Remont n-126n - gogi123

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
pawcar
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2008, 19:03

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: pawcar » poniedziałek, 4 sie 2008, 21:07

gogi123 pisze:Ale sie OT zrobil heheh.
Ja wczoraj zamontowalem rure PCV 110mm. Rurki ladnie pasuja - 2 sie nie mieszcza ale za to rura jest wyzej i tansza. Muialem tez wspawac nowa nakretke w zacisku przedniego kolka- masa zabawy z wycinaniem dremelem ale poszlo. Cos ten zacisk jest nie tak jak mnie zdenerwuje kupie nowy inny a tego wytne.

Dzis spawam kosz na zapasówke. Potem musze opracowac jakies madre zamkniecie tej rury, wyciac czesciowo mocowanie butli gazowej, posprzatac i chyba koniec sie zbliza

o co chodzi z ta rurka do czego jej uzywacie tez czeka mnie zamontowanie kola pod spodem przyczepy
mam problem z umieszczeniem obu butli w schowku orginalnie powinny sie miescic dwie 2kg butle ale jak wstawie jedna zaloze redukcje i wkrece reduktor z przewodem to schowek sie nie zamyka bo calosc okazuje sie za wysoka ? sa jakies specjalne reduktory do butli turystycznej
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » wtorek, 5 sie 2008, 00:26

Do tej plastikowej rury wkladam wszystkie rurki od przedsionka - cale wiec tylko wyjmuje i ustawiam a nie musze ich skladac z tych kawalkow :)

Klapy nie domkniesz bo masz zly reduktor + przekladka i robi sie za wysoko :x .

Oryginalnie byl specjalny katowy. Na allegro sa pod haslem REDUKTOR TURYSTYCZNY i mysle ze sie zmiesci.koszt 40zl

Obrazek

Ewentualnie zlaczka na waz i reduktor ze obu stron na waz, czyli reduktor z butla laczysz wezem i masz luzu duzo.

Obrazek

Byly na allegro tez redukcje na duzy reduktor pod katem prostym w cenie okolo 17zl pod haslem "Redukcja kątowa z butli turystycznej" i to jest mysle najepsze rozwiazanie

Obrazek
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
pawcar
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2008, 19:03

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: pawcar » wtorek, 5 sie 2008, 09:02

DZIEKI NO TO W KONCU WIEM JAK SOBIE PORADZIC SUPER
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » poniedziałek, 18 sie 2008, 13:46

Wczoraj wrocilem do domu z wakacji ;/ ale jeszcze teraz w piatek wyskocze na 3 dni :) Bylem 10 dni wiec przyczepa sprawdzona. Okazalo sie ze leci mi po nacieciu uszczelki okiennej i po raczkachmanewrowych dzis bede uszczelnial. Wysiadlo gniazdo przylaczeniowe moze naprawie a jak nie to wymiana.

Na nastepny sezon bede montowal inastalacje TV, radio, grzejnik, wieszaki na recznik nad zlewem, gniazdo do czajnika, boczna klape do tylnego siedziska. Musze tez wymienic zacisk kolka manewrowego i kupic dluzszy kabel.

Rozkladalem tez tesciow Knausa i moje zdziwienie bylo ogromne kiedy okazalo sie ze o wiele latwiej i szybciej rozkladal sie moj polski przedsionek niz ich zachodni.
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: andriu » poniedziałek, 18 sie 2008, 17:59

gogi123 pisze:Rozkladalem tez tesciow Knausa i moje zdziwienie bylo ogromne kiedy okazalo sie ze o wiele latwiej i szybciej rozkladal sie moj polski przedsionek niz ich zachodni.


Ale ich jest chyba sporo większy, zreszta niewiadowskie mają dość lichy stelaż, widziałem przedsionek szyty powiększony do małej niewiadówki i tez miał dużo rurek w stelażu.
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: kotek » poniedziałek, 18 sie 2008, 20:55

Użyłem reduktora z dużej butli dodatkowo stosując redukcję do małych butli. Koszt zestawu w Castoramie 27 zł. Zestaw pionowy nakręcony na butlę 3 kg mieści się w kufrze.
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » środa, 20 sie 2008, 10:40

Po 2 tygodniach mieszkania w przyczepie troche zaluje ze nie kupilem grubszej wykladziny. Ale mam grzejnik elektryczny wiec jest ok.
najgorsze jest to ze musze wymienic przedsionek
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
jarek /////+Nka
Posty: 56
Rejestracja: środa, 30 sty 2008, 16:30
Lokalizacja: kiedyś Wałbrzych...

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: jarek /////+Nka » wtorek, 26 sie 2008, 18:52

Chciał bym zapytać o taki drobny szczegół zabudowy lodówki, a mianowicie jak uszczelniłeś (czy w ogóle) przestrzeń za lodówką. Bo doświadczyłem, że przez te kratki nie tylko przepływa powietrze potrzebne lodówce ale jak wiatr dmuchnie akurat w ten bok a jest zimno, to wieje jak przez otwarte okno. Bardzo długo nie wiedziałem o tym problemie, aż zrobiło się zimno i wiało w ta ścianę. No i oczywiście próg pod lodówkę obowiązkowo trzeba dać, bo nie estetyczna dziura i brud wpada - w tym przypadku musi być jakiś dwuczęściowy bo to "coś" jest pod lodówką - ja w 71KA nie mam tam tego czegoś.
Jarek+Eliza+Piotruś+Julcia
ObrazekObrazekZDJĘCIA NASZEGO DOMKU.

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » środa, 27 sie 2008, 09:34

Od gory uszczelniłem gabką po bokach plytami. Jest dosc szczelnie. Nie chcialem zeby mi grzalo po przyczepie oraz wdmuchiwalo wiatr. NAd lodowka mam docieta listwe dolna a to co z niej zostalo bedzie zalozone pod lodowka poniewaz nie zdazylem tego zrobic. Jednak to dopiero wiosna bo teraz juz nic nie bede w przyczepie robil tylko odkurze ja, umyje, posprzatam, przesmaruje podpory i stawiam na zime.

Tu troche widac Obrazek

Obrazek
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » wtorek, 14 kwie 2009, 15:42

Własnie wczoraj minal rok jak kupilem przyczepke. Niestety nad wisi nademna nichym burza gradowa koniecznosc sprzedazy ale moze uda sie ja ocalic :0 Tym samym po niedzieli zaczne cos dlubac. Na poczatek umyje bo stala cala zime pod wiata, zrobila sie czarne od sadzy.
Musze zrobic tez gniazdo zewnetrzna, tzn glowne przylacze bo jeden bolec sie rusza grzeje. Ktos to rozbieral? B nowe kosztuje z wysylka prawie 60zl, moje jest zewnetrznie w stanie srednim. Rozwazam 3 opcje:
1-zakup nowego ale to drogo
2 - naprawa bolca, moze przylutuje
3- ominiecie gniazda, tzn kabel z wtyczka zwiniety do kufra na dyszlu
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
zoltan
Posty: 65
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 14:23
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: zoltan » wtorek, 14 kwie 2009, 15:57

No nie wiem ja bym tam w gniazdku nic nie lutował albo wymiana na nowe albo kawałek gumowanego kabla zakończony gumową szczelną wtyczką (około 6zł). Ja miałem wtyczkę i spisywała się całkiem dobrze.
Stajnia:
Ford Galaxy 2.0 - 1998
Ford Fiesta 1.3 - 2002

Niewiadów n126e - 1982
Świdnik Trade 23602SE - 2010

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: BIGL » wtorek, 14 kwie 2009, 18:48

gogi123 pisze:Własnie wczoraj minal rok jak kupilem przyczepke. Niestety nad wisi nademna nichym burza gradowa koniecznosc sprzedazy ale moze uda sie ja ocalic :0 Tym samym po niedzieli zaczne cos dlubac. Na poczatek umyje bo stala cala zime pod wiata, zrobila sie czarne od sadzy.
Musze zrobic tez gniazdo zewnetrzna, tzn glowne przylacze bo jeden bolec sie rusza grzeje. Ktos to rozbieral? B nowe kosztuje z wysylka prawie 60zl, moje jest zewnetrznie w stanie srednim. Rozwazam 3 opcje:
1-zakup nowego ale to drogo
2 - naprawa bolca, moze przylutuje
3- ominiecie gniazda, tzn kabel z wtyczka zwiniety do kufra na dyszlu

U mnie też ganiazdo w zeszłym roku odmówiło posłuszeństwa, najpierw były jakieś zakłucenia i musiałem co jakiś czas grzebac w bezpiecznikach aż wreszcie cisza..... Próbowałem zrobić jakieś własne patenty ale z obawy na małe dzieci dałem sobie spokój i kupiłem nowe z bezpiecznikami... :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: gogi123 » niedziela, 19 kwie 2009, 20:22

Wiec tak. Nowe gniazdo 40zl+18zl wysylka to wsumie daje 60zl ;/ Nie jest tanio. Najbardziej mnie wnerwia ze jest z bezpiecznikami a ja mam ESy automatyczne w szafce a oryginalne gwozdziowac by trzeba :D

A bylem dzis Castoramie i tam przewod z wtyczka gotowy 3m przekroje 3x1,5 kosztuje 13zl. Tak wiec pociagne w peszlu taki kabel pod przyczepa prosto do puchy z bezpiecznikami a wtyczke bede mial w kufrze gazowym. Rozwiazanie o tyle dobre ze bolce sniedzieja i latwo je oczyscic opcjonalnie zmienic wtyczke.
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: BIGL » poniedziałek, 20 kwie 2009, 04:49

Hej możesz kupić gniazdo bez bezpieczników (od innej przyczepki). Patrz żebyś nie wydawał kasy 2 razy- czasem chce się przyoszczędzić i kombinuje w 2 strone, a na koniec i tak się wraca do oryginału :? .
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Remont n-126n - gogi123

Postautor: konrad » poniedziałek, 20 kwie 2009, 08:06

gogi123 pisze:Wiec tak. Nowe gniazdo 40zl+18zl wysylka to wsumie daje 60zl ;/ Nie jest tanio. Najbardziej mnie wnerwia ze jest z bezpiecznikami a ja mam ESy automatyczne w szafce a oryginalne gwozdziowac by trzeba :D

A bylem dzis Castoramie i tam przewod z wtyczka gotowy 3m przekroje 3x1,5 kosztuje 13zl. Tak wiec pociagne w peszlu taki kabel pod przyczepa prosto do puchy z bezpiecznikami a wtyczke bede mial w kufrze gazowym. Rozwiazanie o tyle dobre ze bolce sniedzieja i latwo je oczyscic opcjonalnie zmienic wtyczke.


ja mam tak to zrobione, sprawdziło się super
w kufrze leżał sobie przedłużacz bębnowy a do niego włączone zasilanie przyczepki i przedłużacz do przedsionka
kufer można zamknąć i nikt niepowołany tam grzebał nie będzie - dzieci
acha - nie mam butli z gazem, bo używam palnika nakręcanego na butlę
- były obawy że gaz+prąd w kufrze to groźba wybuchu
Można też przedłużacz postawić głęboko pod przyczepą
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości