Wybieram się nad Bałtyk.

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 29 cze 2015, 22:08

Witam.
Wybieram się w lipcu na spotkanie rodzinne do Gdańska-Sobieszewa. Miejsce spotkania to kamping Orlinek.
Jako że w dalszym ciągu moja N126 nocuje poza domem [brak odpowiedniego holownika] to nasz wyjazd będzie Felicją + przyczepa towarowa N260C
W związku z tym mam takie pytanie; Jaką trasę wybrać z Wrocławia do Gdańska aby ponieść jak najmniejsze koszty za przejazd?
Czy za przyczepkę i ile zapłacę na autostradach płatnych?
Myszkując po internecie nic ciekawego w tym temacie nie wyszukałem [brak ogłady z kompem] :oops:
Jeśli ktoś coś wie w temacie to bardzo proszę o podpowiedzi. Liczę na fachowe zdanie a nie na przykład kolega mojego szwagra po stronie ojca mojej ...... :lol: itd.

ps. a może ktoś będzie w dniach 11.07-21.07 w tych stronach? może jakaś malutka integracja? a czemu by nie? :clap:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: reflexes » wtorek, 30 cze 2015, 07:54

Autostrada A1 od Łodzi do Torunia jest wciąż jeszcze darmowa więc śmiało możesz śmigać. Później niestety stawki dla auta z przyczepą są zabójcze i za Toruń - Gdańsk zapłacisz według 2 kategorii czyli 38 groszy za km. czyli za cały odcinek 71 pln :wtf:
Widzę, że przejazd planujesz w czwartek więc polecałbym wjechać na płatną A1 w Nowej Wsi i zjechać na kolejnych bramkach w Lubiczu (opłata coś koło 5 zł) żeby chociaż ominąć Toruń. Póżniej nie zostaje Ci nic innego jak kierować się na DK91 i walić śmiało na Gdańsk. Po drodze będziesz miał tylko rozkopany Tczew. DK91 dojedziesz albo do Obwodnicy Trójmiasta, którą to dojedziesz do węzła z S7 i zjedziesz sobie w stronę Sobieszewa albo przez Pruszcz Gdański do tej samej S7 ale tam z reguły są korki.
Jeżeli zaś przełożył byś wyjazd na piątek to jest szansa, że załapiesz się na kiełbasę wyborczą w postaci otwarcie A1 i mógłbyś spokojnie jechać za darmo.
http://lodzkie.naszemiasto.pl/artykul/a ... id,tm.html

O A2 nie piszę, bo nie znam, nie jeździłem :)

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: b.b tulipan » wtorek, 30 cze 2015, 21:31

Witam.
Dzięki za fachową podpowiedź. Wybieram się 11.07 a to jest sobota. Może powącham tej wyborczej. :lol: :lol:
Przeglądając opłaty na A1 wyszło mi coś około 29,90 za auto i tyleż samo myślę że za przyczepkę. O niej nic nie było ale motory też 29,90 a one mają dwa kółka jak moja przyczepka. :lol:
Szkoda gadać, takie wyjazdy kosztują.
Pojadę chyba z Wrocławia ósemką a dalej A1.
Będzie drożej jakby co ale bezpieczniej i szybciej.
Jeszcze raz dziękuję za wskazówki, pozdrawiam. :wave: :thumbup:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: chris_666 » wtorek, 30 cze 2015, 22:46

b.b tulipan pisze:Szkoda gadać, takie wyjazdy kosztują.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: karawaning to nie są tanie sprawy

zawsze możesz darmowymi drogami pojechać :roll:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: reflexes » środa, 1 lip 2015, 07:13

Dzięki za fachową podpowiedź. Wybieram się 11.07 a to jest sobota. Może powącham tej wyborczej.

A sorrki, coś źle na kalendarz spojrzałem.
Przeglądając opłaty na A1 wyszło mi coś około 29,90 za auto i tyleż samo myślę że za przyczepkę. O niej nic nie było ale motory też 29,90 a one mają dwa kółka jak moja przyczepka.

Tu źle patrzysz. Auto osobowe i motocykl to pojazdy pierwszej kategorii, a auto osobowe z przyczepą to już druga, sporo droższa kategoria.
PL_klasyfikacja1.png

PL_taryfikator_stawki1.png
PL_taryfikator_stawki1.png (10.12 KiB) Przejrzano 12376 razy

GTC_nowe_taryfy_21.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: karawaning to nie są tanie sprawy

zawsze możesz darmowymi drogami pojechać :roll:

Ale bez przesady. Potraktowanie kolegi Skody z przyczepką na równi z autokarem pełnym ludzi to lekkie skur....stwo. Ja też omijam w swoich wojażach autostrady, bo w końcu z budą i tak nie popędzisz więc po co wydawać kasę.

P.S. Na A4 osobówka z przyczepą jest w tej samej kategorii co osobówka i stawka za km o połowę mniejsza. Kiedyś jadąc z Gliwic do Wrocławia zapłaciłem 14 zł za około 150 km. Tu odcinek jest podobny, a opłata ponad 4 razy wyższa.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: dworek » środa, 1 lip 2015, 15:55

reflexes pisze:..

P.S. Na A4 osobówka z przyczepą jest w tej samej kategorii co osobówka i stawka za km o połowę mniejsza. Kiedyś jadąc z Gliwic do Wrocławia zapłaciłem 14 zł za około 150 km. Tu odcinek jest podobny, a opłata ponad 4 razy wyższa.


tak ale na odcinku Wrocław -Katowice

... a już od Katowic do Krakowa też kroją jak miło -osobówka z przyczepką dwa razy po 20 zł :shock: !

przerabiałem to w zeszłym roku jak do Przemyśla na majówkę jechałem
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: b.b tulipan » środa, 1 lip 2015, 19:56

chris_666 pisze:
b.b tulipan pisze:Szkoda gadać, takie wyjazdy kosztują.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: karawaning to nie są tanie sprawy

zawsze możesz darmowymi drogami pojechać :roll:

chris_666 no to mi dokopałeś. :lol: Ja nie jestem aż takim sknerą ale poco płacić za coś co można ominąć.
Jeśli faktycznie moja Fela z maluśką przyczepką równana jest z TIR-em no to o co chodzi?
W tym wypadku chodzi o przejazd drogami płatnymi ale takich różnych opłat to my mamy przy innych opłatach a tego suma summarum zbiera się duża suma.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: chris_666 » środa, 1 lip 2015, 20:48

reflexes pisze:omijam w swoich wojażach autostrady, bo w końcu z budą i tak nie popędzisz więc po co wydawać kasę. .


nie mów że nie popędzisz - zapinasz tempomat i masz idealną średnią której nie wykręcisz lokalnymi ścieżkami

dwa lata temu wymyśliłem wakacje bez opłat drogowych - po pierwszym tygodniu przeszło mi definitywnie i nie powróciło na szczęście :lol:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: chris_666 » środa, 1 lip 2015, 20:52

b.b tulipan pisze:chris_666 no to mi dokopałeś. :lol: Ja nie jestem aż takim sknerą ale poco płacić za coś co można ominąć.


wcale nie kopałem :lol: przynajmniej jeszcze nie :lol:

napisałem wyżej moje przemyślenia - jak jest autobana to jadę nią bo jest wygodniej , taniej nie musi być

szkoda tylko, że z warszawki na południe nie ma autostrad :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: reflexes » czwartek, 2 lip 2015, 07:10

nie mów że nie popędzisz - zapinasz tempomat i masz idealną średnią której nie wykręcisz lokalnymi ścieżkami

dwa lata temu wymyśliłem wakacje bez opłat drogowych - po pierwszym tygodniu przeszło mi definitywnie i nie powróciło na szczęście

Może i tak ale nie mam tempomatu, a jak trzymam ciągle nogę w jednej pozycji to mi drętwieje :)
Poza tym ja 3 lata temu jak zacząłem przygodę z karawaningiem to wbiłem sobie skutecznie do głowy, że urlop to nie wyścigi. Wcześniej tak miałem, że wszystko z zegarkiem w ręku i na czas. Teraz zegarka z reguły szukam w budzie pierwszego dnia po urlopie jak idę do tyrki. Jakbym jeździł gdzieś daleko za granicę to pewnie też inaczej bym na to patrzył ale na razie namiętnie oddaję się turystyce krajowej więc średnie trasy przelotowe mam po 100-200 km, a i w regionach, które odwiedzam ciężko o autostrady :lol:

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: DIZZY » czwartek, 2 lip 2015, 07:44

Osobiście staram się jak najwięcej korzystać z autostrad lub dróg expresowych, ale nie dlatego, że się śpieszę.
Podobnie jak reflexes urlop traktuję jako wypoczynek już od wyjścia z domu. Totalny reset, w którym nie ma miejsca na stres.
Lubię te drogi dlatego, że unikam fotoradarów.
Jednak prawdą jest, że zwiedzając region lepiej to robić z lokalnej drogi, zwłaszcza, gdy nie jest za bardzo uczęszczana :D
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 2 lip 2015, 08:15

Witam.
Widzę ożywienie w swoim poście. :lol: to dobrze.
Biorę wszystkie za i przeciw i wybiorę sam nie wiem co :mrgreen: ?
Faktycznie na urlopie nie musowo pędzić na złamanie karku, można popatrzeć na przyrodę.
Ja jadę z trójką dziecin 14, 11 i 7 lat Będzie to dla nich męczące aby ościennymi drogami jechać. Na autostradzie nic poza ekranami nie zobaczą.
Poza tym autostrada ma zaletę szybkiego przemieszczania.
A że ja jestem pechowcem to inna sprawa. Jadąc do Iglastego Zakątka na ósemce złapałem gumę w przyczepie. Nie miałem zapasu i nijak nie mogłem się ruszyć z miejsca bo wszędzie ekrany i bariery ochronne. Jadąc do Gołuchowa zwykłą drogą też miałem ten sam przypadek. Teraz jadąc nad morze zabieram wszystkie części zapasowe. :D
Kwestia opłat też nie jest bez znaczenia bo za te parę groszy to ma się lepszy komfort.
Chociaż można by te parę groszy zamienić na lody lub na rybkę która bardzo to a bardzo lubi pływać.
A co wybiorę to okaże się na parę minut przed startem.

Pozdrawiam i do spotkania po drodze, może kogoś tam jeszcze poniesie? :wave:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 2 lip 2015, 08:27

Boguś, ja z Wroclawia na Gdańsk pojechałbym S8 aż do węzła Sieradz Wschód (nie pomyl z węzłem Sieradz Poludnie, bo będzie trzeba przez całe miasto się przebijać), dalej Drogami
Wojewódzkimi DW479 i DW703 przez Poddębice, do Łęczycy, dalej Drogą Krajową 91 przez Krośniewice do bezpłatnej wciąż A1, a autostradą do Torunia. Do tego miejsca drogi masz dobre, szybkie i bezpłatne. Dalej już do wyboru albo bezpłatna DK91 do samego 3miasta, lub płatna AmberOne. Jako ciekawostka, jak wybierzesz płatną autostradę i przed bramkami bedzie się tworzył korek, bramki zostają otwarte i wyjeżdzasz nie płacąc. Takie nowe zasady :D
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: b.b tulipan » środa, 22 lip 2015, 12:40

Witam.
Już temat można odłożyć do archiwum. :)
Podróż i wczasy są już za nami. Tak jak radził Michał to myślę że była to najlepsza opcja.
Z Wrocławia wyjechaliśmy ok. godz. 5.00 i jakby dokładnie słuchać się kol. Michała to w Sieradzu bym nie kołował przy wyjeździe na A1. :D
No ale nic to. Następne wyjazdy będę pilniejszym uczniem :D Dalej to poszło gładko aż do Gdańska. Bramki za Nową Wsią były otwarte i nawet nie było trzeba przyhamować.
Ponieważ wybrałem sobie Sobieszewo i camping nr. 69 to troszkę pojeździłem w kółko aby tam trafić.
Na miejscu byliśmy ok. 14.00
Jeśli chodzi o sam camping to miejsce polecam z całą odpowiedzialnością. Miejsca dość dużo, drzewa, cień im do plaży blisko. Toalety najnowszej generacji. Prądu sporo podłączeń. I tu na tyle zachwytu.
natomiast domki [tu nocowaliśmy] pozostawiają wiele do życzenia. Kuchnia ogólna też nie za ciekawa. Myjnia naczyń jest ale jej czystość to już zależy od nas samych.
Woda ciepła a wręcz gorąca w określonym czasie jest pod dostatkiem.
Opłaty myślę że w porównaniu do innych campingów w tym rejonie dość znośne.
Pogoda to już nie zależna od obsługi. Woda i plaża w odległości ok 200m.
Camping myślę że czysty, zadbany i spokojny poza wyjątkami co do niektórych miejsc.
No i droga powrotna. Jako że już oswoiliśmy się z trasą to powrót był o wiele spokojniejszy.
Za Gdańskiem pierwszy pobór biletu i jazda do pierwszego zjazdu już płatnego [8,40 za zestaw] aby się przekonać co do pomysłu pojechania poza autostradą. Pomysł fatalny. Korki, remonty, psy, koty, kury i tym podobne nie pozwoliły na przyśpieszenie. Szybka decyzja i powrót na płatną A1 :oops: Opłata ok. 60,00 i jedziemy bez stresu do Nowej Wsi, tam kierunek jak tłumaczył Michał i gaz do dechy.
Jeśli ktoś byłby ciekawy w tym temacie to odpowiem na więcej pytań.
Pozdrawiam i do następnego sezonu.
Załączniki
I Rodzinny Zlot Wyspa Sobieszewska  lipiec 2015. 001.jpg
Parking przed Sieradzem na S8
I Rodzinny Zlot Wyspa Sobieszewska  lipiec 2015. 014.jpg
Tak jak widać.
I Rodzinny Zlot Wyspa Sobieszewska  lipiec 2015. 018.jpg
Nasza baza.
I Rodzinny Zlot Wyspa Sobieszewska  lipiec 2015. 191.jpg
Plaża o zachodzie słońca.
I Rodzinny Zlot Wyspa Sobieszewska  lipiec 2015. 317.jpg
Widok z naszego miejsca na część campingu.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybieram się nad Bałtyk.

Postautor: b.b tulipan » piątek, 17 cze 2016, 23:03

Witam.
Patrzcie jak ten czas leci. Dopiero co wstawiałem fotki z zeszłorocznej wycieczki a już ponownie przeglądam zapiski odnośnie trasy do Sobieszewa.
Wyjazd około 07-09.07.2016r. Kierunek ten sam. Myślę że ta opcja będzie wygodniejsza.
Nie wiem czy pojadę samym VW T4 czy z N126e. Jeśli w zestawie to troszkę mi zejdzie. Mam zamiar zwiedzić Malbork i dalej nad morze.
I tu gdyby zaszły jakieś zmiany a ktoś o nich wiedział to proszę o informację.
Pozdrawiam i do zobaczenia jak by co. Może wspólna herbatka nad morzem?
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości