Jaki gad do ogródka

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
dzin1975

Jaki gad do ogródka

Postautor: dzin1975 » sobota, 19 cze 2021, 16:14

Jak w temacie ;) Za biedny jestem żeby kupować najtańszego węża. Chciałbym, żeby posłużył pare(?) lat. Jakich węży używacie do podlewania swoich ogródków ?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: reflexes » sobota, 19 cze 2021, 17:51

Najtanszego :lol:
Poważnie, używam 1/2 cala, tego po parenascie zł. Co 3-4 lata wymieniam i już.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: Murano » sobota, 19 cze 2021, 18:10

Spawalniczy....
Możesz Galloperem po nim jeździć i nic ;-).
A na serio to najtańszy. Po 2 sezonach na słońcu szlak trafi każdego

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: RAFALSKI » sobota, 19 cze 2021, 21:19

Najtańszy wąż jest... jedynie najtańszy i na tym jego zalety się kończą :(
Na działce mam dwa takie gady po 20m, raz używane pojedynczo a raz łączone, zależy jak potrzeba. Węże notorycznie się skręcają i zaginają, jakkolwiek starannie bym je zwijał. Przeciągam wąż w miejsce podlewania, kawał drogi, odkręcam końcówkę a tu ledwo sik i koniec. Potem łażę wzdłuż przewodu szukając w trawie załamania. Szlag mnie od tego trafia. Do tego ogromna różnica elastyczności uzależniona od temperatury. Dzisiaj nie było źle bo wąż łatwo się rozwijał i w miarę dobrze układał. Oczywiście i tak się załamywał i skręcał ale przy 30°C idzie go jakoś doprowadzić do ładu. Gdy jest dajmy na to 10°C - porażka. Nigdy już nie kupię takich węży.

Wczoraj byłem na działce u znajomego. Moją uwagę zwrócił leżący na trawniku pasiasty, biało-niebieski wąż. Pomacałem, super. Jakiś taki nie gumowy w dotyku, widać sprytny oplot. Nie zagina się, układa prawie jak linka żeglarska, zupełnie inna liga. Jak się dowiedziałem, znajomy miał wcześniej różne najtańsze i z powodów które opisałem zmienił na taki z wyższej, ale nie najwyższej półki. Nie przypomnę sobie teraz nazwy ale w razie czego mogę ustalić, widziałem nawet opakowanie. Ponoć dobry stosunek jakości do ceny, nie jak np. węże Gardena. Pamiętam, że włoskiej produkcji i kosztował 120zł za 25m odcinek. W sklepie ogrodniczym, nie w markecie bo tam ponoć też jest ale drożej. No i podobno są nawet różne kolory do wyboru :)

dzin1975

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: dzin1975 » sobota, 19 cze 2021, 21:54

Zorientuj się co to za firma. Chyba mam dość tych najtańszych, chciałbym jednak coś pewnego i w miarę sprawdzonego. Najgorsze jest to, że u znajomego nawet Fiskars poległ po sezonie. Boję się, że ciężko będzie trafić coś dobrego, nawet za zylion.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: RAFALSKI » sobota, 19 cze 2021, 22:00

Nie ma problemu, napiszę do niego żeby mi pstryknął fotkę tego kartonu w który wąż był zapakowany. Czy sprawdzony to wiesz, ja nie używałem i tylko powtarzam opinię. Ale na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie i na przyszły sezon chyba sobie taki zakupię. On go używa od początku sezonu i sobie chwali.

dzin1975

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: dzin1975 » sobota, 19 cze 2021, 23:31

Dzięki Rafał. Czekam na info. Najgorsze jest to, że nie przypuszczałem jak bardzo trzeba się doktoryzować w tych czasach ze wszystkiego. Produkty zmieniają swoją jakość co chwilę, począwszy od chleba, a skończywszy na reprezentacji :mrgreen:
Brawo Polska!!!

Awatar użytkownika
dovers_ck
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 188
Rejestracja: niedziela, 22 gru 2019, 20:33
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: dovers_ck » niedziela, 20 cze 2021, 02:17

Ja kupiłem u mnie w Obi wąż firmy Cellfast zbrojny do myjki ciśnieniowej. Od dwóch lat służy dzielnie leżąc cały rok na dworze. Stosunek ceny do jakości zarąbisty.
Dominik
FSO Polonez mr87 1989r.
FSO Polonez Caro+ 1999r.
Fiat 126p 1986r.
Zastava Yugo Koral 1998r.
Delta RMR24 1987r.
Honda nh50 1988r.
Westfalia 121511 1982r.
Niewiadów Tramp 1966r.
MZ ES125/1 Trophy 1974r.

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: mannt » niedziela, 20 cze 2021, 08:10

U mnie niebieski gruby kupiony w Casto na metry i służy 13lat!!! Intensywnie użytkowany, nie zagina się i napisów już na nim nie widać. Mam też tani i leży w garażu, bo tak jak Rafał napisał, szkoda zdrowia na to ciągłe zaginanie.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 20 cze 2021, 09:43

dzin1975 pisze:Dzięki Rafał. Czekam na info.

Właśnie dostałem fotki, jeszcze ciepłe :) Znalazłem też na Allegro, dwie dychy taniej niż znajomy kupił u nas w sklepie ogrodniczym :) https://allegro.pl/oferta/waz-ogrodowy- ... c0QAvD_BwE

20210620_092419.jpeg

20210620_092432.jpeg

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: kooba » niedziela, 20 cze 2021, 11:43

Ja mam na działce coś takiego i jestem mega zadowolony. Od 2 lat żadnych problemów ze zwijaniem czy rozwijaniem. Wisi na słońcu i też zero problemów z tego tytułu.

Screenshot_20210620-113451_Chrome.jpg


Tylko widzę, że przez te lata zyskał niestety na cenie :(
https://www.castorama.pl/beben-samozwij ... 95141.html

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki gad do ogródka

Postautor: tantalos » niedziela, 20 cze 2021, 14:53

Mam taki do pompy zanurzeniowej kilka lat. Nie klei się na słońcu, nie płowieje, nie dziurawi. Jak mocno zagiąć to się złamie ale nie skręci, gruba guma nie wiem czy zbrojony.

20210620_144628.jpg


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości