Koronawirus

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 19:27

Pewnie tylko ona już na podstawie przepisów o epidemii nic Ci może zrobić bo nie ma podstaw.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Koronawirus

Postautor: Murano » niedziela, 19 kwie 2020, 19:34

Z tymi lasami bym się tak nie cieszył.
Jeśli tak będzie dalej to zakaz wstępu do lasu wyjdzie od lasów państwowych bo ściółka ma obecnie ok 20% wilgotności.
Taki myk...
Ludzie mandaty odmawiali (i słusznie) więc jak nie batem ich to kijem. Obym się mylił ale jeśli tak by się stało to byłby to baaaardzo czarny chichot losu :-(.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Koronawirus

Postautor: tomcat » niedziela, 19 kwie 2020, 19:35

Pytanie czy w obecnej sytuacji nie dostali dodatkowych uprawnień :?:


Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » niedziela, 19 kwie 2020, 19:43

reflexes pisze:https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2020.080.0000697,metryka,rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii.html
No i bida :(

Ale że co? Bo nie ma tam nic, o czym wcześniej nie pisaliśmy.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Koronawirus

Postautor: Murano » niedziela, 19 kwie 2020, 19:48

reflexes pisze:https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2020.080.0000697,metryka,rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii.html
No i bida :(

A gdyby tak w lesie szyć maseczki? :shock:
Masz wprawę, masz przyczepę, maszynę, fiński czy tam szwedzki stół karawaningowy....
Przepis nie dotyczy walczących z Covid19 :mrgreen:
Ja dwa tygodnie wożę maszynę do szycia j materiał w aucie :D .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 20:22

oko pisze:
reflexes pisze:https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2020.080.0000697,metryka,rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii.html
No i bida :(

Ale że co? Bo nie ma tam nic, o czym wcześniej nie pisaliśmy.

No jak nie ma. Paragraf 16 ust 2, pkt 2 mówi o zakazie biwakowania w lesie.
Murano pisze:A gdyby tak w lesie szyć maseczki?
Masz wprawę, masz przyczepę, maszynę, fiński czy tam szwedzki stół karawaningowy....
Przepis nie dotyczy walczących z Covid19
Ja dwa tygodnie wożę maszynę do szycia j materiał w aucie .

Generalnie szczerze wątpię żeby mnie znaleźli tam gdzie chcę jechać ale w wolnej chwili poszperam jeszcze za innymi miejscówkami poza lasami. W sumie biwakując w lesie poza miejscami biwakowymi grożą nam sankcje w standardowym trybie, a nie w covidowym.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Koronawirus

Postautor: Murano » niedziela, 19 kwie 2020, 20:39

reflexes pisze:... a nie w covidowym.

O tym mówię ;-).
Nie żebym namawiał ale ja dwa tygodnie śmigałem przez 2 miasta do warsztatu a w aucie maszyna do szycia, kilkanaście metrów materiału i czarny garnitur oraz "lakierki".
Maszyna na pedał typu Singer lub na 12v albo przetwornica i leśne szycie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 20:46

Nie zrozumiałeś mnie. Z żadną maszyną jeździł nie będę. Chodzi mi o to że w tym rozporządzeniu są sprecyzowane konkretne miejsca. Jeśli stanę w środku lasu na polance to nie jest to żadne z tych wymienionych i nie dostanę 5 tysi mandatu za łamanie przepisów covidowych tylko 50 za biwakowanie poza miejscem do tego wyznaczonym na podstawie przepisów które obowiązują od lat i to pod warunkiem że są w ogóle na to sankcje.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » niedziela, 19 kwie 2020, 20:47

reflexes pisze:No jak nie ma. Paragraf 16 ust 2, pkt 2 mówi o zakazie biwakowania w lesie.

No to ja już o tym pisałem.
oko pisze:wydaje mi się, że chodzi o miejsca wyznaczone np. przez Lasy Państwowe. Miejsce dzikie nie stanie się automatycznie miejscem biwakowym, stricte według ustawy. Tu chodzi bardziej o całą leśną infrastrukturę, typu parkingi leśne, na których są wiaty czy stoły piknikowe.

"Na dziko" w zasadzie cały czas jest "nielegalnie", ale tak jak napisałeś, karanie w normalnym trybie w razie czego.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » niedziela, 19 kwie 2020, 20:49

Jakiś kociokwik się tutaj dzieje, w koło to samo.
Jeszcze pytanie techniczne, widać tutaj moje posty?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » niedziela, 19 kwie 2020, 20:58

Przemysław spokojnie, widać :mrgreen:

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Koronawirus

Postautor: cyran'o » niedziela, 19 kwie 2020, 21:01

Najbezpieczniejsza opcja do ustawienia na legalu przyczepy to prywatna działka -najlepiej łąka, choć działka porośnięta drzewami nie od razu musi być lasem i często nim nie jest. Myślę ze Tomek dobrze kombinuje z tymi ogłoszeniami z OLX

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » niedziela, 19 kwie 2020, 21:02

reflexes pisze:Przemysław spokojnie, widać :mrgreen:

A to fajnie, bo miałem wątpliwości :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koronawirus

Postautor: reflexes » poniedziałek, 20 kwie 2020, 07:20

cyran'o pisze:Najbezpieczniejsza opcja do ustawienia na legalu przyczepy to prywatna działka -najlepiej łąka, choć działka porośnięta drzewami nie od razu musi być lasem i często nim nie jest. Myślę ze Tomek dobrze kombinuje z tymi ogłoszeniami z OLX

Ten pomysł raczej upadł. Po pierwsze coś się w temacie ruszyło, bo na taką opcję namawiała mnie żona jak jeszcze o koronie nikt nie słyszał. W tedy tzn. w ubiegłym roku zimą na Kaszubach i w Borach Tucholskich było takich działek kilkanaście. W ubiegłym tygodniu było kilka ale dzisiaj też już ich nie wiedzę więc sądzę, że nie jestem pierwszy który na to wpadł. Niestety zostały takie sobie i daleko, a szczerze wolałbym coś powiedzmy do 50 km żebym mógł tam wywieźć rodzinę na pół wakacji a sam dojeżdżać do pracy.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości