Wycieraczki samochodowe

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: stachu_gda » czwartek, 4 paź 2018, 10:38

Ja mam tanie VALEO i po przejeżdżeniu roku i 4 miesięcy (42 tys. km) nie widzę potrzeby wymiany.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: misha22 » niedziela, 7 paź 2018, 14:26

Partyzantka mi się przypomniała, oby już nigdy nie była potrzebna... Ale dla potomnych:
Mój wujek, w latach '80 gdy nie było nic, a już na pewno nie wycieraczek do aut, robił zamianę, czyli odwracał wycieraczki o 180° i wtedy wykorzystywał je jeszcze kilka tygodni... Proste?!

Polegało to na tym, że kanty wycieraczek nie zużywały się równomiernie, a chodziło o to przecież żeby zacieków na szybie, nie było "na powrocie" w pozycję spoczynkową :)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: sterciu » sobota, 1 gru 2018, 01:56

Denso hybrydowe , w jednym aucie orygalnie zamontowane przez fabrykę po 7 latach musialem wymienic , w drugim 3 lata przetrwały ale musialem podszlifować i podciąc mocowanie bo do vw nie chciały podpasować , rozpadly się w miejscu gdzie je modyfikowałem bo to pióro jest cale plastykowe, tak by pewnie jeszcze trochę pochodziły. Załozyłem po nich Valeo hybrydowe i porażka , skrzeczą , brak docisku na szybie pasazera w dolnym polozeniu z lewej jak i z prawej strony pióra.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » sobota, 1 gru 2018, 08:29

Wycieraczek Valeo co prawda nie miałem ale po tym i owym omijam tę markę szerokim łukiem.
A jakie gówniane wycieraczki dają w Dacii na pierwszy montaż to szkoda gadać. Marki nie rozszyfrowałem ale są chyba robione na kraje tropikalne :lol: Już w okolicy zera stają się kamienne...

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: tantalos » sobota, 1 gru 2018, 12:04

Swego czasu testowalem różne marki i długo miałem Bosch. Ostatnio się jednak popsuło i kupiłem Champion. Do ciężarówek najlepsze to chyba SWF , drogie bo około 70zl sztuka ale warto .

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: bania » niedziela, 2 gru 2018, 20:59

Z racji pracy (Inter Cars) mogę się wypowiedzieć, że najczęściej ludzie wybierają Boscha, Valeo. Czasami pytają o Kamokę lub Alcę, których u nas brak. Z praktyki najdłużej kiedyś działały Denso (banany). Valeo po niecałym sezonie wymiękały a Bosch wytrzymuje długo, ale zarazem jest najdroższy. Najlepiej zatem sprawuje się Denso, które z 3 dostępnych marek jest najtańsze. SWFa sprzedaję najmniej więc się nie wypowiem.
N-260

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 gru 2018, 09:13

Nawrzucaliście tyle opcji, że człowiek nie wie co ma wybrać :P

dzin1975

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 10 gru 2018, 11:24

kooba pisze:Nawrzucaliście tyle opcji, że człowiek nie wie co ma wybrać :P

Nooo, namieszali ;)
Ja w końcu zapodałem na szybko mot-gum czy jakoś tak. Całe 15 zeta/szt. Narazie robią ale to dopiero 3 dni :mrgreen:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 gru 2018, 11:33

Ja właśnie zamówiłem Heyner exclusive speed do WJ i exclusive do ZJ. Zobaczymy jak będzie :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 10 gru 2018, 11:54

dzin1975 pisze:zapodałem na szybko mot-gum czy jakoś tak. Całe 15 zeta/szt.

Mam dobre doświadczenia z tymi wycieraczkami. W tej cenie ciężko im coś zarzucić, u mnie służyły zawsze długo.

My tu gadu gadu o markach ale w tej dyskusji zapomnieliśmy, że na żywotność piór duży wpływ ma stopień zajechania szyby i to czy driver co jakiś czas myje i odtłuszcza gumki. Stąd też mogą być spore rozbieżności w ocenie.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: Murano » poniedziałek, 10 gru 2018, 13:01

RAFALSKI pisze:...czy driver co jakiś czas myje i odtłuszcza gumki...
:shock:
Ja raczej wymieniam :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 10 gru 2018, 13:05

No ja też ;) Ale w międzyczasie zdejmuję je co jakiś czas i myję bo to zwiększa żywotność i poprawia skuteczność. Podnieś wycieraczkę i przejedź po piórze chusteczką albo kawałkiem srajtaśmy, zbierze się dużo czarnego syfu który często po usunięciu daje efekt jakbyś założył nówki sztuki :)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 gru 2018, 21:29

RAFALSKI pisze:odtłuszcza

:?:
Tak po prostu spirtem? A co na to powłoka grafitowa?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 11 gru 2018, 10:42

Nie, żadnymi tego typu specyfikami. Wystarczy zwykły płyn do garów który jest bezpieczny, bardzo dobrze odtłuszcza i nie zawiera (jak np. mydło) olejków i substancji nawilżających które nie mając w co się wchłonąć zostają na piórach i mogą później "mazać się" po szybie.

W ogóle płyn do garów to super środek do wszystkiego. U mnie w branży robi za najlepszy (i bezpieczny dla powłok AR) środek do mycia soczewek okularowych, niech się schowają te wszystkie drogie "psikacze" ;) Również o-ringi i niektóre inne uszczelnienia można montować delikatnie zwilżone płynem. Wszędzie tam gdzie jest ryzyko "przyszczypania" gumy, płyn świetnie daje radę.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » wtorek, 11 gru 2018, 11:50

OK. Płyn do garów. Spirt tylko do picia ;)


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości