Remont Niewiadów by Confex

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: panpikuś » piątek, 8 sty 2021, 00:45

Tytułem wytłumaczenia...
pan w moim nicku nie jest powszechnie używaną formą grzecznościową, nie jest także żadną inną formą, która w mniemaniu innych, ma sprawiać mi frajdę tak mnie tytułując. Mam ten sam nick także na forum żeglarskim i motorowodnym, wziął się od mojego nazwiska, a okoliczności w których dostałem od córki maskotkę (którą mam w avatarze) sprawiły że nick jest jaki jest. To jedno słowo "panpikuś", można też się do mnie zwracać po imieniu, Adam.

Co do przeniesienia, nie jestem osobą decyzyjną w tej kwestii, Kolega Confex zapytał, więc odpowiedziałem, zgodnie z moją wiedzą. Kwestię przeniesienia można zostawić obiektywnemu i konsekwentnemu moderatorowi, niech jego łaskawość zdecyduje czy taka wiedza jest w ogóle na tym forum przydatna, wszak została wyniesiona ze szkutnictwa. Zapewne porozumie się w tym temacie, z piewcą jego doskonałości w każdym nadarzajacym się momencie, @oko.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: CONFEX » piątek, 8 sty 2021, 06:50

Tak taka wiedza jest przydatna i będzie nawet doceniana, ale jak panpikuś napisze jakiś poradnik tak jak np. Poradniczek o solarach. Nie można każdemu na siłę tak naprawdę wcisnąć swojej wiedzy. Ludzie nie są idiotami no pomijając niektóre przypadki, ale tacy się tu raczej nie kręcą, jeśli taki poradnik powstanie wtedy ci co będą naprawdę chcieli to skorzystają, ba nawet będą zadawać setki pytań, uszczęślianie kogoś na siłę jest złe wiedza jest cudowna i lubiana przez nas, ale jeśli ktoś rzuci hasło może z laminatu? To nie potrzeba nam odrazu wykładu , znamy wagę laminatu jak nie patrzeć. Tak spytałem , ale przecież mam internet i jakiś t uszczerbek tego liznołem więc dobrze znam ceny prodóktów. Chciałem trochę podpuścić, poniewarz trochę wcześniej też spytałem o coś a mianowicie o kolorystykę przyczepy, którą będę remontował, na to pytanie już wykładu nie dostałem, nawet nie zostało wspomniane a pytanie wyraźnie skierowałem do wszystkich, a ważna jest dla mnie taka opinia ponieważ ta przyczepa będzie na sprzedaż wie chciałbym wiedzieć jak inni na to zaragują, to jest dla mnie ważniejsze , a nie to że urzyłbyś prawdopodobnie innej gramatury maty szklanej, nie oszukujmy się to nie jest technologia z kosmosu, a stare przyczepy wykonane za komuny.
Załączniki
IMG_20210107_173044.jpg

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: panpikuś » piątek, 8 sty 2021, 08:44

Po co komuś mój poradniczek (na temat którego już raz wypowiedziałem się na łamach forum i zdanie podtrzymuję) skoro każdy ma internet i może znaleźć masę laminatu (nie wagę), dedykowaną zawartość zbrojenia w masie dla zapewnienia określonej wytrzymałości, proporcje, może dobrać materiały wg charakterystyki produktu jaki ma zamiar wykonać, jest w stanie zapobiec błędom przetwórczym. Skoro znany jest koszt wykonania 1kg kompozytu to po co te pytania? Skoro wszystko jest ogólno dostępne to dlaczego kompozyty tutaj na forum, są wykonywane w zupełnie nieznanej mi technologii (a doświadczenia produkcyjnego posiadam 17 lat)?
Nie wiem co Kolega chciał osiągnąć podpuszczając starego misia na sztuczny miód.

Jeśli chodzi o elaborat na temat malowania., nie znam się na designerstwie, nie umiem sobie wyobrazić jak będzie wyglądała przyczepa imitująca inną przyczepę. Jeśli na czymś się nie znam i nie jestem w stanie merytorycznie rozmawiać to się nie wypowiadam. Nie znam się na tamtej epoce, nie wiem czym się charakteryzowała, co ją wyróżniało wiem tylko że Airstream to raczej nie będzie... A czy samo malowanie coś zmieni? W mojej opinii to tak jakby pomalować Fiata Panda w khaki i udawać że to militarne auto do misji specjalnych.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: TomekN126N » piątek, 8 sty 2021, 23:54

Panie Adamie, odpowiadając na Twój wywód kilka postów wyżej: nie nazwałem Ciebie malkontentem, tylko odpowiedziałem na wyjaśnienia Confexa odnośnie Jego podejścia do sprawy „zrobię sobie jeden zderzak”. Odpowiedziałem: „rób dla siebie, bo malkontenci zawsze się znajdą.” Nie było tu wskazane nikogo. Chyba zbyt bierzesz do siebie. Pozdrawiam i życzę trochę więcej luzu i dystansu.
P.S. Moderator tez człowiek/forumowicz FKN i ma prawo się wypowiadać na forum. Jak objąłem funkcję moderatora (przez głosowanie ), to odrazu powiedziałem „traktujcie mnie, jak pomarańczowego (forumowicza), bo przede wszystkim jestem pasjonatem niewiadówek.”
Do dziś to podtrzymuję.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: panpikuś » sobota, 9 sty 2021, 10:58

Panie Tomaszu,
wszystko jasne, niepotrzebnie czytałem między wierszami i odebrałem to personalnie. Postawiłem wspomnianą wypowiedź na tej samej półce co żenujące wypowiedzi @oko i @Murano ponieważ spojrzałem przez pryzmat zapytania jednego z Kolegów o popcorn - co jednoznacznie, w moim mniemaniu, - miało zdopingować moich oponentów do dalszej, niepopartej żadnymi merytorycznymi argumentami dyskusji, a przecież, cytując klasyka
Murano pisze:(...)
Forum powinno dawać dostęp do nieograniczonej wiedzy o naszych przyczepach, budować atmosferę wspólnej pasji i swobodnej wymiany zdań.
Ważne dla mnie jest aby użytkownicy nie byli tylko Nickiem i Avatarem ale czynnymi członkami naszego Niewiadówkowego Klubu.
Zachęcam wszystkich do spotkań i rozmów na temat przyczep, swoich wyjazdów, doświadczeń oraz istoty forum i jego działania.
Ze swojej strony chciałbym Was zapewnić, że będę dbał o powyższe.
Mam nadzieję, że nikomu nie zajdę za skórę a merytoryczna wymiana poglądów pozwoli na zażegnanie nawet największego kryzysu...
Marcin
zatem to jeszcze brak konsekwencji Forumowiczów w działaniu czy już hipokryzja?

Mimo, że luzu i dystansu do siebie mi nie brakuje, nie mam także problemów z komunikacją międzyludzką to nie jestem w stanie zrozumieć określonych zachowań i wypowiedzi tutaj na forum, w moim mniemaniu przedszkolnymi zagrywkami jest podpuszczanie, dopingowanie do awantury, pomawianie o samochwalstwo, przekrzykiwanie, brak merytorycznej argumentacji w dyskusji, a na koniec schowanie się pod ławkę i udawanie że wszystko ok, że nic się nie stało. Zamiecenie śmieci pod dywan nie oznacza że zostało posprzątane.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: Miron EZD » sobota, 9 sty 2021, 15:51

Według mnie, jeśli mogę się wypowiedzieć w temacie, to nie ma co dalej jak to mówią drzeć kotów.
Jak wszyscy wiemy, tam gdzie się wypowiada dwóch forumowiczów, tam zawsze są trzy zdania. :mrgreen:
Pamiętam, że jako początkujący klubowicz też dostałem klika pstryczków od starszych kolegów,
kiedy przedstawiłem kilka rozwiązań innych niż powszechnie uznane i stosowane :lol:
Dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem zawsze jest kompromis.
Jestem pewien, że po pierwszym spotkaniu zlotowym, przy nocnych rozmowach klubowiczów do wczesnego ranka, przy muzyczce puszczanej z firmowego nagłośnienia i niejednej obalonej halbie,
wszyscy się pięknie dogadają i klepania po plecach nie będzie końca..... 8-)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: CONFEX » sobota, 9 sty 2021, 15:51

Jeśli dalej to zamierzacie ciągnąć, to proszę was wszystkich, oduście sobie, a jak nie to proszę o usunięcie całego wontku od nowa inny zrobię bo do kłutni to widzę są chętni, a co do odpowiedzi na pytanie czy jak tak pomaluje zapiekanę to widzę mało chętnych....Jak wiecie zazwyczaj o nic nie pytam tylko sobie dłubie w tych przyczepach. Teraz spytałem i dupa...kłutnia ale tylko z powodu mebli z laminatu, zresztą teraz to już czort wie o co.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: Miron EZD » sobota, 9 sty 2021, 16:02

Widzę, że pisaliśmy posty w tym samym czasie.
Masz rację z tymi kłótniami.
Napisałem to w przed chwilą.
Jeśli chodzi o malowanie przyczepy to według mnie zrobisz jak uważasz, zgodnie z maksymą, że każdy robi.... itd.
Według mnie, nie wiem dlaczego większość robi rzeczy na wzór amerykański.
W sumie sam się na to złapałem robiąc moją różową landrynke na wzór cadilaca :mrgreen:
Może coś bardziej patriotycznego.
Na przykład Polskie barwy narodowe i nasz orzeł.
Sam myślę o takim malowaniu następnej przyczepy.
Coś w typie Archiego, ale w Polskim wydaniu.
Co Ty na to Filip?

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: panpikuś » sobota, 9 sty 2021, 16:17

Ja, przyczepy przeznaczonej na spieniężenie nie malował bym w indywidualne barwy, nie każdemu może się to podobać, nie każdy może załapać że to po hamerykanskiemu, nie każdemu te barwy mogą pasować do auta. Wszystko powyższe może istotnie zmniejszyć grono potencjalnych kupców i wydłużyć okres zamrożenia środków, w mojej subiektywnej opinii.

P. S. Chyba że koncepcja na hamerykański styl z zewnątrz, będzie spójna z zabudową i wykończeniem wnętrza w duchu tamtych lat.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: Miron EZD » sobota, 9 sty 2021, 16:22

A ja uważam wręcz przeciwnie.
Każdy chce mieć coś innego, indywidualnego i oryginalnego.
Białych przyczep jest od...... na rynku.
Prędzej znajdzie kupca na coś nietuzinkowego niż na produkcję seryjną...

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: CONFEX » sobota, 9 sty 2021, 16:25

:lol: No dokładnie tem sam czas :lol: wiesz każdy pod siebie, no dobra przyczepa moja, ale nie zamierzam się z nią wiązać po remoncie, dlatego bardziej mnie ciekawie opinia innych jak by to widzieli czy jest więcej ma tak czy więcej jest na nie. Bo po co mam potem słyszeć no fajnie kupiłbym, ale jakoś tak dziwnie pomalowana...Wieś Mirek klimat Archego jest super spoko, ale to tak lata 90... A ja się uparłem na 50.. Zobacz te dwa zdjęcia wnętrza to akurat jest level hard i go pro ale coś takiego no i fajnie jak by z zewnątrz też to jakoś nawiązywało do tego stylu. Ech ten klimat z orłami jakoś mi nie podchodzi . p.s . zwrućcie uwagę na ten stolik w tej przyczepie jak coś takiego wykonać lepiej ktoś mi niech posłowie namalowane i zalane lakierem? Na klejone i zalane lakierem? Szyba? Żywica?
Załączniki
Screenshot_2021-01-09-16-14-27.png
Screenshot_2021-01-09-16-14-44.png

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: Miron EZD » sobota, 9 sty 2021, 16:46

Powiem tak. Wysoko ustawiłeś poprzeczkę.
Wnętrze super. Typowe lata 50-60 te i hamerykansky styl. Do tego owalna lodówka i dodatki z epoki. :lol:
Jeśli chcesz nawiązać tematem na zewnątrz to oprócz malowania widzę tu masę chromu, tzn listwy ozdobne, klamki, jakieś orurowanie, no i szprychowane felgi z oponą z białym rantem.
I byłbym zapomniał, zamiast mp3 obowiązkowo szafa grająca :D

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: panpikuś » sobota, 9 sty 2021, 16:53

Łoooo Panie. Szczęka pęka.

Stolik - obstawiam kalkomania + lakier.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: CONFEX » piątek, 29 sty 2021, 17:58

Żeby nie było że zamulam z remontem, ale pizga narazie i robić się nie chcę, ale jakieś tam graty już przyszły....
Załączniki
IMG_20210129_164410.jpg
IMG_20210129_164002.jpg
IMG_20210129_164522.jpg

Awatar użytkownika
KILLER
Posty: 87
Rejestracja: wtorek, 16 lip 2019, 08:39
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Remont Niewiadów by Confex

Postautor: KILLER » piątek, 29 sty 2021, 18:16

Peelka mega klimatyczna ;)
KEBASA PERFORMANCE MOTORSPORT GARAGE


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości