REMONT N126

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » poniedziałek, 27 paź 2014, 22:22

To jest to.
Tylko za dużo tam gratów.Chciał bym to uprościć.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » poniedziałek, 27 paź 2014, 22:50

CornBlumenBlau pisze:Paweł, z tą zmywarką to są zwykłe babskie fanaberie. Nic nie będę kupował i montował. Co to, woda w potoku wyschła, czy co? :mrgreen:

Dobra zmywarkę odpuszczamy,z władzą się nie dyskutuje

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: REMONT N126

Postautor: kooba » poniedziałek, 27 paź 2014, 23:25

pawlo fiona n126e pisze:O to mi chodzi,a jak by jeszcze do tego dołączyć kuchenkę gazową ,aby Fiona gotowała na zewnątrz.I tak kuchenkę zamierzałem kupić,bo mi w Chorwacji nie będzie schabowego w przyczepie smażyć.

Metody są dwie:
1. Wyciągasz butlę z kufra i podłączasz do kuchenki
2. Robisz szybkozłączkę na boku przyczepy i masz podłączenie kuchenki do instalacji przyczepowej

Ja mam wersję drugą, co prawda nie do kuchenki, ale to bez różnicy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

reflexes pisze:pawlo fiona n126e idealnym rozwiązaniem byłoby coś takiego co znalazłem kiedyś na stronie FKN http://www.fanklub-niewiadowek.com/fank ... omuro.html

Fajne, ale za dużo zabawy z rozkładaniem.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: REMONT N126

Postautor: reflexes » wtorek, 28 paź 2014, 07:31

Fajne, ale za dużo zabawy z rozkładaniem.

No w moim odczuciu ta kuchnia polowa to tylko na dłuższe wyjazdy. Na krótkie postoje bez sensu ale co ja się wypowiadam jak ja nawet garów na kempingu nie myję. Ja gotuje, żona sprząta :) . Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Ostatnio chciała, żebym jej to zmywanie ulepszył to jej większą i kwadratową miskę kupiłem, z reszta zgodnie z oczekiwaniami. :lol:

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: REMONT N126

Postautor: Nacia » wtorek, 28 paź 2014, 07:50

pawlo fiona n126e pisze:Renia gdzie ta zmywarka którą Maciek kupi ma być zamontowana? Montaż gratis masz u mnie

pawlo fiona n126e pisze:
CornBlumenBlau pisze:Paweł, z tą zmywarką to są zwykłe babskie fanaberie. Nic nie będę kupował i montował.

Dobra zmywarkę odpuszczamy,z władzą się nie dyskutuje

Odpuszczam sobie zmywarkę :(
CornBlumenBlau pisze: Co to, woda w potoku wyschła, czy co? :mrgreen:

:shock: nie możliwe ... nie wyschła woda ... co byśmy zrobili w upalne dni ... tam jest tak romantycznie :)
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
KMICIC
Posty: 60
Rejestracja: środa, 5 wrz 2012, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: REMONT N126

Postautor: KMICIC » wtorek, 28 paź 2014, 19:31

Witam, przeczytałem cały wątek i
gratuluje pomysłowości ,super wam to wyszło , mam małe pytanko? z czego wykonałeś te meble ? chodzi mi czy to płyta laminowana, czy panele i jakiej są grubosci? a w stosunku co do tego zmywaka na zewnątrz? to może zwykły zlew jednokomorowy z ociekaczem, montowany na np. profile od stołu w przyczepce podparty dwoma nogami? co ty na to ?
pozdrawiam: Kmicic
Citroen Xara Picasso + N126e + nowy nabytek N126N

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » wtorek, 28 paź 2014, 20:37

Kuba Ty jesteś jak zdrowie,podpowiedz mi jeszcze tylko gdzie mogę taką szybko złącze kupić.I tak przy okazji potrzebuję linków do reduktora,węża gazowego aby połączyć z butlą 3 kg i do tego trójnika który mam w kufrze wszystko żeby było skrętne na gwint. Doradź mi wiem ze tematy masz mocno ogarnięte.
Co do szafki masz racje,jednak ja chcę ją zdecydowanie uprościć.

KMICIC pisze:Witam, przeczytałem cały wątek i
gratuluje pomysłowości ,super wam to wyszło , mam małe pytanko? z czego wykonałeś te meble ? chodzi mi czy to płyta laminowana, czy panele i jakiej są grubosci? a w stosunku co do tego zmywaka na zewnątrz? to może zwykły zlew jednokomorowy z ociekaczem, montowany na np. profile od stołu w przyczepce podparty dwoma nogami? co ty na to ?
pozdrawiam: Kmicic

Dziękuję.Co do płyty jest to płyta z której produkuje się panele,tylko ja ją kupiłem w całości i wycinałem.Płyta jest grubości 6 mm.
Co do zlewu zamierzam właśnie wykorzystać zlew z naszych przyczepek.Z kuchenką gazową żeby Fiona mogła jeszcze gotować na zewnątrz,bo nie zawsze odpowiada mi że gotuje w przyczepie.Co do podparcia muszę to jeszcze sobie wszystko przemyśleć,na pewno musi być lekkie i szybkie w rozkładaniu.I pozostaje jeszcze jedna kwestia jak to wszystko przewozić,i tu też mam pewien pomysł.
Oj nie będzie ta moja przyczepka miał spokojnego zimowania.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » wtorek, 28 paź 2014, 20:42

nacia pisze: :shock: nie możliwe ... nie wyschła woda ... co byśmy zrobili w upalne dni ... tam jest tak romantycznie :)

To prawda Reniu jest tam cudownie,a co do zmywarki nic się nie przejmuj popracujemy jeszcze nad tym naszym Twardzielem.
Tylko najpierw zmiękczymy go nalewka Bieszczadzką.Pozdrawiamy.

Awatar użytkownika
KMICIC
Posty: 60
Rejestracja: środa, 5 wrz 2012, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: REMONT N126

Postautor: KMICIC » wtorek, 28 paź 2014, 20:51

Dziękuję.Co do płyty jest to płyta z której produkuje się panele,tylko ja ją kupiłem w całości i wycinałem.Płyta jest grubości 6 mm.

Pawlo czy możesz mi zdradzić gdzie można taką płytę zakupić? myślę ze to jest genialny pomysł na wykonanie lekkich mebli, pewnie kolorystyka tych płyt jest obszerna ?, dzięki z góry
pozdr: Kmicic
Citroen Xara Picasso + N126e + nowy nabytek N126N

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » wtorek, 28 paź 2014, 21:17

Mielec tylko i wyłącznie swego czasu produkowano ją u nas.Obecnie produkcje paneli przeniesiono więc i płytę przestali produkować i sprzedają to co zostało. Wymiar płyty 207cmx260cm cena 65zł za sztukę,ostatnio tam byłem mają jeszcze wybór.Co do ciężaru podnieś paczkę paneli, o dźwigałem się tego pracowałem przy tym.Ja miałem tą płytę wykorzystać do wykończenia w domu jednak plany się zmieniły i tak stała kilka lat w garażu aż doczekała się zastosowania.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: REMONT N126

Postautor: kooba » wtorek, 28 paź 2014, 22:22

pawlo fiona n126e pisze:Kuba Ty jesteś jak zdrowie,podpowiedz mi jeszcze tylko gdzie mogę taką szybko złącze kupić.I tak przy okazji potrzebuję linków do reduktora,węża gazowego aby połączyć z butlą 3 kg i do tego trójnika który mam w kufrze wszystko żeby było skrętne na gwint. Doradź mi wiem ze tematy masz mocno ogarnięte.

Widzę, że masz w kufrze wolne jedno odejście z wielozaworu, więc nie ma żadnego problemu. Szybkozłączka jest montowana na rurkę 8mm czyli reduktor zostaje ten co jest teraz. Wystarczy trochę rurki miedzianej i masz zrobione. No oczywiście jeszcze kawałek miękkiego wężyka od szybkozłączki do kuchenki.
Link: http://allegro.pl/szybkozlaczka-gazowa- ... 81201.html

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » wtorek, 28 paź 2014, 22:32

Super Kuba zaraz kupię,dziękuję.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 6 gru 2014, 00:29

I znowu narobiłem zaległości, po troszku trzeba to ponadrabiać.
Z kufra staram się jak najwięcej rzeczy poprzenosić ,więc przyszedł czas na podkładki podpory.
Poprzednie miałem wykonane z laminatu i za każdym razem podkładałem je.Teraz zrobiłem je z aluminium (oczywiście w moim ulubionym ryflu) i zamontowałem je na stałe,według sposobu podglądniętego u Maćka.
Obrazek
Fionie zrobiłem suszarkę(również z laminatu) bo mi ciągle wieszała mokre rzeczy na odciągach,co mnie denerwowało.
Obrazek
Od spodu podkleiłem piankę aby nie opierało się o listwę aluminiową.
Obrazek
Jutro dalszy ciąg moich wypocin.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONT N126

Postautor: vvarrior » sobota, 6 gru 2014, 03:21

Fajne fajne:) . Stopki wytrzymają miękkie i nierówne podłoże? Bo mnie też "gotują" podkładki( ja mam kloce drewniane) które trzeba rozłożyć i wcelować... a tu deszcz.. śnieg... wiatr czy poprostu pić się chce;)...W suszarce widzę otwory. To na sznurki a drugi uchwyt z przodu?
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: REMONT N126

Postautor: reflexes » sobota, 6 gru 2014, 09:42

Panowie, podkładki są fajnie, gotowe i nie drogie na przykład tu http://goliat.com.pl/podkladki-podpor-p ... ,5212,4068 .
Oczywiście ja też uwielbiam zrobić coś samemu tylko zastanawiam mnie czy te blachy to nie będą się w czasie jazdy zbyt mocno tłukły?
Co do suszarki to też taką wyrzeźbiłem ale chwalił się nie będę, bo zrobiłem ją w jakieś 10 minut z jakiegoś walającego się kawałka listewki więc nie wygląda on tak profesjonalnie. Gratuluje dbałości o szczegóły. U mnie to zawsze jakoś kuleje.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości