Nasze Holowniki

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
oootomashooo
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 21 lip 2018, 16:44

Re: Nasze Holowniki

Postautor: oootomashooo » piątek, 27 lip 2018, 14:35

RAFALSKI pisze:
oootomashooo pisze:Super autko, prawdziwa stara solidna motoryzacja.

Zgadza się, wozy bardzo solidne a na dodatek to jedno z najlepiej prowadzących się BMW w historii firmy, o czym wielu ciężko uwierzyć. Lepiej niż niektóre nowsze modele a nawet kultowe E30, a to za sprawą świetnego wyważenia, wielowahacza z tyłu i większego rozstawu osi. Następcy to już plastik-fantastic niestety.
Bardzo ładny ten Twój turas i na jednej z ładniejszych felg (chyba styling 32?) w odpowiednim rozmiarze. Na większych to już robi się karykatura. Wyposażenie widzę, bogate. Mam ten sam rocznik ale jeszcze progów nie robiłem bo są zdrowe a auto ma 352,000 przebiegu. U mnie niestety klimy nie ma a fotele sporty leżą na strychu i czekają na tapicera...

Jedno tylko to strasznie długie te węże od reduktora i wtryski na pokrywie. Szkoda też ori zderzaka bo akurat w E36 można bardzo ładnie zrobić pełny wlew pod klapką, choć trzeba trochę podłubać:
P1010089.JPG

Najważniejsze, że już powoli zanika stereotypowy wizerunek tego auta i staje się ono youngtimerem :) W przyszłym roku mija bodaj 30 lat od premiery a jak dla mnie ta sylwetka się nie starzeje i ciągle budzi emocje. Niestety niedawno podrożały ori części z racji wejścia modelu w katalog BMW Classic.

Zgadza się kolego felga styling 32. Progi to jedyna ingerencja blacharska w tym egzemplarzu. Reszta ori. Nie chowam gratów od lpg, bo po prostu chce mieć dobre dojście do wszystkiego. A długości wężyków nie odczuwam. Pozdrawiam.
Bmw e36 touring 323i
Niewiadów n126n
Romet Pony m2
Mz ETZ 125e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nasze Holowniki

Postautor: RAFALSKI » piątek, 27 lip 2018, 14:52

oootomashooo pisze:po prostu chce mieć dobre dojście do wszystkiego.

A, no to inna sprawa. Jak nie przeszkadza to spoko, ja lubię wszystko pochować.

Napisz mi jeszcze proszę czy masz oryginalny hak Westfalia u siebie? Ciekawy jestem czy zdejmujesz dolną część zderzaka do holowania czy masz ten element ze zdejmowaną klapką? Chodzi o element nr 6 i klapkę nr 8 na tym schemacie: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diag ... /r1997/m02
Pytam bo kumpel ma podobnego Touringa, też "M" z '97 ale Avusblau M52B20 i męczy się bidny bo musi całą tę dokładkę ściągać do holowania. Ktoś chyba podmienił na jednolitą i jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie.

Awatar użytkownika
oootomashooo
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 21 lip 2018, 16:44

Re: Nasze Holowniki

Postautor: oootomashooo » piątek, 27 lip 2018, 15:16

RAFALSKI pisze:
oootomashooo pisze:po prostu chce mieć dobre dojście do wszystkiego.

A, no to inna sprawa. Jak nie przeszkadza to spoko, ja lubię wszystko pochować.

Napisz mi jeszcze proszę czy masz oryginalny hak Westfalia u siebie? Ciekawy jestem czy zdejmujesz dolną część zderzaka do holowania czy masz ten element ze zdejmowaną klapką? Chodzi o element nr 6 i klapkę nr 8 na tym schemacie: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diag ... /r1997/m02
Pytam bo kumpel ma podobnego Touringa, też "M" z '97 ale Avusblau M52B20 i męczy się bidny bo musi całą tę dokładkę ściągać do holowania. Ktoś chyba podmienił na jednolitą i jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie.

Hak ori Westfalia. Żeby kulę wpiąć muszę zdjąć dyfuzor ze zderzaka, ale to nie problem, minutka czasu i cepka już za mną :)
Bmw e36 touring 323i
Niewiadów n126n
Romet Pony m2
Mz ETZ 125e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nasze Holowniki

Postautor: RAFALSKI » piątek, 27 lip 2018, 15:25

oootomashooo pisze:Hak ori Westfalia.

Ori to rozumiem, że wychodzi po VIN w wyposażeniu a nie dokładałeś. Czyli masz jak mój kumpel i teraz pytanie czy tak wypuszczali (byłoby to dziwne) czy ktoś pozamieniał Wam te dyfuzory na zwykłe, bez klapki. Próbowaliśmy znaleźć ten element żeby zrobić jak trzeba ale to prawie niewykonalne.

Awatar użytkownika
oootomashooo
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 21 lip 2018, 16:44

Re: Nasze Holowniki

Postautor: oootomashooo » piątek, 27 lip 2018, 15:29

RAFALSKI pisze:
oootomashooo pisze:Hak ori Westfalia.

Ori to rozumiem, że wychodzi po VIN w wyposażeniu a nie dokładałeś. Czyli masz jak mój kumpel i teraz pytanie czy tak wypuszczali (byłoby to dziwne) czy ktoś pozamieniał Wam te dyfuzory na zwykłe, bez klapki. Próbowaliśmy znaleźć ten element żeby zrobić jak trzeba ale to prawie niewykonalne.

Ori miałem na myśli, że oryginał Westfalia a ogólnie to hak dokładał poprzedni właściciel także wydaje mi się, że gdyby hak z vin to dyfuzor byłby z zaślepką.
Bmw e36 touring 323i
Niewiadów n126n
Romet Pony m2
Mz ETZ 125e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nasze Holowniki

Postautor: RAFALSKI » piątek, 27 lip 2018, 15:42

oootomashooo pisze:Ori miałem na myśli, że oryginał Westfalia a ogólnie to hak dokładał poprzedni właściciel

Aha, no to zmienia postać rzeczy. Znajomemu wychodzi z VIN więc pewnie ktoś dyfuzor zastąpił tym z wersji bez haka. Wszystko jasne.
Ja u siebie też zakładałem Westfalię ale skombinowałem listwę z klapką, tylko... ja nie mam M pakietu więc łatwo było to znaleźć i kosztowało grosze.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Nasze Holowniki

Postautor: BoskiWalenty » piątek, 24 sie 2018, 01:06

Murano pisze:Czy ktoś z Was stosował taki dinx?
Ja się pokusiłem o spróbowanie.
Zapakować Cromę dla ekipy 2+2 na 2-3 tygodnie to jest wyzwanie. Nie tyle objętościowe bo kufer jak stodoła ale wagowe.
Po skompletowaniu ekwipunku "dupa" siedziała bardzo nisko....za nisko.
Postanowiłem zastosować takie wkładki dedykowane. Te akurat do Signum/Vectra C bo mało kto przypuszcza, że Croma to właśnie Signum/VC we włoskiej "koszuli" ;-)
Zdjęcia przed i po (pusty bagażnik i przyczepa z ekwipunkiem), różnica w wysokości z wkładkami ok 4 cm....


Zastanawiałem się nad tym dynksem ale mój macher odradził. Ja pakowałem Zafirę B na półtoramiesięczne wczasy nad morze (2+2) w doskoku dwutygodniowym (3+2) a szczenięta zażyczyły sobie rowery i trzy wylądowały na dachu, czwarty w ence. ZB dzielnie targała ogon. Następne auto to chyba coś większego będzie, żebym nie musiał kompresować gratów. Przy takim wyjeździe wymagana jest kreatywność w pakowaniu.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze Holowniki

Postautor: desperos » piątek, 24 sie 2018, 12:49

We wrześniu zakładam do subarynki dystanse pomiędzy kielichem a mcphersonem. Podniesie to budę o jakieś 3cm z jednoczesnym zachowaniem oryginalnej charakterystyki "resorowania". Jednak zadek mocno siada przy nacisku przyczepy na hak, do tego bagażnik zapakowany i cztery osoby robią swoje.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nasze Holowniki

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 28 sie 2018, 14:15

desperos pisze:Podniesie to budę o jakieś 3cm z jednoczesnym zachowaniem oryginalnej charakterystyki "resorowania".

I tak jest OK, podobnie robiłem w E36. Tył właśnie o podobną wysokość jak podałeś a przód o grubość oryginalnych podkładek wzmacniających kielichy z "M".
Ewentualnie można jeszcze (zależnie od sposobu zawieszenia i w ogóle jeśli do danego wozu są dostępne) dać poliuretanowe poduchy i dolne mocowania tylnych amorków. Wtedy działają niemal bez zwłoki, tyłek auta nie buja się początkowo na samych gumach poduch a prowadzenie z budą rewelacja, choć jest odczuwalnie sztywniej.

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze Holowniki

Postautor: desperos » niedziela, 2 wrz 2018, 19:09

Do podniesienia tyłka Subaryny nie doszło....odjechała z nowym właścicielem.
Ale na jej miejsce przyjechała Vołowina V70 II z 2.5 TDI.Silna bestia która bez problemu potarga Kipusia ;)
20180902_160243.jpg

20180902_185110.jpg
Załączniki
20180902_184351.jpg
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nasze Holowniki

Postautor: Murano » niedziela, 2 wrz 2018, 21:29

Fajny ale ciekawie zużyte są fotele... Anglik?

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nasze Holowniki

Postautor: tantalos » niedziela, 2 wrz 2018, 21:37

Gratuluję nowego wózka ;)

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze Holowniki

Postautor: desperos » niedziela, 2 wrz 2018, 21:42

Murano pisze:Fajny ale ciekawie zużyte są fotele... Anglik?

Na 100 % nie anglik. W 2011 przyjechała z Włoch od 1 właściciela a ja odkupiłem od 1 właściciela w kraju. Wnętrze też nie było ruszane "chyba" :lol:
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nasze Holowniki

Postautor: Murano » niedziela, 2 wrz 2018, 21:58

Spoko. Mnie się podoba ten monumentalny styl "wołowiny", niech służy...

sookinsyn

Re: Nasze Holowniki

Postautor: sookinsyn » niedziela, 2 wrz 2018, 22:21

Gratuluję. Sam rozglądam się za 70, ale w benzynowym sedanie.


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości