Ocieplenie wnętrza?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: wojtas » sobota, 5 sty 2013, 22:31

jestem przed wyklejaniem , czytam wątki i co ,,kraj to obyczaj". Najlepiej 10cm styro z zewnątrz, klej, siatka + wyprawa i gitarka :lol:

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: BIGL » sobota, 5 sty 2013, 22:48

Efekt by był ale też mizerny skoro równie sprawnie można obejść się bez takich zabiegów.
Obrazek

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: wojtas » sobota, 5 sty 2013, 23:09

za to powiększyła by się budka po 20cm :lol:

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: BIGL » sobota, 5 sty 2013, 23:32

To miałbyś 132 :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: zbicho » sobota, 5 sty 2013, 23:45

Ja u siebie budkę wyłożyłem jedno, dwu centymetrową pianką PE,aby wyrównać wszelkie zagłębienia, jest idealnie płasko,a zamiast ochrony termicznej bardziej spisuje się jako osłona przed rozbiciem łba po pijaku :lol: :lol: :lol:
N 132 L + mercedes C 220 D

Smutny
Posty: 32
Rejestracja: środa, 2 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: Smutny » niedziela, 6 sty 2013, 07:37

ludki a ile mb,m2 wykładziny kupowaliście żeby stykło na całe wnętrze ??

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: robert » niedziela, 6 sty 2013, 10:45

BIGL pisze:Piana ma to do siebie że z czasem gaśnie. Jak wiemy skuteczne ocieplenie to suche ocieplenie - jak chcecie zapewnić suchość swojej izolacji?


Znasz moje zdanie na temat wyklejania i ocieplania budki - dlatego mam Trume na pokładzie.
Ale taka jest specyfika mojego remontu, że zostaje mi przestrzeń pomiędzy skorupą a ścianą wewnętrzną, która nie może zostać niewypełniona.
Stąd moje testy pianek poliuretanowych (szczegóły http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3046&start=60#p43608). Po weekendzie test EKO PROFLEX 140 czyli dwukomponentowego systemu poliuretanowego do produkcji pianki elastycznej formowej o podwyższonej gęstości i wytrzymałości mechanicznej (szczegóły http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3046&start=90#p44829). Wydaje się, że będzie ona spełniała wszelkie wymagania o których piszesz powyżej - zamkniętokomorowa, hydrofobowa, a po spolimeryzowaniu elastyczna.
Zwracam uwagę, że nie można myśleć o w/w piankach mając przed oczami piankę montażową! To są zupełnie inne pianki, charakterystyka po spolimeryzowaniu jest zupełnie inna.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 lut 2013, 13:20 przez robert, łącznie zmieniany 4 razy.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: BIGL » niedziela, 6 sty 2013, 16:31

Jeżeli jako wypełniacz, wygłuszacz itp. to co innego - swoje zadanie spełni (izolacja termiczna dalej będzie mizerna).
Obrazek

9tomek9
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 4 maja 2010, 23:52

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: 9tomek9 » sobota, 2 lut 2013, 10:29

Ja ociepliłem karimatą i sobie chwalę, na piankę nakleiłem tkaninę tapicerską wszystko butaprenem i jest ok
w upały budka nie rozgrzewa się a w nocy jest ciepło.

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: zoja » sobota, 2 lut 2013, 17:49

Z ta karimatą to chyba dobry pomysł, nie nasiąka wodą i nie starzeje się tak jak pianka poliuretanowa. No i się przykleiła, chociaż to chyba polietylen.

przemo71
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 25 lis 2011, 14:34

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: przemo71 » czwartek, 20 cze 2013, 13:40

Witam .
Mam troche pytanie z innej beczki ,Jestem na etapie wykańczania ,chce położyć na podłoge ,czyli płytę osb panele w te miejsca gdzie sie chodzi . Czy w przyczepie robić to podobnie jak w mieszkaniu?,czyli jakaś gąbka na wyrównanie ,amortyzacje .A może klaść bezpośrednio na podlogę nawet gdzies w niewidocznym miejscu przykrecic do płyty osb? Prosze o rade jak inni to u siebie rozwiazali.
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: reflexes » czwartek, 20 cze 2013, 14:02

Ja u siebie dawałem podkłady pod panele żeby przypadkiem nie stukało, a dodatkowo żeby wyrównać podłogę. Oryginalna sklejka była całkiem zdrowa jednak miejscami lekko nierówna. Przykręcać specjalnie nie przykręcałem jednak stawiając mebelki mimowolnie musiałem w kilku miejscach to zrobić. Łóżka i szafka kuchenna jest u mnie przykręcona gdzie się da :D tzn. zarówno do wzmocnień w ścianach jak i do podłogi odpowiedni długimi wkrętami tak żeby przeszły przez panele i sklejkę.

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: stef » wtorek, 25 cze 2013, 10:35

Dorzucę swoje 5gr do tematu.
Miąłem wcześniej N-kę z 89 roku - oryginał. I było ok potem poodklejało się obicie - standard. Cepka poszła w ludzi - dodam że z niezłym zyskiem.
Ale w międzyczasie Ojciec napalił się też na przyczepkę i kupił starszą z chyba 81 roku - ogólnie różniła się od mojej tylko brakiem hamulca najazdowego. Tapicerka była poodklejana. Wiec zabraliśmy się do roboty - wymontowaliśmy ostrożnie meble - bo było w super stanie - i wywaliliśmy cała resztę na śmietnik. Został sam laminat.
Położyłem nową instalację 230v i 12V, daliśmy piankę pod podłogę i nowa płytę osb.
Ściany _ociepliliśmy_ 0,5cm styropianem klejonym na odpowiednia piankę (specjalna pianka do klejenia styropianu). To samo z sufitem. Potem oczywiście piękna wykładzina i przyczepka jak nowa.
Po sprzedaży mojej N-ki stwierdziliśmy że nie ma co kupować przyczepy skoro Ojciec wyjeżdża może raz w roku na tydzień. Więc użytkuję przyczepę od 2 lat.
I teraz do sedna sprawy. Miałem okazję używać przyczepy w ciągu roku i ocieplonej i nie ocieplonej i stwierdzam, ze ocieplenie daje nam jedynie dobre wygłuszenie wnętrza i jednak przyjemniejsze uczucie jak się opieram o ścianę boczną (ciepło i miękko). Poza tym wilgoć jak się skraplała na oknach tak się skrapla. W nieocieplonej białej przyczepie tez nie miałem problemu z upałem - chyba że pozamykana (górna klapa) to wszędzie jest gorąco.
Ostatecznie teraz podczas remontu bym nie ocieplał ale zainwestował bym w miły w dotyku gruby materiał do przyklejenia na ścianę.

Aha Ojce przyczepa jeszcze została postawiona na resorach --- i to się sprawdza !!! Moja była na oryginalnym zawieszeniu i po 100km miałem straszny bałagan w środku. Teraz na resorach i amortyzatorach przyczepa nie dość że się lepiej prowadzi to jeszcze w środku wszystko pozostaje na swoim miejscu. A jedyne co bym zmienił to piasty kół by można było założyć inne felgi - np. od poloneza. Bo mam oryginalne "cytrynki" od maluch i już mi jedna opona strzeliła podczas jazdy - ledwo autko wyprowadziłem na prosta.
Ale się rozpisałem :)

PS. Dziś idę montować radio w przyczepce :) Bo za tydzień wyruszam na kilka dni z synem :) Już się nie możemy doczekać.
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Awatar użytkownika
Olli
Posty: 33
Rejestracja: środa, 27 lis 2013, 18:56
Lokalizacja: Berlin
Kontaktowanie:

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: Olli » czwartek, 5 gru 2013, 19:03

ARMAFLEX probiere ich mal aus wird von Wohnwagen Hersteller empfohlen zur Isolierung. Hat jemand damit schon Erfahrung?

Gruß Olli aus Berlin :(

Awatar użytkownika
woj205
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ocieplenie wnętrza?

Postautor: woj205 » czwartek, 5 gru 2013, 20:22

ARMAFLEX jest rekomendowany do ocieplenia budek i ma własciwosci grzybobójcze, Miał ktoś z nimi doswiadczenie??
mam nadzieje ze nic nie pomyliłem
a tu link http://www.armacell.de/WWW/armacell/INE ... 2F003BD1BB

pozdrawiam
Octavia II kombi + n 126 n + BIOD 400 TD LUXE

Niewiadówkodystansonocy w 2016: 31 / 2689 km
Niewiadówkodystansonocy w 2017: 12 / 650 km
Niewiadówkodystansonocy w 2018: 27 / 4200 km
Niewiadówkodystansonocy w 2019: 22 / 1580 km
dystansonocy w 2020: 17 / 2920 km
dystansonocy w 2022: 4 /126


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości