Remont N126n czas zacząć - Victus

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont N126n czas zacząć - Victus

Postautor: CONFEX » wtorek, 16 kwie 2019, 06:25

Mnie to bardzo ciekawie ten sejf to jest faktycznie jakś kitrajka widać że nie tak dawno zrobiona. Victis ty tą przyczepę od przemytników nielegalnych substancji kupiłeś.

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Remont N126n czas zacząć - Victus

Postautor: Victus » wtorek, 16 kwie 2019, 20:50

Miron EZD pisze:Druga wtyczka jak się orientuję była do zasilania 12volt przyczepki z samochodu gdzie było drugie dodatkowe gniazdo do tego dostosowane.
Taki prototyp gniazda 13 pinowego.
Ale może się mylę, dlatego ktoś może się jeszcze wypowie na ten temat.


Pierwsza moja myśl była taka ale potem pomyślałem dlaczego trzy przewody ?
tantalos pisze:Co do drugiej wtyczki też taką miałem i usunąłem podczas remontu . Służyła do zasilania wnętrza przyczepki właśnie.

Nie potrzebna była ? Co spowodowało że ją wyciąłeś ?
CONFEX pisze:Mnie to bardzo ciekawie ten sejf to jest faktycznie jakaś kitrajka widać że nie tak dawno zrobiona. Victus ty tą przyczepę od przemytników nielegalnych substancji kupiłeś.

Przypadek ? Nie sądzę. :D
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont N126n czas zacząć - Victus

Postautor: tantalos » wtorek, 16 kwie 2019, 21:17

Victus pisze:
tantalos pisze:Co do drugiej wtyczki też taką miałem i usunąłem podczas remontu . Służyła do zasilania wnętrza przyczepki właśnie.
Nie potrzebna była ? Co spowodowało że ją wyciąłeś ?

Nigdy jej nie używałem bo też w żadnym holowniku nie miałem dedykowanego gniazdka.To jest po prostu przestarzała konstrukcja.
W trakcie remontu usunąłem wszystkie instalacje i zbudowałem od nowa. Teraz mam wtyczkę 13 pin która jest nowoczesna,praktyczna i wygodna w użyciu.Każdemu doradzam by podczas remontu zrobił sobie instalację 13 pin bo koszt niewielki a możliwości więcej.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont N126n czas zacząć - Victus

Postautor: CONFEX » wtorek, 16 kwie 2019, 21:28

Wtedy takie ustrojstwo się weftyka ale w gniazdo w aucie 13 pin i tak jak Miron pisze lodówka i zasilanie 12v z auta. Ale konstrukcja przestarzała i mało praktyczna, ale klimatyczna jak dla mnie typu ile to wtyczek i kabli, ale tak jak Tantalos piszę lepiej to przerobić na 13 pin. Jeśli chcesz zasilać przyczepę a raczej lodówkę z auta.
Załączniki
12-V-13-Konwersji-Wtyczka-do-7-Pin-Gniazda-Holowania-Przyczepy-Kempingowej-Gniazdo-Wtykowe-Z-cze.jpg_640x640.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont N126n czas zacząć - Victus

Postautor: tantalos » wtorek, 16 kwie 2019, 23:06

Będę zakładał też wtyczkę 13 pin do towarówki z dwóch powodów:
- pozbędę się przejściówki 7/13 pin
- z racji instalacji CAN w holowniku nie będą mi się wyświetlały już błędy o spalonych żarówkach (przy 7pin) , dosyć irytujące to jest
CONFEX nawet nie wiedziałem że taka przejściówka jest, niesamowite :D

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Remont N126n czas zacząć - Victus

Postautor: Victus » wtorek, 4 cze 2019, 23:15

Witam
Panowie, potrzebuję rady.
Zakładam powoli podłogę i zastanawiam się czy robię to dobrze.
Otóż u mnie jest tak że na tyle była sklejka ok 120 cm potem mały kawałek ok 30 paru cm i kolejny z przody czyli od dyszla ok 1100.
Rozwiązanie to jest niepraktyczne ponieważ środkowa kantówka po przecięciu pod trumę ugina się .
Chcę założyć na końcu płytę metr z kawałkiem potem drugi długi kawałek i na końcu od strony dyszla najmniejszy.
Jednak jak założyłem kawałek na końcu przyczepy to zacząłem się zastanawiać czy dalej podłoga będzie się uginała ponieważ jest tam łączenie.
Czy może jednak założyć najmniejszy kawałek na sam koniec i kolejne dłuższe kawałki w stronę przodu ? Jak Wy to rozwiązaliście ?
Teraz tak to wygląda.
WP_20190604_21_53_52_Pro.jpg
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości