Remont u maxim08

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5548
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Remont u maxim08

Postautor: kooba » wtorek, 18 mar 2014, 13:21

maxim08 pisze:Zastanawiałem się nad pozostawieniem oryginalnych lamp ale nowych, lecz po dłuższych przemyśleniach postanowiłem zdemontować całą elektrykę i pociągnąć na nowo.

Nie zapomnij o przeniesieniu przednich pozycji na górę przyczepy, najlepiej nad listwę okienną.

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 13:22

Poniżej parę innych fotek. zapomniałem wspomnieć, że mam już zakupione listwy led, ledy do wklejenia do wnętrza oryginalnych lamp, radio made in china za 60zł ale wystarczające na pena i karty bez płyt ale za to z radiem - i tak słucha się głównie radia, nawet się zdziwiłem jak gra na próbnym podłączeniu ale do cepki wystarczy (przecież jeździ się na wakacje a nie po to aby siedzieć w przyczepie), antenę, oraz głośniki zdemontowane z audi a3- poprzednie pioneera 13 z własnoręcznie wykonanymi mikro skrzynkami :P które niestety muszę zmodyfikować (dodać otwór) gdyż duszą się membrany przy większej mocy. Radio bedzie natomiast bardzo pomocne przy weekendowych wyjazdach jesiennych na ryby.
W planie jest remont zniszczonych elementów mebli (listwy) oraz podklejenie mocno rozpadających się pólek jak i oklejenie całości mebli nową okleiną.
DSCN2736.JPG

DSCN2737.JPG

DSCN2740.JPG
deszcz przerwał szpachlowanie z zewnątrz

DSCN2698.JPG
koło i montaż po odnowieniu i pomalowaniu cynkiem (koszt cynkowania>kupno nowych) zobaczymy ile wytrzyma taka naprawa/konserwacja, wszystkie elementy zamknięte wypryskane ,,siuwaksem" do profili

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 13:24

kooba pisze:
maxim08 pisze:Zastanawiałem się nad pozostawieniem oryginalnych lamp ale nowych, lecz po dłuższych przemyśleniach postanowiłem zdemontować całą elektrykę i pociągnąć na nowo.

Nie zapomnij o przeniesieniu przednich pozycji na górę przyczepy, najlepiej nad listwę okienną.

a właśnie miałem poczytać o przepisach - czy to jest nimi podyktowane czy tym aby nie dawały po oczach?

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 13:39

Kolejne pytania do wszystkich, ponieważ jedyną nienaruszoną rzeczą pozostały uszczelki w oknach otwieranych i ta wewnętrzna płyta dookoła okna, postanowiłem i tym się zająć. okazało się że do wymiany mam listwy drewniane skrywane pod uszczelką:
1pytanie jakiej grubości dawaliście zamiennie sklejkę? Oryginalna listwa ma gr. ok 18mm, ja mam sporo sklejki budowlanej gr 20-22mm i obawiam się że jak taką dam to będzie problem z uszczelką aby ją dobrze zamontować.
2 pytanie, czy waszym zdaniem malować tą wewnętrzną płytę (oryginalnie białą) czy czymś ją okleić, ewentualnie czym - jakieś propozycje z wprowadzonych przez was i sprawdzonych metodach?
DSCN2715.JPG

DSCN2741.JPG


Odnośnie tych rurek wzmacniających - sprawdzałem aluminium 2 rodzaje rur, 1 słaby i nic raczej nie dawał, 2 grubsza ścianka - wydawała się ok ale jak przyłożyłem siłę podobną jak przy prostowaniu dachu to ją sz.. trafił i tu pojawiła się stalowa, która sprawdziła się w pełni a biorąc pod uwagę fakt, że będzie wklejona to będzie działać na całej swojej długości to będzie jeszcze mocniejsza (podobnie jak w przypadku 2 desek leżących na plask jedna na drugiej podarte na końcach przeniosą dużo mniejszą silę niż 2 takie same zbite gwoździami bądź sklejone razem). Ale nadal się martwię jak dach zachowa się w przeciągu kilku lat, czy poprzecznie do rurek się nie załamie.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5548
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Remont u maxim08

Postautor: kooba » wtorek, 18 mar 2014, 13:46

Aha zapomniałbym o najważniejszym...
Fajny garaż :)

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Remont u maxim08

Postautor: Slawol74 » wtorek, 18 mar 2014, 13:51

świetna robota z tą ramą i następna cepka z hakiem :) .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5548
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Remont u maxim08

Postautor: kooba » wtorek, 18 mar 2014, 13:52

a właśnie miałem poczytać o przepisach - czy to jest nimi podyktowane czy tym aby nie dawały po oczach?

Kwestia dawania po oczach i czystej ludzkiej logiki. Jak masz pozycje wysoko to widać, że ciągniesz za sobą coś większego.

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 14:00

kooba pisze:Aha zapomniałbym o najważniejszym...
Fajny garaż :)

Ten z pierwszych zdjęć? Niestety nie mój - poprzedniego właściciela i był powodem mojej decyzji o zakupie, niby stała tam cały czas ale podczas remontu wyszło że może ostatnie 5 lat tam spędziła a resztę pod gołym niebem. W wakacje wybuduję wiatkę dla n-ki aby nie marzła pod śniegiem :D
Obrysówki - czyli kolejna dobra podpowiedź, dzięki.
Hak-kilka nocnych przemyśleń + wizyta na szrocie i efekt jaki widać. Przy okazji wzmocniłem nieco tył ramy, która jest dość delikatna :( . Nawet pozostawiłem oryginalną tabliczkę od haka.

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 14:13

Bym zapomniał o kolejnym nurtującym mnie problemie - woda użytkowa. Jakie macie polecane sprawdzone pomysły? Myślę o spryskiwaczu z pompką podobnie jak zrobił vvarrior + jakiś podgrzewacz w razie potrzeby. Takie rozwiązanie ogranicza pobór prądu (siła mięśni do pompowania), a biorąc pod uwagę fakt że większość czasu spędza się poza polem kempingowym, woda będzie głównie dla dzieci i do ewentualnego zrobienia kawy, tudzież w razie porannych suchości :wink:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont u maxim08

Postautor: reflexes » wtorek, 18 mar 2014, 14:30

W razie wystąpienia syndromu dnia następnego lepiej używać wody butelkowanej lub przegotowanej. Picie takiej która postoi w upale w wężykach, baniakach itp może się skończyć mało przyjemnie (np. Legionella). Ja u siebie nie mam w ogóle instalacji wodnej. Na kawę przyniosę w czajniku lub przygotowywanej do tego 5l bańce. Do umycia zębów czy przepłukania rąk wystarcza mała miska w której wodę wymieniam przy okazji wizyt w wcecie na kempingu. Najprostsza i najbardziej niezawodna z możliwych instalacji :lol: .

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 14:47

No właśnie a poza tym na polu dostęp do wody jest zawsze i rozbudowana instalacja staję się zbędna. Potrzebna jest tylko w przypadku kilkudniowych (do 3dni) wypadów a widząc niektóre instalacje zastanawiam się PO CO, brakuje jeszcze tylko jacuzzi :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont u maxim08

Postautor: reflexes » wtorek, 18 mar 2014, 14:54

Potrzebna jest tylko w przypadku kilkudniowych (do 3dni) wypadów

Ja od razu wykluczyłem wypady na dziko na najbliższe kilka lat więc nie mam też gazu i gotuje na prądzie. Ogrzewał się też będę w razie potrzeby z 230V.

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Remont u maxim08

Postautor: maxim08 » wtorek, 18 mar 2014, 14:59

A kwestia WC?
Postanowiłem nie inwestować w małe elektrownie atomowe gdyż i tak są rozwiązaniem sprawiającym wiele innych problemów (nie tylko códony jakże długo unoszący się aromat) a i tak w konsekwencji zajmują tylko miejsce. Dostępność WC jest wystarczająca na kempingach a można również nawiązać przy okazji dialog z innym przedstawicielem carawaningus pospolitus podczas jakże niezmiernie wysiłkowego zajęcia :P celem jednoczesnego zagłuszenia dźwięków odrurowych rozchodzących się po pomieszczeniach z większą ilością kabin jakże ubogich w systemy dźwiękochłonne. Przy okazji braku dostępu do TOITOIa można jednocześnie wzbogacić swoją wiedzę o przydatność różnego rodzaju dobrodziejstw natury (tu mam na myśli rozmiary dostępnego papieru jak i jego gramatury oraz ewentualnych niepożądanych skutków ubocznych) które człek docenia w momencie bytowania z naturą miejskiej dżungli mając do dyspozycji jedynie beton i kamienie oraz niezliczoną ilość bytów zwanych wczasowiczami, jakież wtedy niezmiernie doceniane są wszelakie zarośla szczególnie mocno zagęszczone. Dobra jeżeli chodzi o mnie to tyle w temacie przenośnych elektrowni.

Awatar użytkownika
Addeo
Posty: 129
Rejestracja: środa, 12 lut 2014, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Remont u maxim08

Postautor: Addeo » wtorek, 18 mar 2014, 19:17

maxim08 pisze:Kolejne pytania do wszystkich, ponieważ jedyną nienaruszoną rzeczą pozostały uszczelki w oknach otwieranych i ta wewnętrzna płyta dookoła okna, postanowiłem i tym się zająć. okazało się że do wymiany mam listwy drewniane skrywane pod uszczelką:
1pytanie jakiej grubości dawaliście zamiennie sklejkę? Oryginalna listwa ma gr. ok 18mm, ja mam sporo sklejki budowlanej gr 20-22mm i obawiam się że jak taką dam to będzie problem z uszczelką aby ją dobrze zamontować.


Dobrze rozumujesz, ważna jest tu grubość, aby w totalu dała Ci scianka odpowiednią grubość pod korytko uszczelki.
Ja dostosowałem grubość kantówki strugiem elektrycznym do własciwego wymiaru.

Sklejka myslę że jest na wyrost, ale jak komuś się wala po kątach to można użyć.
Adrian
N132t (1979) + Zastava Mediteran (1980) Opcjonalnie V70 (2000)

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Remont u maxim08

Postautor: kogut » wtorek, 18 mar 2014, 19:32

Ja właśnie zaczynam swój remont, i na bieżąco śledzę twoje zmagania, tak więc pisz, pisz i przede wszystkim rób dużo fotek.

Na jaką tapicerkę się decydujesz ??
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości