n250c - Sterciu

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

n250c - Sterciu

Postautor: sterciu » poniedziałek, 12 sie 2019, 11:16

Jako że od paru lat posiadamy n250c, postanowiłem ją przedstawić. Przyczepka kupiona na zagraniczne wyjazdy wakacyjne, plan był i w sumie nadal jest aby przeciąć ją na pół i poszerzyć na szerokość obrysu auta, do tego druga skorupa będzie potrzebna aby wstawić brakującą część na szerokość. Niestety z braku czasu, na razie temat zawieszony, bo ile nie chodzi tak o finanse jak o czas... czas i jeszcze raz czas.... Na razie przyczepka została wyklejona wykładziną i przystosowana na wyjazdy. Z racji, że laminat był w bardzo dobrym stanie, szukałem przyczepki jak najmłodszej, udało się kupić 92 rok, nie zamierzam za wiele robić z zewnątrz, jedyny plan to nadkola i pokrywa pójdzie w kolor auta... miałem już to zrobić na tegoroczne wakacje ale jak zwykle.... brak czasu....

Przyczepka otrzymała alufelgi z oponami 165/55/13, nowe osłony przeciwbłotne, oświetlenie tylne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, kliny w listwy, zawiasy (poprzedni właściciel poskręcał zawiasy blachą jak się połamały...), trójkąty odblaskowe, światła pozycyjne boczne i w sumie tyle. We wnętrzu wykładziną oklejona i zrobione przegródki...

Kilka fotek.

392581259_5_644x461_sprzedam-niewiadow-250c-malopolskie.jpg
Fotki z ogłoszenia jeszcze.

392581259_1_644x461_sprzedam-niewiadow-250c-skawina.jpg
Fotki z ogłoszenia jeszcze.

DSC_0489.JPG
Pierwsze co to otrzymala alufelgi

DSC_0492.JPG
Koło zapasowe trafiło pod dyszel.

DSC_2280ffff.jpg
Tylne oświetlenie firmy JOKON.

n250 nowe lampy.jpg
Najbardziej było żal wycinać laminat pod lampki.

n250 nowe lampy 2.jpg
Nowe lampki już na miejscu.

stare lampy.jpg
A tu porównanie ze starymi lampkami.

DSC_2281.JPG
Pozycyjne boczne, trochę wystające, ale celowo, minimalnie poszerzające przyczepkę. Przy cofaniu w nocy powinno ją szybciej widać podczas łamania jej w bok.

DSC_2282.JPG
Rzut z boku na pozycyjne boczne.


Prosimy, zwracaj uwagę na polskie znaki.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: n250c - Sterciu

Postautor: sterciu » poniedziałek, 12 sie 2019, 11:21

I wnętrze... w sumie nic ciekawego, tylko w wykładzinie z Castoramy....

P1080026.JPG

P1080027.JPG

P1080058uuuuuuu.jpg
Załączniki
P1080059.JPG
Zrobiona kratownica aby wszystko miało swoje miejsce.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: n250c - Sterciu

Postautor: Miron EZD » poniedziałek, 12 sie 2019, 19:56

Fajnie zrobiona, laminat jak widać w stanie idealnym, pomysł z kratownicą dla utrzymania porządku bardzo przydatny,
z czego zrobiłeś konstrukcję?
Podobnie zrobiłem swoją w środku, także dałem wykładzinę ale najpierw wyrównałem ścianki płytą poliuretanową, co prawda zabrało to troszkę miejsca ładunkowego przyczepy, ale w sumie bardziej chodziło mi o wygląd niż funkcjonalność.
Dodatkowo wykleiłeś także pokrywę i powiem, że mi się podoba, chyba też tak zrobię u siebie.
Ogólnie bardzo ładna przyczepa, alusy wraz z nowymi lampami unowocześniły wygląd.

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: n250c - Sterciu

Postautor: sterciu » poniedziałek, 12 sie 2019, 20:25

Laminat po polerce wygląda fajnie , ma kilka pajączków niestety ale jeden to zrobiłem sam w zeszłym roku podczas cofania jak mi się złamała i zatrzymała na zderzaku jednym przednim narożnikiem....

Kratownica zrobiona jest ze sklejki która kiedyś była podłogą w aucie dostawczym , została mi więc wykorzystałem ją , nie mierzyłem grubości tej sklejki ale będzie coś koło 1,5 cm spokojnie. A ze zależało mi na miejscu więc ścian nie równałem choć z początku tez mi to przez myśl przeszło, ale jednak za dużo cennego miejsca by zabrało. Zobaczymy jak wykładzina będzie wyglądała po pierwszych wakacjach ;).

W/g planu ma zostać przecięta po szerokości na pół i z wykorzystaniem drugiej skorupki z której wytnę środek , zostanie poszerzona :D , na razie tyle teorii , zastanawiam się tylko jak zgrać podwozie bo to już będzie większa zabawa, ale wszystko jest do zrobienia 8-)

Denerwuje mnie jeszcze ta oś przesunięta do przodu , ale kiedyś może to się też ogarnie :)
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: n250c - Sterciu

Postautor: Miron EZD » poniedziałek, 12 sie 2019, 21:25

Plany ambitne, jeśli chodzi o poszerzenie przyczepy, aż szkoda ciąć taki ładny laminat.
Może lepiej dokupić jeszcze jedną skorupkę i zrobić XXL-a z dwóch gorszych, przecież i tak trzeba będzie laminować i malować.
Jeśli chodzi o podwozie, to nie ma go tam zbyt dużo, ja bym pomyślał o nowej szerszej osi i dopasował do niej laminat.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: n250c - Sterciu

Postautor: tantalos » wtorek, 13 sie 2019, 14:23

Fajnie zrobiona. Mnie się podoba.

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: n250c - Sterciu

Postautor: sterciu » środa, 14 sie 2019, 11:49

Miron EZD pisze:Plany ambitne, jeśli chodzi o poszerzenie przyczepy, aż szkoda ciąć taki ładny laminat.
Może lepiej dokupić jeszcze jedną skorupkę i zrobić XXL-a z dwóch gorszych, przecież i tak trzeba będzie laminować i malować.
Jeśli chodzi o podwozie, to nie ma go tam zbyt dużo, ja bym pomyślał o nowej szerszej osi i dopasował do niej laminat.


Też myslałem aby dwie skorupy kupic i wtedy zrobic z nich jedną , nawet to i lepiej bo wtedy mozna dłuzej się bawic z projektem , a obecna przyczepka jest wtedy zawsze gotowa do podrózy.... a tak jak ja rozetnę to wtedy nie ma z czym jechać w razie czego :mrgreen: . Oś myslałem zaadoptować z zapiekanki , moze by się dało. Ogólnie sprawa przeróbki jest cały czas otwarta, tylko czasu brak aby tym się zająć. Głównie to mi chodzi o to, że ciągając ją teczwórką to komicznie wygląda , a poza tym cofanie to dramat... Pół życia przejezdziłem z przyczepami "ciężkimi" za busami , ale z tą mi się najgorzej jeżdzi bo jej nie widać...
tantalos pisze:Fajnie zrobiona. Mnie się podoba.

Dzięki :)
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
Alice199
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 2 cze 2019, 22:35
Lokalizacja: Janów k. Częstochowy

Re: n250c - Sterciu

Postautor: Alice199 » środa, 14 sie 2019, 13:42

Bardzo fajnie zrobiona! I te przegródki w środku. Zgadza się, szkoda ją ciąć na poszerzanie. Lepiej jakieś dwa trupki, i wtedy hulaj dusza jeżeli chodzi o możliwości robocze. A tą mieć w takim stanie w jakim jest :)
BMW 330d Touring + N126e
Fiat 126 + N-250c


2019 - 6
2020 - 3

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: n250c - Sterciu

Postautor: niebieski-n2 » środa, 14 sie 2019, 18:53

A jeszcze lepiej kupić większą, dłuższą, szerszą, wyższą

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: n250c - Sterciu

Postautor: Romlas » sobota, 7 wrz 2019, 13:59

Z osią najmniej problemu to zakupienie nowej na wymiar pod gotową skorupę. Ja płaciłem 380 zł. Można też przeciąć na środku i zrobić wstawkę z profila. I tak pracują tylko wahacze.
Co do skurupy to też jestem zdania że lepiej kupić inna i składać. Jak mam w swojej dziurę w nadkolu więc nadawała by się na dawce jednej połowy. Bo mi też łatwiej by było zmienić skorupę na całą niż łatać aktualną.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 wrz 2019, 14:01 przez Romlas, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: n250c - Sterciu

Postautor: Romlas » sobota, 7 wrz 2019, 14:00

niebieski-n2 pisze:A jeszcze lepiej kupić większą, dłuższą, szerszą, wyższą

Pewnie że lepiej i łatwiej, ale niektóre tematy są niewytłumaczalne
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości