Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

czyli nasza walka z przyczepą...
CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: CyberTrek » piątek, 20 lis 2020, 02:02

Dzień doberek wszystkim!

Jeśli nie wiecie co to za projekt to zapraszam do strony o mnie http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=9758

Może na początek dlaczego to forum. Tak jak wy walczę z każdym kilogramem, mam rodzimą przyczepę oraz rozwiązania z tej samej epoki. Mało tego chcę ja zrobić najprostszymi sposobami. Tutaj nie ma miejsca na boazerie na suficie jak w VANach.

Przyczepę kupiłem w 2013
Uratowaliśmy skorupę, odnowiliśmy i pomalowaliśmy na malarni samochodowej.
Środek był w konstrukcji styropian 2cm i uchwyty do tapicerki - uwaga oryginalnie było to fornir meblowy :)

Teraz tak; jeśli nic nie ma, a masz jakieś 180kg w których musisz zrobić:
Panele, Aku, zbiornik czysta-brudna, ogrzewanie, lodówka, ocieplenie, tapicerka, kilka półek oraz łazienkę z prysznicem to zaczyna się włos na głowie jeżyć :P

Zakładamy, że nie można ją odchudzić (można) na tą chwilę jak byście sobie poradzili z takim limitem?

Uwaga; dodam do pikanterii, że przyczepa jeździ głównie na dziko, jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: misha22 » niedziela, 22 lis 2020, 07:35

Jak ma nie być paneli to tylko sposób niewiadówkowy, czyli:
1. wklejanie styro, i na to jakaś super wykładzina.
2. śledzenie spotkań f-k-n i wypatrywanie gdzie pojawi się kolega Tomash44. Też oprowadza wycieczki, ino po opuszczanej podłodze :)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: panpikuś » niedziela, 22 lis 2020, 10:21

CyberTrek pisze:Dzień doberek wszystkim!


Zakładamy, że nie można ją odchudzić (można) na tą chwilę jak byście sobie poradzili z takim limitem?


Zabudowa z lekkiego drewna, np okume, tapicerka vinylowa laminowana (podklejona pianką), lodówka kompresorowa z oddzielnym agregatem - wtedy można sobie komorę chłodniczą wykonać samemu bez zbędnych plastików (np adaptować którąś bakistę), zbiornik kompozytowy wykonany na wymiar, tak samo wykonana kabina WC, brodzik wykonany samemu na wymiar - może on być o 1/3 lżejszy niż produkowany masowo akrylowy.... Itd, itd...
Jedynym ograniczeniem są fundusze i głos zdrowego rozsądku. Wykonać można wszystko - tylko nie zawsze się to opłaca, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt marudzenia zdrowego rozsądku w domu...
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: CyberTrek » niedziela, 29 lis 2020, 23:44

panpikuś pisze:
CyberTrek pisze:Dzień doberek wszystkim!


Zakładamy, że nie można ją odchudzić (można) na tą chwilę jak byście sobie poradzili z takim limitem?


Zabudowa z lekkiego drewna, np okume, tapicerka vinylowa laminowana (podklejona pianką), lodówka kompresorowa z oddzielnym agregatem - wtedy można sobie komorę chłodniczą wykonać samemu bez zbędnych plastików (np adaptować którąś bakistę), zbiornik kompozytowy wykonany na wymiar, tak samo wykonana kabina WC, brodzik wykonany samemu na wymiar - może on być o 1/3 lżejszy niż produkowany masowo akrylowy.... Itd, itd...
Jedynym ograniczeniem są fundusze i głos zdrowego rozsądku. Wykonać można wszystko - tylko nie zawsze się to opłaca, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt marudzenia zdrowego rozsądku w domu...

Wow, jaka konkretna odpowiedź. Badam informacje które mi podałeś. Szukam też firm co robią zbiorniki na wymiar.
Pytanko mam. Szyby będę chciał zrobić z ABS na wymiar tłoczonego tak aby zakryć ogromne szyby które były w oryginale, nic nie można dobrać a samochodowe się nie sprawdzają. Polecicie kogoś?

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: panpikuś » poniedziałek, 30 lis 2020, 09:53

Zbiornik można wykonać samemu, pytanie tylko jakie medium w nim będzie? Odpowiedź pozwoli zasugerować odpowiednie produkty.

Szyby z ABS? Chyba pomyłka w nomenklaturze...
ABS jako materiał ulega starzeniu na skutek UV, w związku z czym jest przed tym zabezpieczany np emaliami.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: CyberTrek » poniedziałek, 7 gru 2020, 00:48

Nie nie pomyliłem się, choć zakładam że byłoby to rozwiązanie ultra drogie.
Zobacz Affinity Camper Van ma zrobione:
Obrazek
Tu film:
https://www.youtube.com/watch?v=EkG7HiKubqA&ab_channel=PolskiCaravaning.pl
Wtedy mógłbym zrobić mniejsze szyby typowe z kamperów, no ale spoko, to bardziej pytanie co kiedyś zamiast szyb szklanych do nietypowej przyczepy.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: BoskiWalenty » poniedziałek, 14 gru 2020, 09:31

Może szyby z poliwęglanu litego? Rozmiar, grubość i kolorystyka prawie dowolna. Znajdź firmę która się tym zajmuje i mogą dociąć na wymiar.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Kosmiczna przyczepa - zaczynamy 2 remont, teraz trochę bardziej wiem czego chcę

Postautor: panpikuś » czwartek, 17 gru 2020, 21:18

Hmmm... Rozumiem, że zasugerował się Kolega ujęciem kamery na wywietrznik (w momencie opowieści projektanta o wycięciu boków) , dlatego została postawiona teza że wszystko w linii okien to ABS?
Poliwęglan szybko się porysuje, lepiej moim zdaniem użyć plexy na okna, np przydymianej.
I jedno i drugie można ciąć we własnym zakresie, nie trzeba szukać firmy.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości