Fotografia

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
Awatar użytkownika
Error
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 25 mar 2016, 22:18

Re: Fotografia

Postautor: Error » środa, 27 kwie 2016, 22:31

A tu takie zdjęcie, które bez dobrej puszki i szkiełka by nie powstało ;) Mało do perfekcji w tym zdjęciu ale nie zgadzam się z tym, że każdy może coś takiego zrobić...
P.S. Nikon ;)
P.S.2 zdjęcie nie ja robiłem a jedynie asystowałem ;)

Woda.jpg

waldis
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 19:57

Re: Fotografia

Postautor: waldis » piątek, 29 kwie 2016, 22:08

Jest takie powiedzenie, że dobry fotograf zrobi zajebiste zdjęcie denkiem od butelki. I coś w tym jest.
A moje przygody z fotografią?
Zenit 12XP, mam go do dziś,
Minolta X300, żałuję, że sprzedałem, ale pusty byłem, bo byłem na kupnie cyfrówki,
Olympus E-300.
Dzisiaj:
Olympus OM-D E-10,
Sony DSC-TX10
No i powyższy Zenit.
Zgodzić się wypada z przedmówcami, że fotografia cyfrowa odmóżdża. Stety 36 klatek wymuszało myślenie, niestety pojemności kart pamięci powodują, że każda porcja żarcia w knajpie jest uwieczniania.
Żenuła.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Fotografia

Postautor: Robcio » piątek, 29 kwie 2016, 22:23

Ja tam na fotografii sie nie znam i jeszcze mam canon'a, ale co to znaczy
waldis pisze:Żenuła.
?
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

waldis
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 19:57

Re: Fotografia

Postautor: waldis » sobota, 30 kwie 2016, 10:22

Robcio pisze:Ja tam na fotografii sie nie znam i jeszcze mam canon'a, ale co to znaczy
waldis pisze:Żenuła.
?

Co?
Kabaretów nie oglądamy, czy poprawnością językową chcemy się popisać?

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Fotografia

Postautor: Robcio » sobota, 30 kwie 2016, 15:58

Oczywiscie i jedno i drugie.

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fotografia

Postautor: oko » środa, 6 lip 2016, 17:39

Odgrzeję kotleta.
Tak jak niektórzy napisali, zdjęcie to można nawet pudelkiem po butach zrobić. Zresztą od tego się zaczęło - camera obscura.
Jako nastolatek robiłem zdjęcia zawzięcie. Najpierw AMI 6, potem SMEHA 8, ZENIT 11 a teraz stary już FUJI FINEPIX S8100 fd i telefon. Analogi produkowałem sam za pomocą powiększalnika KROKUS. Pamiętam, jak pierwszy raz kupiłem papier fotograficzny. Czekając na pekaes do mojego miejsca zamieszkania, korciło mnie, żeby zajrzeć do pudełka i sprawdzić jak ten papier wygląda. Ha, ha. Całe szczęście oparłem się pokusie.
I zgadzam się, że sprzęt nie ważny. Liczy się fotograf.
Taka próbka z telefonu:
Obrazek
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Fotografia

Postautor: stachu_gda » środa, 6 lip 2016, 19:10

oko pisze:Odgrzeję kotleta.
Tak jak niektórzy napisali, zdjęcie to można nawet pudelkiem po butach zrobić. Zresztą od tego się zaczęło - camera obscura.
Jako nastolatek robiłem zdjęcia zawzięcie. Najpierw AMI 6, potem SMEHA 8, ZENIT 11 a teraz stary już FUJI FINEPIX S8100 fd i telefon. Analogi produkowałem sam za pomocą powiększalnika KROKUS. Pamiętam, jak pierwszy raz kupiłem papier fotograficzny. Czekając na pekaes do mojego miejsca zamieszkania, korciło mnie, żeby zajrzeć do pudełka i sprawdzić jak ten papier wygląda. Ha, ha. Całe szczęście oparłem się pokusie.


Ja nie umiem fotografować, nie mam szpanerskiej lustrzanki za kilka tysi, co najwyżej czasem cyknę pamiątkowe zdjęcie.

Ale pamiętam, jako dzieciak, jak byłem mega zajarany robieniem odbitek w ciemni. Krokus 35 z obiektywem od Zenita, kuwety, suszarka do odbitek. Super zabawa. Myślę że temat wróci do łask i niedługo będzie na to moda.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fotografia

Postautor: oko » środa, 6 lip 2016, 19:29

stachu_gda pisze:Ale pamiętam, jako dzieciak, jak byłem mega zajarany robieniem odbitek w ciemni. Krokus 35 z obiektywem od Zenita, kuwety, suszarka do odbitek. Super zabawa. Myślę że temat wróci do łask i niedługo będzie na to moda.

Dokładnie tak jak z winylami. To powróci. Mam kolegę, który niedawno dostał w "w spadku" aparat analogowy Carl Zeiss WERRA i zaczął nim robić zdjęcia. Efekty: https://picasaweb.google.com/1124190862 ... Bieszczady
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Fotografia

Postautor: __ArroW__ » środa, 2 lis 2016, 19:48

Podepnę się pod temat jako od dłuższego czasu hobbystycznie kręci mnie fotografia, cyfrowego aparatu się nie dorobiłem co prawda jeszcze, ale moja skromna kolekcja dziś się powiększyła od automat na klisze Canon z trzema obiektywami

Obrazek Obrazek

A dodatkowo jest jeszcze moja stronka na fb typowo amatorsko-hobbystycznie

https://www.facebook.com/arrow8855/

Pozdr ArroW!
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fotografia

Postautor: oko » czwartek, 25 lut 2021, 11:43

Powrót do przeszłości.
Od kiedy w 2019 "utopiłem" mojego Fuji-ka w Małej Panwi, podczas sierpniowego "spotu FKN z kajakami i nie tylko..." zostałem bez porządnego aparatu. I mimo że jestem tylko niedzielnym pstrykaczem, to czegoś mi brakowało. Jednak zdjęcia telefonem to nie to. No to kupiłem sobie bezlusterkowca, Canon EOS M50, z obiektywem kitowym Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM. Od razu dokupiłem adapter EF/EF-S i używany obiektyw Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS. Do kompletu mam jeszcze kultowego Heliosa 44-4 58mm z 1987 roku. Na razie poznaję nowy sprzęcik, ale już mi się podoba. Przyda się również do nagrywania filmów bo ma wejście na mikrofon zewnętrzny. Jaram się! :lol:

Zdjęcie zrobione w 2019 roku, w Radkowie, moim Fuji FinePix 8100fd
DSCF1006.jpg
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Odp: Fotografia

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 9 cze 2022, 16:41

kooba pisze:Zgadzam się z wami, że fotografia cyfrowa to już nie to samo co analogowa.


Kilka lat temu oddajac zdjecia do wywołania robione analogową minoltą dynax 5 i cyfrową canon eos 550D fotograf od razu zauważył które analogiem a które cyfrówką. Że cyfrówka nie odda tego co analogowa lustrzanka tak mi powiedział. Ale to było kilka lat temu a technologia jednak postępuje nieubłaganie.
Edit
Kilka lat temu zrobione sony alfa7. bez żadnego przepuszczana przez programy. Porządny cyfrowy lusterkowiec chyba jednak robi porównywalne zdjęcia do analogowego lusterkowca
ok2.JPG
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości