Regulator przeplywu pompki wody

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
wsuder
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 6 lip 2008, 00:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: wsuder » poniedziałek, 1 gru 2008, 23:04

witam

generalnie pompy można bezkarnie dławić po stronie ciśnieniowej czyli tam gdzie tłoczy. nie wolno natomiast dławić na ssaniu. oczywiście należy pamiętać że, chłodziwem pompy jest woda obiegowa - czyli nie można zamontować bardzo mocnej pompy np 60 Wat dla jednego kranika bo porostu się przegrzeje.

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: wedrowniczek » środa, 11 lut 2009, 15:44

patrz, jak to czlowiek zapomina! bo przeciez poldka kiedys mialem i swojego i w pracy i gluptas wlaczniczka nie wymyslilem :oops: ciekawe tylko gdzie teraz kupic taki gadzet, bo 'takich prawdziwych' sklepow motoryzacyjnych, jak za dawnych czasow - jak na lekarstwo. w dodatku super drogie, rzadkie i importowane :x a problem rozwiazalem wlutowujac rezystor na zasilaniu pompki. chodzi powoli i nie pryska :D
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Wojtass
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7
Rejestracja: środa, 25 lip 2007, 18:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: Wojtass » piątek, 20 lut 2009, 21:25

Ja mam w planie użyć do przepływu wody grawitacji :) Jeszcze tego nie testowałem ale zbiornik 10 l z kranikiem spustowym zawiesiłem w szafie, wężyk idzie sobie nad drzwiami i za futryną okna pod zlew do kranu (ze zwykłą głowicą jak to w tym typie było). Kiedyś była pompka nożna ale już jej nie ma. Ten zlew to i tak pic na wode- żeby ząbki umyć, więc jak to zadziała to będzie fajnie
Niewiadów N-126b, rocznik 1979

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: szary11 » piątek, 20 lut 2009, 21:43

Wojtas, zbiornik pewnie nie jest wyżej niż poprowadzony nad drzwiami przewód, więc bez ciśnienia w zbiorniku, lub bez zassania woda nie poleci. Prędziej by poszła jakbyś rurkę puścił dołem. Jednak może dość wolno ciec.

Wojtass
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7
Rejestracja: środa, 25 lip 2007, 18:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: Wojtass » piątek, 20 lut 2009, 22:09

Spód zbirnika jest niżej- to fakt. To pogimnastykuję się trochę i spróbuję przecisnąć wężyk dołem. Ja będzie za mały strumień to zmienię koncepcję i zainwestuję w pompkę
Niewiadów N-126b, rocznik 1979

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: szary11 » piątek, 20 lut 2009, 22:11

Ja kiedyś myślałem by do swojej niewiadki kupić taki opryskiwacz ogrodniczy, w którym nabija się ciśnienie. Może to byłoby dobrym rozwiązaniem? I pod zlew ten zbiornik podłączać na szybkozłączkę? A jak masz dostęp do prądu to pompka chyba najbardziej spełni zadanie.

Wojtass
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7
Rejestracja: środa, 25 lip 2007, 18:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: Wojtass » piątek, 20 lut 2009, 22:36

Zastanowię się jeszcze. Pomysł z tym opryskiem jest ciekawy. W pierwszej kolejności zobaczę jak będzie lecieć woda samoczynnie. Wolę się nie uzależniac od prądu :wink:
Niewiadów N-126b, rocznik 1979

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: kotek » sobota, 21 lut 2009, 19:56

W poprzedniej przyczepie miałem zbiornik pod umywalką, w nim korek z dwoma otworami. Przez jeden poprowadzona rurka od dna do kranu, a do drugiego podłączona pompka nożna do pompowania materacy. pompujesz i woda leci kranikiem. Potem zmodyfikowałem i zamiast pompki podłączyłem maly kompresorek do pompowania kół na 12 V.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

wsuder
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 6 lip 2008, 00:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulator przeplywu pompki wody

Postautor: wsuder » środa, 8 kwie 2009, 01:45

w te wakacje wytestowałem opryskiwacz typu kwazar 10litr. nawet średnica węży pasuje pod kranik.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości