Mikołaj ma problem

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
dzin1975

Mikołaj ma problem

Postautor: dzin1975 » środa, 5 gru 2018, 20:16

Siemka.
Mam wybór - PS4 lub takie coś:
https://allegro.pl/wykrywacz-metali-120 ... e0ec326010
Dla mnie oczywisty ;) Poza tym PS3 leży i się kurzy.
Pytanko - ktoś się bawi? Będzie dobry na początek dla 10-letniego szkodnika? Czas umyka, choinka czeka, pomóżcie.


Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: z1c00 » środa, 5 gru 2018, 21:36

Rozumiem, że to dla Miłosza, jak tak to poleciłbym nowego xboxa.
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: Fiacior75 » środa, 5 gru 2018, 21:56

Mam kumpli którzy chodzą z wykrywaczami i kiedyś mi powiedzieli, że jak kupie wykrywacz za kwotę poniżej tysiaka to będę wyciągał kapsle po piwie ot tyle.....
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: Romlas » czwartek, 6 gru 2018, 07:57

Szwagier ma magnes na sznurku i znajduje ...meteoryty... Zależy kto do czego ma szczęście. Wykrywacz może być początkiem nowej pasji, a jeżeli PS3 leży to 4 też będzie leżało za 3 miesiące.
Nie wiem jak to ma się do 10 letniego dziecka i czy taki prezent nie będzie bardziej dla taty ale jak mówię, pasje w życiu są ważne.
Na wykrywaczach się nie znam. W poprzedniej pracy miałem paru kumpli co si tym tematem bawili. Fajne wycieczki sobie robili, dużo histori poznali bo przecież trzeba wiedzieć gdzie szukać. Łażenie po plaży i szukanie kapsli i okularów jest mało wciągające ale stary bagnet w pobliżu bunkrów już tworzy wizję w głowie
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: reflexes » czwartek, 6 gru 2018, 08:17

dzin1975 pisze:Siemka
Mam wybór-PS 4 lub takie coś
https://allegro.pl/wykrywacz-metali-120 ... e0ec326010

dla mnie oczywisty ;) poza tym ps3 leży i się kurzy.
Pytanko-ktoś się bawi? Będzie dobry na początek dla 10-letniego szkodnika? Czas umyka, choinka czeka, pomóżcie.

Nie bardzo wiem z czym Mikołaj ma problem. Bierz wykrywacz, do kompletu fajna saperka, plecak itp. Wiem, że wszystko jest dla ludzi ale po co kupować konsolę i dodatkowo motywować młodego do siedzenie przed TV zamiast wyciągnąć go w plener. Przecież na wyjazdy z budą to będzie jak znalazł.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: Murano » czwartek, 6 gru 2018, 10:05

Znając Miłosza też proponuję jakiś terenowy sprzęt. Mimo budżetu i jakości za niego to walory użytkowe i motywacja do zabawy w terenie większa.
Tylko nie dawaj mu pola działania na tacy i nie zabieraj do siebie do roboty... :lol: .
Oooo! Widzisz...
Jest to pomysł na wspomaganie biznesu :mrgreen: .

Awatar użytkownika
tomciooz
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 10 lis 2018, 09:05
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: tomciooz » czwartek, 6 gru 2018, 12:46

Również uważam, że wykrywacz będzie lepszym wyborem lecz słyszałem, że posiadanie tego nie jest karane ale zabroniony jest czyn używania go na terenach gdzie nie uzyska się zgody. Większość znajomych teraz się z tym ukrywa szukając monet i pozostałości po wojnie lub zaprzestali z poszukiwaniami. Musisz doczytać na g o o g l

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: Romlas » czwartek, 6 gru 2018, 13:02

tomciooz pisze:że posiadanie tego nie jest karane ale zabroniony jest czyn używania go na terenach gdzie nie uzyska się zgody
W razie draki dla 11 latka będzie mniejszy wymiar kary.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 6 gru 2018, 15:11

dzin1975 pisze:Siemka.
Mam wybór - PS4 lub takie coś:

Pewnie, że wykrywacz. Elektroniczne czaso-zabijaczo-odmóżdżacze odpuść, to tylko robi wodę z mózgu. Popieram w pełni co Tomek napisał.
Jaki by ten sprzęt nie był, lepszy czy gorszy to na ten moment nie ważne. Przecież to nie wybór dla profesjonalisty czy bunkrołaza a dla dziecka na pewno zabawa będzie przednia. Daje toto kontakt z naturą, rozbudza wyobraźnię "co też w tej glebie siedzi...", zmusza do ruchu, itd. Pamiętam jaką miał zajawkę na strzelanie z wiatrówki, ten sprzęt pewnie mu się spodoba.
Fiacior75 pisze:Mam kumpli którzy chodzą z wykrywaczami i kiedyś mi powiedzieli, że jak kupie wykrywacz za kwotę poniżej tysiaka to będę wyciągał kapsle po piwie ot tyle.....

Marku, Twoi kumple pewnie już nie chodzą do podstawówki ;)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 6 gru 2018, 15:45

RAFALSKI pisze:
Fiacior75 pisze:Mam kumpli którzy chodzą z wykrywaczami i kiedyś mi powiedzieli, że jak kupie wykrywacz za kwotę poniżej tysiaka to będę wyciągał kapsle po piwie ot tyle.....

Marku, Twoi kumple pewnie już nie chodzą do podstawówki ;)

Ty Rafał ja się nie znam, ale kilka lat temu widziałem u kumpla jakie skarby znalazł i chciałem sobie kupić taki wykrywacz. Znalazłem aukcje chyba z ceną 700zł, to wtedy mi powiedział, że jak kupie taki tani to będę więcej wyciągał kapsli po piwie niż ciekawych fantów, a podstawówkę to już dość dawno skończyłem :lol:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 6 gru 2018, 16:14

Nie skumałeś ;) Ja też się nie znam ale wiem, że ten sprzęcik to zabawka i nie kwestionuję wypowiedzi kumpla. Chodziło mi o to, że co innego wybierać sprzęt dla dziecka a co innego dla dorosłego, znającego temat. Szkoda byłoby wywalić tysiaka jeśli prezent miałby po jakimś czasie pójść w kąt. No chyba, że tata by go wtedy przechwycił :lol:

dzin1975

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: dzin1975 » czwartek, 6 gru 2018, 20:16

reflexes pisze:Nie bardzo wiem z czym Mikołaj ma problem. Bierz wykrywacz, do kompletu fajna saperka, plecak itp. Wiem, że wszystko jest dla ludzi ale po co kupować konsolę i dodatkowo motywować młodego do siedzenie przed TV zamiast wyciągnąć go w plener. Przecież na wyjazdy z budą to będzie jak znalazł.


Tomek, ja wiem. Decyzja zapadła, będzie wykrywacz. Chodziło mi konkretnie czy ktoś się bawił takim chińczykiem.

Murano pisze:Tylko nie dawaj mu pola działania na tacy i nie zabieraj do siebie do roboty... :lol: .
Oooo! Widzisz...
Jest to pomysł na wspomaganie biznesu :mrgreen: .


Ja Ci doradze następnym razem :evil: ;)

Fiacior75 pisze:Mam kumpli którzy chodzą z wykrywaczami i kiedyś mi powiedzieli, że jak kupie wykrywacz za kwotę poniżej tysiaka to będę wyciągał kapsle po piwie ot tyle.....


Zdaję sobię sprawę z tego, że to bardziej zabawka. Ale może Miłosz zatrybi...

RAFALSKI pisze: No chyba, że tata by go wtedy przechwycił :lol:


Tata biegał, nie zatrybił :mrgreen:


Dzieki za dyskusję, sprzęt zamówiony. Jak się nie rozsypie, to pewnie przetestujemy gdzieś na zlocie

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: reflexes » czwartek, 6 gru 2018, 20:46

Obowiązkowo. Mój ma saperkę na stałym wyposażeniu przyczepy więc może się dogadają.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Mikołaj ma problem

Postautor: misha22 » piątek, 7 gru 2018, 03:11

Tak, na Zlocie, jak stary kluczyki od auta w trawie zapodzieje ;)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości