jak wstawiać okna ??????

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: tomtoy » czwartek, 10 kwie 2014, 22:22

kogut pisze:tomtoy w sobotę mam gości, a może w niedzielę ?

misiek dzieki za wyczerpujące informację, a ogólnie to ja szukałem kempingu od paru lat a na niewiadkę trafiłem całkowicie przypadkowo.
Po zakupie zbierałem informację przez pół roku, ale najwidoczniej to za mało ;) człowiek całe życie się uczy :roll:
Pozdrawiam

możemy spróbować jak będzie pogoda,zdzwonimy się.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: chris_666 » piątek, 11 kwie 2014, 20:09

jednak praktyka czyni mistrza

drugie okno poszło w godzinę bez większych problemów

połączenie zrobione klejem do szyb samochodowych

sprawdzone karcherem pod ciśnieniem na gorąco , ani myśli puścić 8)

fotorelacji nie będzie bo robota dobrze szła i szkoda było ją przerywać :lol: teraz piwko i czas zabierać się za zabawę w środku

Szklanka
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwie 2014, 20:14

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: Szklanka » poniedziałek, 14 kwie 2014, 20:37

Witam! W mojej Niewiadówce 126b w której zamierzam przeprowadzić remont nie ma ani jednej całej szyby :D Apropo bocznych stałych to wkleję jakimś dobrym klejem plexę ok 3-5mm tylko mam problem z przednimi. Są one strasznie drogie ;/ Nie ma ktoś jakiegoś patentu na wstawienie czegoś innego ? Bądź wie ktoś kto ma takie na sprzedaż używane?
Załączniki
N.JPG

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: reflexes » wtorek, 15 kwie 2014, 07:16

Da się wkleić i na przednią i tylną szybę pleksę ale wtedy będzie mało wentylacji w budzie i w upalne dni będzie masakra. Kolega naal wklejał pleksę zamiast otwieranego okna. Foto poniżej.
Obrazek
Wątek remontowy kolegi naal

Szklanka
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwie 2014, 20:14

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: Szklanka » wtorek, 15 kwie 2014, 19:56

No ale cena szokuje tych szyb ;/ No ten kolega to tak średnio ładnie to wstawił :D Rama jak z obrazu :D

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: chris_666 » wtorek, 15 kwie 2014, 22:14

reflexes pisze:Da się wkleić i na przednią i tylną szybę pleksę ale wtedy będzie mało wentylacji w budzie i w upalne dni będzie masakra. Kolega naal wklejał pleksę zamiast otwieranego okna. Foto poniżej


czy można prosić kolegów o niewstawianie przykładów fekalioplastki w moim poważnym wątku o szybach :oops:

bo nie popieram rzeźby w g00wnie przy całkiem niewysokich cenach szyb do naszych kurników :roll:

jak ktoś chce wstawiać pleksę to niech wstawia i siedzi cicho a nie propaguje bylejakość i tandetę na forum

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: reflexes » środa, 16 kwie 2014, 07:36

czy można prosić kolegów o niewstawianie przykładów fekalioplastki w moim poważnym wątku o szybach :oops:

bo nie popieram rzeźby w g00wnie przy całkiem niewysokich cenach szyb do naszych kurników :roll:

jak ktoś chce wstawiać pleksę to niech wstawia i siedzi cicho a nie propaguje bylejakość i tandetę na forum

Przykro mi bardzo ale nie mogę ci tego obiecać. Zgłoś post do moderacji. Może ktoś uzna Twoje argumenty za sensowne i post usunie. Przyzwyczailiśmy się, że Ty niczego nie popierasz (cały czas się zastanawiam po co Ty na to forum zaglądasz skoro i tak większość tego co tu pokazujemy traktujesz jak niczego nie warte goowno) i wszystko jest dla Ciebie tanie ale kolega Szklanka wyraźnie wyraził swoje zdanie na temat cen szyb i poprosił o tańsze rozwiązanie, które mu wskazałem, a że odbyło się to w założonym przez Ciebie temacie - trudno, musisz z tym jakoś żyć. :lol:
Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

naal

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: naal » środa, 16 kwie 2014, 08:30

chris_666 pisze:czy można prosić kolegów o niewstawianie przykładów fekalioplastki


To Twoje subiektywne odczucie i wydaje mi się, że nie trzeba od razu tak obraźliwie...

chris_666 pisze:w moim poważnym wątku o szybach


Kurcze, a ja myślałem, że forum jest publiczne...

chris_666 pisze:bo nie popieram rzeźby w g00wnie przy całkiem niewysokich cenach szyb do naszych kurników


Przy cenie przyczepki do remontu w okolicach 1000 zł wydanie 700 zł na szyby przód i tył to naprawdę niewielki wydatek, aż normalnie mnie chyba przekonałeś do zakupu...

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5542
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: kooba » środa, 16 kwie 2014, 08:40

Panowie spokojniej nieco :!:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: chris_666 » środa, 16 kwie 2014, 08:51

naal pisze:Przy cenie przyczepki do remontu w okolicach 1000 zł wydanie 700 zł na szyby przód i tył to naprawdę niewielki wydatek, aż normalnie mnie chyba przekonałeś do zakupu...


to dobrze, na pewno przyczepka będzie wyglądała jak powinna wyglądać przyczepka a nie jak szopa na działce :lol:

jakby coś to chętnie służę pomocą :D w dalszych wyborach

zawsze wydawało mi się, że nasze forum to fanklub, czyli coś co gromadzi entuzjastów przywrócenia do świetności plastikowych kurników (zresztą gdzieś przekonywaliście mnie że tak jest ) a teraz widzę, że to forum o "wstawianiu pleksy w drewnianych ramkach bo będzie taniej " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ale to moje zdanie i nie zmienię go , musicie z tym żyć , podobnie jak ja chorymi pomysłami niektórych kolegów

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: Slawol74 » środa, 16 kwie 2014, 12:42

Bo to jest tak : Kowalski wkłada plekse w ramę drewnianą . Nowak kupuje używane szyby w średnim stanie . X kupuje sobie nowe ze sklepiku . Bo każdy z nich marzy wyjechać swoją cepką w drogę .Ale każdy z nich ma inny portfel .PAMIĘTAJMY O TYM !!!!!!!! I SZANUJMY ICH WYBORY !!!!
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
yourij
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 14 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: yourij » środa, 16 kwie 2014, 15:44

Amen!

a na marginesie miałem wstawioną zwykłą pleksę w budkę (okno boczne), pasuje do uszczelek tak samo dobrze jak te profilowane.
Jeśli kolega Szklanka poszuka i uzbroi się w cierpliwość to się szyby w cenie akceptowalnej znajdą. Przyczepkę mam od jakiegoś roku i akuratnie z dwa tygodnie temu udało mi się wyrwać na allegro komplet 4 sztuk za 200zł
rapid '89 / n250 '79 / n126a '76 / +48 505 230 876

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: chris_666 » środa, 16 kwie 2014, 16:06

yourij pisze:Amen!

a na marginesie miałem wstawioną zwykłą pleksę w budkę (okno boczne), pasuje do uszczelek tak samo dobrze jak te profilowane.


Do uszczelek będzie doskonale pasowało wszystko o odpowiedniej grubości , nawet blacha :lol:

Awatar użytkownika
yourij
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 14 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: yourij » piątek, 18 kwie 2014, 11:46

chris_666 pisze:
yourij pisze:Amen!

a na marginesie miałem wstawioną zwykłą pleksę w budkę (okno boczne), pasuje do uszczelek tak samo dobrze jak te profilowane.


Do uszczelek będzie doskonale pasowało wszystko o odpowiedniej grubości , nawet blacha :lol:

ale przezroczystą blachę to ostatnio trudno znaleźć w sklepach
rapid '89 / n250 '79 / n126a '76 / +48 505 230 876

Szklanka
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwie 2014, 20:14

Re: jak wstawiać okna ??????

Postautor: Szklanka » sobota, 19 kwie 2014, 11:01

Ja jednak doszedłem do wniosku że swoją sprzedaję, dołożę i kupię za ok 3tys zl N126N. Nie kalkuluje się remont mojej wogóle. W niej generalnie wszystko jest do kupna i rzeźbienia, pozliczam koszty, jeżeli zamknę się w 2200zl to wtedy ją zostawiam


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości