Słabe autko +przyczepa

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 103
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 19:35
Lokalizacja: warszawa(bemowo)

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: harrson » piątek, 20 wrz 2019, 21:21

Hamulec najazdowy - jak pozwolisz to Ci wytłumaczę: wyobraź sobie,ze masz hamulce w samochodzie sterowane sznurkami, wciskasz pedał hamulca w samochodzie i gucio Cię obchodzi co tam się dzieje, jak te sznurki pracują, aby zahamować auto.
W przyczepach z hamulcem najazdowym jest tak, że nie ma tam pedału hamulca, bo nie siedzi tam człowiek, ale hak ma taka rurę do której jest przykręcony (bo do czegoś musi być przykręcony) w jednych przyczepach rura pracuje przód - tył w drugich nie, jest sztywna nie przesuwa się (to jest właśnie przyczepa bez haka najazdowego), to jest ta różnica, ktoś sobie wymyślił, że jak się przesuwa to można do niej zamontować sznurki i jak będzie auto hamowało z przyczepą to ta rura będzie się przesuwała, bo przyczepa będzie starała się pchać auto, więc rura będzie się skracała (chowała) i ciągnąc za sznurki tak jak Ty w samochodzie będzie naciskała na hamulce i wtedy przyczepa będzie hamowała razem z Twoim autem.
To się tyczy raczej dużych ciężkich przyczep, bo pod wpływem swojej masy, potrafią najeżdżając na auto hamujące lekkie, popchnąć je.
Ty nie musisz się tym martwić bo przyczepy lekkie tak jak n126, nie popchnie Ci auta, ale wiadomo, lepiej jest mieć, niż nie mieć.

Nie zmieniaj auta, spokojnie da sobie radę, diesel to tylko kłopoty, diesle są dobre do terenówek, które naprawdę chodzą w terenie, albo ciągają ciężkie przyczepy, Tiry jako woły pociągowe, dzisiejsze benzyny mają dobre momenty obrotowe, n126 zwana zapiekanka (bo za PRL-u z takich sprzedawano zapiekanki) bez problemu pojedzie za Twoim autem, siła auta nie wynika z pojemności, ani czym jest zasilane (benzyna, ropa, gaz, prąd), chodzi właśnie o ten moment (siła razy ramie) obrotowy, z jaką siłą naciśniemy na tłoki auta.

Scaliłem. Kondziu, no coś Ty. Nie wal proszę postów jeden pod drugim. R

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 22:08

Jesteście Wielcy :) Skoro fachowcy piszą, że moje autko da radę, to znaczy że da radę :) Oczywiście zanim kupię przyczepę, to będę miała do Was milion pytań, ale fakt, że mogę mieć Niewiadówkę to jest... COŚ. Bo już mi chodziło po głowie, żeby kupić jakiegoś grata byle silnego do ciągnięcia przyczepki- ale to tylko kłopot z dodatkowym OC, dodatkowym miejscem do przechowania na zimę i jeszcze strach, że mi się w drodze rozsypie. A przecież na Kempingu też fajnie jest pojechać tu czy tam.
Sporo czytałam o hamulcu najazdowym- strasznie skomplikowana sprawa. Harrson trochę mi to przybliżył (tak bardziej po ludzku) ale teraz sama nie wiem czy w sumie lepiej mieć hamulec czy nie mieć (niby lepiej hamuje przyczepa, ale problem z cofaniem. No i duże koszty montażu). To już inny wątek. Będę pytać jak kupię przyczepkę :)
A! I dziękuję za wyjaśnienie nazwy "zapiekanka" :) To takie proste i oczywiste! Ze ja na to nie wpadłam- a tyle razy kupowało się zapiekankę z takiej budki ;)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Darekga
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 27 lip 2018, 06:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: Darekga » piątek, 20 wrz 2019, 22:12

moniczkak pisze:Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy :) Tylko Wy nadal macie auta o mocy większej niż moja :( Jest tu chociaż jedna osoba z autkiem takim jak ja? ;)

Auto może nie takie jak Twoje ale chyba jeszcze mniejsze i daje radę. Moja Panda ma moc 60KM (44kW) i jak widać daję radę z większą enką
Obrazek
N-250cb
N-126nt

Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 103
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 19:35
Lokalizacja: warszawa(bemowo)

Re: Słabe autko + przyczepa

Postautor: harrson » piątek, 20 wrz 2019, 22:19

Moszna? Moszna :D
Ostatnio zmieniony piątek, 20 wrz 2019, 22:22 przez harrson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » piątek, 20 wrz 2019, 22:21

WOW! Jest! Jest autko takie jak moje i ciągnie przyczepę! Super! :)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: DIZZY » piątek, 20 wrz 2019, 22:40

moniczkak pisze:No ja właśnie patrzę do przodu ;) Wszyscy moi znajomi patrzą na mnie trochę dziwnie jak mówię o przyczepce. Ale uparłam się i Niewiadówka będzie moja :) Tylko nie wiem jak to zrobić ;)

Zamontować hak, kupić Niewiadówke, jak radzi Murano, w zależności od jej stanu oddać do niezbędnego remontu i... jechać na upragnione wakacje. Twoje auto w zupełności do tego się nadaje. Powodzenia w realizacji marzeń.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » sobota, 21 wrz 2019, 08:42

Dziękuję Wam wszystkim za porady. Tego mi właśnie było potrzeba- żeby ktoś powiedział: kupuj przyczepę, dasz radę :) Pół nocy nie spałam tylko myślałam i podjęłam decyzję: kupuję. Najwyżej przyciągnę ją ręcznie :lol:
Mam już upatrzoną taką dla mnie- nawet rok temu na tym Forum ktoś wstawiał jej zdjęcia (ale to ze względu na rewelacyjny przedsionek), tylko wtedy kosztowała 11000zł, a dziś 5500zł. Samo uszycie takiego przedsionka to koszt około 3500-4000zł, więc wydaje mi się, że dużo nie ryzykuję. A przyczepa wydaje się fajna. Nie wiem czy można wstawiać linki ofert (reklama itp).
Co do ryzyka: jeśli zdecyduję się kupić daną przyczepę z odległych krańców (ta jest z Warszawy) to będę zmuszona kupić ją w ciemno, bez oglądania (wynajmę firmę, która ją przyciągnie do mnie lub zapłacę sprzedającemu za transport- tak czy siak nie będę mogła się wycofać jak już ktoś do mnie przywiezie przyczepę).
Chodzi mi jeszcze po głowie, żeby kupić przyczepę w Krakowie (blisko i duży wybór), a potem uszyć taki rewelacyjny przedsionek w Łodzi. Jest to jakieś rozwiązanie, ale wtedy koszty będą duuuużo większe. Teraz wszystko miałabym za 5500zł+ transport. Toż to prawie za darmo ;)
Chyba rozpisałam się nie w tym wątku co trzeba, ale mam w głowie mętlik- myślę tylko o przyczepach, przedsionkach, hakach, hamulcach... A do wakacji 10 miesięcy... :?
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: tantalos » sobota, 21 wrz 2019, 09:43

Dawno nie było tutaj osoby tak spragnionej niewiadówki :) Ochłoń trochę ,daj linka o którą przyczepę chodzi, popatrzymy,doradzimy bo kupowanie na odległość zwłaszcza gdy się jest zielonym w temacie to spore ryzyko. Chociaż były tutaj remontowane cepki w różnym stadium rozkładu i zrobione na cacy ale jak zwykle wszystko rozbija się o kasę.Generalnie są trzy opcje kupna :
- do remontu -czyli trzeba poświęcić sporo czasu, kosztowne no i mieć dwie prawe ręce,
- po remoncie amatorskim -czyli do poprawek, z reguły temat do ogarnięcia przez każdego,
- po remoncie profesjonalnym - czyli zapinać na hak i jechać na wakacje, takie przyczepki jednak nie są tanie i ceny są różne zależnie od wyposażenia.
Zapiekanek nie jest mało więc na pewno się coś trafi. Ceny przedsionków nowych oscylują w granicach 2-3 tys.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: stachu_gda » sobota, 21 wrz 2019, 10:02

Cześć, zakładaj hak, auto da radę. Żeby było jasne - 54kW w dowodzie to NIE są konie mechaniczne. 54kW to około 74 konie.
Jeśli kupisz przyczepkę wyremontowaną i Ci się nie spodoba to sprzedasz, nie ma nad czym się zastanawiać, to nie cyrograf na całe życie, dodatkowo to nie tak jak z drugim autem którego utrzymanie dużo kosztuje.
Nie napalaj się, wklejaj linki i pytaj, ja bym unikał przyczepek po nieudokumentowanych remontach (również "profesjonalnych") bo potem sie okazuje że np listwy niezdejmowane i woda leci itd.

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » sobota, 21 wrz 2019, 10:21

Cześć :)

Ja bym chciała taki zestaw:
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-nie ... a;promoted

Przyczepka musi być przede wszystkim szczelna (sucha). Najlepiej po remoncie profesjonalnym. Sama nie ogarnę tematu remontów (mogę wyremontować mieszkanie, ale przyczepka to już chyba inna działka). Nie zależy mi na jakimś pięknym wnętrzu (aczkolwiek fajnie się ogląda niektóre wnętrza- prawie jak w domu), byle były dwa łóżka (jeżdżę z córką lat 8, ale w miarę możliwości urlopowych dojeżdża na dzień- dwa mój mąż lub mama) Do tej pory sypialiśmy wspólnie w namiocie, ale fajnie by było mieć osobne łóżka. Kuchni nie potrzebuję- przez trzy lata gotowałam wszystko przed namiotem i było super. Teraz jak będę miała ochotę na gotowanie (na szczęście rzadko mam ochotę) to upichcę coś w przedsionku- mam kuchenkę, szafki itp Przez 3 lata pobytu pod namiotem (w sumie prawie 4 miesiące) uzbierałam sporo fajnych, pożytecznych sprzętów ;)

Lubię czuć się bezpiecznie, tzn wolę zapłacić trochę więcej ale mieć pewność że autko, przyczepa nie rozsypie mi się na drodze. Podczas deszczu, burzy nie zaleje mnie. Uzbierałam trochę pieniędzy na przyczepkę, ale na nową z 2019r mnie nie stać :( Szukam takich z przedziału do 12 000 zł. Ta z linka jest niebywale tania (przedsionek i przyczepa) i nie wiem czy coś ukrytego w niej nie siedzi :roll:
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: tantalos » sobota, 21 wrz 2019, 10:32

Odnośnie tej przyczepki to mam dwie uwagi;
1.Czy rzeczywiście potrzebujesz tak DUŻEGO przedsionka?
2.Według specyfikacji masa własna tej przyczepy to 500kg więc już na pusto jest przeładowana o 200kg a gdzie bambetle na podróż?
Co do reszty to trzeba zadzwonić i popytać o szczegóły z zakresu remontu.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: cyran'o » sobota, 21 wrz 2019, 10:34

Przyczepa jak i wszystko warte jest dokładnie tyle ile ktoś chce za to zapłacić.Zastanawiam się kiedy ci się znudzi rozkładanie tego przedsionka, ale każdy ma inny styl podróżowania i wypoczywania więc jest to jakby trochę poza dyskusją.Przyczepa jest na ocynkowanej ramie -to dobrze , ma odświeżone wnętrze, ale czy przeszła jakiś generalny remont tego bym nie powiedział.Cena wydaje mi się normalna.Dla jednych ten przedsionek jest atrakcyjny dla innych nie.W ciemno bym nie kupił.Trzeba obejrzeć laminat.

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » sobota, 21 wrz 2019, 10:56

Aha! Mąż jak słyszy ode mnie słowo przyczepa to wychodzi z pokoju (uważa, że namiot w zupełności mi wystarczy i nie chce się angażować w żadne sprawy związane z przyczepą), a mama mówi: "Kupuj. Co nie dasz rady? Dasz radę." Tylko problem w tym, że to ja sama z córką będę musiała przyciągnąć przyczepę na miejsce, ja sama będę wszystko rozkładać i w tym mieszkać. (Tak było z namiotem i wszelkimi daszkami itp). Znajomi kempingowi też mówili: kupuj przyczepkę, nie zastanawiaj się. Tylko oni mieli dużo silniejsze autka. Poza tym przyjeżdżali z okolicznych miejscowości (do 20km). W sumie podjęłam już decyzję, że kupię Niewiadówkę, ale nie chciałabym popełnić znowu takiego błędu jak ze zmianą auta (zmieniłam na większe ze względu na przyczepkę i dalej jest do bani).
Niby mam czas do przyszłych wakacji, ale ja w zeszłym roku we wrześniu już chciałam kupić przyczepkę i wtedy było dużo fajnych tanich, ale nie miałam nowego auta więc się nie spieszyłam. W maju- czerwcu te same przyczepki były 2 razy droższe więc odpuściłam sobie szukanie i postanowiłam, ze kupię we wrześniu- październiku. Dlatego teraz zamiast myśleć o poważnych sprawach (mam tego mnóstwo na głowie) myślę o wakacjach i przyczepie- w sumie fajny sposób na nie myślenie o problemach dnia codziennego ;) Myślenie o przyczepie, to myślenie o wakacjach :)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » sobota, 21 wrz 2019, 10:57

Przedsionek faktycznie bardzo duży- ale ja jeżdżę w jedno miejsce na ponad miesiąc. Mogę go rozkładać nawet tydzień- i tak mi się opłaci :)
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41

Awatar użytkownika
moniczkak
Posty: 63
Rejestracja: środa, 18 wrz 2019, 18:44
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Słabe autko +przyczepa

Postautor: moniczkak » sobota, 21 wrz 2019, 11:01

Bardziej mnie martwi fakt tych bambetli. Czy jeśli zapakuję wszystko do auta- tak jak to robiłam do tej pory- to czy takie przeładowane słabe auto pociągnie przyczepę? Niby piszą na OLX, że przyczepa waży 320kg, ale mam świadomość, że będzie ważyła więcej (nawet jeśli nic do niej nie wpakuję). Kurcze... Wszystko rozbija się o to moje słabe auto :( I muszę szukać leciutkich przyczep :(
N126E-1991
Citroen C3-2012 (72kM)
Dystans/nocy w 2020r- 560km/52
Dystans/nocy w 2021r- 500km/41


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości