktuję flagę...

Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: stico80 » czwartek, 26 lut 2015, 22:50

robert pisze:
Feniks pisze:
sikor32 pisze:Myślę, że wypadły mu drobne... :D

Jeżeli to żart to w złym guście :(


Również mi przemkło przez myśl...
Wydaje mi się, że z pewnych spraw nie należy żartować.

Dlaczego tak jest, że nie potrafimy docenić trudu naszych przodków oddających życie za naszą wolność.
Dlaczego w Polakach brak szacunku do kombatantów, starszych ludzi?
A może ten człowiek ze zdjęcia, walcząc w tym czołgu, uratował naszą rodzinę?
Jak słyszę opinię o Powstaniu Warszawskim, o tym jaki to był bezsens i błąd militarny, to mnie chce szlag trafić.
Współcześni Polacy nie potrafią docenić patriotyzmu i poświęcenia młodych ludzi tamtych lat.
Bóg, Honor, Ojczyzna...
Patrząc na naszych polityków zastanawiam się co pozostało z tamtych lat.

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
Józef Piłsudski





Józef Piłsudski powiedział też " Nie można pozwolić żeby Polska weszła do wojny jako pierwsza"
Co zrobił Beck? bo chyba właśnie na odwrót.
Powstanie Warszawskie było pomyłką. Zrobione pod dyktando sojuszników naszych pseudo sojuszników.
Gdyby nie Powstanie może ten los nie spotkałby mieszkańców Warszawy.
Nikt tu nie odbiera poświęcenia, walki oraz serca jakie Ci wszyscy uczestnicy w to Powstanie włożyli bo jest ono bezdyskusyjne.
Ale mimo to zostali zwyczajnie w świecie oszukani. Czym oni mieli walczyć z Niemcami ????
Butelkami, młotkami, motyczkami????
Nie chcieliśmy nazizmu a wpędziliśmy sami Polskę w łapy komunizmu, terroru, mordów i gwałtów na kolejne 40 lat !!!
Rozkazy typu " ujawniać się i oddawać w ręce sowietów.
Pierwsze tego typu rozkazy były już w 1939 we wrześniu. Sowiety wkroczyły ale z nimi nie walczymy = mord w Katyniu rozkaz Rydza
1945 i Polska nagle wierzy, że sowiety im pomogą. Pytanie tylko w czym ???
Z za Wisły będą patrzeć jak Warszawa i cała Polska kona a jak już skona i wszyscy zostaną wymordowani to przyjdą jako wyzwoliciele.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » czwartek, 26 lut 2015, 23:10

stico80 pisze:Józef Piłsudski powiedział też " Nie można pozwolić żeby Polska weszła do wojny jako pierwsza"
Co zrobił Beck? bo chyba właśnie na odwrót.
Powstanie Warszawskie było pomyłką. Zrobione pod dyktando sojuszników naszych pseudo sojuszników.
Gdyby nie Powstanie może ten los nie spotkałby mieszkańców Warszawy.
Nikt tu nie odbiera poświęcenia, walki oraz serca jakie Ci wszyscy uczestnicy w to Powstanie włożyli bo jest ono bezdyskusyjne.
Ale mimo to zostali zwyczajnie w świecie oszukani. Czym oni mieli walczyć z Niemcami ????
Butelkami, młotkami, motyczkami????
Nie chcieliśmy nazizmu a wpędziliśmy sami Polskę w łapy komunizmu, terroru, mordów i gwałtów na kolejne 40 lat !!!
Rozkazy typu " ujawniać się i oddawać w ręce sowietów.
Pierwsze tego typu rozkazy były już w 1939 we wrześniu. Sowiety wkroczyły ale z nimi nie walczymy = mord w Katyniu rozkaz Rydza
1945 i Polska nagle wierzy, że sowiety im pomogą. Pytanie tylko w czym ???
Z za Wisły będą patrzeć jak Warszawa i cała Polska kona a jak już skona i wszyscy zostaną wymordowani to przyjdą jako wyzwoliciele.




O ile dobrze pamiętam historię, Marszałek na początku lat 30-tych planował prewencyjną wojnę z Niemcami. Słusznie przewidywał w jakim kierunku potoczą się losy nazistowskich Niemiec. W czerwcu 1932 do portu w Gdańsku miały wpłynąć z wizytą trzy angielskie kontrtorpedowce. Problem polegał na tym, że władze Wolnego Miasta Gdańska, oddanego literą traktatu wersalskiego pod opiekę Ligi Narodów, od dłuższego już czasu realizowały politykę proniemiecką, odmawiając Polsce uznania jej uprawnień. Wśród innych mnożących się szykan tym razem odmówiły Polsce "port d`attache", czyli prawa korzystania z portu gdańskiego jako portu macierzystego. Dla marszałka Józefa Piłsudskiego tego było już za wiele. Mógł przez całe lata znosić prowokacyjne treści niemieckich artykułów prasowych uznających Gdańsk za niemiecką domenę, mógł się godzić z obecnością w Gdańsku 10 tys. członków partii hitlerowskiej i jej bojówek, ale z publiczną obrazą polskiej bandery nie umiał się pogodzić. Na tajnej naradzie w Warszawie z dowódcą floty komandorem Józefem Unrugiem i dowódcą kontrtorpedowca ORP "Wicher" Tadeuszem Podjazd-Morgensternem zadecydowano, że "Wicher" wejdzie do portu gdańskiego i powita dowódcę eskadry angielskiej. Językiem marszałka - "gdyby władze Gdańska poważyły się na obrazę polskiej bandery" - ORP "Wicher" ma otworzyć ogień na gmachy urzędów gdańskich.

A z Beckiem to już w ogóle jest niejasna sprawa...
Przez wielu był uważany, za przychylnego Niemcom a wprost przeciwnie w stosunku do Francji.
Do dzisiaj nie do końca wiadomo co go skłoniło do podpisania sojuszy z Francją i Anglią.... w 2 dni po pamiętnym pakcie Ribbentrop-Mołotow.

Niestety ... Polska i Polacy zostali zdradzeni przez sojuszników wiele razy...
Tak było - i niestety - obawiam się w przyszłości również będzie.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: stico80 » czwartek, 26 lut 2015, 23:25

Ja jestem Robert jednak za tym, że Kobylański był sowieckim agentem. ( jest to moje zdanie i mam do niego prawo) Beck sam się przyznał kiedy wracał z podpisania sojuszu z Anglikami i Francuzami, że oni nam nie pomogą i zostało to zapisane. Francja i Anglia na wojnę nie były gotowe i potrzebowały kozła ofiarnego w postaci Polski. Cel osiągnęli w 50 % Francja padła Anglia nie. Wracając do Becka to sylwestra 38/39 spędzał chyba u Hitlera i miał propozycję paktu Ribentrop - Beck
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » czwartek, 26 lut 2015, 23:33

stico80 pisze:Wracając do Becka to sylwestra 38/39 spędzał chyba u Hitlera i miał propozycję paktu Ribentrop - Beck


Nie do końca. Boże Narodzenie i Nowy Rok spędził Beck wraz z Bolesławem Wieniawą-Długoszowskim (który objął nieco wcześniej placówkę dyplomatyczną w Rzymie) w Monte Carlo. Wracając do Polski, minister pojawił się w Niemczech, gdzie 5 stycznia 1939 spotkał się z Hitlerem. Beck próbował go przekonać do planu przyłączenia Rusi Zakarpackiej do Węgier. W odpowiedzi Hitler powtórzył żądania przedstawione 24 października poprzedniego roku.
Czyli szereg żądań Niemiec wobec Polski: powrót do Rzeszy Wolnego Miasta Gdańsk, korytarz na Pomorzu z eksterytorialną autostradą i linią kolejową, polska autostrada i linia kolejowa na terytorium gdańskim, gwarancja dla Polski dalszej możności sprzedawania towarów w Gdańsku, uznanie wzajemne granic obu państw (w razie konieczności – podpisanie gwarancji terytorialnych) oraz przedłużenie niemiecko-polskiej deklaracji o nieagresji na 25 lat.
Beck udzielił wymijającej odpowiedzi. Po powrocie do kraju, 7 stycznia, powiadomił o tej rozmowie prezydenta Mościckiego i marszałka Śmigłego-Rydza. Stwierdził, że Niemcy stają się groźne, trzeba więc zacieśniać współpracę militarną z Wielką Brytanią i Francją.
W połowie stycznia 1939 Beck ciężko zachorował. Pomimo choroby przyjął Ribbentropa, który pojawił się w Warszawie 25 stycznia z oficjalną wizytą. Niemiecki minister spotkał się z prezydentem Mościckim, marszałkiem Śmigłym-Rydzem i m.in. złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Ribbentrop podczas rozmów prowadzonych z Beckiem i innymi polskimi politykami nalegał na przyjęcie przez Polskę żądań niemieckich. W zamian za to oferował przekazanie jej Słowacji po zakończeniu rozbioru Czechosłowacji, wspominał także o możliwości wspólnych działań zbrojnych przeciwko ZSRR.


PS. Wieczorkiewicz bardzo ciekawie mówi.... trudno się z nim nie zgodzić.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: stico80 » piątek, 27 lut 2015, 00:01

z cyklu ciekawych jest jeszcze 'Defilada zwycięzców"
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niby tylko zdjecie a tyle emocji

Postautor: robert » piątek, 27 lut 2015, 00:05

stico80 pisze:z cyklu ciekawych jest jeszcze 'Defilada zwycięzców"


To już do zobaczenia jutro...
Dzięki za ciekawe linki.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości