Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum

Czy nowozarejestrowani użytkownicy mogą ogłaszać posty w dziele handelek?

Czas głosowania minął piątek, 14 cze 2013, 11:40

Tak
39
93%
Nie
3
7%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » sobota, 18 maja 2013, 15:07

A ja ( jeśli już :thumbdown: ) widziałbym to jako coś zupełnie obok forum .

Taki powiedzmy "słup ogłoszeniowy ".

Ktoś bez logowania zamieszcza ogłoszenie z fotkami , kontaktem do siebie i koniecznie ceną i ..... koniec

... żeby nie było możliwości komentowania tego .

Tak jak na stronie - przeczytać ogłoszenie i po 30 dniach do kosza.

Oczywiście trzeba to jakoś cenzurować ,ale jest przecież ( póki co ) trzech mężnych i niezwykle walecznych moderatorów . :wink:

W ten sposób nie ma martwych dusz , Fanklub nie ponosi odpowiedzialności na treść ogłoszeń , ani za wady prawne zawarte w ogłoszeniu ( handel kradzionym towarem ) .

No coś w ten deseń ......

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Wodnik Szuwarek » sobota, 18 maja 2013, 17:20

albo ja jestem jakiś niedociumany albo tu czegoś nie rozumiem. Czy ktoś mógłby mi w prosty, logiczny sposób napisać - żebym zdołał to ogarnąć. W CZYM DO JASNEJ CHOLERY JEST PROBLEM ???

ludzie chcą sprzedać/kupić przyczepkę/inne związane z tematem gadżety - lądują w jednym z niewielu słusznych miejsc gdzie mogą ten cel osiągnąć - nasze forum -dział handelek.

Chcą dać ogłoszenie kupię/sprzedam i dodają w ten sposób jak na chwilę obecną jest to rozwiązane - 1-konieczna rejestracja 2- temat w odpowiednim dziale.

Wyczytałem, że problemem nie do przeskoczenia jest duża ilość martwych kont osób które rejestrują się, żeby dać ogłoszenie. To na miłość boską umożliwcie pisanie w temacie giełdy bez potrzeby rejestracji i już :!: :!: sami zmuszacie ich do rejestracji, żeby mogli cokolwiek napisać a później pretensje, że jest masa kont-jednopostowych. Prosta piłka Giełda-dział otwarty - wszelkie nowe wątki przed zamieszczeniem przez osoby niezarejestrowane do weryfikacji przez moda i tyle (a jeśli ktoś poczuje się dyskryminowany to również do weryfikacji wszyscy zarejestrowani userzy). wielka filozofia - ilość ogłoszeń dziennie w tym dziale można policzyć na palcach jednej reki, także nie będzie z tym dużo roboty. Po kiego wymyślać jakieś formularze,cuda wianki - dobrze, że ogłoszeniodawca nie musi podać numeru buta i rozmiaru majtasów.

Z czym jeszcze jest problem? że, co? że ktoś nowy to może być oszust i zrobić wała? A jak nabiję sobie 10-50-100 postów to jestem bardziej wiarygodny? Co mają powiedzieć ludzie, którzy sprzedają przez otomoto-tablice-itd Dodam do ogłoszenia zdjęcie to jestem bardziej wiarygodny? jest ogłoszenie jest kontakt - jak ktoś zainteresowany to dzwoni,pisze dostaje zdjęcia na maila - mamy XXI wiek. Niewiadówka to nie kamper za kilkadziesiąt tysięcy - każdy wie czego może się spodziewać. Poza tym jeśli są jakieś wątpliwości. to na forum mamy masę ludzi z całej polski. Wystarczy poszukać kogoś z tej samej miejscowości co ogłoszeniodawca i poprosić o sprawdzenie "towaru" - trzeba sobie jakoś radzić.

Jeśli jeszcze są jakieś opory przed takim a nie innym rozwiązaniem, to - jak pisałem wcześniej poproszę mi i większości ankietowanych to rzeczowo i konkretnie wytłumaczyć. Bo jak na razie wyczytałem ze jest problem - ale nie wiadomo jaki. A to że na innym forum jest tak a nie inaczej to nie jest dla mnie argument do zmian..KONKRETY proszę KONKRETY.

5 strony tematu i dalej nie wiadomo o co chodzi. yhhhh
Po wynikach ankiety nie widzę, żeby ktokolwiek dostrzegał problem w ogłoszeniach.

Wprowadzając większe ograniczenia dla nowych ogłoszeń działamy tylko na swoją szkodę. Wiele ciekawych okazji przeleci koło nosa a sprzedawcy i tak wcześniej czy później lądują na allegro. A tam prawdopodobieństwo wychwycenie czegoś przed innymi jest bliskie zeru - chociaż tyle, że mamy dział z linkami do ogłoszeń allegro i czasem da się coś upolować bez walki licytacyjnej z innym userami allegro.


ps. sorry za interpunkcję ale złapałem nerwa - ciężko się czyta ale sądzę, że można coś z tego zrozumieć.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: BIGL » sobota, 18 maja 2013, 21:03

Tak samo jak zakaz komentowania ogłoszeń to jakiś absurd ...... Fajnie to działa w "Wyszperane na Allegr", "Biedronka poleca" itp. Nie można się ograniczać i wymyślać bzdurnych zasad. Jak dla mnie to jedyny problem jest z ogłoszeniami typu "kontakt na PW" lub z jedopostowcami po pół roku dania ogłoszenia. Reszta to farsa :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: KONZIO » sobota, 18 maja 2013, 22:46

A ja, to jak biore na moj chlopski zdrowy rozum, to w slad chyba za mysla kolegi z Szuwarow - niezle nam wszystkim w dekle wali. 5 stron dyskusji o tym, co w zasadzie ustalilismy na poczatku. Jak Brasilian Serial, "Zoska wyszla, Kaska przyszla, Wuj pojechal po bulki i wroci za 500 odcinkow, a Karlos o tym nie wie".
ad

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Wodnik Szuwarek » sobota, 18 maja 2013, 23:16

Wszystko zostało powiedziane na 1 stronie tematu - nic dodać nic ująć

jedrek101 pisze:Piotrze , już kilka osób kupiło naprawdę fajne budki , w fajnej cenie - dzięki jedno-postowcom ...
a te osoby już nie chcą później uczestniczyć w naszej grupie...
miejsce na serwerze jest...
Więc w czym problem...

---
piotr05 pisze:problem polega na tym ze jest duzo martwych loginów

zarejestrował sie raz sprzedał co miał sprzedac i o stronie zapomniał a login jest

----
serek pisze:Tu jeżeli mogę zabrać głos, zgadzam się z Jędrusiem... Forum nie zostało "zalane" falą jedno-postowców, a ludzie ( i ja) mają dzięki temu większą szanse na szybki zakup "sipy".
Może lepszym rozwiązaniem będzie wyodrębnienie działu sprzedam bardziej na zewnątrz - do ludzi, żeby nie było konieczności jednorazowej rejestracji. Od tego przybywa tylo "figurantów" na forum... :)

i podobna druga trafna opinia:
robert pisze:Można stworzyć odrębny dział na takie ogłoszenia i w tym dziale mogą pisać również niezarejestrowani użytkownicy.

dokładnie tak to rozwiązuje problem kont 1 postowych - czyli już nie ma problemu
serek pisze:
robert pisze:Można stworzyć odrębny dział na takie ogłoszenia i w tym dziale mogą pisać również niezarejestrowani użytkownicy. ..quote]
No i takie coś ma sens... :D

KONZIO pisze:
Można stworzyć odrębny dział na takie ogłoszenia i w tym dziale mogą pisać również niezarejestrowani użytkownicy.
Ew. założyć specjalne konto gość dla takich celów...

Tak samo myślę i ja.
Czasem ktoś może potrzebować coś tylko sprzedać lub kupić jednorazowo - wie, że nie zagrzej tutaj miejsca, to po co ma powstać nowa "martwa dusza"

BIGL pisze:Pamiętajcie że kij ma 2 końce i "nowi" mogą też zamieszczać ogłoszenia w dziale "Kupię" np. "Szukam N126N" itp. Początkowo też byłem przeciwny jedopostowcom , ale teraz raczej jestem za .


reflexes pisze:Jestem za. Niech każdy zamieszcza ogłoszenie jeżeli jest ono związane z tematem. Rozwiązaniem problemu martwych loginów jest ich kasowanie na przykład po upływie 6 miesięcy od ostatniego logowania. Kasowanie kont można poprzedzić wiadomością na podany przy rejestracji mail żeby ktoś nie miał pretensji, chociaż jak ktoś na forum się nie loguje przez 6 miesięcy to zasadniczo ma je w poważaniu. Myślę, że jest to do zrobienia za pomocą jakiegoś automatu, bo zdarzały mi się takie sytuację na forum na których jest ze 40 razy więcej użytkowników.

dokładnie tak
Wodnik Szuwarek pisze:swoją opinię wyraziłem jeszcze przed zamknięciem tematu z n132, zagłosowałem zgodnie z nią.

Pączuś chociaż nie znamy się osobiście to lubię Cie bardzo, rzeczowy z Ciebie gość, piszesz sensownie, sprzedajesz fajne graty po jeszcze fajniejszych cenach no ale bez przesady. Co komu przeszkadzają takie ogłoszenia w giełdzie? - przecież nie ma ich tysięcy żeby forum kulało z nadmiaru spamu, osobiście uważam, że powinno być tak:
dwie opcje:

1 - możliwość pisania bez rejestracji TYLKO I WYŁĄCZNIE w dziale handel (kupię/sprzedam) przy czym post powinien ukazać się dopiero po zaakceptowaniu go przez moderatora. - problem spamu rozwiązany, oraz jednopostowych kont userów - w końcu obecnie są zmuszani do tego by założyć konto jeśli chcą coś sprzedać/kupić - bez tego nie wrzucą na forum posta w odpowiednim dziale także nie można mieć do nich o to pretensji - a może nie chcą (mają do tego prawo) uczestniczyć w naszej społeczności?

2 - mechanizm kasowania martwych kont. po jakimś czasie zastoju wysłanie przez automat maila z przypomnieniem (tak z 2 razy po jakimś upływie czasu) a później konto do kosza i po problemie.

Tworzenie kont tymczasowych itd jest bez sensu. po jakiego grzmota chcecie kogoś zmuszać do rejestracji? Po to tylko, żeby później to konto skasować? Jak ktoś będzie chciał zostać z nami to się zarejestruje jak nie to nie. Wolny kraj. Pamiętajcie jak tu ktoś wcześniej zauważył, że dział z handlem to nie tylko sprzedaż ale również i zakup także działa to w 2 strony.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: BIGL » niedziela, 19 maja 2013, 06:46

Farsa :?: :wink: :D
Obrazek

Awatar użytkownika
nozycoreki
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 14 cze 2012, 13:07
Lokalizacja: OTWOCK

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: nozycoreki » niedziela, 19 maja 2013, 11:47

Moim skromnym zdaniem nic ta dyskusja nie pomogła, tylko nerwów nadszarpała.... :?
Ja osobiście uważam że dział "handelek" był spoko....w końcu, tak naprawdę nikomu krzywda się nie stała....a korzyści i szczęścia (co po niektórym) dużo dał... :)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » niedziela, 19 maja 2013, 16:59

nozycoreki pisze:Moim skromnym zdaniem nic ta dyskusja nie pomogła, tylko nerwów nadszarpała.... :?
Ja osobiście uważam że dział "handelek" był spoko....w końcu, tak naprawdę nikomu krzywda się nie stała....a korzyści i szczęścia (co po niektórym) dużo dał... :)


W zdecydowanej przewadze masz racje . Większość tu piszących ma racje.

Tylko z tym jest tak jak z jazdą bez trzymanki - dopóty jest fajnie dopóki nic się nie dzieje. Ale jak się ktoś wywali i sobie poobdziera łokcie to dopiero będzie .......

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 19 maja 2013, 18:21

Paczek pisze:
nozycoreki pisze:Moim skromnym zdaniem nic ta dyskusja nie pomogła, tylko nerwów nadszarpała.... :?
Ja osobiście uważam że dział "handelek" był spoko....w końcu, tak naprawdę nikomu krzywda się nie stała....a korzyści i szczęścia (co po niektórym) dużo dał... :)


W zdecydowanej przewadze masz racje . Większość tu piszących ma racje.

Tylko z tym jest tak jak z jazdą bez trzymanki - dopóty jest fajnie dopóki nic się nie dzieje. Ale jak się ktoś wywali i sobie poobdziera łokcie to dopiero będzie .......



1 -pytanie jak długo istnieje forum?

2 -pytanie ile razy przez ten czas "ktoś się wywalił i poobdzierał łokcie" - przykłady proszę, tylko nie pisz mi tu o kuchence za 20zł z działu sprzedam z przed paru dni.

to jak z samochodem dopóki się jeździ jest dobrze - ale jak ma się wypadek do już jest niefajnie - wniosek lepiej w ogóle nie jeździć autem by tego uniknąć - No Pączusiu proszę się ...
A wracając do przykładu auta, poobdzierania łokci itd to życie jest na tyle złośliwe, że przechodząc na pasach któregoś dnia inne auto Cie p***dolnie. Pewnych rzeczy nie da się uniknąć, nie ma się na nie wpływu a przesadna ostrożność ogranicza tylko horyzonty

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » niedziela, 19 maja 2013, 19:27

W zasadzie nasza dyskusja jest bez sensu .

Skoro już zagłosowałeś to przecież swojego głosu nie zmienisz .....

Jeśli zrobiłeś to intuicyjnie to trudno , jeśli w przemyślany sposób to OK

Wyniki są niemal jednoznaczne.

Niedługo przedstawię punkt widzenia tego tematu innych adminów ( z innych klubów ) .

Póki co - zachęcam do dyskusji tych kolegów , którzy jeszcze się wahają - na co zagłosować .......

Pozostałym dziękuję za głos w ankiecie .

Wyniki omówimy po 14 czerwca

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 19 maja 2013, 20:09

Paczek pisze: ...Niedługo przedstawię punkt widzenia tego tematu innych adminów ( z innych klubów ) .

:wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :eh: :eh:

co ma piernik do wiatraka - :?: :?:

ok postaram się już nie wypowiadać w temacie i cierpliwie zaczekam na wynik ankiety, życzę miłego wieczorka
:D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » wtorek, 21 maja 2013, 21:13

Jak obiecałem - tak i zrobiłem


Oto odpowiedz kolegi Roberta z forum Busa T 3 :

" Czołem Michale!
Sprawa jest banalnie prosta, choć zajęła Nam troche czasu, aby taki zapis powstał. Jak pewnie zauważyłeś, nowy użytkownik, aby dostać się do giełdy, ma w zasadzie 2 obowiązki - przywitać się w powitalni i napisać 20 postów. Dlaczego? W jakims momencie zauważylismy, że logują się ludzie "na jedną tranzakcję" i znikają. Powstał problem ich wiarygodności (byli też oszusci, niestety), dlatego była dyskusja, co zrobić. Wyszło na te posty, choć wielu postulowało 50 czy 100. Dlaczego? Bo giełda jest tylko dodatkiem do forum, ułatwieniem w zdobyciu czegoś, a nie kopią allegro. Chcemy w ten sposób " odstraszyć" handlarzy nie związanych z Naszym srodowiskiem. Poniekąd to sie udaje.
Pozdrawiam, Robert
.
"

Pisałem również to kolegów z karawaning.pl .
Proszono mnie abym nie cytował dosłownie - opiszę więc odpowiedz .

Admini i moderatorzy zgodnie twierdzą, że forum to nie jest portal aukcyjny . Zachęcają do kupowania od sprawdzonych forumowiczów ( starych i doświadczonych ) niż od przypadkowych handlarzy . Wieloletnie doświadczenie pokazało że to słuszna decyzja .

Awatar użytkownika
Klekot
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 19:02
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświęcim

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Klekot » wtorek, 21 maja 2013, 21:31

Tak,na busiku było pare przypadków,jak osoby z nawet 30 i wiecej postami oszukiwały,lub próbowały oszukiwać.Ktos logował się np.w marcu,przez 3-4 miesiące napisał (nawet nie majac zielonego pojęcia o tych samochodach ) 30 postów w byle jakich działach i juz wystawiał w giełdzie cuda nie widy po promocyjnych cenach.To zdecydowanie sprawa kupującego od kogo i co kupuje(mozna przeciez zamówic paczkę za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości i po kłopocie)Oszuści niestety byli są i będą,a ostatnie przypadki okazyjnych zakupów przyczep przez fanklubowiczów pokazują ,że nie każdy jest zły.Druga sprawą jest dostęp do całego działu giełdy po iluś tam postach.Jak jeszcze zakaz sprzedaży przez '';nowych'' tj,nie sprawdzonych forumowiczów po części rozumiem to blokada działu kupię jest totalnie bezsensowna.Ktoś nie dawno kupił czy to auto,czy przyczepkę w stanie np.do remontu,dopiero poznaje budowę sprzetu przez remont,wiec jak chce jeździć to szuka ]brakujących elementów.Tak czy owak,jak wielu z nas stwierdziło tutaj,szkoda nerwów na takie dyskusje.Zróbcie wpis przy logowaniu się :czy logujesz sie na dłużej,czy tylko na to ogłoszenie,ew.martwe dusze wywalac po pół roku,albo jeszcze krócej,ogłoszenie po miesiącu do kosza,albo tak jak wyżej,mozliwość wystawiania ogłoszeń przez niezalogowanych poprzez specjalny formularz i po kłopocie.Szkoda nerwów .

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » wtorek, 21 maja 2013, 21:50

Paczek pisze:...

Póki co - zachęcam do dyskusji tych kolegów , którzy jeszcze się wahają - na co zagłosować .......

Pozostałym dziękuję za głos w ankiecie .

Wyniki omówimy po 14 czerwca


Ja jeszcze nie nie głosowałem - dlatego tu dyskutuje ......

7pablo7
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 28 paź 2010, 10:37

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: 7pablo7 » środa, 29 maja 2013, 12:13

A ja Wam powiem tak.
Zarejestrowałem się dość dawno. Czytam forum regularnie. W zasadzie codziennie. Nie czuję się na siłach żeby doradzać tak więc wypowiedzi mam niewiele. Kilka gratów w garażu zalega ale dla świętego spokoju, żeby nie wkurzać "Pączka" nie ogłaszam i jeżeli już będzie mi się chciało to zrobię to przez allegro, tablice itp, mimo że są to graty, które za przysłowiową flaszę oddałbym fanklubowiczom z pasją. I w ten sposób Kolegom fanklubowiczom może i mija jakaś tam okazja, u mnie to leży, a Kolega Pączek jest zadowolony..... Czy o to chodzi? Poza tym jeżeli zainteresowania Kolegi Pączka to faktycznie "Sex drugs and rock n' roll" (a tak napisła) to zdaje się, że to przede wszystkim WOLNOŚĆ. Również i w sprawach handlu. Mam - ogłaszam i nieistotne czy jestem nowy, stary, duży czy mały...... Bo jeżeli tu w ogóle jest jakiś problem to ma go chyba głównie Kolega Pączek....
No to teraz mi się oberwie....
Ale zawsze to wypowiedź i będę mógł wystawić ogłoszenie hi hi hi :)))
MIłego pobytu w Iłkach.


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości