Remont n-126n - gogi123

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » wtorek, 13 maja 2008, 10:32

bartosz pisze:
Kiedy otrzymam wersję do umieszczenia w remontach ? :D


4 etapy juz sa a nie mam zbytnio czasu na wysylanie zdecydowanie bardzie wole gzebac w przyczepie.

Ja mam kilka pajaczkow i w 1 miejscu odkruszony laminat. Poglbie pajaki i zaleje zywica. Odkruszenie jak nie da rady zywica zrobie uszczelniaczem
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

nutka
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 13:26

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: nutka » wtorek, 13 maja 2008, 12:25

wczoraj robilam tez podkład pod tylnie okno własnie żywicą, strasznie szybko twardnieje. Zużyłam caly tzw. zestaw naprawczy (taka mala puszeczka z tkaniną w zestawie) mimo że wykorzystałam może 1/10 calości. Niestety nie zdążyłam zrobić wszystkiego na raz, ledwie okno oblepiłam na rantach i pod górną listwą do zawieszenia okna. Dziś postaram się przykleić wew. listwę na ktorej będzie trzymało się to (tylnie) okno i oczywiście od razu je przykręcę żeby lebiej docisnąć listwę i klej chwycił dokładniej. Mam nadzieję że robicie podobnie.

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » wtorek, 13 maja 2008, 14:07

Czy baniak 10l na wode starczy dla 2 osob? Tzn umyc rece, talerzyk nabrac wody do gotowania . Bede jechal 1 raz i mysle czy nie zrobic baniaka 20-30l w kufrze ewentualnie w przedsionku
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: serek » wtorek, 13 maja 2008, 14:22

gogi123 pisze:Czy baniak 10l na wode starczy dla 2 osob? Tzn umyc rece, talerzyk nabrac wody do gotowania . Bede jechal 1 raz i mysle czy nie zrobic baniaka 20-30l w kufrze ewentualnie w przedsionku


ja mam dla 2 dorosłych i 1 maleństwa dwa baniaki 20 l . jeden jest z pompka pod zlewem w przyczepie , drugi z zaworkiem kulowym na zewnatrz przed przyczepa ( przedsionkiem) ,żeby woda nagrzała sie przez promienie słoneczne...i z niego mam wode do całodziennego mycie rak na zewnątrz, itd przecierania stołu...itd, a z banika z środku czerpie do mycia naczyń , i codziennej higieny osobistej ...

w tym roku mam zamiar zrobic zewnątrzny wlew do wody , zby mozna było bez wynoszenia baniaka napełniac go ...
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 sty 2009, 11:11 przez serek, łącznie zmieniany 1 raz.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: kotek » wtorek, 13 maja 2008, 16:27

Silikon kupisz w castoramie lub tum podobnym markecie, ja używam bezbarwny. Biały klin wewnętrzny, to pasek sztywnego plastiku o szerokości około 2 cm, który jest wciskany do uszczelki, tam gdzie zamknięcia okien. Pajączki próbowałem zlikwidować, ale nie wychodzi, za płytkie na szpachlówkę, a narazie nie mam zamiaru malować budki, spróbuję przymaskować woskiem koloryzującym.

Obrazek
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

nutka
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 13:26

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: nutka » środa, 14 maja 2008, 08:19

Z klinem kumam, czy możesz opisać w jakiej kolejności obsadziłbyć tylne otwierane okno. Chodzi konkretnie o kolejność czynności. Czy najpierw przykleja sie górną listwę czy odrazu przyśrubowywuje okno (czy to nie bedzie zbyt duże obciążenie?
Jeśli chodzi o baniaki na wodę, to pamiętam jak jeździłam z rodzicami na kempingi, cały czas tata biegał do źródełka kiedy korzystaliśmy ze standardowego baniaka (oryginalnego) w końcu zaczeliśmy traktować zlew bardziej interwencyjnie do mycia rąk, czy talerzy itp. Dodatkowe baniaki mieliśmy w przedsionku (+ 2 miski) i z nich gł. korzystaliśmy bo nie trzeba było chować i miejsca w przyczepce nie zajmowała woda. Więcej miejsca było na rzeczy osobiste i cenniejsze. Kwestia wyboru.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: kotek » środa, 14 maja 2008, 19:51

Ta listwa górna jest listwą zawiasową i przykręca się razem z szybą. Kolejność montażu to: najpierw uszczelka gumowa, potem biały klin, następnie listwa zawiasowa z szybą a na końcu zamknięcia i zaczepy.

Obrazek
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

nutka
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 13:26

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: nutka » czwartek, 15 maja 2008, 07:30

To prawie tak jak myślałam. Mam tylko trochę inną kolejność, ale nie powinno być różnicy w efekcie końcowym. Wczoraj przykleiłam górną listwę i przyśrubowałam do niej okno. Nawet się trzyma. Przykręciłam też od razu całą framugę okna. Zostało mi tylko obsadzenie uszczelki, zamków no i przykręcenie tego aluminium pod stolik. Będzie suuuper. Oczywiście są też pierwsze straty. Od śrubokręta (rękawiczki zdjęłam żeby było łatwiej) mam na środku łapki wielkiego bombla. Panowie to jednak więcej sprytu mają w tym zakresie bo nigdzie nie wyczytałam podobnego przypadku :-)
PS. Oczywiscie zaraz po tym zabieram sie za wykładzinkę
Pozdrawiam i dzięki za zdjęcia od razu zrozumiałam o jakich częściach piszesz.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: marek » czwartek, 15 maja 2008, 07:34

Kotek zdradź tajemnice wkładania białego kinu bo u mnie czeka na włożenie od roku i nie mam koncepcji jak to zrobić aby nie uszkodzić.

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: jacek45 » czwartek, 15 maja 2008, 22:03

Marku - ja wkładałem i w listwach okalających przyczepę i w listwach zawiasowych okien.W fabryce mają napewno specjalne przyrządy ,a w warunkach domawych
to ja to robiłem przy pomocy śrubokręta.lin musi być bardzo elastyczny ,musi
się go podgrzewać aby można go było zcisnąć.Jedną krawędż w listwę,a drugą
właśnie śrubokrętem wprowadzić pod drugą krawędż.Nie jestem dobry w
opisywaniu wykonywanych czynności ,ale to tak mniej więcej się robi.Może
Kotek zna lepszy sposób. :)
Ale i ja mam do Kotka pytanie czy zna lepszy sposób na wykręcenie bardzo
skorodowanych śrub w listwie górnej zawiasowej okna niż rozwiercenie
łebków .Czeka mnie to jutro ,bo muszę zdemontować tylne okno ,wkręty są
kompletnie zardzewiałe.Pozdrawiam :D :roll: :?:

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: kotek » czwartek, 15 maja 2008, 22:57

Z jednej strony klin wejdzie ręcznie, natomiast z drugiej płaskim śrubokrętem, cienkim ale tępym, żeby nie przeciąć uszczelki. Co do zardzewiałych wkrętów, to idealnie dopasowany do nacięcia śrubokręt i lekki młoteczek. Lekko ostukując włożony w nacięcie śrubokręt, starać się wykręcać.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: jacek45 » piątek, 16 maja 2008, 22:51

Kotek :lol: nic z tych rzeczy :lol: Tylko dobry punktak ,wiertło fi 3,5 mm
i wiertarka .Musiałem rozwiercić wszystkie łebki wkrętów tak były skorodowane.
Ponieważ nie mogę nowych wkręcić w te same miejsca to muszę zanitować
nitami AL otwory w listwie zawiasowej i wiercić nowe otwory na wkręty.
Zabawa jak się patrzy,ale nic innego nie mogłem zrobić . :D .Stare resztki
wkrętów zeszlifuje ,a pod uszczelkę dam oczywiście silikon -może też być
uniwersalni biały lub bezbarwny.Pozdrawiam Jacek 45. :roll: :P

PS.Kotek podobno masz rodzinę w Opolu - czy z tego powodu bywasz
w tym mieście? Jeżeli tak to serdecznie zapraszam :D

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: marek » piątek, 16 maja 2008, 23:03

Dzięki ,będę walczył ,a co do przyrządu to podobno wygląda jak mały wieszak na ubrania taki na szerokość klina.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: kotek » piątek, 16 maja 2008, 23:52

Mam starszego brata. Ostatnio nie bywam, Gdyż zmieniono mi trasy jazd służbowych, ale jak będę się wybierał w tamte strony, to dam znać.Tak wygląda w trakcie.

Obrazek
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » sobota, 17 maja 2008, 09:57

Ale sie OT zrobil heheh.
Ja wczoraj zamontowalem rure PCV 110mm. Rurki ladnie pasuja - 2 sie nie mieszcza ale za to rura jest wyzej i tansza. Muialem tez wspawac nowa nakretke w zacisku przedniego kolka- masa zabawy z wycinaniem dremelem ale poszlo. Cos ten zacisk jest nie tak jak mnie zdenerwuje kupie nowy inny a tego wytne.

Dzis spawam kosz na zapasówke. Potem musze opracowac jakies madre zamkniecie tej rury, wyciac czesciowo mocowanie butli gazowej, posprzatac i chyba koniec sie zbliza
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości