Remont nie dla pedantów

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Miron EZD » wtorek, 7 cze 2022, 11:51

A może był chwilowy zanik grawitacji, wtedy jest to możliwe :lol:

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Drednot » wtorek, 7 cze 2022, 12:19

ruciak76 pisze:A ja obstawiał bym że woda "deszczowa" podcieka raczej pod przykręconą do budy listwą zawiasową, miałem tak w zapiekance i też szukałem przyczyny w samym zawiasie a okazało się że odkręcenie listwy zawiasowej i przykręcenie na butylową taśmę przyniosło pozytywny efekt i przeciek znikł.

To raczej nie przyczyna. Po pierwsze listwa ta była rozebrana, oczyszczona itp. i z powrotem zamontowana jakieś 4 lata temu. Właśnie jest pod nią butyl. Po drugie jak robiłem testy wodne to wyraźnie ciekło dopiero jak lałem na sam ten ślimak - i to wcale nie do góry tylko tak jak deszcz pada czyli w dół. Lałem b. delikatnym strumieniem.
Samoogon pisze:Często w akwarium spotykam się z takim problemem, woda potrafi pełzać w górę nawet kilka centymetrów. Wystarczy, żeby jakiś uchwyt tylko dotykał tafli wody i już pięknie wszystko zasuwa na zewnątrz. Tutaj musisz chyba szukać rozwiązania tej zagadki.

Nie wiedziałem, że aż tak to działa. Może jest coś na rzeczy.
Forum skonsultowane, więc nic nie pozostało mi nic innego jak wysunąć szybę i zobaczyć ;-). Może ten "ślimak" z listwy co do szyby jest przymocowana jest jakiś wyszczerbiony w którymś miejscu?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Samoogon

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Samoogon » wtorek, 7 cze 2022, 15:11

IMG_20220607_150411.jpg

IMG_20220607_150400.jpg

Zobacz, to jest noga lampy nad akwarium, którą drukowałem, jak widać na zdjęciach jej lewa strona jest długa, w pierwszej wersji były jednakowe, ale jeśli ta od wewnątrz sięgała wody potrafiła "wypompować" przez noc 1.5 cm wody z akwarium...
Teraz dla pewności ledwo co obejmuje szybę, nie twierdzę, że to jest przyczyna ale trzeba by to sprawdzić.

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: dankm » wtorek, 7 cze 2022, 17:25

Ten ślimak to żadna bariera dla wody, przy kominie klepię blachę na podwójny rąbek żeby wyeliminować przecieki. Producenci blachy nawet podają, że woda potrafi od 7 do 10 cm podejść pod górę.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Drednot » środa, 8 cze 2022, 10:12

dankm pisze:Ten ślimak to żadna bariera dla wody, przy kominie klepię blachę na podwójny rąbek żeby wyeliminować przecieki. Producenci blachy nawet podają, że woda potrafi od 7 do 10 cm podejść pod górę.


Ja rozumiem, ale skoro to jest takie "normalne zjawisko" to czemu nigdy wcześniej nie przeciekało tą drogą (a Niewiadówkę 126 mam praktycznie od dziecka) i czemu nikomu na forum się to nie zdarzyło?

Inna rzecz że przyczepka teraz stoi od ok 2 miesięcy bez przykrycia plandeką i pomimo obfitych deszczy... nie przecieka.

Kocham to w tej Niewiadówce - nigdy nie wiesz ;-)
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: stachu_gda » środa, 8 cze 2022, 10:16

Mimo wszystko zacząłbym od zdemontowania okna może coś zepsułeś przy uszczelnianiu, może po wkręcie cieknie bo zardzewiał?

Rozumiem że okno siedzy w listwie prawidłowo na całej szerokości, nie rozłazi się nigdzie nic?

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Drednot » środa, 8 cze 2022, 17:05

stachu_gda pisze:Mimo wszystko zacząłbym od zdemontowania okna może coś zepsułeś przy uszczelnianiu, może po wkręcie cieknie bo zardzewiał?

Rozumiem że okno siedzy w listwie prawidłowo na całej szerokości, nie rozłazi się nigdzie nic?


Nie rozłazi się. Wszystko porządnie przytwierdziłem i uszczelniłem (przynajmniej tak mi się wydaje) a wkręty wymieniłem na nierdzewne.

Ale dziękuję za poradę i w pełni ją rozumiem, bo to była pierwsza rzecz o której pomyślałem i którą sprawdzałem, bo przecież to jest najczęstsza przyczyna.

Do głowy by mi nie przyszło, że to cieknie przez tego "ślimaka" bo przecież nie ma prawa (tak został zaprojektowany by nie ciekło).
No ale - tak jak już pisałem - pryskałem w różne miejsca listwy i moja diagnoza, ku mojemu osłupieniu, była że to cieknie spod tego ślimaka.
Testy robiłem na kempingu na żywo. Potem obkleiłem szarą taśmą i tak dożyliśmy końca urlopu. Następnie przyczepa poszła pod plandekę.
Dwa miesiące temu plandekę zdjąłem i kilka deszczy przeszło i teraz nie cieknie. Ale nie wierzę w cudowne ozdrowienie. Więc muszę się tematowi przyjrzeć by nie być zaskoczonym w wakacje
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: misha22 » środa, 8 cze 2022, 20:13

Może wtłoczenie tam po długości smaru np. silikonowego zatrzyma wodę. Drugie rozwiązanie to pomoc Jańcia od posłusznej wody, czyli pana Pieczkę z cudownego filmu "Jańcio Wodnik".
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: stachu_gda » środa, 8 cze 2022, 20:22

Drednot, mi się wydaje że musiało cieknąć gdzie indziej i nie jest to zależne od podciekania które uzyskałeś podczas testów. To nie jest możliwe, żebyś prawidłowo zamontował niewadliwe okno, i jako jedyny miał problem z przeciekami podczas deszczu. Nikomu się taki problem nie zdarzył, musi być jakiś powód.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Drednot » wtorek, 14 cze 2022, 01:36

Wyjąłem szybę i okazało się że "zawias ślimakowy" szyby był upaćkany butylem. Jak ten butyl się tam dostał nie mam pojęcia ale się domyślam.

On mocno wystawał spod listwy przyczepionej do budy. Prawdopodobnie, gdy było gorąco się rozciągał i stawał się bardziej lepki. Otwierając i zamykając szybę niejako "nawijał" się na ten zawias.
Oczyściłem wszystko, wsunąłem spowrotem.

Dziś przeszła potężna ulewa i jest ucho. Zobaczymy jak będzie dalej.

Bardzo dziękuję za wszystkie porady! Zwłaszcza te o właściwościach "antygrawitacyjnych" wody. Ten numer z lampką od akwarium Samoogona jak i tekst o tym że woda na dachu może i 10 cm do góry podziec Dankm-a zrobiły na mnie wrażenie.

20220608_195459.jpg
20220608_195504.jpg
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Drednot » piątek, 8 wrz 2023, 12:38

Czołem Wszystkim!

Tym postem chciałem tylko dać znać, że żyjemy, że nasza przyczepka jest nadal w użyciu, że choć się nie udzielam to uważam to forum za jedno z moich ulubionych miejsc w Internecie.

IMG_20230608_203931.jpg


Dziękuję że jesteście, choć widzę że użytkowników laminatów ubywa ale sercem pozostają.
Niewiadówka to jednak stan umysłu. Jakkolwiek byśmy na nią narzekali i mieli jej dość (sam tak mam) to jednak jest coś w niej co przyciąga i nie pozwala wymazać jej z życia i/lub pamięci.

W tym roku byliśmy naszą 132 w Danii w 5 osób (słownie pięć).
Nie potrafię tego wytłumaczyć jak to się stało że nie było z tym większych problemów.
I o dziwo, nasz wyjazd do Chorwacji kilka lat temu, z dziećmi o wiele mniejszymi i w klimacie o wiele bardziej przyjaznym (w Danii było chłodno, padało i wiało - nie dało się wiele zrobić poza przyczepką) pamiętamy jako trudniejszy - jeżeli chodzi o bytowanie w przyczepie. Wtedy nam się wydawało że jest tłoczno i każdy sobie wchodzi na odcisk.
Jak to wytłumaczyć? Nie mam pojęcia.

Wrzucę za jakiś czas parę fott z tegorocznego wyjazdu.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont nie dla pedantów

Postautor: Drednot » poniedziałek, 11 wrz 2023, 16:55

Kilka fot z naszej podróży do Danii:

Dania132 (3).jpg
Kameralny kemping (jedno miejsce na przyczepę lub namiot) a w tej "wiacie" w tle dwa otwarte (zamknięte tylko moskitierą) "pomieszczenia" do spania z materacami dla 4-5 osób każde (warunki spartańskie, ale na brak klientów gospodarz nie narzekał).

Dania132 (5).jpg

Dania132 (4).jpg

Dania132 (7).jpg

Dania132 (1).JPG

Dania132 (2).JPG

Dania132 (10).jpg

Nocleg w centrum Szczecina - warunki jak na zdjęciu (jest to plac dla autokarów rejsowych) ale za to blisko centrum i bardzo miła i współpracująca obsługa dyspozytorni.
Dania132 (11).jpg
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości