N126e Samoogonowa ruina - remont podejście pierwsze

czyli nasza walka z przyczepą...
Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Romlas » czwartek, 26 paź 2017, 22:11

Samoogon pisze:Dorysuje chyba sobie zamykanie i dam na laser do wycięcia, ale to później, nie pali się.

Gdybyś to robił to pamiętaj o mnie, u mnie zasówka się samounicewstwiła, dwie wyjdą taniej pewnie niż jedna.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 paź 2017, 23:20

Jasne!
Zapisałem "pamiętać o Romlasie" :)
Dziś o tym myślałem i w pierwszej chwili planowałem aluminium, ale tak się zastanawiam czy nie można by to zrobić np z pleksy bądź się spienionego pvc. Robiłem już w jednej firmie takie rzeczy to szlaki przetarte. Ogarnę temat i się odezwę.

sookinsyn

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: sookinsyn » czwartek, 26 paź 2017, 23:44

Jak ktoś coś to mam zamykanie kratki z pleksi, jeszcze kilka sztuk zostało. 3 sztuki mogę odstąpić

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 paź 2017, 23:57

O widzisz, napisz może co i jak na pw.

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » piątek, 27 paź 2017, 20:10

Walczymy dalej :)
Dzięki użytkownikowi @ristof738 stałem się właścicielem kompletu tylnych lamp. Jeszcze raz bardzo dziękuję! Kolega nie chciał zapłaty, lampy przyszły ze Szwecji. Mam dług i nadzieję że będzie kiedyś okazja się odwdzięczyć.
Z ośmiu lampek złożyłem cztery, co trzeba naprawiłem, Wyczyściłem itp.
Jeszcze polerowanko:
20171022_231818.jpg
I lampki gotowe;
20171022_234840.jpg

Oczywiście sikaflex i butyl:
20171023_120317.jpg


Wszystko co się da, było montowane właśnie w taki sposób. Przednie pozycyjne również, te zostały dodatkowo przeniesione wyżej za radami kolegów:
20171021_142402.jpg

Jeszcze nowe gniazdo:
20171021_142334.jpg


Tablica, odnowione zawiasy dachu i zaczyna to jakoś wyglądać:
20171023_121651.jpg
20171021_152121.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: RAFALSKI » sobota, 28 paź 2017, 13:03

Ładnie to wygląda :)
Samoogon pisze: Przednie pozycyjne również, te zostały dodatkowo przeniesione wyżej za radami kolegów

Dobrze, że tak zrobiłeś. Świecenie pozycji prosto w lusterka jest okropnie wkurzające.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: tantalos » sobota, 28 paź 2017, 13:58

Fajna ta przyczepka,naprawdę.Wszystko się błyszczy,wygląda jak nówka.

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » sobota, 28 paź 2017, 19:10

Dzięki bardzo za dobre słowo :)
Mnóstwo pracy w to włożyliśmy, ja i moja kobieta.
Szkoda że zima za pasem, nawet nie zdążyłem jej wypolerować na sucho szmatką i widać jeszcze pastę w niektórych miejscach.
Jeśli chodzi o zakres prac z zewnątrz to został kufer który w zasadzie jest gotowy. Trzeba tylko dorobic płaskownik do montażu zawiasow bo stary całkiem zgnity. Nie pasuje mi też za bardzo ten laminat wewnątrz, są miejsca na dwie butle i zbiornik na wodę. Chciałbym to zaaranżować po swojemu. Coś trzeba będzie wymyślić...
Muszę też zająć się podporami, chciałbym dorobić adaptery żeby je rozchylic, conajmniej jedną muszę też naprawić. Nowy zaczep, linka , koło podporowe, takie rzeczy :)o

Dwa pytania:
Czy ktoś ma namiar na stelaż kufra do e, ten wewnątrz na butlę? Można gdzieś takie coś kupić?
Nie mogłem znaleźć nigdzie.
Drugie to prośba o namiar na adaptery, jeśli ktoś posiada jakiś plik cad, lub choćby szkic z wymiarami czy cokolwiek w tym temacie byłbym zobowiazany.

Wiem że był temat gdzie ktoś robił takie adaptery, już nieaktualny, a potrzeby pewnie są. Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny.
Tak czy siak adaptery będę robił, jeśli byłoby chętni proszę o kontakt.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 paź 2017, 20:16 przez Samoogon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Miron EZD » sobota, 28 paź 2017, 20:08

Witam!
Dzięki wielkie za opinie o moim remoncie,też przeglądam Twoje zmagania z przyczepą i jestem pełen podziwu :shock:
U mnie było trochę mniej roboty bo laminat był prawie idealny.
Włożyłeś do tej pory w projekt mnóstwo pracy i zapewne monety.
p.s. Jesteś pierwszym forumowiczem u którego piszę odpowiedź, jestem tu nowy, ale myślę że się rozkręcę :D

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » sobota, 28 paź 2017, 20:26

:)
Przyczepa za darmo to myślę sobie dołożę z tysiaka i będzie git.
A później zacząłem czytać forum... :mrgreen:
Do tej pory wydałem około 2tyś, może to kogoś ostudzi w rachunkach jeśli liczy, tak jak ja to robiłem :)
Choć jeśli by się nad tym zastanowić to przyczepy na rynku wtórnym w większości są właśnie tak po kosztach odnowione. Niby po remoncie, ale z trupem w szafie ;)
Ja swoją kiedyś przekaże dzieciom, to nie może być wstydu :)

yasiek
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 00:15

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: yasiek » sobota, 28 paź 2017, 20:40

Samoogon pisze:
Wiem że był temat gdzie ktoś robił takie adaptery, już nieaktualny, a potrzeby pewnie są. Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny.
Tak czy siak adaptery będę robił, jeśli byłoby chętni proszę o kontakt.

Mam je gdzieś leżące jeszcze nie zamontowane, jak je znajdę to postaram Ci je zwymiarować i podesłać..

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Zielony » sobota, 28 paź 2017, 21:00

Yasiek, tylko czy rzeczywiście mówisz o adapterach do "e"? Na forum była partia do "n". ;)
Samoogon, sam się miałem zabrać za adaptery, ale może wykombinujesz je szybciej ode mnie, to wtedy się uśmiechnę po gotowe :D

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » sobota, 28 paź 2017, 21:24

yasiek pisze:Mam je gdzieś leżące jeszcze nie zamontowane, jak je znajdę to postaram Ci je zwymiarować i podesłać..


O, byłoby super z narysowaniem nie będzie problemu, jeśli byś mógł zwymiarować to byłoby super. Nie musiałbym się czołgać w błocie :)

Zielony pisze:Yasiek, tylko czy rzeczywiście mówisz o adapterach do "e"? Na forum była partia do "n". ;)
Samoogon, sam się miałem zabrać za adaptery, ale może wykombinujesz je szybciej ode mnie, to wtedy się uśmiechnę po gotowe :D

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba byly uniwersalne z otworami do obu przyczep.
Jeśli uda się zrobić to oczywiście będą do wzięcia po kosztach.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 29 paź 2017, 07:20

RAFALSKI pisze:Ładnie to wygląda :)
Samoogon pisze: Przednie pozycyjne również, te zostały dodatkowo przeniesione wyżej za radami kolegów

Dobrze, że tak zrobiłeś. Świecenie pozycji prosto w lusterka jest okropnie wkurzające.

Panowie wtrące dwa słowa odnośnie tych pozycji z przodu dobrze zrobiłeś kolego, że je przeniosłeś wyżej bo naprawdę jadąc w nocy jest to bardzo uciążliwe . Chce wam napisać jak ja w mojej Adrii w bardzo prosty sposób ograniczyłem oślepianie, kiedy przed wyjazdem na wakacje naklejałem nowe naklejki od Benia to zostało mi dużo białego odpadu wtedy wpadłem na genialny pomysł :mrgreen: wyciołem cztery kółeczka fi 20mm i nakleiłem po dwie na środku lampek. Problem zniknął lampy świecą i już nie walą po oczach polecam!
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Samoogon

Re: N126e Samoogonowa ruina- remont podejście pierwsze

Postautor: Samoogon » niedziela, 29 paź 2017, 10:29

Nie mam doświadczeń w tym temacie, kierowałem się tylko radami zawartymi na forum, sporo osób o tym wspomnało. Tak samo zresztą jak o listwach aluminiowych jako pewnym źródle kłopotów.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości