N126n enka confex szaleje

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » czwartek, 7 lis 2019, 21:14

Ta ambjente to już powoli jest ta cała przyczepa.... Ech może w przyszłym roku ruszę z remontem, bo jak na razie to większa Czeczenia się robi....

Samoogon

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: Samoogon » czwartek, 7 lis 2019, 21:55

A tam pi......sz Pan!
:)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 11 lis 2019, 16:28

Takie oto szufladki zostały znalezione podczas ogniska na zlocie w Ciechocinku. Leżały obok miejsca na ognisko, ale one nie zostały tego dnia spalone, powędrują do Enki. W przyszłym roku może się w końcu zawezmę za remont.

IMG_20191110_133354.jpg

IMG_20191110_133320.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: tantalos » poniedziałek, 11 lis 2019, 16:47

Będzie klimatycznie.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 11 lis 2019, 17:33

Tantalos, też mi się tak wydaje, tym bardziej takie fajne znalezisko. Po tym zlocie doszliśmy z żoną do ładu co do układu wnętrza przyczepy więc tak: drzwi tam gdzie były :lol: , na nich jakiś organizer, coś w ten deseń jak Kamila zrobiła do zapiekanki, po lewej kuchnia ta co jest obecnie, pod nią ta fajna lodówka z której po tych 3 dniach jestem mega zadowolony, pod zlewem szuflada, pod nią szafka z prawilnym w Polsce śmietnikiem, ale takim z zewnątrz otwieranym bo męczę się, ale fajna koncepcja będzie. Dalej WC z prysznicem, kibelek zostanie przenośny - jakoś praktyczniejszy się wydaje, poza opróżnianiem, ale żeby było prościej zrobię drzwiczki serwisowe i na ścianie składana umywalka. Przed nim całość laminowana od środka łącznie z brodzikiem tak żeby można było wodę lać wszędzie, w suficie otwierany lufcik ten taki 27x27 jak pamiętam.. ;) jeśli wytoczenia na dachu pozwolą oczywiście... Szafa tam gdzie szafa ale w szafie od strony wyrka taka półeczka, wcięcie jak w tych nowych, albo jak teraz w zapiekance zrobiłem.Od strony drzwi na dole otwierana klapa, nad nią taka luka na buty, z przodu wiadomo, Truma na dole, ale u góry taka półeczka jak w zapieksie. Łóżko tak jak obecnie mam rozkładane te same wymiary i jak jest teraz z obciętym krótszym stołem. Na wprost drzwi, tam gdzie zazwyczaj jest w Ence kuchnia, będzie szafka z mikrofalówką od strony ubikacji i z rozkładanym blatem, który będzie ew. się rozkładał na tzw. 3 miejsce siedzące, którego brakuje kiedy wyrko rozłożone. Okno nad tym nie wiem czy zostaje czy przesunę, czy zalaminuję... Ogrzewanie rozprowadzane po całej przyczepie z nawiewem od strony dyszla pod oknem, wiecie na plecki jak śpimy. TV tam gdzie teraz jest i szafki jaskółki po całości troszkę większe od ori. Kufer zrobię coś w deseń tego nowego. W nim zbiornik na wodę, butla nano gaz, akumulator i podgrzewacz wody gazowy przepływowy, to takie co jak się nie mylę Kooba zastosował. Tylną dolną część przyczepy wytnę i zrobię jak w nowej - może za wyjątkiem tych świateł... Od strony drzwi wejściowych klapa serwisowa pod bakistą i nawiew ciepła do przedsionka, jak i gniazda 230v 12v. Podłoga podgrzewana a sufit świecący jak w tych Bentley albo Rolach sky light czy jak tam zwą... Tylne okno zalaminowane ale nad kuchnią ta taka szyba przesuwana z ducato pomiędzy paką a kabiną, reszta szyb podwójna. To tyle jak na razie.

IMG_20191111_170727.jpg

Samoogon

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 11 lis 2019, 18:36

Kurczę, plany grube :)
Chipsy, popcorn i czekam :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: tantalos » poniedziałek, 11 lis 2019, 19:05

CONFEX pisze:... drzwi tam gdzie były :lol:...

Nie no,serio :?: Zawiodłeś mnie... :o :lol:
Ale plany są mega, i to bardzo.
CONFEX pisze: Tylną dolną część przyczepy wytnę i zrobię jak w nowej - może za wyjątkiem tych świateł....

Jak się nie mylę to w nowych enkach tył jest pod skosem tylko belka dołożona. A ty rozumiem chcesz to zrobić na prosto?
Jak by nie było sporo roboty przed tobą, powodzenia i kibicuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 11 lis 2019, 19:21

Wiem, że sporo ale to już będzie dla mnie. Tak, w nowej Ence jest dołożone, ale ja zrobię tak żeby w środku było więcej miejsca z racji łazienki i lodówki czyli tzw. dupa na dole na wprost i zyskuję 15 cm w środku a to będzie sporo, szczególnie w łazience.

naal

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: naal » wtorek, 12 lis 2019, 10:54

E tam dla siebie. Daje Ci przyszły sezon a jestem pewny że zaczniesz szukać wieloryba :D

Awatar użytkownika
grzesiex
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 90
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2016, 00:18

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: grzesiex » czwartek, 14 lis 2019, 23:14

tantalos pisze:Jak się nie mylę to w nowych enkach tył jest pod skosem tylko belka dołożona.

CONFEX pisze:Tak, w nowej Ence jest dołożone, ale ja zrobię tak żeby w środku było więcej miejsca z racji łazienki i lodówki czyli tzw. Dupa na dole na wprost i zyskuje 15 cm w środku, a to będzie sporo, szczególnie w łazience.

Czyli jeśli Was dobrze rozumiem, to uważacie, że na dole skorupy z tyłu jest podwójna ściana?
Nic bardziej mylnego. Kształt zewnętrzy jest zdublowany wewnątrz. W bakistach oraz pod stolikiem jest "rynna", "wnęka" stanowiąca odwzorowanie zewnętrznego "zderzaka".
Grześ.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » czwartek, 21 lis 2019, 17:17

Czyli mit nowego tyłu Enki został wyjaśniony. Panowie mam pytanie, montując takie oczy do mojej Enki https://allegro.pl/oferta/lampa-tylna-z ... 7958380304 takie ledowe, nowoczesne i w ogóle; czy po podpięciu do mojego staruszka holownika lub jakiegokolwiek innego będą działać normalnie kierunkowskazy? Czy jakieś magiczne rezystorki albo moduły trzeba będzie zastosować? Czy zrobić bardziej old School i zwykłe, ewentualnie żarówki ledowe a do kierunku zwykłe i po bólu? Powiedzmy takie jak na zdjęciu.

lampa-tylna-przyczepy-naczepy-was.jpg

naal

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: naal » czwartek, 21 lis 2019, 17:37

Będzie działać. Moduł raczej potrzebny w drugą stronę tj do nowszego autka.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » czwartek, 28 lis 2019, 18:03

Nawiązując do przerabiania tyłu naszych przyczepek tutaj na razie koncepcja w skali 1:? Jak mniej więcej miało by to wyglądać w mojej. Heehh, jak tak dalej pójdzie to zrobimy osobny dział - jak przerobić tył Niewiadówki. Ale naprawdę szacunek Naalu za twoje rozwiązanie!

IMG_20191128_175701.jpg

IMG_20191128_175723.jpg

IMG_20191128_175741.jpg

IMG_20191128_175754.jpg

IMG_20191128_175809.jpg

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: oko » czwartek, 28 lis 2019, 19:43

CONFEX pisze:Nawiązując do przerabiania tyłu naszych przyczepek tutaj na razie koncepcja w skali 1:? Jak mniej więcej miało by to wyglądać w mojej. Heehh, jak tak dalej pójdzie to zrobimy osobny dział- jak przerobić tył Niewiadówki. Ale naprawdę szacunek Naalu za twoje rozwiązanie!

Kurde! W pierwszej chwili myślałem, że to oryginał 1:1!
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

dzin1975

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: dzin1975 » czwartek, 28 lis 2019, 20:33

Confex, zaniechaj jak Cię proszę... Wg mnie tragedia. Sory, że tak po bandzie ale szczery jestem. Jak do tej pory podobało mi się to co robisz, tak teraz ni uja.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości