Karolus i remont nr.3 - N126NT

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » niedziela, 25 kwie 2021, 10:15

Witam.
Ze względu na "upierdliwość" jednego z "kolegów" :lol: oraz to, żeby nie pisać i nie pomagać ponieważ się nie pochwaliłem zakupem - postanowiłem może nie się przedstawić (bo znacie mnie co niektórzy od ładnych kilku lat) ale rozpocząć kolejny etap życia. Tak, życia, ponieważ jak dobrze wiecie remont przyczepy to tyle pytań, rozterek i wku......a - że to wszystko wpływa na psychikę jak pierwszy raz, ślub, narodziny potomka czy rozwód :lol: :lol: :lol:

No cóż, od ponad 2 czy 3 lat zostałem bez przyczepy. Niby najlepsze wspomnienia zawsze kojarzyły się z Niewiadówką, Wami poczciwe "człowieki", jak i remontami, pomysłami itd., ale człowiek myślał o "zgniłku" - bo przecież większy, pojemniejszy, bo wszystko już ma przeważnie...
Życie pisze takie scenariusze, że czasem jak coś się trafiło do pooglądania to..... nie było co oglądać bo sztrucel, a jak już coś fajnego to albo cena zaporowa albo ktoś ubiegł. Czas biegnie nieubłaganie, przyczepa ciągle siedziała w mojej głowie, powiem szczerze że myślałem nawet o "zapiekance" na szybkie i krótsze wypady ze względu na lekkość na haku - ale cóż, w dobie coronoświrusa ceny to jakaś porażka i ogólnie jakoś nic się nie trafiło.

Ostatnio po przyjeździe na krótki urlop (do sierpnia jestem poza granicami kraju) - Mikołaj (syn) oznajmił mi z oczami jak kot w Shrek'u "tato ja bym chciał tak jak dawniej przyczepą pojechać, na łączkę Bernarda, gdzieś ale przyczepą"...
No i jak nie spełnić prośby dziecka? :lol: Wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy w miejsca, gdzie kiedyś coś gdzieś stało, widzieliśmy, czy też "porozglądać się".

Obecna przyczepa była przez nas zlokalizowana już dawno temu, ale z informacji wynikało że "stała" na nieżyjącego męża Pani z którą rozmawiałem. Bez dokumentów myślałem więc po co mi ona...
Jak już wiedzieliśmy gdzie jakaś stoi to przyjechaliśmy jeszcze raz - od słowa do słowa, gadka szmatka no i była rejestracja na niej.... Jakież było zdziwienie moje jak okazało się, że jednak na Panią z którą gadaliśmy zarejestrowana - HURRA.....
Kilka słów, negocjacji, rozmów - i jest. Przyczepa pod chmurką tyle lat, ktoś się dobierał, okna popękane, wybite, ogólnie stan......agonalny... Dla mnie to nie problem, przecież i tak do malowania a okna z doświadczenia wiem że jak już to tylko nowe i podwójne.
W przyczepie Pani miała "składzik" - nie pytajcie co było, bo było wszystko :lol:

Cieszy mnie fakt, że mam wreszcie N126NT, którą to zawsze chciałem mieć w oryginale jak również że znowu pojawiła się przyczepa, nie wiem kiedy wyjadę i skończę remont - ale jest i znów będzie okazja pojechać i spotkać się, spędzić czas.

Zdjęcia w dniu zakupu:
IMG_20210416_214342.jpg

IMG_20210415_163747.jpg

IMG_20210415_164523.jpg


Co planuję zrobić, kupić, przerobić itp.:

1. Komplet szyb podwójnych grafitowych N126NT łącznie z grafitową łazienkową
2. Nowy kufer + nakładka na dyszel
3. Nowe 4 podpory
4. Uchwyt koła zapasowego N126NT
5. Zaczep AL-KO s90 z zaczepem AK161
6. Malowanie - tutaj się okaże w kwestii budżetu itp ale chciałbym na takie coś....
7. Nowe opony
IMG_20210421_180342.jpg
Malowanie


Z udogodnień:
1. Solar 100W z MPPT 2210AN + MT50 - już mam
2. Truma z trumavent 12V i rozprowadzeniem po całej przyczepie - już mam
3. Bojler - i tutaj chyba doszedłem do wniosku że "podgrzewacz" przepływowy montowany w dużym kufrze przez kolegów z FKN jest całkiem fajnym rozwiązaniem (budżetowo troszkę ale przy generalnym remoncie każda 100 jest na wagę złota) - już mam
4. Lodówka - udało się nabyć troszkę większą Elektrolux z racji szafki przy wejściu i możliwością zamontowania "wyższej" a co za tym idzie większej lodówki (tylko na plus) kosztem szafki pod lodówką w oryginale.
5. Łazienka - tutaj wymyśliłem sobie idąc pomysłem Roberta, że będzie zaadoptowana z zachodniej przyczepy. Takową już zakupiłem, a że meble chciałbym zrobić sam to wymiar też mogę zrobić konkretnie pod łazienkę.
IMG_20210425_091318.jpg
Łazienka

6. Okno dachowe - Dometic Heki s 40x40
7. Światła - tutaj na razie padło oczywiście na jakieś inne - zobaczymy jak dotknę i jak będą wyglądać. Docelowo LED, do tego białe z przodu i z tyłu na górze czerwone - wraz z kierunkowskazami
IMG_20210425_103944.jpg
Tylne światło

IMG_20210425_104009.jpg
Przód z kierunkowskazem

IMG_20210425_104023.jpg
Tył z kierunkowskazem

8. Na ocieplenie daję taką samą jak przy remoncie nr.2 - https://www.bitmat.pl/pl/p/Promocja-wyg ... gumowa/561 - super się sprawdziła, izolacyjnie i jako materiał do remontu, klejenia, itd.
9. Na ściany jakaś wykładzina pójdzie - pomysłu jeszcze nie mam.
10. Meble - na dzień dzisiejszy myślę zrobić wszystko sam na podstawie starych, jak będzie się okaże.
11. Klapa serwisowa od strony przedsionka obowiązkowo - po przeciwnej nie do końca przekonany jestem bo bardzo mało jej używałem.
12. Łóżko - tutaj stelaż jako całość, materac piankowy także na całość, system podnoszenia stelaża w celu dostępu do bakist i schowków zrobionych pod łóżkiem. Nie będzie stolika ze względu na brak takiej potrzeby - zawsze jemy na zewnątrz (140x190)
https://allegro.pl/oferta/stelaz-wklad- ... 0167806352
https://allegro.pl/oferta/materac-piank ... 6762754241
13. Kuchenka ze zlewem - będzie z szybą w całości. Zawsze irytowało mnie podnoszenie i zamykanie półek czy to zlewu czy kuchenki.
Będzie DOMETIC
dometic hsg.jpg
Kuchenka ze zlewem

14. Elektryczny stopień wejściowy (zobaczymy czy uda się zamontować)
received_3002769796712654.jpeg
stopień wejściowy


No i to na razie tyle, wracam koniec lipca, może sierpień. Graty już prawie wszystko kupione - kwestia szyb i kufra ale jest czas :lol:
Zacznę robić będę pytał - w końcu nie wolno popełniać tych samych błędów myśląc że jest dobrze.

Pozdrowionka

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: tantalos » niedziela, 25 kwie 2021, 11:47

Widzę że szykuje się kolejna wszystkomająca enka. Nie wspomniałeś o stałym dużym zbiorniku na wodę,mając łazienkę i bojler myślę że po prostu zapomniałeś. Powodzenia!

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: z1c00 » niedziela, 25 kwie 2021, 11:51

Ehhh, czytając początek myślałem, że dojrzałeś do normalnej przyczepy :lol: , a tak na poważnie to powodzenia aby wszystko poszło po Twojej myśli :D
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

dzin1975

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: dzin1975 » niedziela, 25 kwie 2021, 12:10

No nareszcie :) Moja upierdliwość w postaci jednego postu przyniosła efekty :mrgreen:
Trzymam kciuki za remont, i myślę że będzie jedna z najfajniejszych przyczep. Błędy już wiesz jak poprawić, innowacji trochę będzie, ogólnie super.
Mam nadzieję do szybkiego zobaczenia, oby na łączce.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Murano » niedziela, 25 kwie 2021, 12:44

Witaj ponownie Karol ;-).
Od remontów na stronach forum minęła wieczność. Ja to jestem w szoku bo mój, zakończony w 2020 już jest historią. Takie cuda tu chłopcy robią, że szczęka opada.
Czekamy na owoce pracy.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Miron EZD » niedziela, 25 kwie 2021, 12:50

A co z trzecim światłem stopu? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » niedziela, 25 kwie 2021, 13:53

Odpowiadając po kolei....

1. Duży zbiornik.... Człowiek myśli o nierdzewce pod wymiar, o innych jakiś... Narazie chyba będzie jak było - w bakiście i człowiek może dolać lub odlać i ma jak przynieść szybciorem wyciągając tylko pompkę (Bieszczady), chyba że na brudną wodę to kwestia otwarta dla mnie na razie
2. z1c00... normalna przyczepa to teraz w "niemoralnych" piniędzach :lol: :lol: :lol:
3. Dżinu... Mordo Ty moja :lol: - Marcin tak mnie zainspirował tymi meblami i gięciem że pierwsze co zrobie to spalę stare :lol: :lol: (żarcik, jakiś wymiar trzeba ze starych złapać)
4. Marcin, zauważyłem i ciągle ta szczęka leży na ziemi motywując mnie do "od małpowania" pomysłów... Gdzie kupić sklejkę CEIBA? :lol:
4. Miron, trzeci stop ja wiem że to oryginalne itd ale jakoś trzeba coś nowego, Ty już masz to po co powielać :lol: :lol:

Jestem pod ogromnym wrażeniem prac Marcina.... Mannt... Te meble mistrzostwo świata, już patrzyłem ile kosztuje piła wgłębna :lol:
No i te kolorki jeszcze, szukam inspiracji jakie ?

Będę się chwalił poddając pod dyskusje moją pracę - błędów chciałbym się wystrzec ale jak to mówią - tego się nie uniknie.
Z nastawieniem kolejny raz, że "ta" to "ta ostatnia" :lol:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: tomcat » niedziela, 25 kwie 2021, 14:16

Planowane przez Ciebie wyposażenie jest chyba bogatsze niż fabryka obecnie proponuje :?
Zapowiada się kolejny niepowtarzalny egzemplarz ;)

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: panpikuś » niedziela, 25 kwie 2021, 14:38

Gratuluję zakupu.

Fume (ceibe) można zamówić m.in w JAF Polska, DLH Poland, Zagłoba Drewno egzotyczne, Monraf - zależnie od regionu Pl.
Lekkimi sklejkami są także okoume, balsa, względnie topola. Ultralekkim materiałem są fornirowane płyty XPS wytrzymałością dorównujące tradycyjnej sklejce.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » niedziela, 25 kwie 2021, 15:58

panpikuś pisze:Gratuluję zakupu.

Fume (ceibe) można zamówić m.in w JAF Polska, DLH Poland, Zagłoba Drewno egzotyczne, Monraf - zależnie od regionu Pl.
Lekkimi sklejkami są także okoume, balsa, względnie topola. Ultralekkim materiałem są fornirowane płyty XPS wytrzymałością dorównujące tradycyjnej sklejce.


Dziękuję za info - bardzo cenne informacje ;)

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Lukasz_b20 » niedziela, 25 kwie 2021, 16:14

Fajne plany! Będę śledził Twój wątek. Powodzenia!

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: mannt » niedziela, 25 kwie 2021, 16:25

Karolus pisze:
panpikuś pisze:Gratuluję zakupu.

Fume (ceibe) można zamówić m.in w JAF Polska, DLH Poland, Zagłoba Drewno egzotyczne, Monraf - zależnie od regionu Pl.
Lekkimi sklejkami są także okoume, balsa, względnie topola. Ultralekkim materiałem są fornirowane płyty XPS wytrzymałością dorównujące tradycyjnej sklejce.


Dziękuję za info - bardzo cenne informacje ;)
Ja zakupiłem w http://www.zagloba.com.pl/ ceny targowałem na miejscu. Na wykonanie mebli potrzebowałem 10 arkuszy sklejki 12mm oraz 2 arkusze 3.6mm

Plan remontu ambitny i trzymam kciuki, żeby się udało zrealizować.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » niedziela, 25 kwie 2021, 17:26

mannt pisze:
Karolus pisze:
panpikuś pisze:Gratuluję zakupu.

Fume (ceibe) można zamówić m.in w JAF Polska, DLH Poland, Zagłoba Drewno egzotyczne, Monraf - zależnie od regionu Pl.
Lekkimi sklejkami są także okoume, balsa, względnie topola. Ultralekkim materiałem są fornirowane płyty XPS wytrzymałością dorównujące tradycyjnej sklejce.


Dziękuję za info - bardzo cenne informacje ;)
Ja zakupiłem w http://www.zagloba.com.pl/ ceny targowałem na miejscu. Na wykonanie mebli potrzebowałem 10 arkuszy sklejki 12mm oraz 2 arkusze 3.6mm

Plan remontu ambitny i trzymam kciuki, żeby się udało zrealizować.


Ile arkuszy? 10 wielkości 2.40mx1.20m?
i do czego zużyłeś 3.6mm?
Ja łóżka nie robię, gotowy też stelaż łóżka, ale mniej więcej i tak muszę dobrze przeliczyć aby dwa razy nie jeździć po materiał....

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: mannt » niedziela, 25 kwie 2021, 23:23

Yhy, liczyłem że wiecej z 10 arkuszy zostanie a tak na prawdę zostało mi niecałe pół arkusza 12-stki. 3,6mm zastosowałem na stół oraz pod profile aluminiowe. Sklejka ma 12 a profil 15 więc trzeba było sztukować. Tej 3.6mm wystarczyłaby jedna ale, żeby nie brakło to wziąłem 2 sztuki.

Piła wgłębna z Castoramy robi robotę, tylko trzeba od razu przed pierwszym cięciem dokupić porządna tarczę z dużą ilością zębów, a jak nabierzesz wprawy to cięcie będzie czystą przyjemnością :) ja kupiłem tarczę Makity 72 zęby.

Robisz pełne łóżko z którego ja zrezygnowałem, z plusów będziesz miał olbrzymią przestrzeń do wykorzystania pod łóżkiem jeśli nie zrobisz podpór na środku :)

Samoogon

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 26 kwie 2021, 12:31

Podpory raczej konieczne jeśli chce gdzieś zamontować mechanizm podnoszenia.
Moim zdaniem wcale nie wpływają na funkcjonalność bagażnika.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości