Remont - ENKA ala IGŁA

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: mannt » środa, 9 cze 2021, 19:11

Ale konkretne zakupy zrobiłeś... chwal się gdzie i za ile takie zabawki

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » czwartek, 10 cze 2021, 15:38

Kampi.pl, Interkamp. Ceny podobne w jakimkolwiek sklepie karawaningowym.

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: mannt » czwartek, 10 cze 2021, 15:47

Myślałem, że może jakieś dojście do promocyjnych cen masz, że tak zaszalałeś.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » czwartek, 10 cze 2021, 17:32

Na rabat nie ma szans. To jest towar deficytowy i rozchodzi się na pniu. Miałem zamówiony bojler gazowy który teraz doszedł jednak na razie zrezygnowałem z zakupu. W sklepie powiedzieli że nie ma problemu bo od kilku miesięcy dostali tylko kilka sztuk a chętnych jest sporo więcej.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 13 cze 2021, 20:27

1.jpg
Stary piec zdemontowany. Obecna blacha wylatuje z otworu który muszę trochę powiększyć aby założyć nową osłonę. Sądziłem że stara zostanie ale podstawa nowego pieca ma inny kształt i palnik haczy.
2.jpg
Rurka zasilająca jest z sitkiem jednak bez baryłki i nakrętki. Fart, że została mi nowa z węża do reduktora.
3.jpg
I gotowe.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » sobota, 19 cze 2021, 17:28

Zbliża się urlop więc wypadałoby skończyć montaż; myślałem że będzie to bardziej na zasadzie plug&play ale niestety, było deko rzeźbienia.
2 (10).jpg
Kominek na swoim miejscu.
2 (11).jpg
Panel również.
2 (13).jpg
Went założony ale było trochę kłopotu z podłączeniem rur bo stary went miał wyjścia pod innym kątem. Niewiele ale miał.
2 (1).jpg
Piec gotowy do testu.
2 (8).jpg
Temperatura nie sprzyja...
2 (4).jpg
...ale odpalić trzeba.
2 (14).jpg
Trochę zakrztusił, pokaszlał, ale to jego pierwszy ogień.
2 (15).jpg

2 (16).jpg

Samoogon

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Samoogon » sobota, 19 cze 2021, 20:25

Gratki, chyba pierwszy taki sprzęt w fanklubie :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: RAFALSKI » sobota, 19 cze 2021, 21:26

Super :) Zastanawia mnie tylko dlaczego sterowanie ventem jest na osobnym panelu a nie jak we wcześniejszym wydaniu, na obudowie. Wydaje mi się, że tak było wygodniej ale może był jakiś konkretny powód zmiany, związany np. z inną wysokością czujnika temperatury który tam siedzi, względem pieca.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » sobota, 19 cze 2021, 23:25

RAFALSKI pisze:Super :) Zastanawia mnie tylko dlaczego sterowanie ventem jest na osobnym panelu a nie jak we wcześniejszym wydaniu, na obudowie...

Są dwie opcje do wyboru: panel osobno i na obudowie. Ja wybrałem osobno bo miałem obawy czy panel nie "klęknie" po jakimś czasie z powodu np.kurzu (wszak jest poziomo) lub dużych wahań temperatury.
RAFALSKI pisze:... może był jakiś konkretny powód zmiany, związany np. z inną wysokością czujnika temperatury który tam siedzi, względem pieca.

Czujnik temperatury jest w wentylatorze, nie w panelu.
2 (5).jpg
Poskładany do kupy 8-)
2 (6).jpg
Zastanawia mnie dlaczego producent zrobił tak wysoko obudowę. Do podłogi jest ponad 4cm, można niechcący postawić tam stopę i uszkodzić kapilarę.
2 (7).jpg
Zdecydowałem się dorobić kawałek blaszki aby osłonić delikatny element.
2 (9).jpg
To na tyle ;)
Załączniki
2 (2).jpg
2 (3).jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » poniedziałek, 28 cze 2021, 21:26

RAFALSKI pisze:Nie wiem czy dobrze zrobiłeś bo klej z linku to jest uniwersalny glut budowlany po prostu dobrze przyczepny....Tak się składa, że też na dniach przerabiałem szybę kuchenną na podwójną z naklejaniem folii :) Doklejałem plexi 3 mm klejem przeznaczonym do tworzyw sztucznych: http://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=180.

Niestety sprawdził się czarny scenariusz i po 3 latach glut puszcza. Odchodzi przednia i tylna szyba. Czy Twój glut się sprawdza i trzyma? Może ktoś ma sprawdzony inny specyfik/metodę i się pochwali.

20210628_174757.jpg

20210628_174811.jpg

Samoogon

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 28 cze 2021, 22:42

Żaden glut nie zadziała, doświadczenie z akwarystyki. Klej musi być stricte do plexy/poliwęglanu. Hasło acryfix, tanio nie jest, ale będzie skutecznie w odróżnieniu od glutów które dają tyle co plastelina za dzieciaka. Efekt chwilowy, wiem bo też już nie mam podwójnych szyb, znaczy mam, ale osobno ;) nie ja je kleiłem, ale zaleta tego jest jedna, wyczyścić da się w siedem minut :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Murano » wtorek, 29 cze 2021, 05:02

Będę robił w wielorybie jeszcze przed urlopem tym:
https://allegro.pl/oferta/soudal-klej-u ... 0672677706
Urzekł mnie ostatni akapit opisu "Elastyczne połączenia elementów w konstrukcjach poddawanych wibracjom" oraz "Doskonała przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych - również wilgotnych: szkła i ceramiki, metali, większości tworzyw sztucznych, np. PCV, styropianu, poliakrylatów i poliwęglanów, betonu, cegły, kamienia naturalnego, płyty gipsowo-kartonowej, drewna i materiałów drewnopochodnych".
Ciężko mi zachwalać kiedy jeszcze w tubce siedzi...
Zobaczymy po zamontowaniu i pierwszym sezonie na trasie.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 29 cze 2021, 07:00

tantalos pisze: Czy Twój glut się sprawdza i trzyma?

Niestety nie, klej który zastosowałem też puścił. Niby do tego przeznaczony... Z tego co wszędzie czytałem to chyba tylko ten o którym pisze Samoogon działa jak należy. Ale nie testowałem, olałem temat bo to było okno kuchenne.

Samoogon

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Samoogon » wtorek, 29 cze 2021, 08:11

Murano pisze:Będę robił w wielorybie jeszcze przed urlopem tym:
https://allegro.pl/oferta/soudal-klej-u ... 0672677706
Urzekł mnie ostatni akapit opisu "Elastyczne połączenia elementów w konstrukcjach poddawanych wibracjom" oraz "Doskonała przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych - również wilgotnych: szkła i ceramiki, metali, większości tworzyw sztucznych, np. PCV, styropianu, poliakrylatów i poliwęglanów, betonu, cegły, kamienia naturalnego, płyty gipsowo-kartonowej, drewna i materiałów drewnopochodnych".
Ciężko mi zachwalać kiedy jeszcze w tubce siedzi...
Zobaczymy po zamontowaniu i pierwszym sezonie na trasie.

Czyli również będziesz robił na dwa razy ;)
RAFALSKI pisze:
tantalos pisze: Czy Twój glut się sprawdza i trzyma?

Niestety nie, klej który zastosowałem też puścił. Niby do tego przeznaczony... Z tego co wszędzie czytałem to chyba tylko ten o którym pisze Samoogon działa jak należy. Ale nie testowałem, olałem temat bo to było okno kuchenne.


Ja mam to wytestowane, (jak masz możliwość wypompować kilkaset litrów wody na podłogę to raczej zwracasz uwagę na wszyskie szczegóły ;) ) jedyny klej który potrafi bezpiecznie skleić akwarium bądź osprzęt do niego. Dodatkowo da się to zrobić tak, że będzie się wydawało, że to jest jedna całość. Jeśli komuś nie zależy na estetyce są kleje epoksydowe, dwuskładnikowe i inne mazidła, które też dają radę(ale przeznaczone tylko do plexi, nie cuda wianki z allegro) ale acryfix to jedyny klej który spełnia warunek pewnego połączenia i estetyki. Pytanie czego potrzebujemy klejąc nasze podwójnie okna...


Może ktoś połączyć posty? Nie ogarnąłem ;)

Mówisz i masz :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: oko » wtorek, 29 cze 2021, 09:51

Murano pisze:Będę robił w wielorybie jeszcze przed urlopem tym:
https://allegro.pl/oferta/soudal-klej-u ... 0672677706

Nie chcę Cię martwić, ale nie zadziała. Swego czasu handlowałem Soudalem i znam te wyroby. To się nie nadaje do plexi a do szyb w Niewiadówkach to już w ogóle. Myślę, że Przemek wie co mówi o Acryfixie.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości