Remont naszymi Oczami

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » środa, 25 gru 2019, 19:28

tomcat pisze:A on nie ma izolacji... :?

Anooo. Podejrzewam, że będzie chodzić na minimum, ale przyda się zapas mocy bo w planach wyjazdy zimowe.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: dankm » środa, 25 gru 2019, 21:14

W mojej galaktyce jest ogrzewanie 5kw tyle że wodne jak załączy pełną moc to tak jak by odżutowiec startował. W Białym Brzegu stałem nie daleko i nie raz przechodziłem obok, słychać owszem ale czy aż tak bardzo? Początkowo myślałem że to "farelka" pracuje,napewno nie pracowała na pełnej mocy.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Tata Kazika » środa, 25 gru 2019, 22:46

Samoogon pisze:
oko pisze:
tomcat pisze:
Samoogon pisze:...Teraz trzeba będzie na zlotach sortować załogi w trzech kategoriach: prądowi, niezależni i ci z webasto :)

Hmm :?
Tak się zastanawiam pod którą grupę siebie podepnę z moim Propexem :D

Staniesz pomiędzy trumą a webasto. Jako izolator.

Stałem pomiędzy trumą a webasto, chyba jako izolator. Widać nie bardzo skuteczny po wypowiedziach @reflexesa, także z moich doświadczeń nie polecam, ani to skuteczne ani przyjemne ;)
Swoją drogą ciekawe ile przyczep dalej nie było już słuchać tego turkotania :)

"Turkotania"?!?!.... Hmmm.... Aż tak uciążliwe jest twoim zdaniem moje ogrzewanie?


tomcat pisze:A on nie ma izolacji... :?


Nie, nie mam :) mam naturalną wentylację, nieszczelne drzwi i powyginany dach :)

Samoogon

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 gru 2019, 10:52

Hmmm... Cóż Ci napisać.
Zacznę od tego, że bardzo lubię waszą załogę i mógłbyś tam piłę łańcuchową odpalić i też byłoby ok, a i sam mam za uszami za nocne Polaków rozmowy które też mogły zakłócać komuś odpoczynek.
Czy jest uciążliwe?
Dla mnie tak, choć to jest pewnie subiektywne, to co mnie irytuje komuś może w ogóle nie przeszkadzać, a innego będzie usypiać. Na pewno na zewnątrz urządzenie jest wiele głośniejsze niż w środku co sam sprawdziłem u Ciebie, może na moje odczucia miało wpływ to że staliśmy 2m od siebie? Że nocą każdy dźwięk jest głośniejszy?
To temat remontowy Damiana i chyba zrobił się mały offtop, zatem wróćmy może na właściwe tory.
O ile powody dla których Maciek założył webasto znam i rozumiem, to w przypadku Damiana nie bardzo mogę pojąć dlaczego mając zestaw trumy w dobrym stanie zamiast zamontować sprzedaje i kupuje webasto?. Dlaczego ktoś zamienia kultowego mercedesa W 124 na Ssang yonga?
Chciałbym poznać powody, bo sam nie mogę niczego wymyślić :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » czwartek, 26 gru 2019, 12:08

Samoogon pisze:To temat remontowy Damiana i chyba zrobił się mały offtop, zatem wróćmy może na właściwe tory.

Spokojnie, czujcie się jak u siebie w temacie. Nie mam nic przeciwko.

Samoogon pisze:O ile powody dla których Maciek założył webasto znam i rozumiem, to w przypadku Damiana nie bardzo mogę pojąć dlaczego mając zestaw trumy w dobrym stanie zamiast zamontować sprzedaje ikupuje webasto?.

Spróbuję pokrótce wyjaśnić, może w punktach.
1. Miejsce w przyczepie. Mimo wszystko Truma jednak zajmuje trochę miejsca, tak w wejściu (ok. 10cm), jak i w szafie a jak sami wiecie, w zapiekance miejsce jest na wagę złota. Tym bardziej, że my wykorzystujemy dolną część szafy na przechowywanie. W połączeniu z montażem lodówki w szafce kuchennej, Truma mocno ograniczyła by nam miejsce. "Webasto" powędruje do bakisty naprzeciw wejścia, która jest i tak nieużywana ze względu na to, że na niej jest miejsce dla zwierzaków.
2. Lubimy ciepło, ale grzejnik przy samym łóżku to dla nas raczej niezbyt dobre rozwiązanie. Poza tym, w rozmowie z jednym z użytkownikóe Trumy dowiedziałem się, że materac jednak dość mocno się nagrzewa od obudowy pieca.
3. Sposób i łatwość montażu. Truma wymaga wycięcia dość sporego otworu w podłodze i kolejnego w dachu. Przy "webasto" potrzebne są jednak tylko dwa małe otwory w podłodze. Pomijam otwory do nawiewu ciepłego powietrza, bo przy obu piecach było by to samo.
4. Tutaj nie wiem czy dobrze myślę, może się mylę, ale wydaje mi się, że w przypadku Trumy występuje chyba większe ryzyko rozszczelnienia "wydechu" i dostania się tlenku węgla do przyczepy. W przypadku "webasto" wydech wychodzi bezpośrednio króćcem pod podłogę i nawet w przypadku odpadnięcia rury wydechowej spaliny nie dostaną się do środka.
Kasa wyszła poniekąd na 0 bo i Truma i "Webasto" to koszt ok. 600 zł.
Koszty użytkowania? Myślę, że podobne. 10l diesla to tyle samo co 11kg gazu. Oczywiście w moim przypadku jest to koszt dodatkowy, bo lodówka i kuchenka i tak będzie na gaz i butla też będzie, ale ja nie widzę w tym żadnego problemu.
Prąd. Trumawent potrzebuje ok 1A przy maksymalnym nadmuchu, "webasto"ok. 3.3A, ale przy minimalnym już tylko 1A. Przy panelu na dachu nie będzie raczej problemu. W najgorszym razie wymienię aku na ciut większy (teraz mam 56Ah) i może regulator na mppt bo teraz mam PWM.
Decyzja była przemyślana i przeanalizowana. Gdybym wcześniej wiedział o możliwości zamontowania "webasto" do przyczepy, nie kupiłbym tej Trumy.
Teraz już wiem, że jest w Polsce na pewno kilka Niewiadówek z "webasto" na pokładzie i raczej działa to bezproblemowo. Poza tym na YT jest multum filmów z testów, montaży i użytkowania tych urządzeń w kamperach, przyczepach, na łodziach i to z wielu krajów.
A co do hałasu, no cóż, postaramy się stawać gdzieś w kącie z dala od centrum wydarzeń ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Miron EZD » czwartek, 26 gru 2019, 12:27

Ja mam zamontowane webasto na zewnątrz w bakiscie i cały hałas w środku to szum powietrza.
Na zewnątrz też nie ma tragedii, troszkę sobie szumi.
Większość ciężarówek ma takie urządzenia i chyba da się przy tym spać. :D

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: popiolekpolska » czwartek, 26 gru 2019, 12:42

Sam piec nie hałasuje jedynie to "pukanie" pompki jest słyszalne. Żeby było ekonomicznie, to pasowało by zrobić "obieg zamknięty " ogrzanego powietrza, a co do miejsca montażu jeśli rozprowadzasz rurami powietrze, raczej bez różnicy gdzie zamontujesz. Piec na upartego możesz podwiesić pod podłogą i tylko rury powietrzne wprowadzić do środka.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: tantalos » czwartek, 26 gru 2019, 13:00

Miron EZD pisze:Większość ciężarówek ma takie urządzenia i chyba da się przy tym spać. :D

Dedykowane ciężarowe webasto pracuje głośno i nic tego nie zmieni, a jak startuje do osiągnięcia zadanej temp. to jak F16. Szum powietrza prawie niesłyszalny, bo zabija go ryk silnika, nawet na podtrzymaniu. Dodam, że na urządzeniu jest gruba forma ze styropianu i dodatkowo pod łóżkiem. Zima to dla mnie trudny okres, bo przez webasto źle śpię; muszę mieć cicho :(
popiolekpolska pisze:... jedynie to "pukanie" pompki jest słyszalne.

O ile pompki w kabinie nie słychać, to na zewnątrz już dość wyraźnie. Nie jest to głośno, ale ostry metaliczny dźwięk może przeszkadzać.
Jak gdzieś napisano: podczas zlotów właściciele przyczep z odkurzaczem na pokładzie będą mieli osobny sektor :mrgreen: :lol: :D

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » czwartek, 26 gru 2019, 13:02

tantalos pisze:Jak gdzieś napisano: podczas zlotów właściciele przyczep z odkurzaczem na pokładzie będą mieli osobny sektor

Rasista! :lol:
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 gru 2019, 13:46

Tylko się nie obrażajcie, zabójcy ciszy :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » czwartek, 26 gru 2019, 13:50

Samoogon pisze:Tylko się nie obrażajcie, zabójcy ciszy :)

Przemek, przecież nikt się nie obraża. Spoko. ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Tata Kazika » czwartek, 26 gru 2019, 13:58

Samoogon pisze:Tylko się nie obrażajcie, zabójcy ciszy :)


Najwyżej będziemy robić osobne złoty dla fanów diesla :)

Samoogon

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 gru 2019, 14:04

:mrgreen: Ok, to se kupię takie jak dzin i będziemy se wszyscy turkotać :mrgreen:

dzin1975

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: dzin1975 » czwartek, 26 gru 2019, 16:35

Na najbliższym zlocie obstawiamy Przemka naszymi budkami i nawet jak będzie 30 na plusie, to ,,webasta,, na full :mrgreen:

Samoogon

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 gru 2019, 18:03

A kysz złośliwce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości