Odświeżenie N126N by SoCool

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: SO...N126 » środa, 28 sie 2019, 08:53

Samoogon pisze:Taki przelot kupisz na Ali już za jakieś 3.5dolca, staniały i chyba warto bo puszki to raczej rozwiązanie zastępcze przy zaporowych cenach kawałka plastiku.
US $3.61 27%OFF | 2 Holes UV-Resistant Round Yacht With Cable Entries Caravan Accessories Boat Waterproof Sealed Grommet Easy Install Roof Gland
https://s.click.aliexpress.com/e/q8IkT6GC

To chyba nawet taniej od hermetycznej puszki:
US $3.31 21%OFF | ABS Solar RV Yacht Stand Roof Duct Cable Entry Double Hole Round Junction Box White
https://s.click.aliexpress.com/e/daYtgCg0

Dzięki za info. Pewnie się skuszę.

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: SO...N126 » środa, 28 sie 2019, 08:58

Fiacior75 pisze:Noooo chłopie lecisz z tymi "kwiatkami"! najbardziej podobały mi się przewody przykrecone wkrętami do dachu i zapackane butylem :lol: czegoś takiego w życiu nie widziałem! Pracuj dzielnie a my będziemy ci dopingowac,niczego nie omijaj bo się zemści. Powodzenia!

Na razie jako tako idzie bo i czasu jest troszkę. Z końcem tygodnia szkodniki wracają to już może być ciężej. Jakbym jednak się nie wyrabiał czasowo to wiem gdzie jest gotowa sztuka do wzięcia od zaraz :)

degustibus

Postautor: degustibus » środa, 28 sie 2019, 22:15

Tak widziałem te twoje płytki - być może nie mieli na stanie drewiennych to wlaminowali pilśniowe :)

Wiesz, że można kupic uszczelki do okien otwieranych bezpośrednio w Stomilu? To tak w ramach optymalizacji kosztów.

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: SO...N126 » środa, 28 sie 2019, 22:42

degustibus pisze:Wiesz, że można kupic uszczelki do okien otwieranych bezpośrednio w Stomilu? To tak w ramach optymalizacji kosztów.

Nie wiedziałem, ale już wiem. Dzięki za info. U mnie uszczelki okienne wyglądają na dobre - są miękkie i nie są spękane. O ile pamiętam to chyba poprzednik wymieniał na nowe około 5 lat temu.

Dziś niestety nic do przodu nie poszło. Za to kupiłem sobie kombinezony, które podobno mają się nadać do moich celów remontowych i maseczkę jednorazową. Posłuchałem podpowiedzi szwagra, który co nieco robił już żywicą i ustaliłem z nim, że garażu i kompresora do lakierowania mi użyczy :) Na koniec razem z Tatą spakowałem i przewiozłem rozebrane meble do piwnicy u rodziców coby teściowi garaż odgruzować przed powrotem z urlopu. Zostały jeszcze fanty jak Carver, kuchenka, zlew, instalacje, materace, inne i lodówka. Lodówka na końcu bo decyzja jest, że się jej pozbywam razem z całym kompletem. Jutro ją odkopię spod materacy, odkręcę jeszcze kratkę komina i ogarnę wszystko do wystawienia.

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: SO...N126 » czwartek, 29 sie 2019, 23:21

Dziś skończyłem czyścić wnętrze z resztek klejów i przede wszystkim gąbek. Zakupione wczoraj kombinezon Tyvek za 34 pln i jednorazowa maska za coś koło 8pln spisały się dziś bardzo dobrze. Kombinezon jest fajny bo nie przepuszcza drobinek włókna ale niestety nie oddycha i pracy w dzień jak dziś to sobie nie wyobrażam. Pracowałem w nim gdzieś od 20-22 już po zachodzie i wszystko pod spodem mokre, ale zdecydowanie mnie nic nie kłuje jak dwa dni temu bez zabezpieczenia. Drugi kombinezon malarski który kupiłem za 8 pln niestety pomimo największego rozmiaru jest zdecydowanie za mały, żeby coś w nim robić, więc niestety nie przetestowałem go.
IMG_20190829_213932.jpg
Przed czyszczeniem wykańczającym.
IMG_20190829_214114.jpg
Po czyszczeniu wykańczającym :)
IMG_20190829_201232.jpg
Zakleiłem dwuskładnikowym epoksydowym dziurki po wkrętach na dachu, bo wczoraj się nalało przez nie podczas burzy.

Wróć do „Remonty”