Motocykle

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Motocykle

Postautor: Kopi » piątek, 16 mar 2012, 21:34

Dziś też rozpocząlem sezonik 2012 (pomijam kilkunastominutowe przejażdżki zimą) :D. Motorek wyprowadzony z zimowego leża stoi dumnie na parkingu. Jutro planuję jakąś dłuższą traskę na rozruszanie łożysk :D

PS
BIGL a nie zastanawiałeś się nas sakwami do motorku zamiast tego plastikowego kufra? Trochę nie za bardzo pasuje ten kuferek do klasyka.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: BIGL » piątek, 16 mar 2012, 21:53

Kufer to na kask (w pracy nie mam co z nim zrobić), plecak lub ewentualne zakupy. Jakbym nie musiał to bym wcale nic nie motał bo i moto małe, a i wygląd szpeci. Specjalnie szukałem takiego najbardziej klasycznego bo te nowe obłe mi nie podchodzą.
Suza ma być przynajmniej tak funkcjonalna jak była Królowa Jawa Obrazek - :D
Obrazek

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Motocykle

Postautor: zyga49 » piątek, 16 mar 2012, 22:54

Kurcze -miałem Jawe 250 -jak Radka /Bigl/ nie było jeszcze na świecie :D To był piekny motorek czerwony duzo chromu /na baku też/ nie psuł sie wcale -dwie rury - w tamtych czasach dużo osób mówiło,że Jawy wywrotne a ja przez pare lat ani jednej wywrotki.Miałem też nowa WSK 125 -pamietam kosztowała nówka z *salonu* :lol: na stare pieniadze 800zł a MZ 250 nówka 2400 /Mz piekna siedzenia *sercówy* pasażera wyżej ,cała czarna to nie ta co potem gliny jezdziły z tą *głupia* na stałe lampa skrecałeś w lewo a ona świeciła w prawo :lol: :lol: :lol: . No i w tamtych czasach mozna było dośc tanio kupić Junaki -silniki miały super a na skrzynie ludziska narzekali.No i miałem kolegę.któremu zawsze zazdrosciłem miał AVO-Simson 250 czterosuw to dopiero piekny motor i ten dżwięk silnika i ten Cardan i ta sylwetka -dla mnie piekny do dzisiaj.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Motocykle

Postautor: Pająk » sobota, 17 mar 2012, 10:20

Jeśli jesteś duży to szyba się przyda, nie będziesz stawiał sobą oporu powietrza, GN za duży nie jest i nie ma się za czym schowac, tym bardziej jeśli moto ma byc praktyczny a wygląd to drugi plan.

Awo bardzo fajny sprzęt, gdy ja ganiałem IŻem to kumpel ganiał simsonem awo.

A w warsztacie ciągle pędzę by zdążyc na sezon.
Obrazek

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: zbicho » sobota, 17 mar 2012, 12:21

zyga49 pisze:Kurcze -miałem Jawe 250 -jak Radka /Bigl/ nie było jeszcze na świecie :D To był piekny motorek czerwony duzo chromu /na baku też/ nie psuł sie wcale -dwie rury - w tamtych czasach dużo osób mówiło,że Jawy wywrotne a ja przez pare lat ani jednej wywrotki..

Może narzekali ci u których Jawy były na kołach 16,wiadomo mniejsze kółka większa wywrotność :D mój ojciec miał w latach 50-60 Jawe 350 na kołach 19 i bardzo sobie ją chwalił.
N 132 L + mercedes C 220 D

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: BIGL » sobota, 17 mar 2012, 14:20

Bo Jawa to fajna sprawa :D Czy TS jest wywrotna to nie wiem - myślę że to kwestia opon i stylu jazdy. Jak zmieniłem w Jawie opony ze Stomili na jakieś niemieckie to moglem się kłaść na zakrętach - wcześniej to różnie bywało :D. Po piaskach to raczej ciężko było jeździć bo trochę zamiatało. W nagłych wypadkach Jawa była wręcz tragiczna (hamulce, zygzakowanie itp) - do spokojnej jazdy bomba. Będę ją bardzo dobrze wspominał - jazda bez kompleksów. . Każdy motocykl jest inny i trzeba się odpowiednio "zgrać".

Filtry , olej wymienione. Od jutra zaczynam zaczynam dłuuugi sezon przyczepkowy i motocyklowy.
Obrazek

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: szary11 » niedziela, 18 mar 2012, 10:33

A ktoś smiga z Was skuterem? Ja przez przypadek zostałem posiadaczem chińskiego Kingwaya, prawie nówki.
Dzisiaj chyba nim się przejadę gdzieś po okolicy :)

PS. Dobrze, że to ten większy, dwuosobowy :) Na jednoosobówce śmiesznie bym wyglądał ;)

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Motocykle

Postautor: Kopi » niedziela, 18 mar 2012, 20:57

Miałem Kingway'a Cereno, dwuosobowy na 12" kołach. Kupiłem nówkę sztukę w salonie, żeby dojeżdżać do pracy. W ciągu 3 lat z kawałkiem przeleciałem jakieś 17 tys. km BEZAWARYJNIE. Raz tylko na gwarancji robili mi coś przy gaźniku. Jedyna inwestycja oprócz wariatora, sprzęgła itd. to akumulator po 3 latach. Latał jakieś 70 km/h więc nieźle.
Ogólnie był totalnym zaprzeczeniem opinii o chińskich skuterach (że to badziewie itd.).
Ale w zeszłym roku przesiadłem się na Kawę.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: BIGL » poniedziałek, 19 mar 2012, 09:28

Z chińczykami to tak jest że to loteria. Jak trafisz ten właściwy egz. to będzie super bezawaryjny , jak źle trafisz to masakra. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%. Rok temu kupowałem agregat na budowę 7,5KW - dopiero 3 egzemplarz zdał egzamin i śmiga do tej pory (2 poprzednie oddałem tego samego dnia :shock: ). Teraz kupiłem małą wiertarkę 820W i dopiero druga została u mnie - w pierwszej przy wierceniu otworów otwornicą zmieliło tryby :D . Takie maszynki kupuję zawsze na miejscu w sklepie aby w razie czego nie bawić się w jakieś wysyłki gwarancyjne - o dziwo nawet nie przyjmują na gwarancję tylko od razu wymiana albo zwrot gotówki.
Przed zakupem Suzuki intensywnie rozmyślałem nad Rometem 150 ale brak ewentualnego serwisu na miejscu skutecznie mnie zniechęcił :( . W przypadku Rometa (też Made in China) to z nimi jest dokładnie tak samo - jeden kupi i jeździ 2000000 bez większych napraw ,a drugiemu zepsuje się 2 dnia pod domem.


Do zobaczenia na szlaku ;)

ps. Jak już się odzywam :roll: to Michał masz tu adres do sklepu z gratami do Nivy ul. Radzymińska 22/54 , tel 856519782 , kom 604498579 Nie wiem co to za sklep - facet zaczepił mnie na prakingu i dał wizytówkę.

Pozdrawiam
Obrazek

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: szary11 » wtorek, 20 mar 2012, 20:43

No... mój chińczyk już mi numery wywija. Coś czasami dławi się na ciepłym i gorzej pali. Zobaczymy kiedy dojdę do porozumienia...

Ale tankowanie to bajka :D 19.05PLN i zbiornik pełny :D


PS. Dzięki Radek. Przy na tą chwilę niva porobiona i tymczasem nic nie potrzebuję do niej. Ale przy następnej okazji zajrzę tam... może będą konkurencyjni do sklepów z netu.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Motocykle

Postautor: Kopi » wtorek, 20 mar 2012, 20:59

Jak się dławi na ciepłym to znaczy że się przegrzewa. Sprawdź czy jest dobry dolot powietrza do silnika (taki gumowy element). W niektórych modelach dolot powietrza do chłodzenia jest poprowadzony rurą schowaną w plastikach.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: szary11 » środa, 21 mar 2012, 16:05

Dzięki Kopi :) Przejrze skuterka pod tym kątem.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: BIGL » środa, 21 mar 2012, 19:45

ja obstawiam skład mieszanki,ssanie itp
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Motocykle

Postautor: Kopi » czwartek, 22 mar 2012, 12:41

Jeżeli to chinol to na 99% to czterosuw więc na pewno to nie problem mieszanki. A czy ssanie łatwo sprawdzić, w nich jest automatyczne nie ręczne. Jeżeli się nie wyłącza to cały czas zaiwania na wysokich obrotach i na centralnej nóżce kręci się tylne koło. Wtedy trzeba śrubką zmniejszyć obroty "biegu jałowego".
Ja w moim przy filtrze powietrza miałem dwa gumowe króćce, bardzo krótkie. Jeden zakończony (czy zaczynający się) takim metalowym sitkiem - prowadzący do silnika - mieszanka i drugi zakończony nie sitkiem tylko denkiem z dziurami 5-ma czy 6-ma - chłodzenie. Sąsiad z parkingu miał chinola z takim samym silnikiem i ciągle mu się dławił i gasł jak ostygł to jechał jak później znowu gasł. Walczył gość z miesiąc i wydał w "serwisach" kupę szmalu. Oblukałem i zauważyłem, że ten króciec z dziurami (nie z sitkiem) nie był założony na pudło filtra tylko na pudle była rura gumowa zakończona tym denkiem, która szła do przodu skuta. Tylko, że tam nie było, żadnej siatki w tych plastikach i był słaby dostęp powietrza. Wywaliłem mu tą rurę (sąsiad się przybulewersował przez chwilę) i problem zniknął. Potem z ciekawości lukałem na różne skuty i patrzyłem jak to jest rozwiązane i bywało i tak i tak.
Jest jeszcze taka sprawa, żeby czyścić tą metalową siatkę na drugim króćcu od mieszanki. Nieraz jest zapaćkana i idzie mniej powietrza, silnik nie chodzi odpowiednio. Ja raz w tygodniu czyściłem jakąś szpilką, agrafką czy co tam mi wpadło w rękę.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Motocykle

Postautor: BIGL » czwartek, 22 mar 2012, 15:18

Nie tej mieszanki :!: :D , chodzi mi o paliwo/powietrze :D. Objawy typowe dla zbyt bogatej mieszanki i obroty biegu jałowego nic tu nie zmieniają :!: . Jeżeli jest ssanie automatyczne (brak cięgna itp) to zapewne przy gaźniku jest jakaś cewka i tym bym się zainteresował (napięcie, kostka itp).Jak dla nie to on chodzi cały czas na ssaniu.Ale nie będziemy dokładnie tłumaczyć dla szarego bo nie ma to jak samemu zreperować moto :D
To tak jak z Nivą - po pół roku znasz ją na wylot :wink:
Obrazek


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości