Remont Enki

czyli nasza walka z przyczepą...
BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » piątek, 28 paź 2016, 19:03

Witam. Poprzednia moja przyczepa odjechała do nowego właściciela i trzeba było zacząć poszukiwania troszkę większej. Kilka dni temu znalazłem Ją we Wrocławiu. Telefon, oglądanie, decyzja i wleczemy do domu. I tak oto stoi sobie pod oknami i cieszy mój wzrok. Poprzedniego właściciela troszkę poniosła fantazja w doborze tapicerki bo były jej cztery rodzaje. Z wyposażenia na pokładzie jest lodówka polar TA 60. Ponoć miała zamontowany klimatyzator. I stąd ta dziura w boczku. Myślę żeby w to miejsce przenieść lodówę a na kratce zamontować dodatkowy wentylator. Czy lodówa zostanie to jeszcze nie wiem. Na pewno jakaś będzie.Plan remontowy jest taki. Ekrany i nowa tapicerka. Podłoga trochę chodzi więc trzeba zajrzeć pod sklejkę o co kaman. W miejscu małego łóżka ma być piętrowe dla dzieciaków, całą elektrykę chcę pochować pod podłogę. Meble do odświeżenia. Zapewne okleina wyląduje na nich. No i najazd do rozebrania bo tuleje się tłuką.
IMG_20161027_112610.jpg
IMG_20161027_124758.jpg
IMG_20161028_104743.jpg
I pytanie czy to oryginalny Niewiadówkowy transformator z 220 na 12V?
IMG_20161028_170710.jpg
Fantazja poprzedniego właściciela
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont Enki

Postautor: popiolekpolska » piątek, 28 paź 2016, 22:19

No trzeba przyznać mieli fantazje z tapicerką . Ja mam troszkę inny oryginalny transformator z prostownikiem, a lodówka wygląda jak TA 71.Fotkę trafa wstawię jutro.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Remont Enki

Postautor: sterciu » sobota, 29 paź 2016, 13:51

Patrząc po tych ptaszkach ponaklejanych to chyba nawet wiem od kogo we Wroclawiu kupiona ;). Gratuluje zakupu i życzę cierpliwości przy remoncie ;).
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » sobota, 29 paź 2016, 15:44

Ptaszki charakterystyczne. Temperatura spada wiec co bede mogl zrobic teraz to zrobie. Przez zime graty bede zbieral. Napewno zmienie tylne swiatla bo te niczym z przyczepy traktora draznia mnie okrutnie. Wczoraj po dlugiej walce meble wylecialy a wykladziny naklejone przez poprzenich wlascicieli nie stawialy oporu. Podloga tez raczej do wymiany. Miejscami sklejka pracuje. Ladniejszej mojej polowie nie podoba sie lodowa. Moze kwestia pomalowania jej, odswiezenia. Uszczelka z magnesem slabo trzyma i musze popytac czy to jest do zrobienia. Napewno druga lodowa bedzie w przedsionku.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Remont Enki

Postautor: sterciu » sobota, 29 paź 2016, 16:31

Mnie tez draznily swiatla z tyłu ,spodobała mi sie wizja pewnej enki z holandii która widziałem na foto tu na forum i postanowiłem stworzyc coś podobnego co widac tu na zdjęciach: viewtopic.php?f=38&t=6739

A lodowke u siebie okleiłem blachą inox i odrazu stary szmec polarowski odmłodniał :).
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont Enki

Postautor: popiolekpolska » niedziela, 30 paź 2016, 18:12

Jak pisałem wyżej fabryczny zasilacz u mnie jest taki. Jest do niego również płyta montażowa. Co do lodówki to są dostępne nowe uszczelki. A wygląd zewnętrzny to już zostawiam wyobraźni :D :shock:
Załączniki
20161030_163117.jpg
20161030_163129.jpg
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » poniedziałek, 31 paź 2016, 02:03

Widocznie w temacie transformatorow to dawali pewnie jakie byly. Lodowe wyposaze w nowa uszczelke i pomyslimy co dalej.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 8 lis 2016, 20:30

Jakoż, że nie mam możliwości dłubać przy przyczepie pod dachem to jestem skazany na kaprysy pogody. Po ciężkim boju śruby mocujące budę poddały się. Co ciekawe dwie tylne wymagały pomocy szlifierki kątowej, natomiast pozostałe o dziwo poddały się bez walki. Zastanawiało mnie, dlaczego podłoga tak się ugina. Obstawiałem nadgniłe kantówki. Po żmudnej walce z karbowanymi gwoździami stwierdzam, że to wina konstrukcji podłogi i zbyt małej ilości kantówek i płytkich korytek na kantówki. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie. I teraz pytanie czy wystarczy płyta osb 15mm dla usztywnienia czy pomiedzy kantówki wlaminować poprzeczki i stworzyć coś w rodzaju kratownicy. Chociaż z drugiej strony wydaje mi się jakby dodać do ramy poprzeczne teowniki to powinno wzmocnić i usztywnić podłogę. Takie moje przemyślenia.

Elektryka i oświetlenie zewnętrzne wymaga poprawy. Wywaliłem okrągłe odblaski i zamontowałem takie fikuśne lampeczki zakupione u Dariusa
lampa G17 żółta.jpg
. Elektryka docelowo ma iść pod podłogą. Usunąłem ori kuchenkę i zlew. Zastanawiam się nad pozostawieniem instalacji gazu. Tylko czy zostawić oryginalną rurę gazu czy wymienić na węża? Czy będę używał? na dzień dzisiejszy kuchenka ma być w przedsionku. Czy się przyda instalacja? Nie wiem. trzecie światło stop trafiło na okno.

Zastanowię się nad podłogą i wezmę się za najazd. Tuleje się tłuką i wymagają wymiany.

Wracając do uginającej się podłogi.
Czy ktoś próbował usztywniać ją żywicą? Wylać z wiadro żywicy na spód skorupy. Tylko czy sama żywica bedzie na tyle wytrzymała.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Remont Enki

Postautor: TomekN126N » wtorek, 8 lis 2016, 20:53

Elektryka i oświetlenie zewnętrzne wymaga poprawy. Wywaliłem okrągłe odblaski i zamontowałem takie fikuśne lampeczki zakupione u Dariusa


Tez mam takie, fajnie wyglądają w N-ce. Są na żarówki C5W, ale po dwóch sezonach użytkowania i mocowania się z przepalającymi się ledowymi, czy wypadającymi zwykłymi, raczej zalutuję paski ledowe. Ale same lampki ogólnie ok.

. Elektryka docelowo ma iść pod podłogą.


Lepiej nie, bo nie będziesz miał dostępu do kabli, a wiadomo, zawsze coś się kombinuje/ulepsza. Ja dociąłem nową wykładzinę z pięciocentymetrowym zapasem po obu bokach w stosunku do starej i ładnie się zawinęła na ścianę. To ma dwie zalety: 1. rozlany przypadkiem płyn nie wnika pod podłogę, a 2. kable są ukryte pod ścianą za wykładziną i jest do nich dostęp.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 8 lis 2016, 22:20

W sumie może i racja żeby kabli nie chować pod podłogę. Sklejkę miałem przylaminowaną do ścian. Nie wiem w jakim celu. Może miała poprawić sztywność budy? W planach mam solar i piec więc i tak jakieś kable będą musiały pod podłogą iść . co do lampek to zobaczę jak się beda spisywały.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

jaro12331
Posty: 210
Rejestracja: sobota, 24 lis 2012, 21:08

Re: Remont Enki

Postautor: jaro12331 » wtorek, 8 lis 2016, 22:54

BoskiWalenty pisze:Jakoż, że nie mam możliwości dłubać przy przyczepie pod dachem to jestem skazany na kaprysy pogody. Po ciężkim boju śruby mocujące budę poddały się. Co ciekawe dwie tylne wymagały pomocy szlifierki kątowej, natomiast pozostałe o dziwo poddały się bez walki. Zastanawiało mnie, dlaczego podłoga tak się ugina. Obstawiałem nadgniłe kantówki. Po żmudnej walce z karbowanymi gwoździami stwierdzam, że to wina konstrukcji podłogi i zbyt małej ilości kantówek i płytkich korytek na kantówki. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie. I teraz pytanie czy wystarczy płyta osb 15mm dla usztywnienia czy pomiedzy kantówki wlaminować poprzeczki i stworzyć coś w rodzaju kratownicy. Chociaż z drugiej strony wydaje mi się jakby dodać do ramy poprzeczne teowniki to powinno wzmocnić i usztywnić podłogę. Takie moje przemyślenia.

Elektryka i oświetlenie zewnętrzne wymaga poprawy. Wywaliłem okrągłe odblaski i zamontowałem takie fikuśne lampeczki zakupione u Dariusa lampa G17 żółta.jpg. Elektryka docelowo ma iść pod podłogą. Usunąłem ori kuchenkę i zlew. Zastanawiam się nad pozostawieniem instalacji gazu. Tylko czy zostawić oryginalną rurę gazu czy wymienić na węża? Czy będę używał? na dzień dzisiejszy kuchenka ma być w przedsionku. Czy się przyda instalacja? Nie wiem. trzecie światło stop trafiło na okno.

Zastanowię się nad podłogą i wezmę się za najazd. Tuleje się tłuką i wymagają wymiany.

Wracając do uginającej się podłogi.
Czy ktoś próbował usztywniać ją żywicą? Wylać z wiadro żywicy na spód skorupy. Tylko czy sama żywica bedzie na tyle wytrzymała.



też mam takie już 2 lata i spisują się świetnie nic nie przepala się tylko dobrze trzeba dogiąć blaszki

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Remont Enki

Postautor: degustibus » wtorek, 8 lis 2016, 23:19

Ja dałem 12mm OSB. Podłoga jest trochę elastyczna, myślę że to taki urok tej konstrukcji. Jeśli chcesz usztywnić to ja bym zalaminował dodatkowe kantówki równolegle do istniejących. NIE WYLEWAJ wiadra żywicy, wiesz ile to będzie parować?
Dlaczego chcesz zlikwidować kuchenkę? Przedsionek?
Ok, mija sezon, nie masz jeszcze dość i decydujesz że jedziesz na kemping pod koniec września. Już jest zimno ale nie pada więc można jechać. Rano 5st C. Ciekawe kto kogo będzie wyganiał w piżamie na zewnątrz aby nagrzać wodę na herbatę/kawę? :)

UN możesz zregenerować (jeśli masz sprawny amortyzator) metodą dorobienia nadwymiarowego suwadła i rozwierceniem istniejących tulejek. Opisałem to w dziale podwozie.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » środa, 9 lis 2016, 00:11

kuchenkę mam przenośną podłączoną do małej butli. W wakacje spisywała się znakomicie w przedsionku zapiekanki. Generalnie szafkę bedę budował od nowa i łóżka piętrowe dla chłopaków. Oryginalnie jest chyba sklejka 8 mm, jeżeli dam 12 lub 15mm osb to sama w sobie ją usztywni. Żywicy nie mam zamiaru wylewać, ot taka myśl. Poczytam Twój wątek o suwadle. W sumie to mam tuleje już zakupione nowe i leżą i czekają.

Gdzieś w przyszłości chciałbym piec zamontować więc gaz wskazany byłby. Generalnie to myślałem, żeby podprowadzić gaz do budy i jakoś sprytnie go schować w szafce. I tylko by pozostała kwestia podpięcia kuchenki przenośnej. Kampery mają zewnętrzne gniazdo przyłączeniowe. Może coś takiego?
gaz gniazdo.jpg

Zamykane na kluczyk więc dzieciaki nie beda grzebały.
Nie wiem. Na razie myśle, czytam, szukam i zapisuje pomysły.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Remont Enki

Postautor: degustibus » środa, 9 lis 2016, 19:36

Oryginalnie była sklejka 10mm. Z tym, że sklejka konstrukcyjnie jest sztywniejsza od OSB. Dlatego dałem 12mm OSB. Tyle max da się dopasować do tej białej uszczelki wokół futryny drzwi.
Ok, z kuchenką jak wolisz. Ja mam w środku, używam jej do gotowania wody, gotowania ziemniaków, podgrzania wcześniej zrobionego obiadu. Jak w rachubę zaczyna wchodzić smażenie schaboszczaka to wyciągam drugą, turystyczną butlę i smażę na zewnątrz :)

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » środa, 9 lis 2016, 20:27

Chwilowo temat podłogi zawieszam. Dzisiaj skupiłem się na UN. Rozebrałem je. Od urodzenia chyba nie było demontowane. I pytanie dotyczące amortyzatora. Jak powinien zachowywać się sprawny amortyzator i jak poznam, czy jest sprawny lub uszkodzony? Mój amortyzator wciska się z oporem i bardzo powolutku samoistnie wysuwa się. Suwadło w miejscu gdzie jest mieszek posiada powierzchowny nalot rudej. Poza tym wszystkie elementy przeszły kąpiel w ropie.

Skoro najazd rozebrany może warto zainwestować w zderzak. Gdzieś na forum widziałem filmik z crasch testów takiego ustrojstwa. W zeszłym roku w Częstochowie widziałem takie cos u jednego z kolegów.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości