Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

czyli nasza walka z przyczepą...
sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: sawmen » poniedziałek, 16 lis 2020, 20:58

Kaśka wjechała do Zapiekanki :) Czyli teraz mogę się zabrać za remont na poważnie, bo puki nie miałem pewności, że moto wejdze bezproblemowo to nie kupowałem podłogi, wykładziny czy nowej osi. Jestem zadowolony ponieważ bedzie miejsce na załadowanie leżaków, lodówki, jakaś szafeczka z przodu itp.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: kooba » wtorek, 17 lis 2020, 07:24

A jak masz zamiar rozwiązać temat spania? Gdyby moto było solo to ładnie staje miedzy skrzyniami. Z koszem to już cala szerokość przyczepy.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: Murano » wtorek, 17 lis 2020, 07:45

Śledzę ten projekt od początku i nie chciałem się odzywać w nadziei, że plan działania masz opracowany. Wg mnie aby zrobić to (klapa) solidnie to należałoby przed wycięciem ściany wstawić stelaż z aluminium lub drewna.
Teraz po rozcięciu wymiary i szczeliny rozjechały się na 100% i ciężko będzie to spasować.
Mówię o czymś na model sytemu restauracji lub tuningu samochodów, gdzie elementy ledwo się trzymają i aby je zakotwić w pozycji startowej spawa sie tymczasowe zastrzały a następnie usuwa po złożeniu wszystkiego w całość.
Jeśli tam nie dasz żadnego stelaża (ramy) to nie ma szans działać i być szczelne. Laminat pracuje w ogromnym zakresie.

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: sawmen » wtorek, 17 lis 2020, 21:34

Co do spania to mam zamiar zrobić łóżko jednoosobowe w poprzek przyczepki, które będzie się dało podnieść na szynach do sufitu, a na czas spania opuścić na niższą wysokość.
Murano - Specjalnie dla Ciebie byłem w garażu i zmierzyłem otwór i wymiar w klapie. Nic się nie rozeszło nawet na milimetr. Nie rozejdzie się bo z góry dach, a z dołu podłoga które się nie rozciągają. I tak będzie wlaminowany stelaż usztywniający i budę i klapę. Na podłogę dojdą kantówki z jednego kawałka od ściany do ściany (u mnie oryginalnie kantówka była z 2 kawałków i nie dochodzi do ściany), rama będzie usztywniona i wymieniona oś zawieszenia na nową.

Awatar użytkownika
Pavulon
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 506
Rejestracja: wtorek, 30 lip 2019, 13:01
Lokalizacja: Rudy Raciborskie

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: Pavulon » środa, 18 lis 2020, 10:43

A nie będzie śmierdziało paliwem po takiej podróży z moturem :P ???

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: Miron EZD » środa, 18 lis 2020, 16:36

Pavulon pisze:A nie będzie śmierdziało paliwem po takiej podróży z moturem :P ???

Będzie klimatycznie, a przecież zapach paliwa dla prawdziwego motocyklisty to prawie to samo co łyk tlenu na Mont Everest. :lol:

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: sawmen » środa, 18 lis 2020, 21:44

Z motura to lekko olej kapie, paliwo jest szczelne. Co do zapachu to jak sie nie rozleje to śmierdzieć nie będzie. Jak oglądam yutuby to niektórzy montują zbiornik na ropę do webasta w środku kempingu lub kampera...

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: Marcin4x4 » czwartek, 19 lis 2020, 21:34

Temat fajny i mu kibicuję, ale śmierdzieć będzie na 100% :)
Pozdrawiam!
Marcin

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: sawmen » poniedziałek, 14 gru 2020, 20:31

Hej. Robota idzie cały czas ale niestety powoli, bo pracować też trzeba, a teraz zimno i ciemno to i natchnienia nieraz nie ma...
W chwili obecnej cała buda w środku oszlifowana jest z kilku warstw kleju, starej gąbki i pianki. Zostały wycięte kantówki na podłogę; w każdą poprzeczkę idzie kantówka z jednego kawałka, a nie jak w oryginalne co druga i to z dwóch części. Buda została już zdjęta z ramy, pochylona na bok i zalaminowałem podłogę od zewnątrz żywicą i włóknem. Na to pójdzie baranek syntetyczny i elastyczny (nie smołówka). W między czasie została wzmocniona rama.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: sawmen » piątek, 28 maja 2021, 19:44

Witajcie po długiej przerwie. Pewnie myśleliście że projekt umarł? A nie, idzie powoli, mozolnie, z braku czasu bo pracuję oraz tego że posiadam inne sprzęty które przed sezonem trzeba przeserwisować a najmłodszy ma prawie 40lat.

Od grudnia została wypiaskowana rama, dodane wzmocnienia, przerobiony dyszel, uchwyty do pasów transportowych oraz mocowania koła zapasowego. Nowa belka zawieszenia i zaczep. Pomalowana podkładem i później farbą poliuretanową.

Buda przeszła zabieg usuwania pajączków, szpachlowanie, usunięcie listew aluminiowych, została wzmocniona dużą ilością żywicy i włókna, poklejona ramka okna, itp. itd.

Została najpierw pomalowana podkładem, później barankiem syntetycznym Boll i w kolor lakierem poliuretanowych khaki RAL6014.

W tej chwili zaczynam zabawę z podłogą i wnętrzem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: tomcat » niedziela, 30 maja 2021, 18:24

Czekam na efekt końcowy ;)

easy_rider
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 333
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 10:33
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Zapiekanka w wersji militarnej by Sawmen

Postautor: easy_rider » poniedziałek, 31 maja 2021, 08:24

:o Jest moc w tym projekcie
---------------------------------------
N126e 1986r.
T4 Atlantis 1999r.
W210 1998r.
Passat B5 2004r
Passat B4 1994r.
Ogar 205 1988r. (dwubiegowy) :mrgreen:


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości