Kserokopiarka - co wybrać?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Kserokopiarka - co wybrać?

Postautor: szteker » czwartek, 10 gru 2020, 22:03

Hej.

Czy są tu jacyś specjaliści od kserokopiarek?

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego kolor A3. Średnio drukujemy ok 10000 kopii rocznie, głównie faktury, oferty, sporadycznie rysunki projektowe w formacie A3. Często zdarza się, że drukujemy zaledwie kilka kartek dziennie. Do tej pory korzystaliśmy z urządzenia wielofunkcyjnego BW a4 i drukarki atramentowej kolor A3. Ze względu na uciążliwość rozwiązania zapadła decyzja o zmianie.

Zebrałem kilka ofert na urządzenia poleasingowe. Najczęściej przewija się KonicaMinolta c224e cena ok. 3500,00 zł netto (przebiegi różne, podobno niecałe 9000 kopii).

Dostałem także ofertę na Ricocha MPC 2003 sp powystawowy <1000 kopii w cenie 4000,00 zł netto.

A może jeszcze coś innego?

Zależy nam na sprawności działania i niskich kosztach. Jakość wydruków jest drugorzędna.

Z góry dziękuję za każdą opinię i poradę.

Pozdrawiam
Szteker

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Kserokopiarka - co wybrać?

Postautor: popiolekpolska » piątek, 11 gru 2020, 12:17

My w firmie mieliśmy konice bizhhub, jak ją zabierali to miała przebieg 600tyś i nic się z nią nie działo. Teraz mamy canona model mogę podać później. Konica szybka i bez problemowa, canon porażka potrafi "zawiesić się" drukując 2 kartki, kopiarka nie potrafi dopasować z automatu rozmiaru papieru z podajnika.( skanujesz A5, to za każdym razem musisz podać z którego podajnika ma pobrać papier). Drukarki mamy wynajęte, wiec serwisowanie nie jest po naszej stronie, i co do kosztów też nie pomogę. To tyle może się przyda.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kserokopiarka - co wybrać?

Postautor: reflexes » piątek, 11 gru 2020, 13:00

U mnie w pracy też chodzą BizHub 223 z Konicy Minolty. Generalnie moja ma nalatane 201 tys. i czeka na wymianę na jakiś nowszy model. Też mamy je w dzierżawie (na jakich zasadach i za jakie pieniądze nie wiem, nie moja sprawa). Faktycznie ciężko powiedzieć złe słowo, bo stoi u nas kilka lat i poza sporadycznymi zwisami nic się nie dzieje. Oczywiście o kwestie serwisowe dbamy jak należy i pan z serwisu pojawia się to dość regularnie, przegląda, sprawdza, czyści i wymienia co trzeba (kto za to płaci nie wiem). Ostatnimi czasu jednak coraz częściej zaczyna zacinać papier w podajnikach przy większych ilościach drukowanych stron. Przy ostatnim serwisie były wymieniane jakieś rolki ale może to być też kwestia papieru. Trochę się w życiu nadrukowałem już i wiem że ma to spore znaczenie.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości