Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

czyli nasza walka z przyczepą...
Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: Florida_blue » wtorek, 18 lut 2020, 23:20

D3vus, jak się cofniesz kilka stron to tam eloziomwaw opisywał kwestię podłogową oraz odpływ....

Samoogon

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: Samoogon » wtorek, 18 lut 2020, 23:31

D3vus pisze:Jak zalaminujesz całą podłogę to zrobisz ją szczelną. A gdzie otwory odpływowe ? Bez dylatacji to Ci ta podłoga środkiem wystrzeli nawet jak dasz co centymetr wkręty. Jeszcze jak to będzie w trasie to Ci po pewnym czasie sama będzie chodzić. Ale to moja opinia, możliwe, że się mylę.

Aaaaaaaa poczytaj od początku to się dowiesz o co tu biega. Czytaj i notuj czego nie powinieneś robić u siebie. To taki poradnik, jak nie robić remontu, ewentualnie jak skutecznie wyrzucać pieniądze.
No kto bogatemu zabroni?

eloziomwaw

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: eloziomwaw » środa, 19 lut 2020, 08:21

Samoogon pisze:
D3vus pisze:Jak zalaminujesz całą podłogę to zrobisz ją szczelną. A gdzie otwory odpływowe ? Bez dylatacji to Ci ta podłoga środkiem wystrzeli nawet jak dasz co centymetr wkręty. Jeszcze jak to będzie w trasie to Ci po pewnym czasie sama będzie chodzić. Ale to moja opinia, możliwe, że się mylę.

Aaaaaaaa poczytaj od początku to się dowiesz o co tu biega. Czytaj i notuj czego nie powinieneś robić u siebie. To taki poradnik, jak nie robić remontu, ewentualnie jak skutecznie wyrzucać pieniądze.
No kto bogatemu zabroni?


Czy wy naprawdę myślicie że na wewnętrznych ścianach zbiera się tyle wilgoci że spływa ona pod podłogę? Przecież zostawiła by ona w tapicerce, gniły by meble i ramy okien.
Ktoś to widział czy to tylko taki mit jak Yeti czy Wielka Stopa?

dzin1975

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: dzin1975 » środa, 19 lut 2020, 08:50

To jest tylko taki wymysł. Tak sobie piszemy żeby coś się działo. Nigdy nie było żadnej wody w przyczepie, a producent otwory porobił bo miał taki kaprys.

Samoogon

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: Samoogon » środa, 19 lut 2020, 09:37

Ot i cała tajemnica :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: tantalos » środa, 19 lut 2020, 10:19

eloziomwaw pisze:Czy wy naprawdę myślicie że na wewnętrznych ścianach zbiera się tyle wilgoci że spływa ona pod podłogę?

Podłoga motywem przewodnim tego wątku. :D
Ja to widzę tak. Producent wykonał te nieszczęsne otwory w celu odprowadzenia wody :
- wylanej przypadkowo w przyczepie np. baniak, czajnik, miska, prysznic, jaccuzi, basen, lodówka, zlew itp.
- która zalała wnętrze podczas ulewy przez otwarte/niedomknięte okna lub zwykłą nieszczelność skorupy.
Para, skropliny i wilgoć to bym obstawiał na końcu, bo nie sądzę żeby to była znacząca ilość.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: Murano » środa, 19 lut 2020, 10:41

Nie przejmuj się, działaj!
Zastanów się jeszcze czy nie dołożyć gąbki między łaty na podłodze. Będzie wygłuszenie dodatkowe.

naal

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: naal » środa, 19 lut 2020, 10:55

Jak już wjedzie ogrzewanie polecam zakup tego:

https://www.castorama.pl/osuszacz-powie ... R0QAvD_BwE

eloziomwaw

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: eloziomwaw » środa, 19 lut 2020, 11:19

tantalos pisze:
eloziomwaw pisze:Czy wy naprawdę myślicie że na wewnętrznych ścianach zbiera się tyle wilgoci że spływa ona pod podłogę?

Podłoga motywem przewodnim tego wątku. :D
Ja to widzę tak. Producent wykonał te nieszczęsne otwory w celu odprowadzenia wody :
- wylanej przypadkowo w przyczepie np. baniak, czajnik, miska, prysznic, jaccuzi, basen, lodówka, zlew itp.
- która zalała wnętrze podczas ulewy przez otwarte/niedomknięte okna lub zwykłą nieszczelność skorupy.
Para, skropliny i wilgoć to bym obstawiał na końcu, bo nie sądzę żeby to była znacząca ilość.


No to gi. Odpływy w podłodze są, tego nie zatykam, nie będzie tylko szczelin między ścianami a podłogą.

eloziomwaw

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: eloziomwaw » środa, 19 lut 2020, 17:47

naal pisze:Jak już wjedzie ogrzewanie polecam zakup tego:

https://www.castorama.pl/osuszacz-powie ... R0QAvD_BwE


Nie będzie ogrzewania ale postawie zwykły domowy pochłaniacz wilgoci za 20 zł. Zobaczymy ile zbierze wody...

Witold
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 1 wrz 2019, 10:42
Lokalizacja: Marki koło Warszawy

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: Witold » środa, 19 lut 2020, 19:52

eloziomwaw pisze:
naal pisze:Jak już wjedzie ogrzewanie polecam zakup tego:

https://www.castorama.pl/osuszacz-powie ... R0QAvD_BwE


Nie będzie ogrzewania ale postawie zwykły domowy pochłaniacz wilgoci za 20 zł. Zobaczymy ile zbierze wody...


Uprzejmie donoszę że miałem osuszacz powietrza w łazience i zbierał 4 litry wody tygodniowo nie wiem z czego, pewnie z samej wilgotności powietrza ok 50-60%

Ale ja to z zapytaniem podłogowym właściwie. Widzę że wątek popularny jak żaden .
Na środku przyczepy podłoga trochę się ugina , moja waga to 95kg , mogę coś z tym zrobić ? oprócz odchudzania...

eloziomwaw

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: eloziomwaw » środa, 19 lut 2020, 20:01

Witold pisze:
eloziomwaw pisze:
naal pisze:Jak już wjedzie ogrzewanie polecam zakup tego:

https://www.castorama.pl/osuszacz-powie ... R0QAvD_BwE


Nie będzie ogrzewania ale postawie zwykły domowy pochłaniacz wilgoci za 20 zł. Zobaczymy ile zbierze wody...


Uprzejmie donoszę że miałem osuszacz powietrza w łazience i zbierał 4 litry wody tygodniowo nie wiem z czego, pewnie z samej wilgotności powietrza ok 50-60%

Ale ja to z zapytaniem podłogowym właściwie. Widzę że wątek popularny jak żaden .
Na środku przyczepy podłoga trochę się ugina , moja waga to 95kg , mogę coś z tym zrobić ? oprócz odchudzania...

U mnie osb 10 mm, waga 83 km i ugięcie minimalne, wręcz znikome, nie wiem jak je określić ale w niczym nie przeszkadza i nie drażni.

eloziomwaw

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: eloziomwaw » czwartek, 20 lut 2020, 20:49

Czy ktoś może się wypowiedzieć w jaki sposób zdemontować z budy ościeżnice drzwi?
I jak zdjąć rame z skrzydła drzwi?
Mam te elementy nowe plus uszczelki i zamki, klamki, chce wymienić po malowaniu (zdemontować przed).

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: popiolekpolska » czwartek, 20 lut 2020, 21:12

Ościeżnica jest przykręcona dookoła wkrętami pod kedrą, a drzwi po obwodzie.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont Enki Tomka, pierwszy kontakt z przyczepą

Postautor: Murano » czwartek, 20 lut 2020, 21:13

Zarówno dookoła ościeżnicy jak i drzwi są wkręty.
Podejrzewam, że jeśli je usuniesz to powinno się samo rozłożyć na oczekiwane części.
Ościeżnica może być klejem potraktowana więc młotem solidnym od środka uderz.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości