N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 4 lis 2019, 16:34

Kurczę, dlatego ja bym nie kupił przyczepki po remoncie, chyba że udokumentowany krok po kroku.
Jedni dają butyl (ja :) - wiem że potem wyłazi ale popatrz sobie na zachodnie przyczepy), inni sikaflexy. Ja laminowałem dodatkowo od środka nakrętki - ale tak jak Murano pisał to bez sensu :) Przed wodą musi zapobiegać uszczelnienie, jeśli woda wejdzie pod uszczelnienie to żywica ją zatrzyma do mocnych mrozów.
Genralnie wg mnie śruby i skręcanie listwy do skorupy na powiększonych podkładkach od środka to najlepsze wyjście. W przypadku butylu nity odpadają, bo śrubami można powolutku spokojnie dociągać listwę na całej długości, nit chwyta "nagle". Przy sikaflexie pewnie mniejsze to ma znaczenie.

Ale najważniejsze jest co innego, niezależnie co wybierzesz. Kluczem jest bezkompromisowe, dokładne uszczelnienie bez żadnych niedoróbek. Czyli staranność wykonania. Powiem tak - ja doszczelniłem listwy, rączki manewrowe, i wszelkie inne miejsca idealnie, z wyjątkiem jednego - dziurki na kabelek od lampy stopu. Lampa jest podłużna i wymaga 3 otworów - 2 na śrubki i jeden na kabelek. Ten na kabelek jest oddalony od tych na śrubki i tam uszczelka nie dociskała idealnie szczelnie. Tzn dociskała idealnie - przez 3 lata. Potem puściła, i po deszczu woda po tym kabelku weszła do środka. Gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył, że taki mikrootworek na kabelek potrafi wyrządzić tyle szkód. Tylne materace wciągnęły wodę, są do wyrzucenia. Straty na kilkaset zł z powodu tej jednej jedynej dziureczki której nie zapaćkałem sikaflexem :)

Z drugiej strony, osoba która odkupi ode mnie przyczepę, będzie miała nowe pachnące materace :) (i oczywiście poprawione uszczelnienie)

Podsumowując - najważniejsze to bezkompromisowość i staranność wykonania uszczelnień. Gąbka w tapicerce czy materacach rozprowadza wodę w niewyobrażalny sposób (kto nie widział na własne oczy ten i tak pomyśli że zmyślam).

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: tantalos » poniedziałek, 4 lis 2019, 16:56

Tyreczek pisze:...Jednak nie miałem styczności z tym sikaflexem i powiem szczerze że mam obawy czy aby dobrze uszczelni nakrętke...

Wejdź pod swoje auto i zobacz co jest dane na zgrzewanych łączeniach blach? Podnieś dywanik w bagażniku i co widzisz? Tak, to jest masa uszczelniająca bardzo podobna do sikafleksu. Różni producenci to u siebie nazywają ale to jest to samo. W blacharstwie czy lakiernictwie samochodowym tego idzie grubo. Najpierw rozprowadzane pistoletem a potem pędzlem jak fabryka :)
Jak mi deko brakło przy remoncie to kupiłem BOLLa i jest cacy. Dawałem sporo,nie oszczędzałem. Wszystkie dziurki,śrubki, kabelki i uszczelki potraktowane masą; wszędzie gdzie mogłaby się przedostać woda.

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » poniedziałek, 4 lis 2019, 17:14

Meble już wyrzuciłem, spróbuję odkleić tą tapicerkę co jest i daję pod listwę taśmę butylową w otwory Sikaflex i od wewnątrz Sikaflex( raczej dopiero wiosną, bo brak garażu, a temperatura słaba do takich rzeczy.

Zastanawiam się nad tapicerką dalej, bo nie ma pod nią nic , czyli wiadomo prześwituje , jest trochę grubsza, ale prześwituje. Jak się zdecyduję, to myślałem nad matami zagrzejnikowymi. Tak wyczytałem tutaj ale znalazłem też temat gdzie ponoć ta srebrna część się odkleiła razem z tapicerką od reszty. I nie wiem, jeden przypadek czy coś innego lepiej kleić . Pytam na zapas, bo być może zostanie ta co jest jak uda się ją ładnie podkleić, a możliwe, że wywalę ją i zrobię nową.

Dodatkowo zauważyłem, że tylne okno ma wymienione te listewki wkoło, ale z przodu muszę zrobić też to. No i ostatnie póki co zauważyłem, że uszczelki okien stałych nie schodzą się do końca ;na dole jest szczelina. Zostawić i uszczelnić tą szczelinę, czy też wymiana ?
N126N :)

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: tomcat » poniedziałek, 4 lis 2019, 17:38

Coś dużo tych poprawek Cię czeka :?
Więc jeśli:
Tyreczek pisze:Meble już wyrzuciłem...

i
TYreczek pisze:...Zastanawiam się nad tapicerką dalej, bo nie ma pod nią nic , czyli wiadomo prześwituje , jest trochę grubsza, ale prześwituje...

oraz
Tyreczek pisze:...Dodatkowo zauważyłem, że tylne okno ma wymienione te listewki wkoło, ale z przodu muszę zrobić też to...


to na tym etapie ja bym się nie zastanawiał tylko wybebeszył ją do zera i zrobił remont jak należy.
Masz sporo czasu ( jak piszesz do wiosny ) żeby ogarnąć wszystkie potrzebne materiały, zaplanować robotę, itp.
Przemyśl to ;)

Samoogon

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 4 lis 2019, 17:41

Ekran kup z Obi, jest sprawdzony. Rwij wszystko i działaj sobie spokojnie. Uszczelki jeśli są sztywne wymieniaj.

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » poniedziałek, 4 lis 2019, 17:51

Tak zrobię. Przed wiosną pozrywam wszystko, ogarnę materiał, a gdy nadejdą odpowiednie temperatury ruszam grubo i tyle.

Teraz żałuję, że kupiłem teorytycznie po remoncie. Mogłem za grosze wziąść trupa i na to samo by wyszło. Trudno, jakoś to przeżyję.
Wiem, że o tym mnóstwo tematów , ale proszę napisać jakim klejem co kleić w takiej przyczepie, bonaterm tapicerka z tego co wiem, a co z ekranami do skorupy ?

Wykładzinę obojętnie jaką czy też zwrócić na coś uwagę?

Plan na ten rok jeszcze, wywalę co się da , może ogarnę tą listwę i podłogę zrobię . Myślę, że to można zrobić w taką pogodę.
N126N :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: tantalos » poniedziałek, 4 lis 2019, 18:33

Ekrany kleisz tym samym co tapicerkę. Tapicerka to wykładzina remontowa.
Moje rady :
Masz czas,pomyśl co i jak chcesz mieć w przyczepce, zanotuj.
Uważnie przeczytaj nasze remonty, zastosuj już użyte patenty czy ciekawe pomysły. Zanotuj.
Spisz dokładnie co potrzebujesz kupić bo wierz mi, będzie tego sporo.
Porównaj ceny i koszty wysyłek z kilku sklepów aby wyszło taniej.
Zrób zakupy i od wiosny ruszaj przygotowany do remontu.
Taki plan się u mnie sprawdził i efekt to przyczepa idealna - jak dla mnie :mrgreen:

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » poniedziałek, 4 lis 2019, 18:36

Z tym, że te ekrany mają podkład ze styropianu jak dobrze doczytałem. Nie wejdzie w reakcję ten styropian z klejem ( bonaterm ) ?
N126N :)

Samoogon

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 4 lis 2019, 19:48

Klej wszystko na Bonatap. Na forum znajdziesz dużo informacji i opinii o tym kleju. Wg mnie jest idealny, nie ma wad. Jeśli masz kompresor, nanoś pistoletem.
Drugi rodzaj kleju jaki może Ci się przydać to mamut, wszystkie listwy, dodatkowe wzmocnienia, cokolwiek trzeba przymocować, na chwilę lub na zawsze. Mata i żywica obowiązkowo, wlaminowanie listew itp.
Jak Damian napisał, czytaj i notuj, łap pomysły, swoje również. Nie jest to Twoja pierwsza przyczepa, więc ogląd jakiś już masz.
Czytaj, pytaj, notuj, kupuj ;)

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » czwartek, 7 lis 2019, 13:10

Zacząłem demontaż podłogi i płyt okiennych, żeby zobaczyć jak wygląda stolarka. Nie ma tragedii.
Pytanie mam, może trochę wyprzedzam, ale chcę zrobić lodówkę na gaz, (posiadam Polara) jednak była używana tylko na 230. Wiem, że muszę zrobić wentylację i odprowadzenie spalin, tylko teraz pytanie jaaak? Jakie kratki? (chyba 2 muszą być) i skąd albo jak zrobić samemu odprowadzenie spalin? Dodatkowo jeszcze instalacja gazowa tak żeby było pod lodówkę i kuchenkę. Czytałem forum i nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi w tym temacie.

IMG_20191106_120931.jpg

IMG_20191106_120937.jpg
N126N :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 7 lis 2019, 13:58

Tyreczek pisze:Czytałem forum i nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi w tym temacie.

Niemożliwe, tematy wałkowane po milion razy. Przejrzyj choćby oba wątki remontowe podlinkowane w moim podpisie a znajdziesz potrzebne info.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: tantalos » czwartek, 7 lis 2019, 16:13

tantalos pisze: Uważnie przeczytaj nasze remonty, zastosuj już użyte patenty czy ciekawe pomysły.

Kolega bierze się za remont a do naszych remontów nawet nie spojrzał. Proponuję założyć nowy wątek bo tu omawiamy co innego.

Samoogon

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Samoogon » czwartek, 7 lis 2019, 21:52

U mnie w podpisie, też masz co nieco o lodówce, zresztą chyba w każdym wątku remontowy coś się znajdzie. Montaż lodówki w zapieksie to nie jest lajtowe zadanie, co nie znaczy, że bardzo trudne.
Po prostu trzeba trochę pokombinować w zależności od poczynionych założeń.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości