Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Florida_blue » wtorek, 7 maja 2019, 00:23

Aktualnie skończyła mi się umowa, dość pilnie muszę podjąć decyzję, co dalej.
Wszystkie sieci oczywiście są najlepsze i mają największy zasięg, niesamowite Internety itpd. No ale okazuje się, że jednak podróżując z przyczepą nie wszędzie mam zasięg. Troszkę słabo, jak jest komunikat "nie zarejestrowano w sieci" :(
Wakacje wakacjami, ale jednak miło byłoby mając telefon i płacąc za usługę jednak mieć możliwość z niej korzystać.

W jakich sieciach macie telefony? W cichowie okazało się , że Play całkiem nieźle sobie radził , a my w T mobile nic a nic, nawet nie dało się wysłać smsa.

Co wybrać ? Mogę się gdzieś przenieść tylko gdzie ?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: kooba » wtorek, 7 maja 2019, 00:34

Ja mam w Play i sobie chwalę. Na wyjazdach łapie zasięg z dowolnej sieci i gadam. Z Internetem bywa różnie w roamingu krajowym, ale pogadasz zawsze.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Murano » wtorek, 7 maja 2019, 04:19

W Cichowie ani Plus ani Orange nie radził sobie. Drobne prześwity zasięgu i puste LTE miał jednak plus.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: oko » wtorek, 7 maja 2019, 05:19

W Cichowie Play działał tylko na LTE i to tylko na środku pola. Ale działał. Plusem Playa jest to, że korzysta też z sieci Orange i Plusa, więc zawsze gdzieś coś złapie. Ja mam Playa od jego początku i raczej nie narzekam. Tylko przy kolejnych umowach rzeba się trochę nagimnastykować żeby dostać dobrą ofertę.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Tata Kazika » wtorek, 7 maja 2019, 06:27

Ja w Cichowie miałem cały czas zasięg i to LTE. Sieć to plus na którą zmieniłem po przeprowadzce na wieś sześć lat temu i raczej się nie zdarza żebym zasięgu nie miał.

Samoogon

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Samoogon » wtorek, 7 maja 2019, 06:59

My w T-Mobile mieliśmy H+ lub H sporadycznie LTE, ale wszystko bez kreski w efekcie włączałem tryb samolotowy bo telefon się gotował.
Jakiś wpływ ma na pewno sam aparat, w zasadzie jego antena. Oboje mamy Samsunga ja S6, a Kamila A5. Kurczę, ktoś mi mówił, że ma t mobile i żadnych problemów... Nie pamiętam kto...
Moim zdaniem powinnaś iść w coś z nadajnikiem Plusa, przynajmniej będziemy mieli porównanie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: reflexes » wtorek, 7 maja 2019, 07:40

Każda sieć ma jakieś plamy bez pokrycia na mapie zasięgu i czasem będzie działać Play a czasem Orange. Chyba nie da się wybrać sieci która działa zawsze i wszędzie. Czasem kwestią jest sam aparat. Ja mam Xiaomi i czasem nie łapię nic, a żona ma starego jak świat Szajsunga X-covera i w tym czasie śmiga na necie aż miło. Z ciekawości sprawdziłem, bo na majówce żaden z naszych telefonów nie działał nawet w zakresie rozmów i smsów. Czasem łapał jakieś resztki fali, a po przesunięciu na półce o 3 cm już nie łapał. Według mapy zasięgu powinienem tam mieć przynajmniej LTE na zewnątrz budynku :lol: . Dobry żart.
Tyle na temat zasięgu. Co do sieci to ja od jakichś 2 lat mam w Premium Mobile. Jest to tzw. wirtualny operator, działający na sieci Plusa, który ma dość prostą ofertę bez aparatów i z umową na czas nieokreślony. Dodatkowo za każdy następny numer u nich wzięty w jakimś określonym czasie daje dodatkowe zniżki i ja za 3 numery (Oferta Freedom 2 - rozmowy, smsy, mmsy no limit + 20 GB netu) płacę 64,10 zł. Niestety nie mają darmowego roamingu zagranicznego ale ceny tych usług ciągle obniżają (chyba już z 3 razy od wejścia unijnych przepisów ujednolicających koszty usług). Dla mnie to nie problem, bo rzadko tam bywam, a jak już to po prostu trochę rozsądniej używam.

Wracając jeszcze do zasięgu to zastanawiałem się już kiedyś czy są jakieś niedrogie możliwości wzmocnienia tego sygnału. W laminatach pewnie tego problemu nie ma ale w mojej puszcze już tak. Czasem gdy zasięg jest trochę słabszy ale na zewnątrz działa spokojnie LTE, po wejściu do konserwy i zaciągnięciu wieczorem metalizowanych rolet zasięg się kończy.

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Florida_blue » wtorek, 7 maja 2019, 08:12

Nie chodzi mi tylko o Cichowo (chociaż brak zasięgu był dla mnie sporym zaskoczeniem, bo przecież teren zabudowany, podobnie w Koszęcinie) chciałabym mieć zasięg "w terenie" czyli w lesie ;) I myślę o tym pod kątem wyjazdów z przyczepą.

Co do oferty to myślę właśnie o czymś takim jak premium mobile czy plusz, niski abonament z pakietem internetów, najlepiej na nieokreślony czas, bo telefonu nie mam palącej potrzeby zmieniać.

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Florida_blue » wtorek, 7 maja 2019, 19:16

A ma ktoś z Was red bull mobile? Podobno korzysta z wszystkich nadajników, więc teoretycznie zasięg powinien mieć dobry ... ?

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: krzysztof_cw » środa, 8 maja 2019, 10:32

No i chyba RedBulla nikt nie ma, ale chyba warto iść tym tokiem i wybrać coś z operatorów tzw. wirtualnych. Jak nie musisz zmieniać telefonu to napewno coś znajdziesz dla siebie. Korzyści to z reguły brak długoterminowych umów i małe opłaty.

Ja mam od kilku lat taryfę internetową w NJU MOBILE, początkowo 40 giga za 39zł, ale jak w panelu klienta odpalisz jedną opcję to co pół roku ilość transferu podwaja się. Z tego co na szybko wyczytałem z normalnymi taryfami też tak jest, że internet rośnie wraz ze stażem. NJU to sieć wirtualna ORANGE. Przez ten czas dwa razy byłem poza zasięgiem (drugi raz w Cichowie). Nie namawiam konkretnie do NJU ale ogólnie do operatorów wirtualnych.

reflexes pisze:Wracając jeszcze do zasięgu to zastanawiałem się już kiedyś czy są jakieś niedrogie możliwości wzmocnienia tego sygnału. W laminatach pewnie tego problemu nie ma ale w mojej puszcze już tak. Czasem gdy zasięg jest trochę słabszy ale na zewnątrz działa spokojnie LTE, po wejściu do konserwy i zaciągnięciu wieczorem metalizowanych rolet zasięg się kończy.


Ja też po Majówce starałem się zaznajomić w temacie i szukałem jakiś anten i temat niestety nie jest taki prosty. Anteny dookólne nie są jakieś super jakości a panelowe najlepiej muszą być pod konkretną częstotliwość (LTE, 3G itd) bo takie uniwersalne potrafią wręcz zdławić sygnał niż go poprawić.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: RAFALSKI » środa, 8 maja 2019, 11:28

Florida_blue pisze:chciałabym mieć zasięg "w terenie" czyli w lesie

Można zrobić podobnie jak mam ja czyli mobilny router + antenka na długim przewodzie. I elegancko telefonem łapiesz sieć z routera w jakimś promieniu od przyczepy.

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: krzysztof_cw » środa, 8 maja 2019, 13:14

RAFALSKI pisze:
Florida_blue pisze:chciałabym mieć zasięg "w terenie" czyli w lesie

Można zrobić podobnie jak mam ja czyli mobilny router + antenka na długim przewodzie. I elegancko telefonem łapiesz sieć z routera w jakimś promieniu od przyczepy.


Rafał, ale ta antenka ma za zadanie "polepszyć" zasięg sieci GSM czyli internetu a nie polepszyć zasięg WI-FI z Twojego routera.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: RAFALSKI » środa, 8 maja 2019, 13:36

No to ja wiem, może źle się wyraziłem. Właśnie o to chodzi, że dzięki antence router ma zasięg internetu tam gdzie telefon nie ma. A to, że później łapie telefonem czy laptopem z routera to już formalność.

Ustawiam sobie antenę tam gdzie "łapie" i jest niezły zasięg, czasem gra idzie dosłownie o metr. Później z telefonem sama wygoda, krążymy gdzie nam się podoba do pewnej odległości od przyczepy bo router daje elegancki sygnał. Nie trzeba łazić z telefonem i szukać "pola" ;)

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Zasięg tam gdzie go nie ma ;)

Postautor: Florida_blue » sobota, 11 maja 2019, 07:42

No i zdecydowalam się przenieść do redbull mobile. Niby używa nadajników wszystkich sieci, więc teoretycznie zasięg powinien być i jest obsługiwana przez Play - tzn można iść do salonu Play i o coś dopytać, ewentualnie pozmieniać ( co dla mnie jest bardzo ważne, bo nie znoszę kontaktu z infoliniami bok ) Umowa na czas nieokreślony, bez telefonu. No i zobaczymy jak ten zasięg będzie wyglądał :)


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości