Niewiadówka Serka N126n ...remont

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: kotek » poniedziałek, 27 kwie 2009, 19:46

Mój cały zestaw tylny, to 64 zł.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: bartosz » poniedziałek, 27 kwie 2009, 23:51

Serku, mówiłeś coś o materiałach z remontu, jednak żadnych nie otrzymałem :)

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 07:33

bartosz pisze:Serku, mówiłeś coś o materiałach z remontu, jednak żadnych nie otrzymałem :)


Bartku spokojnie będą , tylko przygotowania do WARKOTU spędzaja mi sen z powiek...i brak mi sił juz na pisanie artykułu , ale jak wezme laptoka ze sobą na zlot , to tam cosik w wolnej chwili napisze... na 100% bedziesz miał relację z remontu, zlotu i targów ...tylko usiąść przyz klawiaturce jest bardzo cięzkie z uwagi na to ze urlop załatwiłem nie spodziewanie i musze bardzo duzo spraw załatwic przed zlotem...

Prosze jeszcze o nie co wyrozumiałości :(
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: bartosz » wtorek, 28 kwie 2009, 09:22

serek pisze:
bartosz pisze:Serku, mówiłeś coś o materiałach z remontu, jednak żadnych nie otrzymałem :)


Bartku spokojnie będą , tylko przygotowania do WARKOTU spędzaja mi sen z powiek...i brak mi sił juz na pisanie artykułu , ale jak wezme laptoka ze sobą na zlot , to tam cosik w wolnej chwili napisze... na 100% bedziesz miał relację z remontu, zlotu i targów ...tylko usiąść przyz klawiaturce jest bardzo cięzkie z uwagi na to ze urlop załatwiłem nie spodziewanie i musze bardzo duzo spraw załatwic przed zlotem...

Prosze jeszcze o nie co wyrozumiałości :(


ok nie ma pośpiechu - myślałem, że masz to już gotowe i że to tylko kwestia wysłania :roll: - bo wspominałeś że będziesz wysyłać... na pewno jak znajdziesz chwilę to coś podeślesz :wink:

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 10:05

Mam tam coś popisane , ale musze to zgrać ze zdjęciami... a i nie mam jeszcze zrobionych fotek z zakończonego remontu ... :D
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: ddkrzysztof » wtorek, 28 kwie 2009, 10:28

serek pisze:
bartosz pisze:Serku, mówiłeś coś o materiałach z remontu, jednak żadnych nie otrzymałem :)


Bartku spokojnie będą , tylko przygotowania do WARKOTU spędzaja mi sen z powiek...i brak mi sił juz na pisanie artykułu , ale jak wezme laptoka ze sobą na zlot , to tam cosik w wolnej chwili napisze... na 100% bedziesz miał relację z remontu, zlotu i targów ...tylko usiąść przyz klawiaturce jest bardzo cięzkie z uwagi na to ze urlop załatwiłem nie spodziewanie i musze bardzo duzo spraw załatwic przed zlotem...

Prosze jeszcze o nie co wyrozumiałości :(

Serek nie wydaje mi się że na Warkocie będziesz miał czas na pisanie :lol:
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 10:59

ddkrzysztof pisze:[
Prosze jeszcze o nie co wyrozumiałości :(

Serek nie wydaje mi się że na Warkocie będziesz miał czas na pisanie :lol:[/quote]


hehe no kto wie , może się uda... 8) :wink:
życie jak droga, kiedyś się kończy...

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: serek » niedziela, 10 maja 2009, 11:08

Ja z uwagi na to ,że była ładna pogoda w sobota postanowiłem zmienić płyty sufitową w mojej ence. A dlaczego , no dlatego że po powrocie z Warki . tak jak gogi pisał szafa wytarła mi dość znacznie sufit... więc demontaż był łatwy , bo poprostu połamałem starą płyte ...pózniej uciąłem jedną ściankę dużej szafy...tak aby nie dotykała ona sufitu ...
Najgożej było z montażem nowej płyty... opisze to bo to cód że weszła : płyta o rozmiarach 125X190 szer. przyczepy.
I wkładanie rozpocząłem od włożenia jednaego boku nad dużą szafe... to był pikuś, ale schody przyszły z drugiej strony kiedy to szafki kuchenne bardzo przeszkadzały. Uparłem się ze bez ściągania szafek włoże ten sufit i udało się, tak nagiąłem płyte ,że wkońcu sama wskoczyła delikatnie jej pomagając. Tak o to ładnie poskręcałem wszystko do klocków które była zalane w dachu klejem montażowym. i założyłem listwe łączeniową.

Teraz się ciesze w 100% gotowych sufitem. Czas pracy nad tym sufitem to jakieś 90min.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: jedrek101 » niedziela, 10 maja 2009, 11:34

Sergiusz a styropianek dorzuciłeś ?

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: serek » niedziela, 10 maja 2009, 12:31

jedrek101 pisze:Sergiusz a styropianek dorzuciłeś ?



Patrz umknęło mi to ...hehehe
No oczywiście wsadziłem mate zagrzejnikową i poprosiłem mame żeby dziś sprawdziła jak jest w przyczepie i przed chwilą zadz ,że jest przyjemnie w środku i co ważne chłodniej ... :D hura hura.

Ps Jędruś jednego Ci nie wybacze przyjacielu...że mi nie powiedziałeś o ścianach ... Ty wiesz o czym mówie 8)

Teraz czeka mnie podniesienie dużego łóżka o 10 cm. żeby wszedł baniak na wode 80 litrów i podłączenie całej instalki... wod-kan .
Odprowadzenia itp. bajery...

Myślę nad zamontowanie zamiast grzałki zanurzeniowej , takie ustrojstwo ( podgrzewacz do wody) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?ite ... 08#gallery

Co o tym sądzicie...???
życie jak droga, kiedyś się kończy...

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: BIGL » niedziela, 10 maja 2009, 12:51

Za duży pobór mocy i wysadzisz bezpieczniki na całym polu.Nie wiem nawet jak to by się mogło sprawdzić z naszymi pompkami?
Obrazek

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: jedrek101 » niedziela, 10 maja 2009, 12:51

te podgrzewacze to lipa 20A ciągnie a efekty mizerne ....
a te ściany to musisz mnie oświecić bo nie pamiętam , przytłoczył mnie ogrom zajęć....

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: serek » niedziela, 10 maja 2009, 13:51

dlatego proszę o rady ... tak się tylko zastanawiam... ale proszę piszcie dalej
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Cony1
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 20:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: Cony1 » niedziela, 10 maja 2009, 20:01

witam
Ze względu na temat pomyślałem, że się pochwalę, bo wczoraj zakończyłem malowanie skorupy mojej 126e. Zdejmowałem skorupę z podwozia, malowałem podwozie, choć ocynk, bardzo dziarsko się zachował, ale jak już zdjąłem, to pomalowałem dół także. Oczywiście spód skorupy też podszpachlowałem miejscami, dotarłem i prysnąłem, a wczoraj prysnąłem górę. Jak skorupa była zdjęta, to usilnie się zastanawiałem nad założenim resorów i amortyzacji, ale nie znalazłem nikogo, co by mi to za rozsądne pieniądze zrobił, więc chyba jednak odpuszczę.Podłoga już docięta, kilka dodatkowych listew wklejonych, więc płytę rzucę za chwilkę. Zostanie elektryka, tapicerka no i wyposażenie (niestety stare dramat).
Pozdrawiam wszystkich remontowiczów, bo wiem co to znaczy...
Cony1

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Niewiadówka Serka N126n ...remont

Postautor: BIGL » niedziela, 10 maja 2009, 20:55

Tak se siedze i się zastanawiam jaki sens ma montowanie zbiornika 80L do przyczepki bez łazienki (chyba że o czymś nie wiem :wink: :?: ). Raz że woda będzie zielenieć bo 80l to jest jednak zbyt wiele na taki mały zlewik, a dwa to strasznie rozciągnie się czas nagrzewania takiej ilości wody. Logicznym wyjściem byłoby podłączenie zewnętrznego gniazda prysznicowego (takie ze słuchawką np Kena), ale i w tym przypadku wygodniej jest kożystać z oddzielnego zbiornika i kompletu prysznicowego. Moim skromnym zdaniem 20-30L to max do Niewiadówki (z naciskiem na 20 :wink: ),aby zapewnić zapotrzebowanie na wode dla tego zlewiku.
Obrazek


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości